• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LAUNCHER: mám 650W zdroj, ale hluk by mě štval, 95% času sedím u PC a pracuju a mám rád ticho.

    A hlavně mě děsí tvoje recenze, že i 3090 je málo na FlightSim, protože ten bych tam zrovna chtěl hrát. Teďka ho občas pouštím na té svojí nvidia 760 a není to ono (málo VRAM a tak to padá, ostatně je to i pod minimum requirements). Nvidia RTX 2080 je dle MS "ideal spec", tak jsem si říkal, že taková karta by mohla dát třeba aspoň střední úroveň kvality grafiky.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CERMI_FOX: Jinak jestli shanis neco do 15k CZK, mam tu 2080TI. Varuji, neni ticha a budes potrebovat zdroj, co ji utahne.

    Porad jsem byl liny dat ji na FB marketplace :-))

    [ LAUNCHER @ nVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry ]
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    CERMI_FOX: vitejte na Zemi. ano vsechno je vyprodane a ne, v nejblizsich dvou trech mesicich nenastane vyznamna zmena.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CERMI_FOX: V roce 2009 me stala tehdejsi top GeForce 295 (dual chip) lidovych ~10k Kc.

    Dnesni ceny jsou proti tomu mnohem vyse.

    Zas to ale stoji drobne proti tomu, za kolik se tu prodaval HW po revoluci.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LAUNCHER: to máš jako s tou oktávkou, taky jdou na českou mutaci webu a tam vidím jen aktuálně vyráběné :-) Tak jako tak, link z hlavní stránky na 20xx karty je i v anglické verzi webu.
    Ale teď vážně, z řady 3xxxx si neumím vybrat něco, co nestojí 40kkč a více (dobře, na alze je jedna výjimka za 20kkč). Takže pokud chci něco ideálně za 10kkč, nebo aspoň do 15kkč, tak bazar je jediná volba? Ani tam totiž není dobrý výběr. Koukám, že za těch 6 let, co jsem naposled kupoval grafiku, se trh dost změnil - byl jsem zvyklý každých cca 5 let koupit nějakou kartu za 5-10k a s ní v pohodě žít dalších 5 let :)

    Dík za radu
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CERMI_FOX: Aktualni generace je 3xxx.

    Link na ceskou mutaci webu vyrobce HW vidim asi podruhe v zivote a kliknul bych na to jen v pripade, ze bych chtel rozesmat.

    Udelej si objednavku na 3xxx dle vyberu na par eshopech kde to jde a az bude na ceste prvni, dalsi objednavky zrus.

    Nebo vem bazarovku 2xxx dle chuti a potreb.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Pokud nekdo potrebuje soudobou, nikoliv historickou kartu:

    1) Nemaka na tom nVidia, ale Samsung. nV dela R&D. Samsung ty cipy pro nV aktualne vyrabi.

    2) Poptavka po gen 3xxx je vyrazne vyssi, nez horni uroven ocelavaneho rozmezi poptavky.

    3) Navyseni vyroby trva nejmene pul roku. To je doba od ktere objednate silikon, do doby kdy mate funkcni vyrobene cipy v krabici.

    Nicmene... Karty jsou, viz naposledy kolega nize. Jen nejsou hned a stoji vic, nez se puvodne slibovalo. Zase tak treskute ceny to ale nejsou, ve srovnani s predchozi generaci (3080 vs 2080Ti, 3090 vs Titan).
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    prodávám evga gtx 1070 (bez ti), zájemci plz napište mi.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LAUNCHER: aha, vycházím z jejich webu https://www.nvidia.com/cs-cz/geforce/20-series/ , kde píšou "Nová řada GeForce RTX SUPER ™ má ještě více jader a vyšší frekvenci, a to ti přináší až o 25 % větší výkon než původní řada RTX 20". Pokud tedy se nová řada nevyrábí, co je tedy aktuální? Alza nebo czc mi nabízí jen 1650, což jsem pochopil, že je ještě více výběhová řada, a pak až superkarty s cenovkama přes 40kkč, což mi přijde moc.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CERMI_FOX: To se snad uz dlouho ani nevyrabi, ne? A co se doprodalo, to je proste pryc.

    To je jako kdyby ses sel do Skodovky zeptat, ze chces levne novou Oktavku 3 (ted kdyz uz je gen4) a zajimalo by Te kdy "zamakaji" a budou nejake ke koupi :-))

    Zkus bazary...

    Nvidia halts production of high-end Turing GPUs: China source - Graphics - News - HEXUS.net
    https://hexus.net/...news/graphics/144094-nvidia-halts-production-high-end-turing-gpus-china-source/
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    říkal jsem si, že so po novém roce upgraduju moje gamésácké PC a pořídím novou grafiku (něco ve smyslu nvidia 2060S nebo 2080S) a co nevidím - všechny eshopy mají (krom karet za 40k) všechno aspoň trochu výkonné vyprodané. Co se děje? Neví někdo, kdy nvidia začne makat?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RATTKIN: Pics or it didn't happen :-)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    tak mám RTX 3080 a dobrý.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Zkoušel jsem ho, a jejich raytracing je desne orezanej(pouzitej jen na nekterych povrsich, navic se silnym falloffcutem i tak blenduje s SSR), ale zase vykonove dava smysl, jen zamrzí jeho neefektivnost vzhledem k tomu ze je to non DX12 engine.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---

    Neon Noir Ray Tracing Benchmark - RX 6000 And RTX 30 Series Tested
    https://www.youtube.com/watch?v=_QUdZ6-EvS8



    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    RATTKIN: mno, jediny co jsem azatimnasel

    PNY GeForce RTX 3080 10GB XLR8 - Quick Review : bapcsalesaustralia
    https://www.reddit.com/...alesaustralia/comments/jqnvxh/pny_geforce_rtx_3080_10gb_xlr8_quick_review/

    - It runs very quite (I've never actually heard the fans, my computer is under my desk, I tried setting the fans to 100% in MSI Afterburner to see what it's like and they definitely do get loud but it seems the card has never had to really go anywhere even near max fan speed.) It runs quiter than my gigabyte 980ti for reference.
    - Very cool temps
    - The graphics card actually isn't as ugly as I expected, the way I have my computer setup you don't really see it and I don't care much for aesthetics but the black plate is quite solid/clean looking and it's RGB is not over the top.
    - It runs from my benchmarks basically the same as the founders, slightly faster from what I can see.
    - I'm getting around max 1900mhz
    - I attempted over clocking, The card could run up to 2050mhz in my tests however any overclocking seemed to introduce microstutters and I was actually getting worse frames than it being non-overclocked? Not sure what causes this but the normal default settings seem to work fine for any game I threw at it.
    - Have had no crashing issues, that seems to of been a driver issue early on when the cards first came out.

    ****************

    Dulezita data: 1900MHz boost, teploty dle textu nize 71-73, coz je OK. Uzivatele muzou mit tendenci nadsazovat z nadseni nad novym hw.

    Co se ceny tyce, nadsazena urcite bude hodne, kdyz je dle reviews oznacena jako best value

    IS THIS THE BEST VALUE RTX 3080? REVIEW & GIVEAWAY PNY XLR8 3080
    https://www.youtube.com/watch?v=kzqAG_GZHzE


    Ale spatna karta to nebude. Imho te zelenej vobere tak o 5 litru
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RATTKIN:
    HNIZDO:
    PNY GeForce RTX 3080 10GB XLR8 Gaming REVEL EPIC-X RGB Triple Fan Edition
    PNY GeForce RTX 3080 10GB XLR8 Gaming REVEL EPIC-X RGB Triple Fan Edition - Grafická karta | Alza.cz
    https://www.alza.cz/...ce-rtx-3080-10gb-xlr8-gaming-revel-epic-x-rgb-triple-fan-edition-d6275949.htm
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    RATTKIN: no jestli je to top asus strix tak zadnej :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    prosím vás jak velký scalping je RTX 3080 za 27.000 na alze?

    jesti je to lepší než RTX 3090 za 44.000
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    JURGEN_BUNDA: Bezi to rychle, ale obcas mi to spadlo.

    Jine hry nebo aplilace mi nepadaji.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam