• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Nerikam ze pokrok v oblasti pameti nema byt. Jen poukazuji ze na desktopu, kde stejně mi jede Fusion 360, Visual Studio, Photoshop jako to nejnarocnejsi co pouzivam, mimo gamesy tak rychlost pametí není pro mě jakkoliv masivní problém(jasně přidává to, ale je to do 10%).
    To ze ECC je fajn zalezitost, taky nerozporuju, ale prichazi prave vhod az u velikosti pameti sto giga a vise a prave u sirsich sbernic kde dochazí casteji ke crosstalku.
    LAUNCHER: Souhlasím, pamatuju si ze jsem mel jako jeden z prvních DDR4ky a byl jsem z toho smutnej, protoze stáli ranec a nic navíc mi nepřinesli(snad +200mhz a nizsí spotrebu coz mi je jedno).
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HNIZDO: Myslim ze cilovce nevadi si koupit HW ted a na konci roku rychlejší :-)

    Nicmene i kdyby se to stihlo (nevime), tak s prvnimi moduly neni leckdy o co stat. Nerikam ze se to bude opakovat s DDR5, ale prvni DDR4 bylo rychlosti podobne na tehdejsi top DDR3.

    Nicmene jak rikam, moc se na DDR5 tesim, jen nevidim duvod na libovolny HW cekat rok - to bych mohl vzdycky rict, ze cekam az pristi rok XYZ.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: To pozor pane, DDR5:

    1) Ma mnohem sirsi podporu pro ECC. Bez ECC je stabilita cim dal vetsi problem, kvuli rustu kapacit.

    Why don’t PCs use error correcting RAM? “Because Intel,” says Linus | Ars Technica
    https://arstechnica.com/.../2021/01/linus-torvalds-blames-intel-for-lack-of-ecc-ram-in-consumer-pcs/

    2) Rychlost pameti zasadne ovlivnuje nektere aspekty vykonu, zejmena pro AMD. Jedno doma mam, 2666 (muzu si umyslne zapnout) vs 3600 jsou dost jine svety.

    3) Na laptopech by navyseni rychlosti pameti umoznilo slusnejsi integrovane grafiky. Porad by to s (budouci rychlou) DDR5 nebylo tak rychle jako treba Apple s embedded RAM, ale krok spravnym smerem.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    LAUNCHER: ja mel dojem ze konec tohoto roku, jeste se na to podivam
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HNIZDO: Ehm, imho nejdriv pristi rok a pak jeste pockat nejakou dobu, nez DDR5 zacne byt rychla. Ty uvodni DDR5 budou predpokladam nezazracne, jako to bylo s DDR4.

    Tim nic proti DDR5, moc se na ni tesim, ale za chvilku to fakt nebude.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: já nikdy nepociťoval ze by CPU muselo nutne mít vysokou prostupnost na RAM, takže asi další 2roky určitě zůstanu na 32GB DDR4
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: blby je ze je tu za chvili DDR5
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Hmm 8mi kanálové(512Bit) zapojení DDR4, nom nom. Herně to asi nebude mít moc velkej vliv ale je to mazec. Měl jsem 3kanálového Intela a přínos zas takovej jsem nepocítil)
    Diskuze: AMD přináší Threadrippery s 8kanálovými paměťmi do maloobchodu | Svět hardware
    https://www.svethardware.cz/...nasi-threadrippery-s-8kanalovymi-pametmi-do-maloobchodu/54046/diskuze
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Ja se docela tesim na Hitman 3, ktery by mel vyjit pristi tyden. Mam na nej predobjednavku, snad nepokazi.

    Bohuzel na uvod bez ray-tracing. Ten sice bude, ale az pozdeji.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Jo asi jo, uvidí se. Já horory mlžu, ale musí mi sednout, dal jsem SOMA, Alien:Isolation, ale už ne Amnesia: The Dark Descent - tam už to i na mě bylo HC
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Grafika u The Medium vypada vskutku paradne.

    Ale " psychological horror" neni myslim hra uplne pro mne :-) Mne jsou proti srsti i temnejsi mise z CP2077, natoz toto :-)

    Tim nic proti vkusu a doufam, ze si to cilovka naramne uzije :-)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Za mě teda určitě The medium, ta grafika vypada nom nom
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    NVIDIA prý odkládá RTX 3080 Ti na neurčito | Svět hardware
    https://www.svethardware.cz/nvidia-pry-odklada-rtx-3080-ti-na-neurcito/54045
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HNIZDO: Zaujalo me F.I.S.T.: Forged In Shadow Torch.

    Po Streets of Rage 4 to vypada na dalsi pouzitelny side-scroller.

    F.I.S.T.: Forged In Shadow Torch | EXCLUSIVE GeForce RTX PC Gameplay Reveal
    https://www.youtube.com/watch?v=-eRV-Hm2tRU


    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Videa od Nvidia o dalších PC verzích s podporou raytracingu či DLSS • Eurogamer.cz
    https://www.eurogamer.cz/...1-01-14-videa-od-nvidia-o-dal-ich-pc-hrach-s-podporou-raytracingu-i-dlss
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    SMETI: bohuzel nejdriv musim sehnat procak atd a kartu budu resit vzapeti :)
    SMETI
    SMETI --- ---
    REFLEX: TI sem videl i za 8
    budes prodavat ? :D
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    SMETI: wau tak to je pohoda
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    REFLEX: 1070 jsem kupoval před necelým rokem za 6,9 a teď prodal za 6,3 .. nechtěl jsem bejt svině ;-)
    SMETI
    SMETI --- ---
    REFLEX: na bazosi se pohybujoi od 5 do 7,500 a jsou hned pryc
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam