• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    Informace o grafických kartách nVidia - benchmarky, recenze, zkušenosti, přetaktování, chlazení, ovladače, hry, akcelerované aplikace.
    Cyberpunk2077 - technická stránka a nastavení, gameplay. Důvodem je svévolné a neodůvodněné omezení přispívání moderátorem do původního fóra.

    PhysX
    CUDA, vývoj

    Ovladače: nVidia download

    NVCUVENC dll download

    Trolling, OT a napadání se odměňují zahnutým ovocem.
    rozbalit záhlaví
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    LAUNCHER: "Dedicated nV HW je bez realneho vyuziti." co myslis timdedicated nv hw?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HNIZDO: Samozrejme, na NV GPU se vesele tezi.

    Ja pouze rikam:

    1) LAUNCHER: Dedicated nV HW je bez realneho vyuziti.
    2) LAUNCHER: Frci stale BTC, ne altcoins, viz market cap.
    3) LAUNCHER: Zduvodneni proc dedicated nV HW nema vyuziti.
    4) LAUNCHER: Nikdo pricetny netezi BTC na NV.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    LAUNCHER: co mas porad s tim BTC? :)
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    LAUNCHER: Občas pustim NiceHash, když si tu chci zatopit :) I jelikož GPU žere víc než celý zbytek systému, je triviální si třeba v tý kalkulačce spočítat, že se to opravdu vyplatí (a to i pokud stroj neslouží jako přímotop), minimálně pro GTX 10xx, RTX 20xx, 30xx...

    Možná by bylo dobré k tomu teoretizování příště rovnou dodat konkrétní čísla, pokud tvrdíš, že za nějakých předpokladů "budete v mínusu". Moje konkrétní čísla jsou, že i při ceně elektřiny celkem 5,-/kWh (nebo dejme tomu klidně 10,- ať započítáme spotřebu dvakrát vyšší než má samotná karta) se to zcela jednoznačně vyplatí.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    LAUNCHER: prvni misto pro asicy zdaleka neznamena, ze zbytek gpu trhu nesezerou altcoiny
    dal potvrzuji co rika MYKEZ:
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MYKEZ: Diskutovat o tom muzes z jake strany chces, ale osobne neznam nikoho, kdo by tezil BTC na nVidia HW. Mas k tomu neco konkretniho, krome teoretizovani? Sam tezis BTC na nV HW?
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    LAUNCHER: Aha, ale tohle tvrzení podle mě taky není pravdivé:

    "Pripadne muzete tezit na nV, ale budete v minusu, pokud nemate elektrinu zdarmo."
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MYKEZ: Jeden o voze, druhy o koze. Ja jsem neporovonaval cenu BTC jen s elektrinou.
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    LAUNCHER: Jak jsi přišel na to, že elektřina stojí víc, než na nV vytěžíš? Máš nějakej zdroj?

    Minimálně u nás se to pořád vyplatí, viz třeba https://www.nicehash.com/profitability-calculator
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Tzn jak jsem rikal:

    1) Prvni misto BTC typicky zcela mimo nVidia HW.

    Pripadne muzete tezit na nV, ale budete v minusu, pokud nemate elektrinu zdarmo.

    2) Pak dlouho dlouho nic. Pak teprve Ethereum potencialne (tedy nejen) na nV HW.

    Samozrejme efektivneji se Ethereum tezi napriklad takto: https://linuxhint.com/best-ethereum-mining-asics/

    To "takto" je ve vsem lepsi nez dedicated nVidia HW - ktery tady ztraci "multiuse" vyhodu kterou ma nVidia GPU.

    3) A po Ethereum dlouho dlouho nic a pak teprve vse ostatni.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HNIZDO: Market cap:

    #1Bitcoin$912,802,418,382
    #2Ethereum$180,371,673,517
    ...


    Zdroj: https://coinmarketcap.com/
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    LAUNCHER: "Tezi se v drtive vetsine BTC na ASIC" To plati jen pro BTC. Ted jedou coiny ktere se tezi na gpu, bohuzel.


    PROCKOOP: nikomu, pokud tezar bude chtit kartu a nebude mit jinou vyhodnejsi volbu, bude muset vzit tohle.
    jenze tahle vec bohuzel prichazi pozde, ale aspon ochrani tridu 3060. zatim to nevypada ze nove 3070+ budou mit stejne omezeni, takze na jejich dostupnosti se nic nezmeni.
    ALESH
    ALESH --- ---
    To je fakt sileny :D
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    ALESH: Nic, prostě nic, jako ale nikde nic, ve skladech nic, u obchodníku nic, u distributoru nic... ;)
    ALESH
    ALESH --- ---
    Koupil jsem pred par mesici 1080Ti za asi 6000. Ted koukam, ze se prodava za 15 az 20. Tahle prehistoricka karta? Nevite co se deje?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PROCKOOP: Nepletes, tohle je jen takovy PR stunt. Tezi se v drtive vetsine BTC na ASIC. BTC se na nicem od nV nevyplati tezit.

    Z tech minorit, ktere se vyplati tezit na necem od nV: Tezi se na GPU s tim, ze po tezbe se karta proda tak jak pises. Nebo proste tezi lide v domacich podminkach na necem, na cem jinak pracuji ci hraji.
    PROCKOOP
    PROCKOOP --- ---
    HNIZDO: Ja jsem porad trochu zmatenej, komu bude Nvidia ty mining karty nabizet? Lidem co tezi ve velkym? Mel jsem za to, ze vetsina tezaru graficky karty po nejake dobe proda a resell value se pocita do zisku. Takze nakup karty na tezeni by pro takovy pouziti nedaval smysl, protoze naslednej prodej karty je dost nejistej... pletu se?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Turing je 12nm. Na 12nm jsou udajne volne kapacity.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: to je dobré pro nás
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Aneb jak se zbavit starých zásob? Nechápu, na turingu se to nevyplatí tolik jako na Amperu.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere | Svět hardware
    https://www.svethardware.cz/tezebni-nvidia-cmp-50hx-bude-take-turing-pouze-90hx-ma-byt-ampere/54395
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam