• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    Informace o grafických kartách nVidia - benchmarky, recenze, zkušenosti, přetaktování, chlazení, ovladače, hry, akcelerované aplikace.
    Cyberpunk2077 - technická stránka a nastavení, gameplay. Důvodem je svévolné a neodůvodněné omezení přispívání moderátorem do původního fóra.

    PhysX
    CUDA, vývoj

    Ovladače: nVidia download

    NVCUVENC dll download

    Trolling, OT a napadání se odměňují zahnutým ovocem.
    rozbalit záhlaví
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: OLED monitory stojí nesmysl(a taky bych se bál únavy), OLED televize jsou na tom líp, ale i tak dávat 3x tolik za menší televizi než mám teď mi přijde jako blbost. Za mě budoucnost patří microLED až vychytaj masovější výrobu.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: hele já hledám něco 32"-35", ultra širokej nemusím ale ani se mu nebráním, chci v QHD, 140hz Freesync a aspon trochu použitelny HDR aby to byl aspon nejaky posun od 32" co mám ted. Jo a chci VA / MVA panel, prtoože barvy a kontrast mi ze všech technologií mému oku lahodí nejvíce, a nechci prohnutej. No a s tímhle jsem na úrovni bílého jednorožce s růžovým rohem :D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Ted za jednou sedim, LG 38" 21:9. Jo, dobry to neni. Pro me jeden z moznych jednookych kralu mezi slepymi. Hodne jsem zvazoval tu 48" LG OLED TV, ale bojim bojim ze ji znicim. A zaroven bohuzel nejsem dost bohaty, aby me nebolelo menit OLED monitor kazdy rok.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: chtěl jsem novej monitor, a seru na to, ty mrtky dělaj jen prohnutý nesmysly pro děcka :(/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Dejme si nejake nove klepy ohledne nVidia - ARM:

    Nvidia resists UK jobs guarantee after $40bn Arm takeover - CityAM : CityAM
    https://www.cityam.com/nvidia-resists-uk-jobs-guarantee-after-40bn-arm-takeover/
    GREW
    GREW --- ---
    FRK_R23: Hlavne mi ty krvavy naroky neprijdou ve vysledku moc adekvatni k tomu, co za to clovek dostane. Porovnani treba tady https://www.youtube.com/watch?v=COAKvoZ7XhA
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HNIZDO: Pro me je cokoliv pod 60fps nehratelne, idealne mnohem vice nez 60fps. Ale bohuzel, aktualni monitor ma max na 75fps (pokrok, jeste nedavno jsem mel max 60fps).
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ted jsem to pustil, v dzungli na velmi vysoka nejakych 47fps
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    LAUNCHER: na max nastaveni to nejde poradne ani na 3090. problem je i v tom, ze to je pri 40fps naprosto nehratelny, horzne se to trha a taha za mys.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    LAUNCHER: Tak to každopádně, 4k na ultra detaily jsem ani nečekal :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FRK_R23: HNIZDO: Hosi, vsak se to da hrat i na jina nez max nastaveni :-)
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    HNIZDO: Tak ti asi poděkuju a šest kil propiju :)))
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    FRK_R23: nechci ti brat iluze, ale musim ti sebrat iluze.... moc se na to video v praxi nespolehej.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    FRK_R23: Podle tohohle videa to fullhd dá v pohodě .)

    Crysis Remastered : RTX 2080 Ti + i9 10900K l 4K l
    https://www.youtube.com/watch?v=vv5lf0puZ2U
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    FRK_R23: no, na "can it run crysis" pravdepodobne ani ve 720p
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Teda vy mě lákáte chlapci! Když to vyšlo, měl jsem celkem nic moc poč a sralo mě, že si to neužiju :D

    Užiju si to s RTX 2080Ti? :D
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    LAUNCHER: ja to mam nainstalovany. performance trocho dost shit, v ty hre je jeste hodne puvodnich bottlenecku, ale vypada to vyborne, je tam Nomad, je tam Psycho!
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Ty jo, jsem si ani nevsiml, ze Crysis Remastered je RTX-enabled.

    Zkouseli jste to? :-) Stoji za koupeni?

    Puvodni Crysis me bavila, ale zas dneska je to preci jen stara hra.

    Ale zas chteji za to jen 630 CZK na Epic Store, asi ji o vikendu zkusim...
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    MCKIDNEY: Jj s čipy je obecně problém, viz problémy s PS5 i Xboxem
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: To je posledni je klicovy, zadny vliv na nedostatek GPU. Pokud vam kdokoliv rika neco jineho - keca. Dokonce i pan PRizzo. Pro ilustraci NV vedela o nedostatku jeste pred vydanim prvnich 3000 karet. Ten trh neni tak flexibilni jak si mistni ID predstavuji. AMD nedokazalo ani vydat 6000 v mnostvi NV ci 5700 - resit to tenkrat uz bylo davno pozde. CMP karty (at uz na turing ci ampere) jsou vec co nic nezmeni na nedostatku substratu, cenach air-travel a treba i na nedostatku vody v TSMC (I kdyz to se NV netyka, ale je to novinka.)

    ALESH: Mas GPU co by stalo normalne 6-10k nove. Dneska se neda koupit. Kdo ho kupuje za vic si musi zapocist ze plati leasing na rok 2021....
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Jen procházím, ale souhlasím, těžit na GPU NV/ATI se vyplatí jen ETH, BTC jde ale je pod cenou elektřiny a trvá to věky. to je můj grain of salt, a jdu o forum dál ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HNIZDO: V tech duvodech mame kazdy jiny nazor, ale na vysledku se shodneme.

    Lidi sedi doma, koupit si GPU na ktere obcas hraji a obcas tezi je lakave. Karty jsou a jeste nejakou dobu vyprodane. Mining HW od nV na tomto patrne nic nezmeni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam