• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    Informace o grafických kartách nVidia - benchmarky, recenze, zkušenosti, přetaktování, chlazení, ovladače, hry, akcelerované aplikace.
    Cyberpunk2077 - technická stránka a nastavení, gameplay. Důvodem je svévolné a neodůvodněné omezení přispívání moderátorem do původního fóra.

    PhysX
    CUDA, vývoj

    Ovladače: nVidia download

    NVCUVENC dll download

    Trolling, OT a napadání se odměňují zahnutým ovocem.
    rozbalit záhlaví
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Projel jsem to letem svetem a zda se, ze Asus ProArt a Apple Pro jsou stale IPS.

    // tim nechci tvrdit, ze IPS je vhodne i pro vas
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Rozumim, ale tohle bych nezobecnoval.

    Muj byvaly 43" LG je IPS, obraz sileny, vsak taky levny monitor.

    Moje staro-nove 38" LG je zname ze je vhodne na grafiku, coz si take zaplatis. Obraz paradni (ale spousta jinych nevyhod a pro me mala uhlopricka).

    O VA monitorech na grafiku nevim (coz nic neznamena). A take i moje pozdavky jsou mirnejsi, nez pozadavky grafika, ac opravdu rad fotim a u 43" jsem se hrozne vztekal a vse musel doladit na 12" OLED tabletu.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: mám 3-4 roky staryho VA Benqa, předtím jsem měl IPS od HP, a ten obraz je jak nebe a dudy, zejména kontrast je o řád jinde, i barvy mi sedli líp, takový přirozenější. Co jsem srovnával v práci, tak to tak bylo i u novějších modelů.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: uff asi dobrý :D používám Google mapy, telefon nemám ani rok takže ještě je čas ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Myslim, ze VA jsem jeste na vlastni kuzi nezazil, takze nevim.

    Driv se VA kritizovalo na fotky a fonty, kde je to dneska, netusim.

    Ja jsem vubec rad, ze ty me oblibene velke uhlopricky vubec existuji, tech monitoru je tam tak malo, ze jsem zvykly, ze krome te uhlopricky si zadne dalsi podminky diktovat nemohu :-D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Tak se jdi podivat proti svetlu, jestli uz tez nemas Waze kruznici vpravo dole :-)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: hen 6h týdně? A safra, tak to jsem v pytly, já to mám tak 10h :D
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Vypadá dobře, ale za tu cenu bych čekal teda vyšší svítivost, nebo aspoň 12bit panel. Navíc je curved, nejak je neumím uchopit pro moje hrátky na kompu, od programovaní, přes fusion až po hraní her. A s IPS jsem se zase nesžil já, preferuju VA.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Pozor, je to 6hod tydne. Nastesti :-) Telefon je s Waze takto pouzivan cca rok, i to stacilo, bohuzel.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: jo ja v navigaci jsem si zapl permanentní noční režim, sice denně 6h nenajezdím ale ty 2h se taky naakumulují.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Mne ted zaujal tenhle kousek, zkusim overit kompatibilitu toho rozliseni s laptopama, ktere k tomu ruzne potrebuji pripojovat (a nejsou mym majetkem a nemohu si urcit jejich cfg).

    Neni to monitor pro hardcore hrace, ale to ja nejsem.

    https://www.dell.com/...arp-40-curved-wuhd-monitor-u4021qw/apd/210-aykx/monitors-monitor-accessories


    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: hele zkoušel jsem to krátce co to vypustili ze zvedavosti, a 1080p byl pro m ěprvní problém, nemám monitor, TV a dokonce ani telefon s takovym rozlisením. Nicméně na mý Gbitu s pingem do 2ms to ne mělo děsnej input lag, je možný že posílili servery v evropě, ale Metro Exodus na tom nebylo moc dobře hratelny, a to není nijak extra akční hra, ale pokud máš jen televizi a chceš si zahrát a nemáš na konzoli je to valid řešení.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Au :-(

    Potvrzuji z druhe strany. Zena najezdi ~6hod tydne, nedavno jsem si vsiml, ze na OLED telefonu se ji ve Waze vysvitila bila kruznice, ktera tam v night mode velmi hloupe sviti kolem oranzoveho kruhu vlevo dole.

    Ja mam na monitoru silene "motohodiny", jede to skoro porad, pokud nespim, tzn vyrazne vice nez zena na telefonu. A nektere GUI prvky nevhodne pro OLED.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Ja bohuzel 749 Kc / mesic. Mereno SpeedTest proti serveru pobliz ~ 109 down; 23 up Mb/s; 10ms ping; 1ms jitter. Zadny zazrak, ale pro moji praci je to dostacujici. Pro optiku jsem podepisoval predbezny souhlas vlastnika nemovitosti, ale v dohledne dobe se jeji realizace neplanuje, co je mi znamo.

    Praktickou zkusenost nemam, ale ctu, ze na to cloud hrani to chce:

    GeForce NOW requires at least 15Mbps for 720p at 60fps and 25 Mbps for 1080p at 60fps

    Nevim jak by mel vypadat doporuceny ping, zvlast v ceskych podminkach (kde jsou servery) a viz vyse nemam zkusenost obecne.

    Zda se ze max 1080p/60fps, s tim uz bych se uz nerad smiroval. Ale jednak nejsem cilovka, druhak diskutujeme jako moznost levneho hrani, na to je to myslim ok.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    K diskuzi o monitorech, koukal jsem na OLED modely, a prostě to nechceš, tohle je monitor za 85 000 :( :


    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Když je optika, tak to jde no. Ale za net jsem nikdy neplatil víc jak 5kilo, a to jsem v okolí sehnal vždy to nejlepší co bylo, bohužel většinou 50mbit WiFi.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Congrats, to je hezka cena. Snad to postupne za tyhle penize bude vsude.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Jako že chodší lidi(nwm co si pot tím pojemem představuješ), nemaj 350kč na gigabytový internet(tolik tu platim ja)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    já myslím že dlss to vyřeší a plno her půjde v kvalitě "stejné jako streaming" i na levných grafikách, které tou dobou budou normálně dostupné.

    koukám že jsem napsal pěkný sci-fi román.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Ted jsem si vsiml, ze pri Lego Undercover v 3840x1600 si 3090 zcela vypina vetraky :-D Hezky, hezky :-D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: To neni kritika - Spis jen ze jako se vsim, zadne jedno univerzalni reseni neexistuje.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam