• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    Informace o grafických kartách nVidia - benchmarky, recenze, zkušenosti, přetaktování, chlazení, ovladače, hry, akcelerované aplikace.
    Cyberpunk2077 - technická stránka a nastavení, gameplay. Důvodem je svévolné a neodůvodněné omezení přispívání moderátorem do původního fóra.

    PhysX
    CUDA, vývoj

    Ovladače: nVidia download

    NVCUVENC dll download

    Trolling, OT a napadání se odměňují zahnutým ovocem.
    rozbalit záhlaví
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    LAUNCHER: asi ve dvou hrach to ma vetsi efekt nez placebo - watch dogs legion a AC valhalla, do deseti procent.

    tem co to po zapnuti SAM nenabootovalo pomohl reset CMOS.


    ELECTRICKOTA: nevim, ale zkusil bych gb fora. tutove nebudes jedinej.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Koukam, ze je to spis pro fanousky. Jako tez me to laka, ale asi jeste pockam.

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HNIZDO: Jake jsou prosim ty narusty vykonu? Abych vedel, jestli mi ta rizika za to stoji. Ze to v pripade neuspechu nenabootuje...
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: jen zopakuju, že pro resizable bar musí být splněno:
    1) mobo a vga bios, to je logický
    2) v biosu vypnutý CSM (compatibility support module), zapnutý above_4GB_decoding a teprv pak lze zapnout SAM. na to CSM se často zapomíná.
    3) co už lidi tak moc nevědí, že Windows10 musí být v UEFI boot módu, nikoliv jen v kompatibilním EFI a už vůbec ne v legacy.
    4) prakticky nikdo neví o tom, kromě těch co si rozbili hubu, že boot drive musí mít GPT, ne starší MBR, který pořád funguje.

    blank video výstup dělaly první Asrock SAM biosy a zjevně i Asus a GB. Všechny problémy s kompatibilitou vězely v mboo biosech, žádná v gpu biosech.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Tak ja dokonce zprovoznil resizible bar, ale s tím že jsem si obraz zobrazoval na integrovaným GPU protože BIOS co dodal GB prostě na kartě nefunguje, žádnej video výstup :(
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: 4, a sedí mi na klíně a říká mi po čem mám střílet :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Kolik mu je a jak mu to jde?
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Jen takova zajimavost.

    Vetsina vyrobcu rozchodila SAM, tedy resizable bar, na Z370 deskach. Po aplikaci prislusneho beta biosu, vypnuti CSM a zapnuti above_4GB_decoding lze zapnout SAM.

    New Bios for Z370 - Clever access Memory (resize bar) Support : ASRock
    https://www.reddit.com/r/ASRock/comments/makt9c/new_bios_for_z370_clever_access_memory_resize_bar/

    Zatim jsem to jen vsechno naflashoval vcetne grafarny, novej hwinfo64 hlasi RB capable, off.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    GeForce NOW se v květnu rozroste o 61 titulů • Eurogamer.cz
    https://www.eurogamer.cz/articles/2021-05-08-geforce-now-se-v-kvtnu-rozroste-o-61-titul
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: VSR 2x, byl jsem zvedacej jestli to nekde v obraze poznam a uda se ze ne. A pruchod davam i s malym od zacatku, necekal jsem ze ho to bude bavit 🙂
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: mam rt na ultra a RT odrazy, VSR off, dlss quality, a mam 60-100fps.
    no, urcite si dam zase celej pruchod
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Ano ano, FPS jsem teda neměřil, ale málo kdy mi komp žere 500W :D Mám vše ultra a DLSS balanced, a nevšiml jsem si že bych to neměl plynulé.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: ale optimalizace je tedy jine kafe, undervoltovana 3090 tvrde narazila na power limit, obcas 379W a frekvence pada z 1815 na 1755, zda se ze konecne vyladili vyuziti celeho cipu. Dali si na tom praci. Vizual v HDR je uzasnej.
    Krome jineho, konecne normalni stiny vrhanymi npc sami na sebe, ten rozdil je obrovskej.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Potvrzuji, je to grafická orgie, občas bych v některých místnostech světla ubral, ale chápu že je to na větší úpravu než jen vylepšení. RT odrazy ve volze jsou boží :)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Tak uprimne me to za normalnich okolnosti by bylo jedno, ale letos to do normálna má hodně daleko. Gigabyte nicmene za dany peniz prinesl nejvích muziky, a beru je dlouhodobe protoze na jejich desky nedam uz mozna tak 12let dopustit.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: mno, ja gigabyte prestal brat (dokud bylo na vyber) kvuli jejich reklamacim a supportu, ktery delaj presny tyhle uplne zbytecny picoviny
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Jo to mě bylo jasny, spis me dostala reakce supportu gigabyte, kdy mi reknou at grafiku reklamuju. Jeste mi vratej prachy a budu bez grafiky, ani mi nehne :D
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: mno, je fakt ze se od toho nedaly cekat zazraky, hry jsou optimalizovane na stary stav a ani nove hry nemuzou pocitat s tim ze to bude mit kazdy, kdyz je to vazane na novy hw a jeste k tomu s update biosu.
    takze se uzitek ukaze zase az za par let, tak 5+, kdy to bude u meritelne mnoziny hracu....
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Resizable BAR na Intelu: RTX 3060 a RX 6700 XT
    https://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/62271-resizable-bar-na-intelu-rtx-3060-a-rx-6700-xt?start=1
    Btw mě z podpory napsali at grafiku poslu na reklamaci, že mi jinej Bios neposšlou :D Na to jim samozřejmě házím bobek
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti and RTX 3070 Ti to be announced on May 31st, launching in June - VideoCardz.com
    https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3080-ti-and-rtx-3070-ti-to-be-announced-on-may-31st-launching-in-june

    Slovy klasika, ne ze by na tom zalezelo...
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Pecka!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam