• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    Informace o grafických kartách nVidia - benchmarky, recenze, zkušenosti, přetaktování, chlazení, ovladače, hry, akcelerované aplikace.
    Cyberpunk2077 - technická stránka a nastavení, gameplay. Důvodem je svévolné a neodůvodněné omezení přispívání moderátorem do původního fóra.

    PhysX
    CUDA, vývoj

    Ovladače: nVidia download

    NVCUVENC dll download

    Trolling, OT a napadání se odměňují zahnutým ovocem.
    rozbalit záhlaví
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: no me zase 2070S zrala mín nez 3070 a to o zhruba 30W (ano mám wattmeter ;) )
    CERMI_FOX: jo mám to obdobně, v zimě obývák vytápí jen komp (cca 400W)
    CERMI_FOX: twl ty imperální jednotky mě nepřestávají udivovat, z jakých hoven dokážou něco "standardizovat"
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    3070 vs 2080Ti je rozdil na spotrebe ~50W ve prospech 3070. Jako vzdy je lepsi, kdyz se te diskuzi venuji lide, co s tim maji prakticke zkusenosti a maji (meli v pripade 2080Ti) jak ty karty tak ten wattmetr ;-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Co me spis strasi, aby na to byly hry.

    Mame tu nadherny Cyberpunk 2077, ale ostatni mi teda prijde slabsi. Jestli jsem na neco zapomnel, tak se omlouvam.

    Pokud si dobre pamatuji, vykon XSX/PS5 je pod nV 1080Ti. Jasne, na PC je fajn mit 4k@120fps, takze toho vykonu potrebujeme mnohem vic nez na 4k/30fps XSX konzoli (Forza Horizon 5). Ale stejne.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Vykon/Watt nic neznamena, kdyz karu ridi VBIOS. Leda by jsis kupoval 3080 a pak ji limitoval v PWM )

    Co resime je, ze Vykon/Watt o 10% lepsi neni dost dobre a bude se to dohanet vice Watt :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    tak chiplety naopak na spotrebe muzou ubrat. Specialne u GPU, kde neresis single thread.
    Ale ja spis mluvim o jejich agresivni snaze udelat jasne cary mezi GPU, coz uz moc nejde.

    Staci se podivat jak moc museli narvat do 3070TI a stejne je to prakticky nahrada 3070 a nestoji za extra $.
    4070 nema sanci konkurovat AIB 3080 (ani na 5nm :) Takze musi dohanet hrubou silou.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Vykon/watt bude urcite lepsi nez ted. Vubec bych se toho nebal.

    I kdyby mela top karta 550W:

    1) Tak pokud budete chtit mene, proste si koupite nizsi radu.

    Porovnejte na spotrebe rekneme 3070Ti vs 2080Ti.

    2) Nevim jaka by byla cena takove karty, ale top spotreba 550W by mi vubec nevadila. Uchladil bych to.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: spíš díky čipletům mohou udělat ty čipy na ještě menších procesech(ne nutně na všech), NV měla vždy starší technologiie zejména díky tomu že dělá velký čipy
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: hlavne pokud dojde na chiplety, tak se to nemusi zastavit - to je v podstate multigpu na jedne desce. kdyz se tam daji 4, je to spotreba x4 minus ram.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    MCKIDNEY: Jako jo no, ty rozdily ve velikosti tranzistoru uz jsou dost maly, a spotreba hold bude problem, mohli by to vyresit castecne tim ze budou delat mensi ciplety ktery budou na sebe stackovat a vypinat je a zapinat podle vyuziti.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ja ten narust spotreby nejak ocekavam, jsme v obdobne dobe jako Fermi.
    Generacni narusty jsou prilis male pro ten hype - takze pojedou oboje,

    Jestli to bude 550W, to snad ne. Ale ocekavam ze pristi "4070" bude pres 300W TDP (350W AIB)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    GeForce RTX 4000: 2× lepší výkon než Ampere, 5 nm, 550 W? - Cnews.cz
    https://www.cnews.cz/nvidia-geforce-rtx-4000-lovelace-pry-2x-vykon-proti-rtx-3090-5nm-tsmc-spotreba-masivni/

    Ovsem spotreba az 550W.
    Pochopitelne jsou to leaky.
    KORAL
    KORAL --- ---
    HNIZDO: dejte pak vědět, zdali budete hrát, taky nad tím přemýšlím a případně uvítím spoluhráče :D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Doom Eternal's Ray Tracing Upgrade Analysed - Best PC Settings + PS5/Xbox Series X Comparisons
    https://youtu.be/yZ5ZyVYlq5A
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Huh
    Flight Simulator se dočká rozsáhlé optimalizace » Vortex
    https://www.vortex.cz/flight-simulator-se-docka-rozsahle-optimalizace/?darkmode=1
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: i spousta další her vypadá právě s DLSS líp než v nativu, takže Ultra Q mód taky vítám :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Omlouvam se za nepodlozene vesteni ... nebo 9/10 nebo co by nas v pripade UQ cekalo...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HNIZDO: Promin ale nemuzu brat s rezervou, tesim se na to jak decko na Vanoce! :-D

    To je to, po cem jsem volal.

    Prijde mi, ze treba Wolfenstein vypadal lepe na DLSS:Q nez native bez DLSS.

    DLSS @ native resolution by mohlo byt mega-husty a nekde na to vykon mame.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NVIDIA připravuje novou verzi DLSS s režimem Ultra Quality | Svět hardware
    https://www.svethardware.cz/nvidia-pripravuje-novou-verzi-dlss-s-rezimem-ultra-quality/55395

    berte to s rezervou, je to nejaky placeholder v UE enginu
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: tak jasne ze uvidime jak to bude vypadat... taky nebudu delat preorder, uz proto az uvidim kolik lidi z okoli to bude mit taky
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: po nemastných a neslaných BF1 a BF5, to rozhodně kupovat hned nebudu
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: HNIZDO: Pockam hosi jak poreferujete :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam