• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: 😀😀😀
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: no já právě se u kompu válím jak jen to jde a cumím na nej prakticky odspoda z úhlu, a tam jsem s prohnutým monitorem, zejmena v pravem dolním rohu v pr... mimo úhel a už to mění barvy ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Svitivost malo, souhlas, nelibi.

    To prohnuti uz mi po x mesicich za prohlym LG a ten cca den za rovnym Gigabyte prijde fajn.

    Na te velke rovne obrazovce uz maji rohy jine barvy, protoze nevhodny uhel vuci oku. Zas tak me to netrapi, ale je to skoda.

    Ale jasne, zase ne kazdy potrebuje takhle velky monitor, na mensich to klidne muze byt tak, ze rovne lepsi nez prohnute.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Volal jsem na infolinku. Domluvili jsme se, ze monitor privezu na pobocku do Tabora.

    Zatim jsem tam objednal to LG nize, snad budu mit tentokrat stastnejsi ruku.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Za mě mínus je IPS, prohnutý a svítivost jen 450cd, což ale na práci je víc než dost.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Do 14ti dnů není problém, ten úkon jedou jak po másle, protože kdyby ne tak se z toho poserou ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Hosi co tohle, misto toho meho fontoveho nestesti?

    38" LG UltraGear 38GN950-B - LCD monitor | Alza.cz
    https://www.alza.cz/38-lg-ultragear-38gn950-b-d6570169.htm

    Uz jsem mel jeho predchudce. Programoval se mi na jeho predchudci dobre, jen mi obcas chybely pixely na vysoku.

    Na hry je to horsi, protoze nestandardni pomer stran. Ale primarni je ta prace.

    Nesnasim vraceni zbozi a jeste takovehle rozmerne veci, ale co muzu delat. Jen doufam, ze se s Alzou nejak dohodnem, pripadne ze se mi ho podari nejak nekomu prodat.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Jo ale s tímhle je problém obecně, oni si myslí že když kvantifikují na čísla jednotlivý části zboží tak to má vyšší vypovídající hodnotu než obyč informace z užívání, bacha text na tyhle matici stojí za hovno, ten pivot je super ale sere me ze kdyz vzteky fláknu do stolu tak se pohne atp. Jako chápu hlídat si jas, kontrast, obnovovací frekvenci, ale třeba pokrytí barev u 8bit monitoru mi přijde až zbytečný řešit, protože logicky bude pokrytí omezené 0-256 na kanál, tak bych jen se zmínil že třeba někde ulítává barva a že na to je fajn tenhle barevný profil.

    Nejvíc to teď vidím u recenzí aut, kdy všichni jsou nadšený z elektromobilů ale nikdo by si ho stejně nepořídil, z jednoduchého prostého důvodu, je to kurva drahá sranda.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Co me v podstate zklamalo nejvic jsou recenzenti. Opet je videt, ze jsou to nejaci cizi divni lide, kteri ty pocitace asi moc nepouzivaji. Cest vyjimkam.

    Psat to ja, tak dopredu tucne napisu "super na hry, pozor nevhodne pro kohokoliv kdo travi zivot v textovych editorech". No a tohle jsem se docetl az pri googleni problemu na Redditu. Priste pujdu rovnou na ten Reddit a nebudu s beznymi recenzemi marnit cas.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: No to si zvaž no, jestli to máš hlavně na práci tak ho vrat, evidentne te to sere. Nebo si ho nech jako herní, ale já bych na to neměl třeba prostor
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Problemy s BGR matici:

    Nasel jsem utilitku Better ClearType Tuner, pomohla mi na lokale.

    Download Better ClearType Tuner 1.3
    https://www.softpedia.com/get/Others/Font-Utils/Better-ClearType-Tuner.shtml

    Take pomohlo v mem primarnim nastroji zmenit font Courier New na Consolas. Consolas je udajne lepe optimalizovana prave pro ClearType.

    Jenze ouha... aktualne nejvetsi podil prace delam na virtualnim Windows stroji, ktery administruji uplne jini lide a uplne jina firma.

    Tam je problem, ze se mi nedari najit, jak ClearType nastavit na tech virtualnich strojich. A domnivam se, ze tohle proste nikdo necekal a typicky nemam moznost toto uzivatelsky menit.

    Na hry je ten monitor paradni ale tema se ja nezivim. Ta vyska navic oproti 3840x1600 je tez paradni.

    Vaham, jestli si ho nechat. Ach jo.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Nebudu, když to bude mít aspon nějakej výkon třeba na mid range a bude to mít zajímavou zaváděcí cenovku, že to donutí ostatní slevit, všichni vyhrajeme,
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Tipnul bych ze budeme zklamani, ale uvidime :-)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Twl jo i ne nebo spíš nevím, pár let zpátky asi možná, těch remaků, restartů, a storn a nových remaků System shocků snad bylo i víc než by bylo záhodné takže si vůbec nepamatuju
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Hele zase toho nemam tolik nastudovaný, ale co vím tak jim přeplatili Raja M. Koduriho s tím že se bude u Intelu moct rozšoupnou v R&D - navíc tenhle člověk má na triku i úspěšné Navi, já bych ho neodepisoval, přijde mi jako slušný borec ve svým oboru.
    Navíc Intel si to pojebal zejména v managmentu kdy prostě nechal vyhořelé lidi co se vezli na předchozích úspěších a nešlapali do vývoje a nových technologií tak jak by se slušelo na takovou obr firmu - takže doufám že dostali dostatečný flákanec, a podle ohlasů na to nový Adler cosi CPU není to úplně zlý(Nevím podrobnosti jen jsem zaslechl). Hold když posereš v tyhle branži plánování, hovno na tebe spadne až za 3-5let a to už můžeš bejt v klidu s cigárem někde v Karibiku ;)
    A jestli se takhle rozčiluješ, tak jim ten marketing fakt vychází :D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Zkouseli jste nekdo tenhle remake, pls?

    System Shock Demo | 4K NVIDIA DLSS Comparison
    https://youtu.be/1NsfqJPmhYY
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Back 4 Blood – Open Beta Trailer
    https://youtu.be/n9mD6ZIlJcQ
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: A zaroven co si budeme - Zrovna ted nema Intel super obdobi ani v CPU. Predstava ze s timhle ex RX Vega tymem udelali najednou nejake kulervouci GPU, v tehle pro ne nic moc dobe - neprijde mi to uplne realny.

    Zaroven jim to ale moc preju.

    Jednak proc bych nepral.

    Druhak je mi na 4k@144Hz i i 3090 malo - a rad bych tu videl nejaky posun vykonu driv nez za rok a pul.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Jestli to spravne chapu, prosim opravte me nebo doplnte:

    * Intel doposud delal jen odpudive integrovane GPU, narozdil od AMD v konzolich s mizivym vykojem
    * K tomu zkusil Larrabee, coz byly velke sny, ale takovy prusvih, ze to neslo ani na trh.
    * Pak si najali pana, ktery v AMD dostal vyhazov za RX Vega a mluvil o tom, ze si chce odpocinout od HW.
    * Pozdeji si pravda najali i par smysluplnejsich lidi, ale to az v dobe, kdy je chip davno hotovy, jestli ma byt na Vanoce na pultech.
    * To nove GPU, pry pro hry, ale nedozvim se ani pitomy performance target. Tzn ani mi nechtej rict, jestli to ma konkurovat 3090, 3080 nebo 3050.
    * K tomu me doslova otravuji sahodlouhym mlacenim slamy a diskizema naprosto o nicem. Misto toho aby ukazali realnou hru s realnym fps a k tomu prijemne povidani co to vsechno umi.

    Zatim me to mechava velmi chladnym, hlavne proto jak zive si pamatuji ty kecy a ty marketingove veletoce ohledne Larrabee.

    Larrabee (microarchitecture) - Wikipedia
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Larrabee_(microarchitecture)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Cílený je to pro hráče, o výkonu nechtěj zatím mluvit. Je to na 6nm od TSCM, podporujou ekvivalent DLSS, zatím to vypadá nadějně že bychom mohli mít nové herní GPU v Q1/22. Navíc spolupracujou i s vývojáři her, byt samozrejme podpora nebude takova jakou ma NV/AMD ale na zacatek to vypadá sympaticky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam