• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    Informace o grafických kartách nVidia - benchmarky, recenze, zkušenosti, přetaktování, chlazení, ovladače, hry, akcelerované aplikace.
    Cyberpunk2077 - technická stránka a nastavení, gameplay. Důvodem je svévolné a neodůvodněné omezení přispívání moderátorem do původního fóra.

    PhysX
    CUDA, vývoj

    Ovladače: nVidia download

    NVCUVENC dll download

    Trolling, OT a napadání se odměňují zahnutým ovocem.
    rozbalit záhlaví
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER:
    HNIZDO: Jo máme to podobně ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Pockam alespon mesic.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    btw zítra vychází W11, budete updatovat manuálně hned? Nebo počkáte na upgrade od updateru? Nebo na to pečete?
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    MCKIDNEY: jo já mám pořád licenci windows 7, upgradlou na desítky a teď půjdou na 11ky 😂
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ELECTRICKOTA: Zmenilo se hodne a tedka se Steam Deck prijde dalsi vlna.

    Krome toho ze slusne mnozstvi her je primo z GOG ci Steam, tak mas Lutris a DXVK. Sudo-distribuce jako SteamOS a PoPOS.

    Kdyby nebylo v Evrope legalni kupovat windows za 300, tak se o tom mluvi vic :)
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    ELECTRICKOTA: Mě linux oslovil a už jsem ho neopustil, ale hry skoro nehraji, nestíhám to...
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Díky za info, asi to není pořád nic easy nebo jednoduchy, jen si rozsiruji prehled, jestli se tam neco nezmenilo, Linux me nikdy nicim neoslovil.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: mno nejaky veci od valve jo
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    NVidia blob driver funguje dobre na linuxu od GTX Fermi.
    Wine dostal podporu pro DirectX hry diky prekladu do Vulkan. (Par let)

    Neni to jeste tak daleko, ze bych zahodil moji Windows virtualku, ale uz vedle ni mam linux virtualku na pravidelne hrani :)
    Pro ty co si to pamatuji, je to tak nejak jako hrani v obdobi ATI vs NVidia - kazda generace karet a CPU znamenala ze nektere hyr poradne nejdou, nebo meli spatne shaers atd. Ale hrali jsme tenkrat na Windows, takze proc ne :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ELECTRICKOTA: Naopak da se zahrat naprosta vetsina :)

    Jsou hry co nikdo nepobezi, jako Valorant. Nektere maji problemy s anticheat (ne ze by nepodporoval linux, ale spousti se windows verze).

    A dobra cast Vulkan her ma primo Linux verze.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Na Linuxu se asi obecně moc titulů zahrát nedá co?
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NVIDIA DLSS Support Comes to Linux via Valve's Proton - Hardware Times
    https://www.hardwaretimes.com/nvidia-dlss-support-comes-to-linux-via-valves-proton/
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ukradeno z Ustavu

    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Nové knihovny pomáhají:
    Experimentální verze DLSS částečně řeší problém ghostingu v Cyberpunku 2077 | Svět hardware
    https://www.svethardware.cz/experimentalni-verze-dlss-castecne-resi-problem-ghostingu-v-cyberpunku-2077/56053
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Nvidia nabízí k testování experimentální next-gen verze DLSS - Cnews.cz
    https://www.cnews.cz/dlss-research-nvidia-zverejnuje-nejnovejsi-experimentalni-verze-dlss-testovat-muze-kazdy/
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Jo tak to si nepamatuju, hral jsem to před rokem, vím že jsem byl spokojenej, srali mě zásahy do příběhu, krom tech co nahradili nepovedenou část(napr. mise Sara). Je to taková příběhová jednohubka, bez příběhu je ta hra dost o ničem(kochání městem, a odemykání nových kár v misích mě bavilo jen chvilku).
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Zapomnel jsem na dva obrovske plusy:

    * Jdou preskocit vsechny "jedeme nekam" cesty, takze asi prvni open world hra, ve ktere nemam pocit, ze v te hre pracuji jako taxikar.
    * Jdou preskocit vsechny kecaci sceny. U Mafie by me ten pribeh skoro mozna i zajimal, ale ne kdyz ten stejny pribeh vidim po druhe - kdysi jsem hral original.

    Kazdopadne za tohle chvalim moc, spousta her tohle neumi a je to des.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: To strelivo nastesti jen znervoznuje nizkymi stavy, jeste mi nedoslo. Ale radsi bych, kdyby me to neznervoznovalo :-)

    Ta mechanika plizeni je hrozne otravna ve 2 plizicich misich, jinak se k tomu nastesti clovek nedostane.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Libi se mi grafika a hraje se to vcelku prijemne.

    Akorat:

    * Nepochpil jsem mechaniku plizeni/beh/skok, neco z toho cloveka hra nepusti udelat skoro nikdy (skok), jen kdyz se to hre hodi. V interierech zakaz behani, coz pak zdrzuje a nudi.

    * Vsude hrozne malo streliva, vcetne mise, ve ktere protagnosta / zkuseny mafian, jede vykrast banku.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Joo kdyz jsem to prvne videl tak jsem málem provedl rage quit :D Ale ta hra je proste jinak gut.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: V intru lita "vystreleny" cely naboj, strela i s nabojnici :-) To je pak vsechno tezky :-)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam