• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    Informace o grafických kartách nVidia - benchmarky, recenze, zkušenosti, přetaktování, chlazení, ovladače, hry, akcelerované aplikace.
    Cyberpunk2077 - technická stránka a nastavení, gameplay. Důvodem je svévolné a neodůvodněné omezení přispívání moderátorem do původního fóra.

    PhysX
    CUDA, vývoj

    Ovladače: nVidia download

    NVCUVENC dll download

    Trolling, OT a napadání se odměňují zahnutým ovocem.
    rozbalit záhlaví
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HNIZDO: hm, tak ja tu objednavku zrusil, protoze je to dle webu Gigabyte AIO Waterblock reseni a ne k zapojeni do vodniho okruhu. To neni nic pro me..
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DRAGON: tak 4090 jeste nevidel nikdo, ale bude to vypadat stejne jako 3090Ti waterforce. ty predchozi 3080 vypadali uplne jinak - pruhledny, stribrny povrch. o 3090+ jsem podobne zminky nenasel
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HNIZDO: nemel, pokazde si delam vodniky sam, ale vzhledem k tomu, ze na 4090 bude stat desitku, tak tentokrat na to uz asi kaslu.. otestuju a uvidim, zaruka na to je a pokud zarezne, tak jim to omlatim o hlavu. Na druhou stranu, pokud vis, ze uz jsou medene, tak asi pohoda, to jen tak nezrezne.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DRAGON: uz jsi nekdy mel tyhle waterforce? 3080ky prej rezly, ale byl to nejakej podivnej hlinik, nebo zinek-med. od 3090ti by to mela byt med.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HNIZDO: tu mám objednanou
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NEXTCOMP - GIGABYTE RTX™ 4090 XTREME WATERFORCE 24G
    https://www.nextcomp.cz/detail/GIGABYTE-RTX-4090-XTREME-WATERFORCE-24G/735455?zoneId=

    Waterforce za 56k? Jestli to dodrží, je to dost jasný
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LAUNCHER: 3080 jsem kupoval za 27, když to rozpočítám kolik mě stála hodina hraní, uff
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LAUNCHER: prý $1200
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RATTKIN: Kolik ma stat 4080?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    á bych uvažoval o 4080, teď mám 3080. ale ne za tuhle cenu
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---

    4090 soucet vasich vlastnenych a/nebo objenanych kusu

    2 hlasy od 2 respondentů

    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    LAUNCHER: s timhle zajmem cekam brezen. je to slusna karta, neni tak velka a tlusta jako ostatni, taky je hlucnejsi a je nejlevnejsi. za vzduch vic nedam. zvazuju GB waterforce, kdyz uz 2400Euro, ale nejdriv recenze.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---

    4090

    14 hlasy od 14 respondentů

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HNIZDO: Jsem zvedavy, kdy se na nas dostane.

    Cena mi prijde v ramci "new normal"* neprestrelena, podobnou jsem platil za 3090, kdyz jsem propasl prvni varku.

    Je otazkou kolik je tech 4090 pripraveno. A zejem bude imho slusny, kdyz sectu 3090 a 3090 Ti ve statistikach Steamu. A k tomu pripocist lidi, kteri se zivi napr. AI nebo VFX a Steam je nezajima - a nekteri z nich budou chtit vice kusu i do jednoho PC, natoz "prosimte vem nam jich dost do firmy".

    * Se slzickou v oku vzpominam na sranda ceny za 2080Ti apod.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    LAUNCHER: taky mam predobjednanyho tohohle gaywarda, a se mnou dle eshopu 1000 dalsich lidi. i kdyby to byli z pulky scalperi, dela to 50 mega, hergot
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    LAUNCHER: Jasny, ja to bral jako nejlepsi smetanku ze smetanky :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MCKIDNEY: Nevidim na Alze predobjednavku. Gainward podle recenze vypada dobre, uz se na nej tesim:

    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom GS review - Introduction
    https://www.guru3d.com/articles-pages/gainward-geforce-rtx-4090-phantom-gs-review,1.html
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    LAUNCHER: Mas moznost jit do Asus strix? Zda se byt znatelne lepsi chladic a vzhled na kamere vypada lepe nez rendery

    Volt-Modding the RTX 4090 STRIX causes insane Power Increase
    https://www.youtube.com/watch?v=QRMhvXbBKrg
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Spekuluje se že z toho udělají 4070 (možná i Super/Ti ), a pravděpodobně dropnou price.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    LAUNCHER: prej smula. asi budu muset vzit TUF nebo neco, ale az budou recenze a musim menit case. skoda.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam