• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    objednal jsem RTX 4080 za 36k u czc
    když se mi nebude líbit, tak ji vrátím, ale palit už jsem měl 2 a byly v pohodě.
    4090 je lepší, ale už je za 50k+
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LAUNCHER: to vypadá jako mining rig. Ale mining se ti vyplatí jen když máš eletriku zadarmo, ne?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Počkáme, uvidíme. Těžko věštit IMHO. Vzpomeňte si na to věštění pádu cen GPU, po uvedení 3090 a 3080.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    I kdybych zvysil naroky, tak MSRP a vykon v rasterizaci by v dobach predrazenych nedostatku mel stoupnout na 30-40% prodeju. Ale nestalo se - diky 2 letum COVIDu a scalpovani opravdu nemuzes vinit marketing a user preferences.

    Problem musi byt jinde a verim ze AMD chce prodat vice karet, takze to musi byt na jejich strane reky a ne samotny produkt.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: Jo CPU jsou tedka legracni 12gen je budget, 13gen je performance. Docela slusna zmena k lepsimu, kdyz kupujes vsechno nove.

    Ale nevim jestli se neptal spis na GPU - tam je problem predevsim je vyrobit a prodat - snad to se to ted zlepsi s lepsim yield diky chiplet. AMD nema uz spatne karty, ale nedokaze jich vyrobit dost za cenu co dava smysl. Pro kazdeho z nas, ktery prereruje NV bude aspon 1/2 hrace co 6000 vyuzije. Nicmene dneska je to 1/7 a to kvalite neodpovida.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DRAGON: pouze nejvykonejsi 16c modely pro profiky. jinak 7700X s basic deskou za pet litru, neexistuje. a starsi modely nemaji proti 12xxx sanci.

    DRAGON: jen doplnim, ze i ty tu prezentujes jen svuj nazor, stejne jako vsichni ostatni. pokud nekdo nesouhlasi, tak to respektuj.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: aha, to sem neznal :) tak to taky pardonek :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DRAGON: Vypnul bych ten caps lock :-)) Nicmene fair enough, vysvetleno... no offense taken.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DRAGON: "Let me correct you" je mila a na interwebs casta prupovidka a nebyla myslena nijak zle. Pokud tak byla pochopena, nebylo to mym cilem a omlouvam se.

    https://www.reddit.com/r/physicsmemes/comments/t8s5i2/let_me_correct_you/
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DRAGON: a jen tak mimochodem, co je zleho na teto odpovedi? [DRAGON @ nVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry]
    S tím dealerem to byl obvious joke. Ale s jokama si tu začal ty, tak se nediv :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: Muze bejt, muze bejt. Tys zacal vetou "let me correct you", coz mi, vzhledem k tematu, prislo dost namyslene. Mozna priste napis pred vetu IMHO a pak budem mit vsichni radost, kdyz uz ti jde o ty vzajemne ohledy ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DRAGON: Povsimni si take, ze ti dva dalsi mi to umeli napsat i normalne...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: dělej si co chceš, to je na tobě. Já se pouze ohradil vůči tomu nesmyslu, kterej se ti tu snažili tři lidi vysvětlit.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DRAGON: Beru na vědomí, budu se tedy více realizovat na Redditu a méně na Nyxu, abych tady neurazil něčí city.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DRAGON: Kdybychom byli na FB tak souhlas a doporučím děckům mimo IT brigádu a Xbox. Případně děckům se zájmem o IT jetou 30xx a pilně se na ní učit.

    Ale kam má dneska člověk v CZ jít, pokud v diskuzi očekává hlubší zájem o danou oblast? Nebo fakt na Nyxu smolík pacholík a už jen mezinárodní diskuzáky?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    FRK_R23: nechceš za ty prachy radši 3090 Ti? ;)
    MSI GeForce RTX 3090 Ti GAMING X TRIO 24G ✅| POČÍTÁRNA.CZ
    https://www.pocitarna.cz/graficke-karty/msi-geforce-rtx-3090-ti-gaming-x-trio-24g/

    LAUNCHER: s tíhle dealerem nemám nejlepší zkušenosti. Dodáš matro, peníze pošlou po splatnosti :P
    Jen sem tím chtěl demosntrovat absurditu tvého postu..
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    DRAGON: projel sem par obchodu a skoro to vypada jak kdyby 3080ky dochazely - czc je uplne suchy, alza ma jeden druh 3080 10G a zbytek jsou "rozbalene skladem", mironet vypada ze ma jeste nejaky zasoby za normalni ceny

    asi se neco deje, pisou o tom uz i v novinach :)
    Retail Nvidia RTX 30-Series GPU Prices Are on the Rise | Tom's Hardware
    https://www.tomshardware.com/news/nvidia-gpu-prices-increasing-amd-down
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    LAUNCHER: Mě mimo jiné živí renderování a teď si rozhodně pořídím 3090, protože za 30k je to pro mě super investice a ten výkon (a pro mě teda hlavně RAM) je naprosto scifi. Jadně že 4090 je rychlejší, ale taky výrazně dražší. Tedy na 3090 budu pracovat x hodin, ale na tu druhou x+y hodin a to taky řeším.

    Aktuálně mám doma 2070S a jediný co mě limituje je právě RAM. Co se rychlosti renderování tak ta ušetřená minuta z pěti mě už nevytrhne. Animace si stejně posílám na render farmu a na single render nebo práci ve viewportu je i generace 20xx naprosto v pohodě.

    Pro mě je třeba nákup 4090 spojenej taky s nutnostní upgradovat i jiný věci. Ale bral bych ji samo hned, o tom žádná :))
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DRAGON: Mile rád. Z těch českých třeba:

    Domů - Principal engineering - SW vývoj, Bodyshop, Teamleasing, Konzultace
    https://www.principal.cz/cz/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam