• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    Informace o grafických kartách nVidia - benchmarky, recenze, zkušenosti, přetaktování, chlazení, ovladače, hry, akcelerované aplikace.
    Cyberpunk2077 - technická stránka a nastavení, gameplay. Důvodem je svévolné a neodůvodněné omezení přispívání moderátorem do původního fóra.

    PhysX
    CUDA, vývoj

    Ovladače: nVidia download

    NVCUVENC dll download

    Trolling, OT a napadání se odměňují zahnutým ovocem.
    rozbalit záhlaví
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    HNIZDO: battlefield 2042 a pak jsem zkousel Hogwards Legacy (kde teda podle vseho si hodne lidi stezuje ze jim to na high end pc shutteruje)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    REFLEX: hlavne v jaky hre, je rozdil mezi Warzonou nebo CP2077, kterejou heavy cpu, nebo Witcherem3, kterej sice sice s cpu skaluje pekne, ale pri stovkach fps.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    REFLEX: Mo tam se pak prave projevi DLSS 3.0, ten neceka na cpu a vytvari "artefakty" co jdou mezi regulerni snimky.

    Jeho hlavni nevyhodou je chovani pri nizkem refresh-rate obrazky. Tam pak latence a stutter zacne byt otrava. To jest lepsi mit GSync
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    MCKIDNEY: shit to me nenapadlo mam 10700k vecer poslu hwinfo
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    REFLEX: To je asi obtizne zpravovat, ale ocekavam ze pro FullHD hrani je ta karta omezena spis cpu. Tak pak posli hwinfo a treba uvidime
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    Tak jsem nakonec koupil pouzitou 4070ti se zarukou za dobry penize a teda cekal jsem vetsi boost z 1070 pri fullhd hrani

    Nevim jestli jeste neudelat nejaky wipe ovladacu, nebo jestli neni treba spatne docvakla, nebo slaby zdroj? Musim vecer kouknout co vlastne mam :D
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    REFLEX: pri 120fps muze byt artefakt na obrazovce nekolik ms, takze ho nemuzes videt. HWU testovali pri snizenych fps a bez zpomaleni zaznamu to proste nezaznamenas.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MCKIDNEY: Mozna pro upresneni 2 a 3 je stejny produkt, ale rozhodne neni stejna technologie. Takze nezamenovat
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    REFLEX: No 3 je dela, ale tu pouzijes v situaci kdy artefakty jsou lepsi nez skipped frame.

    2 jich dela malo a fajnsmalri dokonce rikaji ze nastaveni hnedka pod nativnim rozlisenim muze vypadat lepe nez original. Tam opravdu vypinas jenom pokud uz je vse zapnute a mas stabilne fps co ma monitor
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    MCKIDNEY: takze pokles kvality neni,? Cetl jsem ze cas od cssu nejaky artefakt udela
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    REFLEX: DLSS 2.* zapinat prakticky vsude, kde nemas nativne 120FPS.
    DLSS 3.* zapinat tam kde nepotrebujes VSync nebo nemas monitor vyrazne pomaleksi.

    Obecne teda zapinat. Specialne pokid hrajes na Ultrawide, 4K atd.
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    Jak je to vlastne s DLSS, je dobre to zapinat, nebo ne? Nebo to je podle hry?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ELECTRICKOTA: coz te pri dobre vyhrany aukci nezajima, to vypalny plati prodavajici :)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    KLEINZACH: hele na aukru máš aspoň jistotu že tam je historie a hodnocení, takže nebereš úplně od noname člověka, na druhou stranu si aukro bere docela šílený výpalný, takže ceny tam jsou vyšší než na bazoši.
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    REFLEX: a predtim vlastne komp manzelce za 12 fakt dobrou sestavu, taky bych si za novou priplatil x tisic
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    KLEINZACH: na aukru jsou super akce od koruny, kde to jde fakt vyhaluzit, ja tam koupil takhle komp bez grafiky 12700k, 32gb ramek, dobra deska, zdroj m2 ssd 1gn + k tomu bezdratove sluchatka logitech (za 3000 nove) bezdratova mys (2000)

    a to cele za 16 000, pul roku od koupe majitele a kdyz jsem si to pocital kolik by me to stalo nove tak to vyslo o nejakych 12 tis vic
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    REFLEX: aukro je divny - nikdy tam nekoupim nic vyhodne :) ale je super na retro veci (socket 7 a tak). sbazar se da pouzit, ale ma debilni UI, takze zbejva pc.bazos.cz se kterym mam celkem dobry zkusenosti (koupil sem v zari 3080 za 11k).

    (ceny novejch nvidii se mi nelibi, takze vyziram bazary a cekam na 5080)
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    ELECTRICKOTA: diky, btw jaky bazar doporucujes? klasiku aukro, sbazar, bazos? btw jsem i na pctuning forum kde lidi davaji super ceny, ale toci se to malo
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    REFLEX: Jestli řešíš prachy, kup si v bazaru 3090ku, daj se sehnat kolem 16k. Jinak nová řada není nic kde by se dalo hovořit o jakkoliv dobrým poměru cena/výkon, snad paradoxně krom 4090ky. Osobně zůstávám u 3070ky, ale zase nehraju tolik, a DLSS umožnuje hrát i nový pecky na full při 3440x1440 s obstojným frameratem, jediné co je pain je VRAM, která je omezující a bude i do budoucna, proto bych se asi i vyhnul 4070ce, kde 12gb není zrovna moc do budoucna.
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    REFLEX: jo nebo koukam ze 4070ti je o 3k drazsi nez 3080 a ma cca o 30% vyssi vykon
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    Ahoj, hraju na full hd na 24" monitoru, mam GTX 1070 a uz nove hry nejsou nic moc, jestli bych upgradoval tak na 1440 monitor a mozna by se mi ani nevesel.

    Koukam ze 3080 uz je za ujde cenu 20k, myslite ze se vyplati si priplatit dalsich 12 na 4080?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam