• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ofiko nvidia slides

    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    KORAL: hele nevim, pri cenach 4090 by stala 90kkc+, to je dost i na profiky
    KORAL
    KORAL --- ---
    HNIZDO: Dík, takže si počkáme, až bude, tak bude :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    KORAL: so far nevime release date a cenu, podle meho skromneho nazoru je rumor celej produkt.
    KORAL
    KORAL --- ---
    Ahoj, někdo info, kdy bude 4090 Ti?
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti 16GB to feature AD106-351 GPU and 165W TDP - VideoCardz.com
    https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-4060-ti-16gb-to-feature-ad106-351-gpu-and-165w-tdp
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Provoz ChatGPT údajně stojí 700.000 USD denně | Svět hardware
    https://www.svethardware.cz/provoz-chatgpt-udajne-stoji-700-000-usd-denne/59372

    SemiAnalysis hovoří o tom, že OpenAI využívá okolo 3617 serverů HGX A100 s celkem 28936 GPU

    na náhradu celého Googlu chatbotem ChatGPT by byla potřeba téměř 513 tisíc serverů HGX A100 s více než 4,1 milionu GPU. Cena serverů a sítí by mohla překročit 100 mld. USD, přičemž většina z toho by šla do kapsy Nvidie.

    Powerful Server Platform for AI & HPC | NVIDIA HGX A100
    https://www.nvidia.com/en-us/data-center/hgx/

    zdá se že nvidia dosáhla absolutního vítězství v rozvoji AI na svých platformách
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    RATTKIN: presne tak, pouzivam v Tarkovu, spotreba o 100W nizsi pro vyssich fps
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HNIZDO: mě se líbil FG v plague tale innocence, i když jsem neměl RT zapnuté, snížil zátěž CPU i GPU na polovinu. Menší hluk, menší spotřeba
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ELECTRICKOTA: Ja jsem toho nazoru ze v prechodne generaci se muze najit dobra koupe 4070 je podobne jako 4090. Taky bych ji bral radeji. Neni to 3080 kdyz vysla, ale taky memame stroj na to se vratit a uzivat si ho jeste rok navic.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    MCKIDNEY: Dlouho jsem přemýšlel nad 4070 Ti, ale za příplatek 7 000,- mi přinese výkon, který se vejde do 20%, nesmyslně obří rozměry a vyšší spotřebu.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    RATTKIN: no jde spis o to kde je potreba
    Atomic Heart - az bude s RT
    Chernobylite - tezky RT, budu hrat
    Cyberpunk 2077 - no comment necessary
    Dying Light 2 Stay Human - heavy gpu i bez RT
    S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl - asi jasny
    The Witcher 3: Wild Hunt - super
    Portal with RTX - to si dam znova az bude cas.

    kde neni a byl by potreba je TLOU - pro majitele slabsch karet.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    RATTKIN: To prijde. FG resi predevsim limitace CPU a to prijde. Tedka mame u her spis prebytky zpusobene PS4/8Gen. DLSS/FSR2 taky prisla az adopci 2K/4K monitoru.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HNIZDO: škoda že zatím FG má minimální podporu.. a path tracing.. Portal byl opravdu super, cyberpunk taky vypadá dobře..
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    KORAL: ocekava se opet polovina-konecroku 2024. byly tu jednak infa o dalsim obrovskem skoku ve vykonu, a oproti tomu info ze nepujde o 2nm proces TSMC takze to zas nema by takove maso jako s Ada.

    U mne je dealmaker DLSS3+FG, to je obrovskej efekt navic a duvod k upgradu. Nevim jestli dalsi gen predstavi neco co tohle trumfne.
    KORAL
    KORAL --- ---
    počkám si na podzim a bud si k vánocum koupím 4090 a nebo si počkám na 2024 a pořídím si 50xx :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KORAL: https://www.pcgamesn.com/nvidia/rtx-5000-release-date-price-specs-benchmarks


    That could mean the lineup will emerge at some point in 2024, but the green team’s release plans are rarely set in stone.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ELECTRICKOTA: 4070 je konecne karta co koupit a neni 4090 ci vyprodama 3080. Verim ze poslouzi.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    KORAL: Cyklus je přibližně tříletý, takže určitě ne, max nějaký refresh jako byly SUPER karty u řady 20xx
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    ELECTRICKOTA: update, CZC po 4 měsících konečně ukončila reklamaci dobropisem, tímto u mě firma nadobro skončila(doslova fuck you přístup, bo na faktuře mám IČO). Objednal jsem 4070ku, po čtyřech měsících na stařičké 1070ce budu asi spokojenej :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam