• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEJeans Fetish ~ Dark Blue World.
    EVELINA
    EVELINA --- ---
    EVELINA
    EVELINA --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    EVELINA
    EVELINA --- ---
    EVELINA
    EVELINA --- ---
    EVELINA
    EVELINA --- ---
    EVELINA
    EVELINA --- ---
    Může být denim art?
    Incredible "Paintings" Made Entirely Out of Denim Jeans
    https://mymodernmet.com/ian-berry-denimu-denim-paintings/

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Asi bych to tu mel ozivit, uz ani v zahlavi neni obrazek. Nekdo nejaky fetish obrazky? Pripadne cokoliv?
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    OVERDRIVE: Těžko říct, mne moc nebavilo řešit značky...
    Ale poslední dobou jsem takovej smutnej, jak se používaj trošku jiné spřádací technologie, snižuje se gramáž, šetří se, kde se dá: Měl jsem tak nějak v paměti, jak vypadaj třeba staré Lewisky a když jsem se na nové loni v Praze díval, měl jsem pocit, že to je nějaká hnusná čínská kopie, ta látka byla oproti klasické staré džínovině neskutečně špatná. Nejen nízká gramáž, ale i mizerná vazba a kvalita vlákna. Chápu, proč píšeš, že Levisky vydržej jednu sezónu, i když tomu moje zkušenost neodpovídá (viz níže). ;) Odpovídající cena za takovou věc by podle mne byla tak pět, osm stovek...
    Tenhle pocit jsem měl nejen u Levi´s, ale prakticky u všech velkých značek, co jsem prohlížel v hypermarketech na Štěrboholích a na Chodově... Obávám se, že cena už moc neznamená. :( Kalhoty (nikoli džíny) u Ganta stály pět litrů, ale když jsem si je pořádně prohlédl, byl to stejnej low kvality shit jako kalhoty vedle v HM za šest stovek a s takovou mi můžou...

    Takže jsem se trošku rozjel, když jsem potkal sekáč s džínama v Kóbe. :D Protože Japonci v mainstreamu opovrhují věcmi z druhé ruky, jsou tam sekáče docela levné (na to, jak je to drahá země) a do Ameriky to není daleko. Po pětistovce za kus jsem si pořídil kufr plný starých, lehoučce obnošených až skoro čerstvých džín.
    Staré Levisky byly úplně jiná káva. ;) Pětsetjedničky, klasika upnutých džín (dostal jsem chytrý nápad, že budu běhat nahoru po schodech, protože moc tloustnu - tak mi v pase zase jsou 36'', ale mám na ně moc velkej zadek a stehna :D)... Asi už je někdo nosil a pak si desetiletí poležely v nějakém poměrně dobře větraném a suchém skladu: Věřím, že je nebudu nosit jen jednu sezónu. ;)
    A "U.S. montérky" - americké džíny na práci jsou skvělé. Jo, elegance je jinde. Ale porovnej to s hadrovýma montérkama z OBI. ;) Jasně, že si je nezničím při zedničině, ale na drobné čisté práce nebo na kontroly na stavbě je to krása. Pořídil jsem si i jedny džínové lacláče, až zas budu muset strávit pár dní na traktůrku, mám k nim apartní slamák vyspravený kobercpáskou. Když už white trash job, tak se vší parádou! :D Značky jako Lee, Dixies, Carhartt, Jesse James...
    Přítelkyně pak měla štěstí na jezdecké kalhoty. Vysoký a úzký pas, širší kolem stehen a lýtek (protože cowgirls nejsou oplácané, ale mají namakané nohy, což mainstreamová konfekce moc nereflektuje), pohodlné, ale pořád stylové... Rocky mountain...

    Alternativním a bližším zdrojem by mohly být pařížské Kiloshopy, až budu mít cestu kolem, zkusím nezapomenout prohlédnout a poreferovat. Za pokus by stálo i projít nějaké sekáče v Německu (české jsou dost marné, nebo mám smůlu). U džín, myslím, lehká obnošenost nevadí... A je to míň depresivní, než obcházet obchody, kde džíny stojí k pěti tisícům a stejně je to shit... Snad ten zdroj nevyschne, ve Státech se pořádné džíny pořád dělají, možná někdo vozí do Evropy i nové... ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---


    post-apo design
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam