• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEOWice-cream



    .. nejlepší zmrzlina z celého světa..
    .. kopečková, točená, vodová ..
    recepty, destinace, výrobci
    rozbalit záhlaví
    TULENI
    TULENI --- ---
    recept na chutovy orgasmus pro jahodo- a sorbeto-milce...

    pul kila jahod rozmixovat s troskou vody, z 300ml vody a 300g cukru udelat cukrovy sirup - ten nechat vychladnout, pak primixovat k jahodam s jednim vymackanym citronem.. odebrat (tak hrnek cca.), prisypat agar-agar, privest k varu, povarit dve minutky a vlejt do zbytku rozmixovanych jahod se sirupem...nechat vychladnout (ani jsem nevydrzela chladit v lednici x hodin) soupnout do namrazenyho zmrzlinovace a cekat...dloouho cekat...trva tak dvojnasobek casu oproti smetanovejm...ale stoji za to cekani! :)

    sakra a nutne to potrebuju vyzkouset s malinama! :) delala jsem podobnou verzi s rybizem s mrazaku...ten jsem tedy po rozmixovani prepasirovala a pridala stavu z pomerance a taky to bylo vynikajici!
    ALOPEX_LAGOPUS
    ALOPEX_LAGOPUS --- ---

    front shapes ice cream into dreamy clouds for haagen-dazs
    TULENI
    TULENI --- ---
    nejlepsi je hezky doma delana stejne, nevydrzi dlouho ale to po ni ani nikdo nechce, protoze maximalne do dvou dnu je pryc stejne :) ted jsem o vikendu delala misto strawberry cheescake raspberry a mnam nejvic :)
    NTR23
    NTR23 --- ---
    V pátek jsem shodou okolností zahlédl Zmzlinu z Opočna. Tu nejlepší u nás.
    Tak jsem ji vyfotil.

    Photo by ntr23 • Instagram
    http://instagram.com/p/OJ4XUVG9zK/
    VIDLICKA
    VIDLICKA --- ---
    doporučuju točenou na Míráku v Praze
    ESL
    ESL --- ---
    Pokud ještě neznáte, doporučuju zmrzlinový blog:

    Tři kopečky | stránky s vášní pro poctivou zmrzlinu
    http://blog.trikopecky.cz/

    Autorka vyrábí podomácku famózní zmrzlinu (prodávala ji na Apetit pikniku a dá se u ní soukromě objednat nebo odkoupit přebytky - pozor, mizí bleskově). A vymýšlí i neuvěřitelné kombinace - například její okurkovo-mátová s ginem u mě patří k nejlepším chuťovým zážitkům za hodně dlouhý čas.
    TULENI
    TULENI --- ---
    MALKE: ty ikeacky mam tak to zkusim do nich :) diky za tip! :)
    MALKE
    MALKE --- ---
    TULENI: Doporučuju nějaká echt tvořítka, jako byla ta od Ikey. Nebo holt se to musí nechat povolit, není to jako Ben a Jerry, ta oproti tomu tuhne málo. Ale chuťově fakt skvost.
    TULENI
    TULENI --- ---
    MALKE: ultimatne se mi udelaly boule za usima jen to ctu! :) vyzkousime :)
    MALKE
    MALKE --- ---
    Ultimátní Míša!

    1 plnotučný tvaroh, 1 šlehačka (250 ml), deset deka cukru - rozšlehat tvaroh s cukrem, přidat smetanu a došlehat.

    Já jsem to dělala ve zmrzlinovači, ale vzhledem k tomu, jak to ztuhlo, mi daleko lepší přijde rovnou to nalít do nějakých tvořítek.

    Potud původní recept. Ultimátní zmrzlina se z toho stává tak, že rozehřejeme deset deka mléčné čokolády, a když vychladne, tak ji smícháme s cca dvěma velkýma lžícema zakysané smetany.

    Kdo to dělá ve zmrzlinovači, tak uzmrzlinuje tu základní směs, dá ji do toho, v čem půjde do mrazáku, a rychle a nepříliš pečlivě vmíchá (v lednici chlazenou) čokoládovou směs, aby udělala vzor. Kdo mrazí rovnou, nechá aspoň trochu zmrazit základní směs, která nesmí být až po okraj tvořítka, a prostor doplní čokoládovou.

    Oproti té parodii, co se z Míši za léta reálného kapitalismu stala, je to naprosto dokonalé.
    TULENI
    TULENI --- ---
    a jeste si posledni dobou moooc ulitavame na kokosove. Zaklad taky Ben a Jerry ale misto mlika dve plechovky kokosovyho mlika, cukr trtinovy nebo vanilkovy (ne vanilinovy) a od oka (tak hrnek) strouhaneho kokosu..
    TULENI
    TULENI --- ---
    dneska jsem potrebovala zpracovat smetanu co byla doma, takze zaklad Bena a Jerryho, k tomu stava a kura ze dvou limetek a nez se to doslehalo ve zmrzlinovaci tak prihozena bila tobleronka nakrouhana nozem nahrubo spolu s peti Lotuskama...musim rict ze moje nejoblibenejsi strawberry cheescake ma silnou konkurenci :)
    SCHIFFI
    SCHIFFI --- ---
    v létě jsem slintala nad těmito... http://ona.idnes.cz/melounova-bananova-mojitova-pochutnejte-si-na-domacich-zmrzlinach-1d9-/recepty.aspx?c=A110608_150811_recepty_job
    je super, že k tomu není třeba zmrzlinovač ;)
    TULENI
    TULENI --- ---
    MALKE: yum! jeste nez jsem mela zmrzlinovac byl hruskovej sorbet ta nej zmrzka od Horeca, to musim zkusit, dik! :)
    MALKE
    MALKE --- ---
    A skvělá je tahle: http://www.davidlebovitz.com/2009/08/caramelized-white-chocolate-ice/

    Je pracnější, ale stojí to za to!
    MALKE
    MALKE --- ---
    Já jsem tu!:c))

    Hruškovo-karamelový sorbet
    8 středních hrušek (asi kilo)
    2 hrnky vody
    1,5 hrnku cukru
    6 hřebíčků
    6 nových koření

    Cukr svaříme na karamel, opatrně zalijeme vodou a rozmícháme na karamelovou šťávu. Přidáme koření a vložíme hrušky (oloupané, bez jádřinců a napůlené). Pomalu vaříme cca 20 minut, až jsou měkké a natáhnou šťávu (pod pokličkou).

    Necháme zchladit (v tomhle množství nejlíp přes noc) a zmrazíme ve zmrzlinovači podle instrukcí.

    (Podle původního receptu je tohle 6-12 porcí, dělala jsem to ze tří hrušek, ostatních věcí jsem dala třetinu, a byly to tři velké kopečky, takže na malý dezert pro tři lidi akorát. Vzhledem k tomu, že sorbety se nemají moc doma uchovávat, je nutno zvážit vhodný počet porcí:) )

    TULENI
    TULENI --- ---
    halooo, je tu jeste nekdo kdo by chtel aby se to tu trosku ozivilo o nejake recepty a zkusenosti alespon? :)
    TULENI
    TULENI --- ---
    nejake zajimave rady :)
    Pět luxusních domácích zmrzlin: dlouze a pracně :: B iN Magazine
    http://www.binmagazine.cz/item/pet-luxusnich-domacich-zmrzlin-dlouze-a-pracne
    TULENI
    TULENI --- ---
    nejaky zajimavy zmrzlinovy recepty?:) podelte se o zkusenosti, mam od soboty doma zrzlinovac a zatim jede denne :)
    WOJTUSAAK
    WOJTUSAAK --- ---
    a jeden zmrzlinový virálek s Michalem D...
    YouTube - Michal David s Jandou v lednici!
    http://www.youtube.com/watch?v=2dB_Ypjf-UI
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam