• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZUZKAOUKlobouky, čepice, hučky. Nechte na hlavě!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GOBERS: tak to je ještě šílenější!
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    ZUZKAOU: Ano, z jednoho pevného kusu. Úplně stejně jako plstěné klobouky. Jak to dělali se mě neptej, nevím... kdybych to věděl, tak už dávno vymýšlím jak je začít vyrábět. :D
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GOBERS: Takže hedvábný klobouk je kompletně z jednoho kusu pevné hedvábné látky, nikoliv hedvábná látka, nějaká vyztužovací věc a podšívka?

    V mé představě je pak skládací klobouk složený z hedvábné látky, tyčí na skládání a podšívky a představovala jsem si, že problém je v utkání té hedvábné látky, která tedy začíná nahoře tím kruhem dna klobouku a pokračuje rourou.
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    ZUZKAOU: Jenomže je to dělané úplně jinou metodou, než plně protkávaný hedvábný klobouk...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GOBERS: mno - web praví opera top hat a něco o šetření místem v šatnách ;-)

    Ale pokud potah je hedvábný, tak by to šlo použít jako studijní záležitost pro případné studenty z VOŠ restaurování textilu.
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    ZUZKAOU: Skládačky. Varianta pro ty, kteří si nemohli dovolit pravý hedvábný klobouk...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Hele a co jsou zač tyhle? TY fotky jsou dost mizerné, ale minimálně ten v horším stavu vypadá dost látkově..

    http://www.aukro.cz/item1040981359_cylindr_skladaci.html
    http://www.aukro.cz/item1034326291_cylindr_klobouk_stary_kousek.html#gallery
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ELLANOR: paní s velkou hlavou ;-)

    A nebo k riskování pře ebay ...
    ELLANOR
    ELLANOR --- ---
    ZUZKAOU: mam velikost 59, asi jsem odsouzena k vyrobe na miru nebo panskym platenym kloboukum :(..
    AGLAIS_MAGLAIS
    AGLAIS_MAGLAIS --- ---
    sice mini, ale úžasnej:
    PYVERRN
    PYVERRN --- ---
    ZUZKAOU: aaaaaaha... tak to je docela pecka... to uz tedy take chapu...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    PYVERRN: ebay. http://cgi.ebay.com/Vintage-Antique-Silk-Top-Hat-7-3-8-VGC-/130333266633?cmd=ViewItem&pt=UK_Men_s_Vintage_Clothing&hash=item1e5877d2c9

    Ale už chápu proč je problém to vyrobit - je to tkané z jednoho kusu. No fanatikům bych asi doporučila spojit se s VoŠkami na restauraci tkanin, třeba mají nějaký stroj, co by ho to šlo naučit.
    PYVERRN
    PYVERRN --- ---
    GOBERS: Eh... no tak v tom pripade zacnu premyslet jak ho vyrobit...remeslniku znam dost... coz by ovsem chtelo nejaky sehnat, dostat do rukou a poradne prozkoumat kvuli metodam vyroby... :-(

    kdyby jste nekdo vedel kde se da nejaky sehnat, dejte mi vedet... -)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    PYVERRN: Pokud by se nam to povedlo, tak jako bez reci... jeden hedvabny cylindr se prodava za priblizne 800 britskych liber.
    PYVERRN
    PYVERRN --- ---
    GOBERS: tak v tom pripade je to na nas... :-D ovladneme technologii a staneme se celosvetovym vyrobcem hedvabnych cylindru... popravde jsem uz premyslel, jestli by se nedal nejak rozumne vyrobit....
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    PYVERRN: Nemaji. V novejsich filmech to je v lepsim pripade zajic, v horsim sklapovacka.
    PYVERRN
    PYVERRN --- ---
    GOBERS: aha... a sakra... to by chtelo zjistit vice, hedvabny cylindr take do budoucna planuji....

    ale filmy je porad maji, nerikej mi, ze neco co by delalo hedvabne cylindry neni...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Na to je potřeba nějaké speciálně tkané hedvábí? A současné programované tkací stroje by to neuměly?
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    PYVERRN: Pokud vim, tak nevyrabi, ale jenom vykupuje, opravuje a prodava stare. Pokud by skutecne nekdo opet zacal delat nove, tak by to byla bomba... ale ma dosavadni informace je takova, ze posledni stav na tkani hedvabi pro klobouky padl za obet jedne rodinne hadce pred notnymi lety.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam