• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZUZKAOUKlobouky, čepice, hučky. Nechte na hlavě!

    Zajímavé fotky věcí na hlavě, ideálně vlastní, ale samozřejmě i z internetů. Informace o historii, způsobech nošení, trendech, tipy kde sehnat ten pravý a ne jediný klobouk, který z vás udělá muže/ženu.
    rozbalit záhlaví
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    IGNIS_FATUUS: Zálohy, je potřeba vybírat zálohy :-(
    IGNIS_FATUUS
    IGNIS_FATUUS --- ---
    ZUZKAOU: nadšení velké, ale to je asi tak vše... horší je že sme v ten den museli zrušit ostatní práci...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Tak alespoň nějaké umění...

    H. Matisse: Žena s kloboukem
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    IGNIS_FATUUS: Hm... chce se mi říci typické ... Škoda, těšila jsem se alespoň na dokumentaci.
    IGNIS_FATUUS
    IGNIS_FATUUS --- ---
    ZUZKAOU: dopdalo to tvrdě řekla bych, jelikož se nikdo nedostavil
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Tož jak to dopadlo se seminářem?

    Jinak kloboučnictví v Celetné z roku 1910
    PYVERRN
    PYVERRN --- ---
    Tak jsem si byl dnes v Tonaku dole na vaclavaku koupit klobouk... A ONI MAJI DO KONCE SRPNA NA VSECHNY KLOBOUKY 20% SLEVU!!!!!!!!!!!

    tak jsem si koupil dva a objednal dalsi dva... :-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    No já jsem na tom stejně, tak jestli je tu někdo odborně kovanější, tak jeslti mluvím nesmysly, tak mě zaražte.

    Ale klobouky se napařujou a když vlákna tím teplým vlhkem změknou (ať už plsť, nebo textil, nebo sláma - takže i polyamid), tak se lépe vytvarují. Takhle mi přišel měkej splácnutej slamák z ebaye. Dala jsem vařit vodu do širokého hrnce a prostě jsem držela tak dlouho, dokud se to nezačalo vyrovnávat, pak jsem si ho natvarovala jak jsem chtěla. Ještě mám trochu nerovnou krempu, takže to budu opakovat, ale střecha je už v pořádku.
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    ZUZKAOU:
    IGNIS_FATUUS: naparit...jak presne? omlouvam se, jsem asi uplnej laik...klobouk urcite neni slamak, je to podleme nejakej polyamid...zitra ho vyfotim a poslu fotku...
    IGNIS_FATUUS
    IGNIS_FATUUS --- ---
    ONITSUKATIGER: Letní klobouk - a z čeho je? je to slamák? nebo něco jinýho? Taky bych zkusila to napařování...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ONITSUKATIGER: zkus ho nejdřív napařit a vyrovnat rukama, popřípadě najít něco, co by mohlo sloužit jako kopyto (ideálně hlava).
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    ahoj, doufam ze mi poradite..nasla jsem doma zahazeny uplne vzadu ve skrini krasny letni klobouk ale je dosti pomackany..tak by me jen zajimalo zda jsou nejaky opravny nebo "krejci" ktery by mi ten klobouk zase narovnali do puvodni formi...rada bych ho ted nosila:-)
    IGNIS_FATUUS
    IGNIS_FATUUS --- ---
    TMA: jéjej :) samozřejmě 2010, nějak mi to teď nejde změnit...
    TMA
    TMA --- ---
    IGNIS_FATUUS: Já si udělal čas na 24. 7. 2010. Co bude 24. 7. 2024 naprosto nemám představu. Takhle daleko neplánuju ani já.
    ANIQUE
    ANIQUE --- ---
    Chybí tam možnost "strašně moc chci, termín se mi nehodí ani jeden a nemám peníze":)
    IGNIS_FATUUS
    IGNIS_FATUUS --- ---
    Přihlašujte, přihlašujte, zatím mám jen tři lidi, podle ankety by Vás mělo být víc! :)
    PYVERRN
    PYVERRN --- ---
    ZUZKAOU: je na tom hooodne spatne...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ANIQUE
    ANIQUE --- ---
    IGNIS_FATUUS: Skvěle:) Tak jestli by ses jí poptala? Ráda bych jednotlivé rozhovory dělala přes mejl/chat/nyxí poštu, protože s textem se mi bude pracovat rychleji než s diktafonem a poznámkami... Anebo můžu sepsat otázky a poslat, po přečtení odpovědí dopsat upřesňující dotazy... ale rozhovor je prostě rozhovor, může vybočit z osnovy, může bejt zajímavější...:) Strašně ráda bych přišla na chystanou přednášku, ale bohužel nemám čas ani v jednom termínu, navíc budu tou dobou bez peněz (fesťák kam jezdím každoročně)....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam