• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZUZKAOUKlobouky, čepice, hučky. Nechte na hlavě!

    Zajímavé fotky věcí na hlavě, ideálně vlastní, ale samozřejmě i z internetů. Informace o historii, způsobech nošení, trendech, tipy kde sehnat ten pravý a ne jediný klobouk, který z vás udělá muže/ženu.
    rozbalit záhlaví
    RIWAA
    RIWAA --- ---
    POA: Ani ne, spíš historický, takže konzerva :)
    POA
    POA --- ---
    RIWAA: no ten je dobře ulítlej !! :-)
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    a dik za tip na jehlice, mne s mou malou hlavou je vetsina trosinku vetsich, davam si sponky, ale jehlice by, u tech zimnich urcite, byla lepsi - mela sem,ale ztratila sem je:-(
    Zkusim zitra blesak este;-)
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    Nevideli ste nekdo film UNSICHTBARE? Zaujal mne tam klobouk,ktery nosila Irina. Mela sem pocit, ze to je bezny retro/30´s klobouk, ba bych prisahala, ze tady (nebo v Nebi, nebo Pinupkach) sem ho ted nekdy videla.
    Ale nic:-) A to projizdim ted este etsy, fler, aukro, ebay...obrazkarny typu flickr a sem neuspesna!!
    Je to klobouk neco jako rok 1933 (ty prvni dva) na ZUZKAOU, tj. plackoklobouk na hlavu-vrsek, ale ne malej bonbon! a ta krempa je zvednuta po celem obvodu klobouku s tim, ze vepredu je nejnizsi (odhad:1cm) a na temeni nejvyssi, tj. se k temeni ta krempa zveda.
    Irina v tom filmu mela na nem sitku este (pod nim po predni casti, ne po celem a neprekryvala ho!)

    Kdybyste videli, i jen jak se toto nazyva, budu rada! Dik!
    RIWAA
    RIWAA --- ---
    SKLIBA: Tak Ti nakonec Beriija napsala, to jsem ráda :)
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    LIMONADA: Jen slamák s emi těma jehlicema trochu ničí, naštěstí nepříliš významně.
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    LIMONADA: mám u ní taky dvě :)
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    tak jsem úspěšně na šklíbinu radu (tisíce děkovných dopisů) pořídila dvě kloboukové jehlice a úspěšně vyzkoušela se slamákem i s plstěným kloboukem a fungují výborně=) už žádné braní ohledů na větrné dny, sláva=)
    LE_JOUEUR
    LE_JOUEUR --- ---
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    ELLANOR: pod slamak copy/volny uzel, tak aby ti to neprekazelo. pokud je volnejsi a narves pod nej vic vlasu tak nejaky motance, zapletane francouzske copy atd....ja si teda pod boater vyhraju=) take jsem spise odpurce rozpustenych vlasu;)
    ELLANOR
    ELLANOR --- ---
    POTTY: no ja jsem se ptala jen ze zvedavosti, vlasy nenosim rozpustene skoro nikdy (mimo jine v tom vypadam blbe, taky je mi v nich dost horko).

    Abych se ptala na neco, co ja v praxi pouziju, musim se zeptat prave naopak - mam doma klobouk, klasicky slamak k letnim satum, ale nevim, jak se pod neho ucesat.
    http://ellanor.ic.cz/bretan08/06.JPG
    Vloni na svatbe jsem mela pekny asymetricky drdol za jednom uchem, ale delala mi to kadernice, nevim, jestli si to vycesu sama :(.. navic sundavanim klobouku se takovydle uces zrusi behem par chvil...
    POTTY
    POTTY --- ---
    ELLANOR: Já nosím večerní bonbónek přidělaný sponkama, připadá mi, že čelenka dost ruší. Ale nosím ho teda na drdolu - klobouky na dlouhých rozpuštěných vlasech se mi obecně dost nelíbí...i když uznávám, že zrovna JKV vévodkyně z Cambridge v tom vypadá obvykle ještě docela dobře, v porovnání s některými...
    Jo a sehnat se to normálně dá, nebo teda přinejmenším v Modelu Praha to mají, ale mám dojem, že jak jsou dneska populární, je menší problém je sehnat než normální klobouky.
    POA
    POA --- ---
    ELLANOR: jo to taky právě řeším... Katie je hodně inspirativní osůbka
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    ELLANOR: a nebo jsou ze spoda připevněné spony..
    ELLANOR
    ELLANOR --- ---
    ZUZKAOU: Diky :)).. v souvislosti s tim clankem jsem nasla tento tutorial :).. http://www.youtube.com/watch?v=rxTSaJq7yEY&feature=related
    Az ten kloboucek budu nekdy potrebovat, sezenu si tavnou pistoli a vicko od pomazankoveho masla ;o))))..
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ELLANOR: je to na čelence ;-)

    How to Make Hair Fascinators - The Beading Gem's Journal
    http://www.beadinggem.com/2010/03/how-to-make-hair-fascinators.html
    ELLANOR
    ELLANOR --- ---
    Jak se uchyti ty male kloboucky na rozpustenych vlasech ? a daji se vubec takove veci sehnat v kloboucnictvi ? myslim ty male bonbonky, co treba nosi Kate od Williama.. ale nechci stejne, jen proste takove male.. asi si to budu muset vyrobit :o)..
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Vintage Chic: If the Hat Fits..... How to make a large hat smaller.
    http://sheepandchick.blogspot.com/2010/09/if-hat-fits-how-to-make-large-hat.html

    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    ZUZKAOU: přesně ;)...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    POA: stuhu normálně v galanterii, složitější bude ji na ten slamák připevnit. Nejlepší by to bylo prošít nějakou silnou nití, ve stejné barvě jako klobouk - na takovém tom lomu mezi krempou a kloboukem.

    Jehlicí propíchneš klobouk a zachytíš ho do drdolu/copu pod kloboukem ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam