• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BYDKUNITY 3D
    MATHEW_ER
    MATHEW_ER --- ---
    Je to zacatek raytracovanyho terenu. Vyhlazeny to ted vypada docela nudne, ale hadam ze ty kostky tam by mi dost zkomplikovaly shading a stiny.



    SHIGORBIRDMAN: diky, dobry vedet. Necham to vypnuty, pac tam stejne nebude temer zadna dalsi geometrie.
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    no ve mne to evokuje ace of spades a vyvovala chut zkusit toho komercniho naslednika, s puvodnim jsem si uzil celkem dost zabavy :D
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    MATHEW_ER: to se mi libi :) zkusil bych to udelat jako moon patrol ve 3D :)
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    heh :DDD nicmene - nerikej mi ze tohle fakt dela vypnuta textura? (nebo z textury teprve generujes teren?)

    Selektivne vypnout nejde, jedine tak, ze budes mit vzdycky v tom co nechces batchovat vic vertexu nez je limit (tusim par set....)

    druha moznost vypnout ho uplne a drobnosti si batchovat sam
    MATHEW_ER
    MATHEW_ER --- ---
    To takhle clovek vypne filtering na texture a muze si hrat na to ze ma voxelovej teren :D



    Btw, netusite jestli je mozne nejak selektivne vypnout dynamic batching? Rozbijelo mi to nahodne hodnotu gl_Vertex a nasel jsem pro to checkbox jen v player settings.
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    BTW docela by me zajimalo, jak je to se sprajty z textur vytvarenych za chodu :)

    ne snad ze bych mel nutkani ten sprajtovy system aktualne nejak pouzivat, oproti memu je dost omezeny (az na ten meshing, ale pro svoje ucely to moc nepotrebuju - byt by bylo zajimave sledovat, co zkusi udelat s nekteryma gigantickyma efektovyma texturama ktere napachal grafik :D)
    APH
    APH --- ---
    PHOTOSPHERE: tym statistikam v editore by som uplne neveril, su to len estimates
    vertex count hw zvlada dost velky, to co mas na to screenshote je celkom nic, aj ked to vyzera na prvy pohlad nevyzera ( +batching ma interny limit na pocet, ked to batchne a ked sa to uz neoplati..)
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    PHOTOSPHERE: na mobilech, predevsim u iosu, to muze mit vliv dost zasadni - gpu v iosech nesnasi overdraw, takze velke kusy transparence mu delaji problemy a prekvapive hodne kurvi vykon, predpokladam ze prave proto to tam unity nacpalo (ja ani nevedel , ze to tam je, vsiml jsem si toho nahodou ted na ggj, protoze ty sprajty normalne nepouzivam)
    PHOTOSPHERE
    PHOTOSPHERE --- ---
    SHIGORBIRDMAN: no prave s tym batchovanim som mal trosku problem. skusam teraz Sprite packer featuru v novom unity a to ma k tomu nejako nepriamo priviedlo, ked som v stats videl, kolko tam mam vlasne verts. robim port jednoduchej hry, cislo ma proste len prekvapilo. ak to nema vplyv na vykon na mobiloch, nebudem to vyslovene riesit
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    Jo, to orezavani transparence je celkem divoke (nicmene je to s ohledem na ios problemy s overdrawem celkem logicke) - na tvem miste bych to neresil... ve chvili kdy se to stejne batchuje do jednoho vertexoveho streamu je ti fakt celkem jedno jestli jich tam mas dva nebo dvacet faces, pokud teda nebudes mit miliony sprajtu)
    PHOTOSPHERE
    PHOTOSPHERE --- ---
    aha uz som na to nahodou prisiel. v advanced staci prepnut z Mesh type Tight na Full Rect
    PHOTOSPHERE
    PHOTOSPHERE --- ---
    ad moj posledyn post, tipujem, ze to nejako suvisi s tym, ze su transparentne, ze?
    PHOTOSPHERE
    PHOTOSPHERE --- ---
    Ahojte, na 2d scene mam obycajne sprity ( z atlasu), ale ked zapnem wireframe, su podla mna zbytocne komplikovane. Je nejaka moznost to zjednodusit prosim, alebo je to takto ok? Nestacili by obycajne quady? Som zaciatocnik, tak prosim o zhovievavost. Diky.

    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    SHIGORBIRDMAN: Tak, od pseudopsychologickeho tematu, jsem tam moh byt ja :) ale ja jsem se o Gamejamu dozvedel, az kdyz byl vyprodanej, pres nebylo uz misto. Jinak bych se zucastnil, aspon v jinym teamu, kdybyste me do toho vaseho dreamteamu nechteli:)
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    PHOTOSPHERE: protoze jsou to kokoti z unity? :( bohuzel, v unity obcas neco takoveho je a videa jsou jedna z veci co to posrava, uz tim ze je rozdilny system pro pc, rozdilny pro handheldy, navzajem nekompatibilni, a pc system ma sice movie textury, ale s desivou neprilis funkcni implementaci theory / ogg, a mobily zas pouzivaji systemove prehravani (aby teda jako mohla byt akcelerace na urovni systemu)


    RUTHAN: mlaticku jsme zvazovali, ale ta by dala o trochu vic prace, strileni je jednodussi - a stihli jsme to tak akorat :). Rychlost gameplaye mi prisla tak akorat, a celkem potesilo ze to je ve vysledku i celkem hratelny a nejakou dobu muze zabavit - na tu bidu jak jsme nebyli schopni vymyslet na dane pseudofilozoficke tema nic jineho nez poradny brainfuck...

    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    SHIGORBIRDMAN: Ten gameplay vypada desne pomlalej, coz je asi kvuli tomu dodgovani kulek, ale k tomu by se hodili mensi panaci a nebo by se to budelo hrat na dotykaci, kde se neda reagovat rychle nebo predelat na mlaceni na blizko, ala Streets of rage, Golden Axe nebo tak, to bych me lakalo vic.
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    aha, tak to sem bohuzel spatne pochopil co je pozadovano :(
    PHOTOSPHERE
    PHOTOSPHERE --- ---
    SHIGORBIRDMAN: hej, uz som zisitil ze to nie je ono, ale odkaz je to aj tak zaujimavy :)

    ja len nechapem, preco to nevedia nejako spravit, ved ta intro sekvencia je takmer uz defaultna zalezitost a skoro v kazdej hre na zaciatku skipujeme publisherov, intra a pod..

    inak momentalne som skor rozhodnuty to spravit ako sekvenciu obrazkov v normalnej scene miesto hackovania v xcode
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    PHOTOSPHERE: to co ti dal odkaz Loony je plugin na delani animaci primo v unity, takze ti to nepomuze. Na asset storu je par ogv / ogg prehravacu ruzne kvality (plus par platform specific veci ktere umoznuji prehravat video pres systemove funkce s vetsimi moznostmi nez to co dava hluope unit), coz bude asi to, co ti pomuze spis.
    I kdyz "hacknout" zdrojaky unity vygenerovaneho projektu jak je v tom tvem odkazu, pokud delas pro ios, by teoreticky pomoct mohlo. Resil jsem to nedavno a vyresil to tak, ze se na to prozatim vykaslal, protoze je pro me primarni PC verze - kde je ten prehravac hodne nahovno a ma problemy se spoustou souboru, ale zatim mi to staci.
    PHOTOSPHERE
    PHOTOSPHERE --- ---
    SHIGORBIRDMAN: no ved normalne video so zvukom, ako intro po spusteni hry
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam