• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BYDKUNITY 3D
    JAACOB
    JAACOB --- ---
    Tohle je docela heavy...
    SpatialOS games under threat as Unity revokes Improbable's license | GamesIndustry.biz
    https://www.gamesindustry.biz/...der-threat-as-unity-claims-improbable-has-breached-terms-of-service
    INITI
    INITI --- ---
    Ahoj, nebyl by tu nejaky freelancer, ktery by mi pomohl dotahnout jednoduchou "klikaci" hru v Unity? Termin cca od 20. 1., Design a grafiku budu mit svou, pripadne do zprav. Diky
    JAACOB
    JAACOB --- ---
    Tip pro praci s materialy:
    The magic of Material Property Blocks – Thomas Mountainborn
    http://thomasmountainborn.com/2016/05/25/materialpropertyblocks/
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    BYDK: co zkusit presmerovat ip adresu v hosts? U vetsiny aplikaci to pomuze
    BYDK
    BYDK --- ---
    Jeste takova malickost. Nevite nekdo proc se mi pokousi Unity pred spustenim hry po PC platformu updatovat Facebook gameroom? To bude asi ten problem zpomaleni. Pri updatu neuspeje a vyhodi to error. Ale clovek ceka deset vterin, nez se neco stane. Otazkou je, jak to zrusit. Diky
    BYDK
    BYDK --- ---
    SHIGORBIRDMAN: Po stazeni verze 14f1 mam pocit, ze je to nejake zpomalene. Udelam byt sebemensi zmenu v kodu a nez se to cele da dohromady, trva to tak trikrat dele nez predtim.

    Jinac predchozi verze me taky dost potrapili, byli tam hrozny chyby. Napriklad parenteny prefab neupdatoval kolize atp... clovek pak necha na takovych vecech pul dne ani nemrkne. :(

    TAky doposud nezpravili indexaci obejktu ve scene, ktere se vytvareji v editor-modu. Pokud prechazim ze sceny do sceny, tak se to casto reindexuje, coz mi dela taky dobry bordel. Da se to fixnout, ale posledni dobou me se tak trochu bojim, ze to bude horsi a horsi. :( A nebudou fungovat ani stare veci poradne.
    JAACOB
    JAACOB --- ---
    omg...
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    xml based, to zas bude srandy s "vykonem" (ano, jsem k unity znacne skepticky, tim spis k jejich gui, byt uznavam ze kazde dalsi je mirne pouzitelnejsi nez ty predchozi spatne vtipy).
    koukam ze i novy input manager (preview), po letech "vyvoje".
    UNTOY
    UNTOY --- ---
    2019.1 bude mit novy UI (cca 20:00)
    Unite LA - Unity 2019 R&D Roadmap
    https://www.youtube.com/watch?v=o_DOrBpOvG0?t=1200
    APH
    APH --- ---
    tristapade sem, tristapade tam a multipade je vpic... :)
    uz takto mam peknu kopku ani raz nestiahnutych assetov, z tohto bundlu dtto (gaia bola bola napr. v jednej z poslednych akcii k plus/pro)
    ale samozrejme kupim to kym to skonci :]
    k tej gaia-i inak - dost funkcionality jej dodavaju dalsie pluginy - to som dufal ze tam pribundluje ale (ง ͠° ͟ل͜ ͡°)ง

    - asi pockam kym to skonci a potom sem dam dotaz ci niekto nekupi vouchery na ten effects pack, gameflow a gaiu :)
    JAACOB
    JAACOB --- ---
    SHIGORBIRDMAN: okey, ten statement jsem mozna zbytecne prepisknul, ale mam za to, ze pro nejake indie patlani / prototyping jsou tam zajimave packy - treba ten FX pack jsme uz dvakrat pouzili u ludum dare, pocitam, ze ten music pack aspon pro nejaky mood setting zkraje vyvoje mohl byt cajk...

    Kolega designer, co si dela nejakou atmosferickou zalezitost doma pouziva ten Ultimate FPS a je s tim spoko, ze toho dost "naklika", ja osobne jsem zvedavej, jestli nepujde trochu poohybat ten FlowCanvas pro jine pouziti nez visual scripting (ackoli je fakt, ze z NodeCanvasu bych byl nadsenej o dost vic).

    Na Inventory pro musim teprve mrknout, na fantasy me pravda moc neuzije, ale opet - na nejakej prototyping je ten fantasy pack luxusni balik potvor a myslim si, ze lidi, kteri furt chteji delat nejake RPG, se vyblbnou az az.

    Ale minimalne ta Gaia jak pises je podle me za 15$ luxusni deal i sama o sobe - na tu jsem si brousil zuby uz dlouho a jako bonus k tomu jsou tam paradni gamesy... Podle me vybornej pack za tristapade!
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    co je tam must have? (ta gaia na konci se mi zalibila, to jo)
    JAACOB
    JAACOB --- ---
    Must have bundle...
    Humble Unity Bundle (pay what you want and help charity)
    https://www.humblebundle.com/games/unity-bundle
    2NDREALITY
    2NDREALITY --- ---
    JAACOB: jo vipada to podobne , sem junity uz rok nepustil :]
    JAACOB
    JAACOB --- ---
    2NDREALITY: tak technicky mas ted k dispozici shader graph. Unreal neznam teda, ale mam za to, ze to bude skoro to same v blede modrem, ne?
    2NDREALITY
    2NDREALITY --- ---
    ja doufam ze bude material editor jAK V UNRIILU
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    kdyz ja jsem stejne zasekanej staryma verzema vcetne zasrane 4.6, takze novy unity uz jen pro svoje hratky, az na podzim prelezu na unreal a definitivne mi z nej jebne :/

    musim pochvalit unity za nektere standardni pridavky veci puvodne z asset storu, ty editacni tooly unity hodne pomuzou.

    (ad prastare legacy veci vecne slibovane - jsem zvedavy, jestli nekdy dojde k zazraku cislo dve a bude ten novy slibovany uz nejakou dobu vyvijeny input system...)
    APH
    APH --- ---
    nahodou ten skit na uplnom konci zafungoval ok - aspon nieco im vyslo )
    progress inak tu: http://arenestedprefabs.in ;]
    JAACOB
    JAACOB --- ---
    SHIGORBIRDMAN: no uz si ze sebe na tom keynotu udelali sami trochu prdel, bylo to takove "jakoze" prekvapko nakonec a pri oznameni nas tam zasypali konfetama... :D Ale jo no - it's happening!
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    JAACOB: nested prefaby? neni mozne, po dvaceti letech se dockame? :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam