• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HELLENKAArchiCAD, Artlantis - 2D, 3D tvorba a vizualizace
    VAVERAK
    VAVERAK --- ---
    stahnul jsem si arhicad 13 ale kazdy crack co stahnu se po rozpakovani hlasi jako trojan horse. mate neco doma co by mi mohlo pomoc cracknutim archicadu 13?
    KUBBE
    KUBBE --- ---
    HELLENKA: no ... toho jsem se obaval, ale i tak dik :P
    HELLENKA
    HELLENKA --- ---
    KUBBE: pokud je to primo knihovni objekt Archicadu, tak to imho nejde
    KUBBE
    KUBBE --- ---
    Dobry den, chtel bych se zeptat ...
    Jak se da v archicadu, po stazeni knihovny, dany objekt rozdelit na vice elementu s kterymi by se dalo jednoduse a jednotlive pracovat ... Potreboval bych od jednoho domku (stazeny a kompletne sjednoceny jako jeden objekt) orezat urcite prvky ale nemuzu ho nijak rozlozit (edit-ungroup mi nepomaha) ... :(
    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    OMI: nevyresila by to Operace s telesy ???
    OMI
    OMI --- ---
    A trámová výměna v RoofMakeru... ta jenom VLOŽÍ výměnu, neumí trám rozdělit!? Jak tenm trám ukoínčím na výměně?
    OMI
    OMI --- ---
    doprdený Vohrady!
    Zony: našel jsem setup odpočtu plochy (podkroví, klasika -- pod 120 se nepočítá...), ale v dialogu Zony jediné místo, kde to NEPOČÍTÁ (je to vyšedlý) je, jaký to div -- podkroví. Všude jinde je ta volba aktivní, jenom v podkroví ne.
    Ovšem jinde než právě v podkroví je to samozřejmě úplně naprd.
    Sakra, co s tím!?
    OMI
    OMI --- ---
    ...aha, to se musí jenom u jednotlivě naklikanejch... bože, to je hovadysskej rpogram...
    OMI
    OMI --- ---
    ...a když v RoofMakeru chci udělat trámovou výměnu na krokvích kolem okna, RfMkr po mě chce "označit dvě krokve", což je logický, jenomže pak označí dycky všechny.
    Zkoušel jsem to jak na automativky generovaný střeše (Průvodcem), tak na střeše postupně skládaný (vložit více krokví najednou)...
    Kde je chyba? Přece nebudu dělat půlmetrová okénka, abych se vyhnul výměnám...
    HELLENKA
    HELLENKA --- ---
    OMI: covece, kdysi jsem videla nakou predvolenou v tom vykresovym prostoru, ale mozna jsem mela zrovna nastaveny jiny pracovni prostredi, nebot ted ji tam nemam...takze nevim
    OMI
    OMI --- ---
    ...furt nemlůžu najít to razítko do rohu výkresu, vulgo "rámeček". Popisku. Jméno, rok, měřítko...
    OMI
    OMI --- ---
    nevím .-- já to ještě nenašel.
    HELLENKA
    HELLENKA --- ---
    OMI: myslim, ze ne...ale imho je dostacujici to, co tam je (?)
    OMI
    OMI --- ---
    a nějaká položka, která by se řpímo jmenovala "rámeček", kam by se vypsal celej rámeček najednou?
    tohle už v mý nápovědě není, tohle už je pokročilá věc, a nápovědy v programech jksou všechny stejný: Mazání: Způsobuje mazání. Zmáčkněte tlačítko "mazání"...
    HELLENKA
    HELLENKA --- ---
    OMI: :D
    no nekdy mi to taky blblo, kdyz jsem ty objekty poztracela a slozite pak nacitala...ale nakonec vzdy uspesne ;)
    musis davat pozor, kam to ukladas no...lepsi to mit proste pohromade vzdy u danyho projektu (jak jsem uz psala)
    jinak popisky jsou naky ve vykresovym prostoru (taky si muzes navolit vlastni s asociativnim prepisovanim cisla vykresu, nazvu atd....)
    OMI
    OMI --- ---
    no, nestačilo. NAkonec jsem to jenom nakopíroval do instalačního adresáře ArchiCADu a vzalo to, jako kdyby nikdy nezmizel.
    Jenom jsem zvědavej, kde najdu ty sendviče, který jsem si vytvořil... Ale to budu řešit za chvíli, teď hledám kde se popisujou výkresy, musí tam bejt přece někde základní hlavička...
    doboha, a to to mám zejtra odevzdávat... to abych to odevzdával celý jako sendvič -- mezi dvě bomboniery.
    HELLENKA
    HELLENKA --- ---
    ted asi uplne nechapu, na co se ptas, kazdopadne kdyz to mas nekde ulozeny v .gsm, tak staci pres Spravce knihoven najit cestu k tomu objektu
    OMI
    OMI --- ---
    ...doboha, dyť i ten nablblej word se mě od roku 95 ptá, jestli má obrázky a fonty přiložit přímo do souboru, nebo jestli si je zkopíruju zvlášť...!
    Takže to nzamená, že musím k samotnýmu souboru přiložit i všechny ty sendviče a tak, žejo?
    Musím to nějak strukturovat -- třeba konkretně pojmenované sadresáře? Protože ten soubor se schodištěm mám, ale nedokážu mu ho vnutit...
    HELLENKA
    HELLENKA --- ---
    OMI: je dobry si u kazdyho projektu udelat jeste slozku "knihovny", kam si davas externi knihovni prvky (dale i tebou vymodelovany a ulozeny knihovni prvky a treba i textury, ....), tak mas vsechno pohromade, co patri k danymu projektu
    ja to takhle delam uz bezne, protoze kdyz to treba po tobe pak prebira nekdo dalsi, tak by se tech veci jinak tezko dohledaval...
    OMI
    OMI --- ---
    Do hajzlu!
    Tak jsem si udělal schodiště a když jsem chtěl dělat s RoofMakerem střechu, napadlo mne třeba do toho pustit ten jejich HotFix, jestli třeba ten program nějak nevylepšili,
    Čímž to padlo celý a reinstaloval jsem.
    Jsem otrlý winDown-sák, takže zálohovaný mám většinou všechno nejmíň dvakrát.
    Jenomže kam mám strčit soubor schody.GSM ?
    Pokouším se to zadat do knihoven, ale ty furt chtěj načítat a přidávat Dokumenty, Obrázky, Hudba a podobný deBillovy obludnosti, ale konkretní soubor tomu nevnutím...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam