• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SONIC666retro original coin-op ARCADE AUTOMATY (Machines && Games)
    Arcade automaty jsou herní zařízení sloužící k zábavě a výdělku peněz.
    Spousta z nás se s nimy setkalo v mládí jako s jediným zdrojem počítačových her, protože v domácnostech se počítače ješte tolik nevyskytovali, a máme spousty vzpomínek.
    V dnešní době je stále možné tyto staré automaty a hry sehnat a zakoupit si takový automat domů. Bohužel se již často jedná o raritní sběratelské kousky, takže tomu odpovídá i cena.

    Automat se dá pořídit v rámci pěti až deseti tisíci korun.
    Hra potom od jednoho tisíce po deset tisíc korun.

    Samotný automat se skládá z obrazovky, reprobeden, mincovníku, ovládání (joystick a tlačítka), el. zdroje a samozřejmě boxu ve kterém je vše umístěno.
    Hra je potom dodávána zvlášt a jen se do Automatu připojí. Hra v sobě obsahuje veškerou počítačovou techniku, od procesoru, zvukovky, grafiky až po paměťový prostor kde je samotná hra uložena jako software.

    Více popisu techniky, odkazů na stránky her, manuálů, stránky sběratelů a podobné najdete na nástěnce (V přípravě).

    Hlavním účelem této diskuse by měli být odpovědi na Vaše dotazy, takže pokud Vás zajímá cokoliv ohledně videoherních automatů, ptejte se.
    Případně se podělte o jakékoliv zajimavosti nebo informace ze světa arcade automatů.



    Spřízněné diskuse a témata:

    Náš český inzertní web na prodej a výměnu desek i celých kabinetů.
    http://arcadeburza.cz
    rozbalit záhlaví
    BOSOMT
    BOSOMT --- ---
    Atari’s Mike Jang – The Arcade Blogger
    https://arcadeblogger.com/2024/02/13/ataris-mike-jang/
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    TOOMIX: ten ma obrazovku vertikalne :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    POHODAVOLE: Frogger?
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Netusi pls nekdo, z ceho je tato obrazovka? Ty barvy mi pripomnely Star Castle, ale tam je to jinak.

    Diky.

    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    CROME: mas recht, sekalo se to stejne..

    DEEFHA: zkousel jsem ted X
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    PLOMBDENTIST: máš recht a obzvlášť v té době. Rozdíl je asi šest mhz myslím.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    CROME: Taky si myslím - hrál jsem to na několika automatech a vždycky to bylo stejný. Ale moc to při hraní nevadí, ona se jen celá hra zpomalí, není to že by to vynechávalo framy nebo tak..
    CROME
    CROME --- ---
    POHODAVOLE: Turbo je jen v FPGA simulaci, kdy se to pretaktovava, zrl ne real hw:(
    PLOMBDENTIST
    PLOMBDENTIST --- ---
    POHODAVOLE: skoro 4 roky je dlouha doba
    Neo Geo (konzole) January 31, 1990
    CPS2 (arcade) September 10, 1993
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    CROME: ja jsem koukal na wiki a dost me prekvapilo, jak je ta motorala stara a ze ji ma v sobe i cps2 s vyssim taktem, kde jsou ty hry super dle me: Tech par mhz je asi i tak dost :)

    Btw ten turbo mode je nejaky neofiko vydani?

    Diky.
    CROME
    CROME --- ---
    POHODAVOLE: Metal Slug je i na origo hw super “sluggy”, Motorola se uz slusne zadejchava a vypadavaj fps jak svina, opravil to az Mister core od Jotega co pridal turbo mode (stejne tak Double dragon, In the hunt…).
    Imho to se slotama nijak nesouvisi, vykon bude stejne spatnej na one slot i multiple.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    DEEFHA: me prave zarazilo to vsudypritomne otocene R a kamos napsal, ze je to mozna odkaz na to, ze je to ruska hra a dle databaze je to spravne. Kazdopadne mas pravdu, protoze je to bootleg :)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    POHODAVOLE: Tenhle Tetris je můj nejoblíbenější! Kdysi jsem ho na jednu dvoukorunu dokázal otočit. JAMMA board taky mám, ale myslím, že to je jen bootleg. Nevím, dlouho jsem ho neviděl :-)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Tady nakup z minuleho tydne. Jeste jsem objednal jednu hru a dam si radsi pauzu :D

    Jinak ten Darius ma super soundtrack. Hrozne se mi libi prostredi a velka moznost volby cest. Na druhou stranu hraju s continue a dostal jsem se na konec bez problemu. U rtyp je taky continue, ale diky zachytnym bodum se nedostanu ani pres ctvrty level, ale pravda, ze jedu na hard. U Dariuse se mi dost libi, ze staci stisknout tlacitko a strili sam, ale kdyz nad tim tak premyslim, tak ma kouzlo i to neustale mackani u rtype. Asi nejsem zdravej uplne :D



    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    DEEFHA: no to bych kecal, ale zahraju a dam vedet. Stava se to v mistech, kde je vic nepratel, coz je dle me docela casto :D
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    POHODAVOLE: Ohledně těch slotů zas tak kovaný nejsem, mám jen takového toho obyč single naháče :-) U jakého dílu Metal Slug se ti to stává a kde tak zhruba? Že bych si zase po letech zahrál a porovnal to...
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    DEEFHA: netusim a bohuzel ani nevim, jestli byl duvod je nejak smelit. Myslis ze jo? Co me ale prekvapuje, tak rozhodne vykon tech slotu. Jako je mi jasny, ze je to o nekolik let starsi, ale kdyz to porovnam s CPS2 a Taito F3, tak mi prijde neo geo jako chudy pribuzny. Zkousel jsem uz nekolik slotu a zrovna treba Metal Slug ztraci uplne pekelne FPS. Dost mi to pripomina, kdyz prijde Sonic o vetsi mnozstvi ringu na mega techu, ale tam me to tolik nedrazdi, protoze se to nestava tak casto. Ten cerveny dole chci zkusit dnes, tak jsem zvedavy, jak pojede :)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    POHODAVOLE: To je originál case? Měl jsem za to, že vypadá nějak takhle (nikdy jsem ji naživo neviděl):

    https://consolevariations.com/collectibles/neo-geo-double-slot-mvs-console
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Nejhezci slot :)

    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Neresil tu pls nekdo spinner na arkanoid? Nemohu nikde najit jiny nez USB a zajimalo by me, jestli nestaci pripojit kabely na kontakty leve / prave strany u joysticku?

    Diky!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam