• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEP0PVSPS - Pražská vysoká škola psychosociálních studií
    Diskuze pro vsechny uzivatele se zajmem o psychologii, socialni praci, psychoterapii a podobny srandy.
    Informace pro studenty, pro zajemce - vymena informaci, sledovani aktualniho deni v oboru a jine zajimavosti.



    Poselstvi :
    "Základem lidské společnosti jsou konkrétní, živé, neredukované lidské vztahy, zájem jednoho o druhého, pomoc a účast na osudech lidí, rodin a přirozených lidských společenství. Posláním psychologa, sociálního a zdravotně-sociálního pracovníka je skutečná pomoc konkrétním lidem, a nikoliv byrokratický přístup".

    www.pvsps.cz

    www.viap.cz
    rozbalit záhlaví
    LOJZA
    LOJZA --- ---
    Pardon za lehký spam. Ze studia na PVSPS mi zbylo pár titulů:
    Časopis Psychoterapie (články, eseje, přednášky) - od čísla 1/2012 do čísla 3/2014 (9 ks) = 200 Kč za vše.
    Psychoterapie - sborník přednášek, díly II. až VI. (5 knih) = 450 Kč za vše.

    Kdybyste měl někdo zájem, prosím o zprávu do pošty. Díky.


    BATERKA
    BATERKA --- ---
    Ahoj, prosím pomožte nám s naším českonorským výzkumem O CUKRU NA VYSOKÝCH ŠKOLÁCH. Děkujeme!:)

    https://docs.google.com/forms/d/1dpdwVOsTS5cXfjTc6GkSLzMx98Ft44EWbOacuGwVywk/edit
    MARTHINI
    MARTHINI --- ---
    AHoj, chtěla jsem se zeptat, jestli tady má někdo zkušenost s psychoterpaeutickým výcvikem, které PVSPS pořádá? Byla bych vděčná za jakýkoliv komentář/názor.

    Díky
    PEP0
    PEP0 --- ---
    ahoj,
    ZVEME VÁS
    NA FESTIVAL KŮRA 2015 : „KRÁSNÝ NOVÝ SVĚT“
    VE STARÉM PIVOVARU A GALERII GASK V KUTNÉ HOŘE, TENTO VÍKEND.

    Na festivalu mimo jiné proběhne PANELOVÁ DISKUZE NA TÉMA: „Kdo je tady nepřítel“?
    S hosty Apolenou Rychlíkovou, Davidem Šiktancem, Jamesem Colem a profesorkou Annou Hogenovou.
    http://postimg.org/image/y9p6vrs5l/

    Současná generace mladých umělců se již narodila do nového světa. Po roce 89 jsme se plně otevřeli světu a od té doby si nejen užíváme svobodu širších životních možností, ale také se konfrontujeme s tíhou existenciální odpovědnosti, kterou skutečná svoboda našeho „pobytu zde“ přináší. Za minulého režimu byla tato tíha v jistém smyslu snesitelnější. Člověk se na společenské rovině nemusel do takové míry střetávat s absolutní odpovědností za svůj život a jeho volby, protože svoboda byla omezena a svět byl polaritní, nikoli pluralitní. Nebylo ani třeba aktivně souhlasit, stačilo jen ponechávat mantinely svobody a životních možností tak, jak byly shora nastaveny.
    Lidé, kteří se cítili těmito mantinely svobody omezeni a vnímali úzkost tehdejšího nastavení měli jasného nepřítele. Věděli, vůči čemu a komu se vymezují a to je celkem jasně definovalo. Na jedné straně šlo buď o disidenty, kteří se s režimem snažili komunikovat a dožadovali se svých práv na svobodu oficiálními prostředky. Na straně druhé to byl tzv. Underground, jejž definovala především nezávislá umělecká tvorba a ostentativní nezájem o politické věci. Co tyto dvě nesourodé skupiny nakonec spojilo byla právě bytostná potřeba svobodně myslet a tvořit, kterou jim upíral vládnoucí systém - společný nepřítel. Byl to společný nepřítel, který pomohl definovat skutečné existenciální potřeby moderního člověka a díky vymezení vůči němu byla pravda zjevnější.
    Nový svět – nový systém vytvořil prostor pro neomezené množství alternativ a způsobů lidského života a myšlení. Existuje mnoho subkultur, uměleckých proudů, trendů atd.. Je však nutné si otázku položit znovu: Je v našem současném čase a prostoru nepřítel, který v nějaké formě brání svobodnému životu, myšlení a tvorbě? Nebo zmizel a žijeme v ráji neomezených možností? Proti komu, nebo čemu se nyní vymezujeme? Je nepřítele lepší hledat ve vnějším světě, nebo se přetransformoval do vnitřního světa každého z nás? A v neposlední řadě - je vůbec nutné ho hledat? To budou otázky pro hosty naší panelové diskuze.

    KDY A KDE? - Diskuze proběhne v sobotu 9.5. od 16h ve starém pivovaru v Kutné Hoře.
    více info na www.festivalkura.cz

    Moderátor: Josef Hejný – student psychologie na Pražské vysoké škole psychosociálních studií (PVŠPS)
    VALOR
    VALOR --- ---
    sociální pracovník pro službu Následná péče Dobroduš - Diakonie ČCE - Středisko křesťanské pomoci v Praze
    http://www.jobs.cz/rpd/972487013/?rps=42
    PRASKLINKA
    PRASKLINKA --- ---
    ahoj, studovali jste někdo dálkově BC sociální práci? jak je to s praxí? dá se to skloubit s klasickou kancelářkou prací? :)
    dík
    PEP0
    PEP0 --- ---
    ZASTERKA
    ZASTERKA --- ---
    někdo na sociální práci na magisterským? potřebuji nějaké info, především jak je to tam se skutečnou docházkou, jak se to dá stíhat při zaměstnání... prosím do pošty
    PEP0
    PEP0 --- ---
    to by me zajimalo, kdo to (na uroven wikipedie) tak hezky srozumitelne napsal
    Wikipedie - daseinsanalýza
    RUDIE
    RUDIE --- ---
    pro zajímavost

    Hub Praha letos poprvé přináší do České republiky Social Impact Award, soutěž pro studenty vysokých škol, kteří mají zajímavý nápad nebo projekt, který kombinuje společensky prospěšné cíle s podnikatelskou aktivitou. Vítězové mohou získat až 4000 EUR a odbornou podporu pro rozvoj svých projektů.

    bližši info je k nalezení zde [ Social Impact Award 2012 / ostatniother / 20.2.2012 / Evropa - Česká republika ] a samozřejmě také na webových stránkách soutěže http://socialimpactaward.cz a https://www.facebook.com/socialimpactaward
    EVAD
    EVAD --- ---
    PEP0: heh diky za pripomenutie :) idem na ten referat
    PEP0
    PEP0 --- ---
    DESET TĚŽKÝCH HŘÍCHŮ PSYCHOTERAPIE
    Doc. PhDr. Jiří Růžička, Ph.D.

    clanky-ruzicka-10b.doc (74240 B)
    PEP0
    PEP0 --- ---
    huhuhu ahoj ahoj ahoj! ted jsem s PVSPS reprezentaci ve Vidni a vcera jsme s Ruzickou a Calkem navstivili mistni daseinsanalyticky institut. Dr. Fazekas, ktery se nam venoval vypada jak superhrdina kolem triceti vystudoval medicinu soubezne s filosofii oboje PhD a je to jeden s hlavnich predstavitelu IFDA. strasnej sympos vyrecnej a vstricnej nabidl nam nejake moznosti vzdelani v daseinsanalyze atd atd,zajimave setkani a diskuze.dasein je cool!!!:)).... budu referovat
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    MICHALANGELO: :) vítej:) já jsem v prváku teda vůbec fanatickej nadšenec nebyl (sjížděl jsem pár let před tím východní nauky) a o samotné fenomenologii jako filosofickém směru mám stále ještě své pochybnosti (nicméně uznávám, že jí zatím vlastně vůbec nerozumím a to, čemu rozumím se mi líbí i když mi tam pořád něco chybí..možná to, co H. řešil ve svém pozdním období, ale to je daleko a kdoví jestli se k tomu vůbec probojuju), má to svá omezení a díry (jako každý fil. systém), ale i vývoj před sebou, takže ok. nicméně teď ve druháku, když už trochu chápu souvislosti se mi daseinsanalýza začíná hodně líbit. výcvik se taky rozjíždí a možnost vidět starý zkušeňáky, jak v tom operujou je velmi motivující:)

    btw. vzhledem k tomu, že jsem v tom klubu citoval ze skript PVŠPS od Růžičky jsi to měl také trochu ulehčené;)
    MICHALANGELO
    MICHALANGELO --- ---
    PEP0: Na tom výzkumu jsem spolupracoval. Oslovovali jsme EMO dívky a chlapce v Rockcafe bylo to docela akční! :)
    MICHALANGELO
    MICHALANGELO --- ---
    tak jsem ted objevil tuhle diskusi díky AIM_FREEMANOVI stačila jedna věta kde použil slovo daseinsanalysa a bytí do světa abych pochopil že jsme bratři!:) Haha už jsme fakt všude a ještě se poznáme ani nemusel psát co studuje. Já byl v prváku taky fanatickej nadšenec! :)
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    First therapeutic study of LSD in 35 years finishes treatment of last subject | The Raw Story
    http://www.rawstory.com/rs/2011/06/09/first-clinical-study-of-lsd-in-35-years-finishes-treatment-of-last-subject/
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    strašně fajn experiment i když naprosto nemetodickej:)

    PEP0
    PEP0 --- ---
    AIM_FREEMAN: and didn´t make it...
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---

    ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam