• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEP0PVSPS - Pražská vysoká škola psychosociálních studií
    PEP0
    PEP0 --- ---
    to by me zajimalo, kdo to (na uroven wikipedie) tak hezky srozumitelne napsal
    Wikipedie - daseinsanalýza
    RUDIE
    RUDIE --- ---
    pro zajímavost

    Hub Praha letos poprvé přináší do České republiky Social Impact Award, soutěž pro studenty vysokých škol, kteří mají zajímavý nápad nebo projekt, který kombinuje společensky prospěšné cíle s podnikatelskou aktivitou. Vítězové mohou získat až 4000 EUR a odbornou podporu pro rozvoj svých projektů.

    bližši info je k nalezení zde [ Social Impact Award 2012 / ostatniother / 20.2.2012 / Evropa - Česká republika ] a samozřejmě také na webových stránkách soutěže http://socialimpactaward.cz a https://www.facebook.com/socialimpactaward
    EVAD
    EVAD --- ---
    PEP0: heh diky za pripomenutie :) idem na ten referat
    PEP0
    PEP0 --- ---
    DESET TĚŽKÝCH HŘÍCHŮ PSYCHOTERAPIE
    Doc. PhDr. Jiří Růžička, Ph.D.

    clanky-ruzicka-10b.doc (74240 B)
    PEP0
    PEP0 --- ---
    huhuhu ahoj ahoj ahoj! ted jsem s PVSPS reprezentaci ve Vidni a vcera jsme s Ruzickou a Calkem navstivili mistni daseinsanalyticky institut. Dr. Fazekas, ktery se nam venoval vypada jak superhrdina kolem triceti vystudoval medicinu soubezne s filosofii oboje PhD a je to jeden s hlavnich predstavitelu IFDA. strasnej sympos vyrecnej a vstricnej nabidl nam nejake moznosti vzdelani v daseinsanalyze atd atd,zajimave setkani a diskuze.dasein je cool!!!:)).... budu referovat
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    MICHALANGELO: :) vítej:) já jsem v prváku teda vůbec fanatickej nadšenec nebyl (sjížděl jsem pár let před tím východní nauky) a o samotné fenomenologii jako filosofickém směru mám stále ještě své pochybnosti (nicméně uznávám, že jí zatím vlastně vůbec nerozumím a to, čemu rozumím se mi líbí i když mi tam pořád něco chybí..možná to, co H. řešil ve svém pozdním období, ale to je daleko a kdoví jestli se k tomu vůbec probojuju), má to svá omezení a díry (jako každý fil. systém), ale i vývoj před sebou, takže ok. nicméně teď ve druháku, když už trochu chápu souvislosti se mi daseinsanalýza začíná hodně líbit. výcvik se taky rozjíždí a možnost vidět starý zkušeňáky, jak v tom operujou je velmi motivující:)

    btw. vzhledem k tomu, že jsem v tom klubu citoval ze skript PVŠPS od Růžičky jsi to měl také trochu ulehčené;)
    MICHALANGELO
    MICHALANGELO --- ---
    PEP0: Na tom výzkumu jsem spolupracoval. Oslovovali jsme EMO dívky a chlapce v Rockcafe bylo to docela akční! :)
    MICHALANGELO
    MICHALANGELO --- ---
    tak jsem ted objevil tuhle diskusi díky AIM_FREEMANOVI stačila jedna věta kde použil slovo daseinsanalysa a bytí do světa abych pochopil že jsme bratři!:) Haha už jsme fakt všude a ještě se poznáme ani nemusel psát co studuje. Já byl v prváku taky fanatickej nadšenec! :)
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    First therapeutic study of LSD in 35 years finishes treatment of last subject | The Raw Story
    http://www.rawstory.com/rs/2011/06/09/first-clinical-study-of-lsd-in-35-years-finishes-treatment-of-last-subject/
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    strašně fajn experiment i když naprosto nemetodickej:)

    PEP0
    PEP0 --- ---
    AIM_FREEMAN: and didn´t make it...
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---

    ;)
    PEP0
    PEP0 --- ---
    Emo? Spíš vnímavé než s chutí řezat si žíly

    Praha - Pražská vysoká škola psychosociálních studií (PVŠPS) provedla ve spolupráci s norskou vědeckovýzkumnou institucí NOVA studii subkultury emo. Ta se vyznačuje zjemnělou punkovou módou, výraznou emocionalitou a touhou po romantice; ve většinové společnosti jsou vyznavači emo chápáni spíš jako osoby trpící depresemi a praktikující sebepoškozování. Podle vedoucího výzkumu Martina Kušky však analýza této subkultury podobné představy z velké části vyvrátila.

    http://www.ct24.cz/domaci/105049-emo-spis-vnimave-nez-s-chuti-rezat-si-zily/

    dole pod videem odkaz na rozhovor s vedoucím výzkumu PhDr.Martinem Kuškou, PhD. ze studia 6
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---


    vznik ranneho traumatu;)
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---


    tak s timhle rozdelenim by Husserl urcite byl spokojeny;))
    PEP0
    PEP0 --- ---
    kdybych si mel vybrat mezi franklovou prednaskou nebo koncertem nirvany tak du jednoznacne na frankla!

    je to taky narez:)
    Viktor Frankl: Why to believe in others | Video on TED.com
    http://www.ted.com/talks/viktor_frankl_youth_in_search_of_meaning.html
    genialni narez

    PEP0
    PEP0 --- ---
    JACKOBBOS2: je to supr!zvlast kdyz te obor opravdu zajima, tak se ti otevrou dvere do hlav a zkusenosti desne fajn lidi co maj co rict a predat a sou dokonce normalni! (v ramci moznosti)..:))

    hele ja treba ted nasel novej server se spoustou uzitecnejch rad
    How to Talk to Your Son About Testicular Self Exam | eHow.com
    http://www.ehow.com/how_2198694_talk-son-testicular-selfexam.html
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    JACKOBBOS2: Studium čeho - psychologie?
    Studium pohodové, možná trochu časově náročné (u některých předmětů se řeší docházka a za prvák jsme toho museli docela dost napsat - eseje etc.) drtivá většina vyučujících jsou skvělí lidé. Filosofické předměty jsou v prváku docela hojně dotovány, což já třeba vítám, někteří zas ne, ale zkoušky z těch předmětů jsou úplně v klidu. Spíš je to na každém. Atmosféra rodinná, organizace místy ne úplně 100pro, ale pružnost administrativního systému je všestranná a tudíž neexistuje nějaká buzerace a deadlines se kterými se nedá hýbat, na všem se dá víceméně dohodnout - tím se to vyvažuje. Dělají se i nějaké dny otevřených dveří...;)
    Celé studium je hodně nasměrované k praxi, takže chodili hosté, my jsme chodili na exkurze. Skvělý je psychoterapeutický výcvik a komunity se spolužáky..to se ale těžko popisuje, je to hodně prožitkový a taky tajný;).

    Nějaký konkretní dotazy? Nevim přesně co tě zajímá..
    JACKOBBOS2
    JACKOBBOS2 --- ---
    Zdravíčko! Jaké je studium na PVSPS? Prosím o nějaké základní info. Dík
    PEP0
    PEP0 --- ---
    AIM_FREEMAN: diky za link!podepsano

    jinak co se tyce toho uvitani - cela rada dobrych napadu, nicmene bych to vice stavil prave na poslednim zminenem chlastu:) samozrejme ne uplne, ale vsichni vime ze je to kvalitni seznamovaci lubrikant a odbourava u nas na skole nevitane ego obrany!:D

    neco takovyho by se ovsem hodilo par dnu po zacatku skoly a mozna jinde nez v arealu skoly...ale paklize by to vyslo tam tak super...vlastne at to bude cokoliv tak by to melo nekdy behem rijna...furt jsem si predstavoval nejakou akci pred nastupem...

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam