• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GATTA_NERAMáme zvíře z útulku
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    ENKATT: no právě, jiné útulky z moravy přijedou...
    ENKATT
    ENKATT --- ---
    GATTA_NERA: to je trosku pochopitelne - vetisna vystav je v praze a z brna ot je daleko a transport drahej
    i kdyz hodoninsky to zvladaj
    na k-o maj uz nekolik let v inzercio stejnou zver(((
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    ENKATT: bohužel nemám, zatím s emi nepodařilo se nakontaktovat.
    Je škoda, že nejezdí na žádné výstavy.
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    Tam, kde bydlím, to už pár let patří dvěma kočkám z útulku PSOZ, jen se jim nechce platit nájem, tak to dělám za ně. A taky jim nosim maso a granule, páč se jim moc nechce ven... ;) Ještě nedávno jsem depozitovala pro Podbrdsko, ale teď mám trochu pauzu.

    Snahu o založení OS a pořádání benefic moc chválím a držím palce.
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    GATTA_NERA: oboji OS Podbrdsko, mam takovy pocit .. a ted depozitarim jako Brina pro Devet zivotu, ovsem muj byt se pruchodakem teprve stane, protoze teorve zacinam :)
    ENKATT
    ENKATT --- ---
    GATTA_NERA: a mas nejake zpravy jak fungujemax? mne byli sympaticti, jen sem slysela ze nejak neumistujou(( co je na tom pravdy?

    ADITU
    ADITU --- ---
    GATTA_NERA: ja doufam, ze u nas se zrzavy zlo taky trosku ... rekneme "umoudri" ... nejdyl po kastraci :)
    ADITU
    ADITU --- ---
    GATTA_NERA: ach so :) idea je to moc pekna a drzim palce. kdybys chtela, tak ti urcite v OS Na pomoc kockam poradi co se zalozenim vlastniho OS je za praci, co je kde potreba zaridit a tak... na velikonoce poradali taky jednu beneficni akci, a pipa je moc pratelska, tak imho poradi :)
    BRINA
    BRINA --- ---
    sveho prvniho kocoura jsem si pred sesti lety brala z prazskeho utulku PSOZ, ale uz nezije, ted mam kocku a kocoura, ti utulkovi nejsou
    a funguju jako depozitum Deviti zivotu, takze muj byt slouzi jako kocici pruchodak :)
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    ADITU: o Maxovi vím, máme ideu že založíme sdružení a budem pořádat benefice a výtěžek půjde tam. Zatím se čeká na právníka až sesmolí papíry :)
    Jinak paní Maňasové jsem psala SMS, bez odpovědi, zkusím zavolat ještě.

    Moje druhá kočka z útulku byla děsná plašanka a je citlivá, ale ta vděčná číča se z ní tala, Jen občas vděk projevuje mazlením za použití drápů nebo tulením se k nohám až je skoro podrazí :)
    ADITU
    ADITU --- ---
    A jeste treba OS Na pomoc kockam (http://www.napomockockam.cz/kdojsme.php) - vybiraji penize a za ne se nakupuji potom velke pytle granuli a zasilaji se do jednotlivych utulku. Myslim, ze na seznamu jich je momentalne asi 28.
    ADITU
    ADITU --- ---
    z utulku mam obe dve kocky a i kdyz jedna je mazel a vdecna, jak padlo niz, druha je strasna prisera odtazita, co na sebe nenecha sahnout a o nejake vdecnosti taky nemuze byt rec (pokud se zrovna nefutruje)... no, i tak je mam rada obe dve :))

    GATTA_NERRA: v Brne pusobi Brnensky Max a nebo Tibet (ten teda kousek za Brnem, asi 30 km), co zkusit napsat/zavolat jim? Treba by o podobnou akci meli zajem, ale nezvladaji to casove/financne/organizacne a pomocna ruka, dve, tri by se jim hodily ...
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    Nová anketa na nástěnce
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    MRNOUS: a z jakého útulku?
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    ja mam jedno z depozita a jedno z umistovaci vystavy a momentalne jsem depozitum :)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    GATTA_NERA: Já jsem si pořídila kocourka z depozita a za čas bych ráda, aby se moje smečka o jednom členu rozrostla :))

    Pokud byste chtěli zakládat nějaké občanské sdružení na Moravě, myslím, že se můžete inspirovat u sdružení Devět životů, holky tu mají dokonce i diskusi.
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    Tak já začnu :)
    Mám 3 kočičky, 2 z umisťovací výstavy a nejmenší nalezence ze sklepa.
    Kočky z útulku jsou neskutečně vděčné.

    Snažím se jezdit z Brna do Prahy na výstavy a aspoň konzervou podpořit útulky. Ráda bych ale, kdyby se něco podobného dělalo na Moravě.
    Už lehce zamýšlím založit občanské sdružení.

    Co vy a útulky? Jaké máte zkušenosti?
    Podle výhodou kočky z depozita je i to, že je už kastrovaná a majitel ji zná, takže ví o jejích vlastnostech i to jestli je spíš do bytu nebo domku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam