• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GATTA_NERAMáme zvíře z útulku
    ENY14
    ENY14 --- ---
    Díky všem, nasleduji vaše rady, tento tyden se chystam do jednoho depozita okouknout několik favorizovanych kočiček, objednaly jsme vybavení a brzy snad budeme mit o spolubydlícího víc.
    ENKATT
    ENKATT --- ---
    LADY_LEIA: ktera je stale stejny ufo a furt tu na tebe ceka)))) jen uz je ted konzistentnejsi a prestala bejt kostnata

    kdyz si nekdo vybira kocku, posilame mu otazky na zamysleni, treba se budou nekomu tady hodit:
    Otázky pro zájemce
    1. Kočka/kocour nebo je to jedno?
    2. Jak staré by zvíře mělo být?
    3. Mělo by už být kastrované?
    4. Bude žít pouze v bytě, nebo chodit ven, případně žít pouze venku?
    5. Nějaké požadavky na vzhled?
    6. Vyskytují se této v domácnosti děti, nebo zvířata - kočky, psi?
    7. Byla by kočka přes den sama, nebo s někým?
    8. Předchozí zkušenosti s chovem koček?
    9. Jakou povahu by měla kočka mít? Mazlivá, klidná, klidně i plašší, hravá...
    LADY_LEIA
    LADY_LEIA --- ---
    ENY14: Ja jsem hledala kocku jako spolecnost ke kocourovi, takze jsem si sepsala, co chci aby splnovala a hodila to sem na nyx :) Z nabizenych kocek jsem nechala vybrat pritele, protoze ja jsem se nemohla rozhodnout, chtela jsem vsechny :) Takze mam doma sladkou Karin a stale platonicky miluju rozcepyrenou Lizu :)

    Karin mam hrozne rada - je totiz totalne prdla a stale ma v ocich takovy certovsky vyraz a koteci hravost. Povahove v ni vidim takovou spravnou evil kocku, ktera se ale umi tvarit desne roztomile a zaroven jako uplny blbounek :) Kdyz na ni prijde hrava nalada, dokaze kocoura prohanet klidne i par hodin :)
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    ENY14: já vybírala přes internet, trochu podle fotek, trochu podle popisu a kupodivu jsme si nakonec opravdu odvezli ty dvakousky, které jsme si předem doma vybrali :) ... www.kocy-online.cz taky doporučuju, určitě si tam vybereš. Asi většina těch útulků bude i na snu zvířat, takže pokud jsou odněkud z daleka, můžeš se s nima dohodnout, aby ti třeba kočku přivezli tam.
    BRINA
    BRINA --- ---
    ENY14: kdyz jsem brala sveho prvniho kocourka, sla jsem do utulku s papirkem, na kterem jsem mela napsano, jake vlastnosti bych si prala, jaky vek, vzhled atd, nez jsem to tam vsechno prosla a vratila se, usadil se mi v prenosce kocour Punta, ktery presne odpovidal tomu, co bylo na listecku napsane, vcetne veku a barvy :)
    jinak vseobecne lepsi popis kocek mivaji soukrome utulky, zejmena ty, ktere funguji na principu domacich depozit, kocky bydli doma s lidmi, takze ti dobre znaji jejich povahu a muzou lepe doporucit, do jakeho prostredi by dana kocka byla vhodna
    koukni sem - http://kocky-online.cz/jportal/index.phtml - vlevo je seznam utulku, ktere vetsinou depozita maji, pri kliku na utulky si pak muzes zadat i aktualni nabidku jejich kocek
    anebo sem nahod popis zvirete, ktere shanite, a my kouknem, jestli nemame neco na sklade :)
    pripadne mrkni sem - http://www.cici.cz/kocky_aktualni.php
    vetsina depozit uvita i nezavazne navstevy, takze je mozne prijit se podivat a kdyz nevyberete, nic se nedeje
    tady jeste par rad, jak vybirat - http://www.cici.cz/vybrat_kocku.php
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    ENY14: Dolní Měcholupy je městský útulek... to je trochu jiné, nemá zrovna dobrou pověst
    seznam a inzeráty všech útilků najdeš na ww.kocky-online.cz nebo koukni sem na nastěnku
    ENY14
    ENY14 --- ---
    Díky moc za vsechny informace, nejak to promyslime a uvidime. Mimochodem utulkove kocky... Koukala jsem ne dolnomecholupsky utulek a trochu me mrzi, ze tam neni zadny popis kocici povahy. Jak jste vybirali prave tu svoji micku z utulku?
    BRINA
    BRINA --- ---
    ENY14: vystavy jsou urcite fajn, jen to tam byva docela hekticke, primo v depozitu je vetsi klid a cas na to skouknout, jak zvire vypada, jak se chova, jeslti je v pohode atd
    na vystavach jsou nektere kocky vystresovane a kvuli pobytu v jinem prostredi je vyssi riziko pripadne rymy nebo slzicich oci po prichodu domu
    jestli mate nejake kocky predvybrane, asi bych spis doporucila navstivit je primo v depozitech jeste pred vystavou, jestli jste zatim jeste nekoukaly, tak dorazte na vystavu a treba vam nekdo padne do oka tam (doporucuju prijit hned na zacatek, to je tam kocek nejvic)
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    ENKATT: obě čičiny jsem si vzala s drobnou nemocí, ale to mi nevadí, chtěla jsem je, první měla střevní parazity, druhá svrab, to byla jen drobná překážka
    ENKATT
    ENKATT --- ---
    GATTA_NERA: svrabik se nezaleci, svrabik uz ma byt zaleceny nebo vyleceny
    je potreba si to hlidat a ptat se - videt ockovak, podivat se kocce do usi i na zadecek, jeslti je zdrava
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    Mám celkem 4 kočky, první dvě z výstav a musím říct, že útulkové jsou lepší, jsou už odrostlé, mají svoji výchovu a člověk ví co od nich může čekat, navíc jsou očkované a kastrované. Nějaký ten svrabík se zaléčí....
    ENKATT
    ENKATT --- ---
    ENKATT: treba my mame problem, ze jsme ted hodne umistovaly (coz je smaozrejme dobre!) a nemame dost zvirat na vystavu
    muzem brat jen cast kocek
    nejmladsi bude asi Temna ode me - ty co sou v inzerci nad ni nemuzou (a dve z nich prave odchazej bydlet))
    http://www.cici.cz/kocky_aktualni.php
    ENKATT
    ENKATT --- ---
    ENY14: vetisna kocek co tam bude, je uz ted v nabidce utulkuu
    - podminkou ucasti je totiz platna vakcinace proti virozam a taky proti vztekline - u ty musi byt aspon mesic predem
    nebudou tam tudiz prtavy kotata.
    kdyz te nejaky zvire zaujme, informuj se v tom utulku, jeslti ho tma budou mit a dohodni si treba predbeznou rezervaci do urcity hodiny na vystave
    na kazdy kleci navic bude popiska s infem o povaze zvirete
    a depozitarky si s teobu na miste ochotne popovidaj a proberou jaky to zvire je
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    ENY14: kočka si sam apána vybere :)) výhodu výstav vidím v tom, že útulkáři poipíšou povahu kočky a řeknou jestli je vhodná do bytu nebo domku. Sami hledají vhodného nového majitele, aby nedali zvíře do rukou někomu nepatřičnému.
    ENY14
    ENY14 --- ---
    Rada bych se zeptala, jak to chodi na takove umistovaci vystave. Planujeme s mamkou poridit nejakou kocku/kocoura (ne kote) a vzit si nejakou takhle z deposita nebo utulku nam prijde dobry napad. Ted se navic blizi Sen zvirat. Ale pozna clovek na vystave jako kocka je? Da se uz rovnou odnest nebo je lepsi si ji vyhlidnout a pak ji jeste prijit navstivit do jejiho domova?
    ENKATT
    ENKATT --- ---
    JULESKAH: no ja si dovolila zverejnit negativni komentar navstevnika toho depozita a dostla se mi tim clanek skoro do top 10 nejkomentovanejsich na kockach online v historii (chybi 3 komentare aby se tma dostal) . sem se vratila z dovoleny a neverila svejm ocim co se tam dstilo siry. pritom stacilo aby to rozumne vysvetlili a mohli bejt za svetce
    nehlede na to, ze v tom komentari se krasne vyvracely pomluvy o spatny peci o zvirata

    http://kocky-online.cz/clanky/dny-otevrenych-depozit-ocima-navstevniku-a-depozitarek
    JULESKAH
    JULESKAH --- ---
    ja jsem si s nima pak nejak tak napul nechtene dopisovala pres fcbk, teda spis s takovou tou partou TT ultrafans a mam dojem, ze to je parta magoru, neco jako sekta. A ty baby, co se jich zastavaji maji asi po lobotomii nebo nevim ...a to vubec nehodnotim, jak pecuji o zvirata - jenom muj soukromej dojem z komunikace s nima ...

    Znate nekdo tyhle:
    http://www.psi-podlistany.estranky.cz
    ENKATT
    ENKATT --- ---
    JULESKAH: stav se tam na dni otevrenych depozit, ja sama nevim co k tomu rict - nejlepsi je videt to osobne, ted se tvarej rozumne, co bude za mesic, kdovi?
    JULESKAH
    JULESKAH --- ---
    Jak je to s tema Toulavyma tlapkama teda? Jsou "hodni" nebo ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam