• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GATTA_NERAMáme zvíře z útulku
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    PALEONTOLOG: myslím, že b ykvalitní veterinář měl poznat, že kočka už nemá dělohu nebo měla zákrok. Tohle je zbytečné, skoro to hraničí s týráním zvířete a poškozením majetku. Na Měcholupy už dříve bývali stížnosti. Přijde mi to jako by si chtěli přivydělat. Určitě bych si stěžovala na městské části a poradila se s právníkem.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    no volal jsem na veterinu a vypadá to, že s kočičkou neměli vůbec manipulovat ani ji mrzačit
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    HYSTERIA: tak jistě, je to fofr a přijde mi to jako žumpa na peníze nebo zhovadilost, chci ji pomoci se bránit - kočka z máru a peněz z okna... no nechápu no
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    PALEONTOLOG: kocky se nekde kastruji, to jo.. ale ze by to byl takovy fofr mi prijde spis jako nahoda, ze se tam zrovna nachomejt veterinar, nebo se zrovna vezla jina kocka na kastraci...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    jde mi ve zkratce o to zjistit, jestli ztracená kočka v 8 večer může být podle zákona v 10 ráno už vykstraovaná.. protože takový zákrok je v takové době z karanténních důvodů úplně zbytečný... nevíte ?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ahoj lidi, mám choulostivej dotaz -

    kamarádce včera utekla kočka a našla se o dost dál, byla chycena coby toulavá kočka (bez obojku, který ten večer měla) a dneska ráno už je vykastrovaná.. no ona už vykastrovaná byla, takže zákrok byl vlastně zbytečný, ale jde mi o legislativní postup -

    teď tu kočku dohledala v útulku a chtějí teď po kamarádce peníze (900,-) za to, že ji zaopatřili, myslíme si, že chtějí za operaci, jedná se o útulek v D. Měcholupech

    jaké jsou možnosti ? může kamarádka nezaplatit ? měl útulek opodstatnění ji kočku ihned kastrovat ?
    JANICA
    JANICA --- ---
    LANTHAL: Vykastrovaneho jsme si ho uz privezli, takze mame o starost min! :) Diky
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    JANICA: no fajn :) ... a nezapoměňte vykastrovat, bude se míť toulat a míň se rvát, což znamená míň nervů z probďělých nocí a míň peněz za veterináře :) je jaro, tak jestli ještě není, tak nejvyšší čas
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    Jarní Plná Miska
    Jarní Plná miska 4.-6. dubna 2011 - Plná Miska
    http://www.akceplnamiska.cz/jarni-plna-miska-4-6-dubna-2011/

    JANICA
    JANICA --- ---
    Ahojte! Tak jsme teda zkouseli venceni naseho kocoura, ktery zacinal byt v byte svou divokosti nesnesitelny...nejdriv popruhy, ty uplne selhaly, kocour se na nich smykal doma i venku, takze jsme ho nechteli trapit. Vcera jsme ho pustili ven na volno, chvili s nim prechazili pred barakem a pak ho nechali samotneho...celou noc lital kdo vi kde a dneska se vratil krasne pred vchod, nazral se a od te doby spi, takze myslim, ze jsme nakonec vsichni spokojeni...:)

    Jeste jednou diky za dobre rady! :)
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    ALICKA: no jo, tim že se smažeš, toho až tak moc neuděláš ... hele já vím, že je to hrozně lákavý, mít štěně od vlastního psa, ALE ... co když jich bude osm? Jsi ochotná se o ně postarat a všem najít slušné nové pány? A když třeba nepůjdou udat, tak si je nechat? Aby taky neskončili v útulku? ... Radím, znovu zvaž všechna pro a proti, spočítej si, kolik takovejch štěňat prožere a kolik je to práce, a nemysli si, že je to jen starost toho, kdo bude mít tu fenu ... Takže pokud máš finance, prostor a zodpovědnost, tak držím palce ...
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    ALICKA: uf ... radši si venzmi nějaký štěně NO z útulku a udělej si z něj druhýho výbornýho psa ... Neni v předávcím protokolu Trojského útulku, že na jejich psovi nebudeš dál množit?
    BRINA
    BRINA --- ---
    jeste bych dodala, ze jeslti kocour neni kastrovany, tak ven púoustet az po kastraci, je to bezpecnejsi
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    JANICA: za málo ... a držim palce, ať vám dělá jen radost :)
    JANICA
    JANICA --- ---
    LANTHAL: No, z Prahy nejsme, bydlime ve Zline (resp. Otrokovicich), pred barakem sice cesta je, ale nic rusneho a hlavne hned za ni zacina les a reka, takze v podstate takove venkovske prostredi. Kocourka mame z utulku ze Zlina...podle toho, jak tam vypadalo predani s pani vedouci si docela verim v tom, ze u nas se ma kocourek jak v bavlnce...:(
    Napadlo nas jeste koupit pro nej takove ty popruhy a chodit s nim na voditku, jenze myslim, ze to stejne nebude mit pro nej takovy efekt, jaky potrebuje- vyradit si svoje pudy, poskakat po stromech a tak...
    Zkusim teda nastudovat ten navod, mockrat za nej dekuju a vubec celkove za radu, urcite budem delat vsechno pro to, aby se zkloubilo jeho pohodli a opatrnost. :)
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    JANICA: a z jakého útulku kocourka máš, jestli se můžu ptát?
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    JANICA: jinak doporučuju tady stáhnout návod na kočku a skouknout ho, docela slušný výcuc o tom, jak s kočkou zacházet: http://www.kocky-online.cz/jportal/modules.phtml?op=load&modules_name=download
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    JANICA: a bydlíte někde na bezpečným místě, daleko od rušné silnice, mimo Prahu? Pokud ne, tak určitě nepouštět, protože jinak z něj budeš mít dřív nebo později krvavou placku. To mu radši pořiď kamaráda, vyblbnou se spolu a bez výběhu se prostě budou muset obejít. Pokud bydlíš na relativně bezpečným místě, tak to chce kocourka nejdřív minimálně měsíc, ale radši tak 8 týdnů držet striktně doma, aby si 100% zvyknul, že u vás je doma a nesnažil se vrátit zpátky, odkud jste si ho vzali. Pak až pomalu a opatrně začít vypouštět, pod dohledem, často na něj volat, ...
    JANICA
    JANICA --- ---
    Ahojte! Mam na vas vsechny prosbu. Pred peti dny jsme si privezli domu kocourka z utulku. Jeho adaptace u nas probiha zatim uplne paradne, je hrozne zivelny a hravy a zaroven se k nam uz prvni den tulil a usinal nam na brise atd. Neni s nim v podstate zadny problem az na to, ze na nem pozorujem silne chute jit se probehnout ven. Mame ho v byte a taky byvala panicka, ktera ho do utulku dala ho mela v byte, jenze v utulku byl zvykly si moct kdykoliv vybehnout ven, i kdyz jen kam mu mriz dovolila. Resime tedy s pritelem, jak to udelat, aby se u nas zavreny chudak netrapil, klidne bychom ho pousteli ven, ale uz ma 9 mesicu a bojime se, aby se neztratil...jak to vnimate vy, mate nejakou zkusenost s tim, jestli se takhle stari kocourci daji jeste naucit navratum? Dekuju moc a omlouvam se za tady ten roman...:)
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    Tak já si to tu dovolím zatapetovat, jelikož jsem velký příznivec útulkových psů :)

    Nejdříve něco z naší domácnosti - vlevo Mono (před třemi lety jsme si ho vzali na inzerát tady z nyxu), vpravo Kessi (do naší rodiny přibyla z útulku v Kralupech letos v červenci, kdy nám jakožto depozitní štěně už zůstala:)


    Fido, naše první depozitní štěně, nyní v nové rodině díky nyxu:)


    Pišta Hufnágl, malý miláček, domov našel přes útulek, nyní hrdý pes z Buštěhradu


    Goméz, malý dominátor :) Má vlastní dům se zahrádkou:)


    Bráchové Ringo + George, v depozitu velmi krátce, oba už mají nové rodiny.


    No a nejposlednější byl další sourozenec Ringa + George, John :) do minulého týdne:)


    Vcelku dobré skóre, když si vezmu, že přítl vlastně nechtěl ani jednoho psa :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam