• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JANOSGoogle a Google+
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CPT_PLESARD: stejný jako facebook nebo podobná velká firma. armáda loadbalancerů.
    co mělo být cílem?
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    RATTKIN: takova informace nepotesi...
    Dik.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CPT_PLESARD: počítej se vším. mění se to několikrát za den.
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    Zdravim.
    Pokud bych tady byl OT, tak prosim presmerovat do vhodnejsiho auditka.
    Snazim se neuspesne najit seznam rozsahu IP adres, ktery Google pouziva pro svoje servery.
    Existuje vubec neco takovyho?
    Diky.
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    TAK JSEM TO NAŠEL. Bylo to v google drivu, v levém sloupci Počítače. a Tam ta záloha byla.
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    AXTHEB: ne. Něco tam má, ale to je něco jiného. Tady je to je spousta složek ze složky Pictures, která se díky synchronizaci zálohovala na google. To jsem vypnul. ale potřeboval bych ten prostor nějak obnovit, klidně to z googlu smazat. A zaboha to nemůžu najít
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    HERKULES: na photos.google.com nejsou?
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    Zdar,


    řeším takovou zapeklitost u účtu táty. Stěžoval si mi, že má plnej google (používá google disk) a jestli bych mu na to nekouknul.

    Používá desktop PC, NB a u obou má synchronizovanou složku pomocí toho google sw. Celou složku jsem prošel přímo na webu a nic extra. Dokumenty, PDF, sem tam fotka. Cca 2gb.

    Potom jsem zjistil, že v nastavení té synchronizace na ntb má zapnutou synchronizaci fotek v záložce můj model počítač. což bylo asi 16GB. Záložku disk google má taky zapnutou, ale to je v pořádku.

    Každopádně po vypnutí se nic s úložným prostorem nastalo a nikde ty zálohovaný fotky nemůžu najít. Ani v nápovědě googlu ne.

    Nevíte prosím, kde tato záloha je, abych jí smazal?

    Díky
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    FIFO: gmail má normální smtp servery, používám to, ale musí být autorizace. Pokud je povolená 2fa na účtu (doporučuji) tak se musí založit ten login s heslem, aby šlo odesílat.
    všechno najdeš na googlu a funguje to, kromě time-delay, to nevim.
    FIFO
    FIFO --- ---
    ahoj, diky za odpovedi.

    Takze potrebuju vedet zda u gmailu lze napr.
    - pro odeslani vyuzit telnet / powershell skript
    - jaky to vyuziva standartni porty
    - zda dostupny pres webinterface odkukoliv..
    A taky jestli to umi time-delay odeslani.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    FIFO: Já mám pod palcem pro edu, ale to nebude velký rozdíl. Máš konkrétní dotaz?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    FIFO: co vím já, tak si udělají smtp záznam na dns kde to pošlou na google. s vpn to nesouvisí, to záleží tak jedině na poskytovateli vpn.
    kolega to pro pár firem má, můžu se zeptat na něco konkrétního.
    FIFO
    FIFO --- ---
    pouziva (a idelane administruje) tu nekdo Gmail pro firmy? Potreboval bych trochu info jak to funguje.. Predevsim mi jde o SMTP dostupnost pres VPN atp.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ZAPLO05: google takeout, pokud chceš cca všechny. jednotlivě tahám přes photos.google.com (nedávám to na disk)
    ZAPLO05
    ZAPLO05 --- ---
    Stahovali jste někdo z Google disku(Google photos) fotky k sobě do PC?

    Pomocí nějakého nástroje? to jejich komprimování mi z nějakého důvodu( asi velikost ročních souborů) padá a nechce se připravit..
    MVEK
    MVEK --- ---
    Google Mapy v browseru zatím neopravil, ačkoliv jsem jim tehdy nesrovnalost přes hlášení chyb v mapách nahlásil.

    Ale mám tu pro změnu chybku ve vyhledávači. Když si Google domyslí z nesmyslného dotazu nějaké výsledky a nabídne i obrázky, tak obrázky nelze rozkliknout, následuje stránka, že mému dotazu žádný výsledek neodpovídá.

    Každý si to může zkusit třeba s následujícím řetězcem (dítě se prošlo po klávesnici): mnnjl,hj,h , bkmgkmlg,.mtíkl§ůzú§.-šg cú

    Nebo většinou mi funguje přímo přes inkognito/private tab odkaz: https://www.google.com/...2Ch+%2C+++bkmgkmlg%2C.mt%C3%ADkl%C2%A7%C5%AFz%C3%BA%C2%A7.-%C5%A1g+c%C3%BA
    MVEK
    MVEK --- ---
    MUXX: Jo, tam jsem se vlastně ještě nedíval. Ale pozoruju tenhle nedostatek už nejméně měsíc. Taky mi přijde, že jsem dřív viděl novější snímky, a kvalitnější hlavně.

    A ne, zatím jsem nenašel místo, kde by bylo něco jiného než 2019, jen jsem v zahraničí našel, že zdroj snímků byl jiný, nebo tam nebyly vůbec mapové podklady v patičce.
    MUXX
    MUXX --- ---
    MVEK: rekl bych ze to maji rozbity. na desktop verzi Google Earth je i dalnice z 2017
    MUXX
    MUXX --- ---
    MVEK: a nasel jsi nejake misto kde neni napsane 2019?
    MVEK
    MVEK --- ---
    Na jiném místě mám jistotu, že fotomapa je z roku 2010 nebo i starší, ačkoliv je opět v patičce letošní rok. Mapy.cz pod tím, co uvádí jako letecké záběry, mají rozhodně novější ve všech případech.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam