• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DIM42 klub Peace Is Dead - Pruser crew - Militantní bezdomovci
    KOHN
    KOHN --- ---
    BAZOOKA_JOE
    BAZOOKA_JOE --- ---
    LALINA
    LALINA --- ---
    JINDRICH: JINDRICH: psychologie davu..díky:-)

    osobně ale vnímám dav bez adjektiva. Dav není podle mě ani plus ani minus - ani pád o několik stupňů dolů, jak říká G. Le Bon .
    pád davu dolů pojmenovávám dnes nepopulárním slovem luza nebo svoloč a tak podobně:-))
    A naopak znám i dav, který se díky vědomé souhře jednotlivých individualit dokáže vyšroubovat výš, než by dokázal jednotlivý člověk... takovému davu říkám společenství, sangha nebo obec.

    IMHO je důležité, jaká idea nese dav. Podle ní dav bud stoupá nebo klesá.

    ale je to věc diskuse a výkladu pojmů..:-)
    KLEMPERA
    KLEMPERA --- ---
    GULDUR: He take our joooooobs!!!
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    nevim jestli je multikulti dobré téma, ale co treba multikutil:

    KLEMPERA
    KLEMPERA --- ---
    To je uzasna vlastnost protahnout multikulti do jakykoliv diskuze...
    Nekdo taha do diskuze o lodnim sroubu Paroubka, nekdo zase multikulti.
    JINDRICH
    JINDRICH --- ---
    LALINA:
    přečti si le bona - mám dojem, že by se ti líbil. a i píše vcelku srozumitelně. :)

    Tvoří se kolektivní duše, osobnost každého jednotlivce je jakoby potřena. Ztráta uvědomělé osobnosti a orientace myšlenek a citů stejným směrem jsou hlavními atributy davu. Zajímavým postřehem je, že prostorová sounáležitost není nutná a ani postačující pro vznik davu (davem tak mohou být i čtenáři stejných novin - či jiná abstraktní entita (rozhlas tehdy ještě nebyl)). V kolektivní duši se stírají intelektuální vlastnosti jedinců a tím také jejich individualita. Jaké jsou příčiny této proměny jedince? Vědomé činy vznikají z neuvědomělého podkladu, který je utvářen dědičnými vlivy. Tento podklad tvoří duši rasy. Davům se stanou společné právě tyto obecné, vrozené charakterové vlastnosti řízené nevědomím.

    Jedinec nabývá již svou příslušností k davu pocitu Moci, která mu dovoluje povoliti pudům, které by sám musel potlačit. Dav je anonymní a proto nezodpovědný. Jedinec tím že je v davu, „…sestupuje … na žebříčku civilizace o několik stupňů níže…“ stává se pudovou bytostí.

    Le bon Srovnává davy s bytostmi na nižším stupni vývoje, jako například s divochy či dětmi. „ … davy neznají pochybnosti ani nejistotu. Zacházejí hned do krajnosti právě jako ženy. Jednou vyslovené podezření se stává okamžitě nepopiratelnou pravdou, počínající antipatie nebo odpor, … mění se u jedince v davu ihned v divokou nenávist.“
    JUVIA
    JUVIA --- ---
    LALINA: na multikulturalismus ti sere pes
    LALINA
    LALINA --- ---
    BERUNA: skoda, tenhle tvůj příspěvek už je tak prázdnej, že se nedá vybrat k rozepsání už vůbec nic.
    Holt pátek ;-))
    měj se pěkně, Beruno:-)
    LALINA
    LALINA --- ---
    JUVIA: to je tím, že zakázali rákosky a jiné tělesné tresty :-))

    Jak tedko lidem tu multikulti narvat do hlavy, co? To je ovšem opravdu problém.
    Myslím, že na školách by měla být zavedena lázeň.
    LALINA
    LALINA --- ---
    BERUNA: jsem beze slov.-)) k tomuhle prohlášení nemám co dodat, kočko:-)))
    jsi prostě nejvíc chytrá a já jsem jen ubohý ho*no, na jehož názory nikoho nezajímaj :-))))
    hihi, "demokraticky pronajmout prostor a realizovat svoji radost" :-)))

    ještěže jsou i jiný prostory, který si nemusím pronajímat na to, abych se mohla svobodně projevit :-)
    tento klub to ale asi nebude, co? Tady jsou tak svobodymilovný lidi, že jim se svou svobodou těžce lezu na nervy.

    Teda čest vyjímkám! ;-))
    JUVIA
    JUVIA --- ---
    LALINA: dalsi priklad tragickeho selhani vzdelavaciho systemu :(
    KLEMPERA
    KLEMPERA --- ---
    DESPERADO123: No jo, to je uhel pohledu, ja mam znameho kterej je v poslednim stadiu alkoholika, docela masaktr, odnasi to cela jeho rodina, je to fakt nechutny, nekomu treba umira znamej na rakovinu plic tak to bere jinak.
    Ale lidi josu neponaucitelny, ja si stejne vcera vyfetoval hlavu chlastem jak to nejvetsi prase :-/
    Ale lalina nám to nandavá tím jak se baví co, je vostrá :-)
    DESPERADO123
    DESPERADO123 --- ---
    BERUNA: Nejvícx podle mě v Čechách ubližují cigarety. Těch závislích na alkoholu i pravidelných pijanů oproti lidem závislým na tabáků je nesrovnatelně míň.
    LALINA
    LALINA --- ---
    GULDUR: mě ne, já se bavím a smích je zdravej, pokud vím:-))))
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    LALINA: právě...ještě vám stoupne tlak
    LALINA
    LALINA --- ---
    GULDUR: :-)))) jojo:-) není třeba se brát tak vážně, žejo:-)))
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    berte to s humorem....lepší je na sebe křipčet tady, než pak hádkou rušit jakýkoliv koncert v discentru. Prostě tady se pohádáme a v centru to pak spláchneme lahví návykového Rohozce!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam