• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“

    Kurvu a intelektualku uz jsem nasel: ja jsem kurva a ona je intelektualka. Ja mam rad takovy, ona zas makovy. Oba mame radi lidi, kytky a zvirata. Ovsem v ruznych pomerech. Ja se jmenuju Tomas ona Adela. A k tomu nam dobomahej -uh.Arrakis učí filozofii nože - uřízneš to, co není dokončené, a řekneš: "A teď už je to dokončené, protože to konči zde." ~ Princezna Irulán : Sebraná rčení Muad´Diba Neávist k duševnímu sebepozorování. Dušespytné analýzy, jako: Včera jsem byl takový, a proto jsem dnes takový, a to proto. Není to pravda, vůbec ne proto, anebo proto, a nebo takový ani makový. Klidně snášet sám sebe a neukvapovat se, žít tak jak je třeba, neobýhat se jako pes. ~ Franz Kafka : Aforismy
    "Není škoda ničeho, co už je pryč. Škoda je nynějška a dneška, všech těch nesčíslných hodin a dní, které jsem ztratil, které jsem jen strpěl, které mi nic nedarovaly, ani mnou neotřásly."
    ~ Hesse: Stepni Vlk
    Proste blazen co si zo sveta aj sam seba robi legraci, zabava ostatnych a neriesi problemy. a par krat to uz bol taky hundrajuci zobrak, mumlajuci si svoje pravdy, sediaci s flaskou jabcaku
    ~ Hiena
    [[CyberPunk]] -- [[ Overdrive’s HomePage ]]

    [[Book Depository Bookstore]] -- [[I-Ting]]

    [[ TagZ: ToDo, GoTo, HowTo, Linux, Comix, sex, punk, cyberpunk, politics, human rights, woman rights [specific], violence against woman, rape, doxx dox, haxx, musick, tech, text, blog, book, ostrava, urbex, IRL, IRC, hackerspace, POMOC, BTC suxx, propaganda war, dezinformation, alternative facts, guns, knives, survival, [everithing is] INTERESTING ]]

    Internetová jazyková příručka

    http://prirucka.ujc.cas.cz/ - 62 tisic slov!!
    rozbalit záhlaví
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    OVERDRIVE: no to je zas vostuda
    INK_FLO: nevylézal z pokoje? to chce ale dost promyšlený způsob zásobování - možná se v něm ukrýval logistický génius - nerozpoznal svůj skutečný talent pro trh práce.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ceska republika vyhostila Anastasii Hagen, kurva, jsme stat debilu...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    nadherne vyrabedlo Glider Gunu v Conwas Life...



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---


    Muž, ktorý zo steny odstránil street art, sa nakoniec sám stal dielom.

    Muž, ktorý zo steny odstránil street art, sa nakoniec sám stal dielom.
    http://www.doba.sk/2013/07/31/muz-ktory-zo-steny-odstranil-street-art-sa-nakoniec-sam-stal-dielom/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    XCHAOS: wow, parametricke modelovani je bozi... vis co je nejhorsi? ze musis vedet, co chces modelovat, jakoze fakt se to zda relativne jednoduche, ale kurva vyrobit kridlo letadla... vis, ze jej musis zpocitat, ze?
    pamatuju si, jak kamarad v praci, zkousel stavet vlastn imodel letadla, takovej ten polistirenovej, jak se kupujou v oobchodech a lepej... chtel si proste udelat jeden jen z tech bublinek, ale bez zasahu nejake vyssi moci, co mu vyrobi tvary kridel prave a tak... jako VUBEC, vubec, vubec. proste to nelitalo.

    jinak dalsi vec, co jsem resil ted v cajovne s piratama bylo to, ze ruzne materialy v tiskarne se chovaj ruzne a to i ruzne sarze stejne barvy a typoveho cisla od stejneho vyrobce... takze jako je dost problem zvlastnout v tiskarne byt jen ten material... kazdopadne dneska vecer si teda konecne nakreslim brejle... skoda, ze nemam tiskarnu doma, to by bylo dost hezke, si je rovnou vyrobit, lip by se tak ucilo 3d modelovat, kdyz to muzu za par hodin vzit do ruky...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    XCHAOS: tak zauceni treba tady, ze: http://youtu.be/QzfT-ZDp0Wo
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    OVERDRIVE: já má slíbeno od známých zaučení, někdy po prázdninách. tváří se, že je to hrozně easy. jsou na to v podstatě už filtry, že z toho můžeš pak rovnou tisknout.

    (naopak nevhodný je Blender, který je prý spíš umělecký a ne inženýrský... no, já Blender stejně nedal, to ovládání je mazec...)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    chtel bych zahrat nejakou fraggovacku v praci,po praci, tak jsem uvazoval nad descentem pro vsechny platformy, neco jsem nasel, ale nezkousel,... nevi nekdo o nejakem novem portu Descenta nebo necem podobnem, tedy v tunelech, plnne 3d + multiplayer?

    tak mozna by nejake porty byt mely: http://www.descent2.de/d2x.html
    [zadne screenshoty]
    a http://www.dxx-rebirth.com/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jinak pointa meho predchoziho linku byla v tom, ze existuji i jine nastroje nez CAD, ale to musim jeste nastudovat,... o freecadu jsem samo vedel, ale nikdy jsem jej jeste nevidel. rek bych, ze to nebude uplne trivka


    FreeCAD: An Open Source parametric 3D CAD modeler
    http://www.freecadweb.org/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    RE past od XCHAOSE z posty, nevim proc psal postou ne primo sem:

    k tomu 3D: program se jmenuje FreeCAD, a z toho jde v podstatě už rovnou tisknout. taky s tím zatím neumím. zajímavé, že před tím stojíme oba, že chceme začít s 3D modelováním. já teda mám poměrně přesnou představu proč (chci se vysrat na všechno a začít stavět solární letadla)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    musim se konecne naucit nejakej kreslici a designovy program pro to, abych byl schopen ovladat 3d tiskarny, rekneme, ze zacnu tady, jeste jem necet, jen pro to, abych vedel, ze chci nekde zacit se studiem a tutorialy [prvni co vytisknu budou bryle, protoze "Brule niutne"]

    How to Get Started: 3D Modeling and Printing
    How to Get Started 3D Modeling and Printing - Popular Mechanics
    http://www.popularmechanics.com/technology/how-to/tips/how-to-get-started-3d-modeling-and-printing
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jo jinak nemate nekdo poneti, v cem vyucuji v tomhle videu? plocha jako blackboard? to se mi dost pozdava. potazmo v cem tocit video tutorialy treba linuxoveho desktopu? pouzivate nekdo nejaky software, na video-screenhot pocitacove activity? nejlepsi by bylo mit moznost to trignout nejakou aktivitou, napriklad, kdyz nekdo zmackne tlacitko menu, tak zacni nahravat, zkonci nahravani, kdyz se na obrazovce nic nedeje treba minutu [takovy keylogger v podobe videa]...

    Jo tak to video, kde ucej binarni pocitani na nejakem softu typu blackboard...

    https://khanovaskola.cz/programovani-v-pythonu/binarni-cisla/lekce
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    docela hezky obrazek televizniho studia, ne ze by to v nejakem nekdy bylo takovehle hezke, spsi jsou vzdycky vsude draty, umakart, poznamky, VTR kazety a kelimky od kafe z automatu, ono je to podobny, jako kdyz clovek kouka na "art"/kitch obrazky sexu, taky je to o necem jinym, nez kdyz clovek fotoi pri sexu.... tyjo, kdy ja jsem si naposled... aha uz vim, rikal jsem vlastne, ze neresim vztahy a vlastne ziju v dobrovolnem celibatu, ze?
    predevcirem jsem poslal dohajzlu slecinky, co si chtela... eh... zasukat, akorat k tomu byla pridana hodnota "starej se o me a miluj me", coz jsme se jako nedohodli, pac jsme mel najednou depresi a najednou jsem si taky jasne uvedomoval, ze ji nemiluju a milovat nikdy nebudu... tak jsem ji poslal do pitche a byl jsem za bezcitnyho idiota.
    zajimave, jak clovek obcas ma dojem, ze ty vztahy jsou jako zivotne dulezite.
    nekdy bych si zas dal nejake poustevniceni, typu - na ceste [idealne podzimni]... asi se dohodnu s Pizim a Julinkou, ze bych prijel nachvili do Ostravy a tam s nima budu chodit mestem... to bylo minule prijemne, takove osobni, a pritom ty vztahy byly takove uprime lidske...
    - u Hieny - nevidel jsem Miu uz asi tak 3 mesice, nebyly penize, ted zas neni cas [a penize]... musim si dneska napsato dovolenou, jinak si ji nikdy nevemu... chca nechca, treba i kdyz bych se na SK nakonec nemel dosat, ale planem je uvarit si do termosky caj, vstat brzo rano a odejit jen se zbyvajicim psem do kopcu, pak se vratit pro Miu... i kdyz, sakra, ona nema skolu ted, ze? No tak to holt budem muset nejak vymyslet. Jedna z veci co, chci poresit k poustevniceni, je nejaka zabavna technika, treba vysilacka chytajici vsechny tri zasadni rzsahy, takze clovek v kopcich ma aspon co delat, muze poslouchat cizi hovory...
    Pisu zmatene, rovnam si to v hlave. Vydelavam ted tak moc, ze za a] sice platim dluhy postupne, b] uz jsem poradne nespal od minuleho ctvrtka [tedy klasika 3h denne, dnes treba vubec]... rovnam si veci v hlave.
    Cilem je poustevnicit. Shenat penize na weekend [tyden pred weeplatou, tenhle mesic jsem uz skoro i vysel, jsem geroi. neasi stejn emi chybi treba tak litr, abych moh jet spon do Olomouce, nebo nevim, nekam]...

    z veci, co chci, krom poustevniceni, dovolene a cestovani za kamarady + vysilacky, tak je auto a ridicak [dorazit]. jo jeste jsem vlastne zvany do Berlina... to taky budu muset nejak poresit....
    Mate nekdo dojem, ze jsem si to prave v hlave srovnl?
    Ja docela jo...

    jinak, kdo co ctete? ja docet po x-te neuromancera a ted jsem znova nacel DIamod Age, kteryzto jsem cet jen hrozne davno jen jednou, takze se docela tesim. Jen bych nemusel v metru po ceste do prace i domu nad knizkou porad usinat....
    Uz bude dobre, dneska dodelam Media Manageent v Kazachstanu, zaroven mam dojem, ze jsem uz dodelal pohyb klipu na Ukrajine. Vcera jsem kolegovi v Mexiku pomoh nainstallovat Apache v ramci nocniho supportu. Uz je streda, ze? Tak uz jen dnes a zitra noci. Pres den jen 2 projekty, plus sef talci na nejake demu, ktere jsem jeste ani nezacal bysivat, protoze neexistuje jeste ani hardware... jj, tim jsem si srovna i chtit i muset.

    Takze jde se neco delat, dost samomluvy....

    Jeste ten obrazek TV studia

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    nejuzitecnejsi ucebnice linuxu v ceksem prostredi, snad dostanu pravo ji legalne shareovat pod CC, uz jsem si o nej napsal, protoze je beztak vyprodana... no uvidime... zatim piratska verze [nasel Jindrich, thx]:

    https://www.dropbox.com/...C3%A9m_Linux-P%C5%99%C3%ADru%C4%8Dka_%C4%8Desk%C3%A9ho_u%C5%BEivatele.pdf
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Last fm to teda kurva neni, navic tam hraje docela hrozne moc takoveho jako under popiku, ale je to proste radio bez kecu k poslouchani: http://somafm.com/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    schovavam takovej jeden dost uzitecnej scriptik, kterej tailuje logy naseho syst.... moc uzitecne, doporucuju vykrast, lidem kteri pouzivaji Linux, potazmo treba vhodne jako vstup ro root-tail [tedy pro logy na plose]:


    #!/bin/sh
    #set -x
    
    #ifdef __USAGE
    #%C    - astra log viewer
    #
    #%C [-d days] [-f text] [-l] [-n node] [-p prio] YYMMDD
    #
    #Where :
    #    -d days ... open log file 'days' old
    #    -f text ... find text in log file and generates and open /tmp/see.txt file
    #    -g ........ grep mode (tail)
    #    -l ........ live mode (tail)
    #    -n node ... open log file on requested node
    #    -p prio ... launch with requested priority (default 6)
    #
    #endif
    
    
    # part of settings
    # ----------------
    
    PRIORITY=6
    TAIL_CNT=1
    FIND_FILE=/tmp/see`astratime -f %02r%02c%02d-%02h%02m%02s%02f`.txt
    
    
    # part of text values
    # -------------------
    
    
    # executive part
    # --------------
    
    while getopts d:f:g:ln:p:o: opt
    do
    	case $opt in
    		d)	DAYSOFFS=${OPTARG}
    			;;
    		f)	FIND_TEXT=${OPTARG}
    			MODE="FIND"
    			;;
    		g)	GREP_TEXT=${OPTARG}
    			MODE="GREP"
    			;;
    		l)	MODE="LIVE"
    			;;
    		n)	SYSNODE=${OPTARG}
    			;;
    		p)	PRIORITY=${OPTARG}
    			;;
    		?)	echo
    			exit -1
    			;;
    	esac
    done
    
    let i=OPTIND-1
    shift $i
    
    if [ -n "${SYSNODE}" ] # remote conection test
    then
    	REMSYSENV=//${SYSNODE}/etc/SYSDIR.${SYSNODE}.env
    	REMSYSDIR=`cat ${REMSYSENV}  2>/dev/null`
    	if [ -z "$REMSYSDIR" ]
    	then
    		echo "Can not read ${REMSYSENV} file"
    		exit -2
    	fi
    	SYSPATH=//${SYSNODE}${REMSYSDIR}
    	LAUNCHNODE=${SYSNODE}
    else
    	SYSPATH=${SYSDIR}
    	LAUNCHNODE=${AVE_MS_CENTRAL_SERVER:-${NODE}}
    fi 
    
    if [ -n "${1}" ] 
    then
    	TIMEINYMD=${1}
    else
    	TIMEINSEC=`astratime -t` # current time in sec
    	if [ -n "${DAYSOFFS}" ] # decrement $DAYSOFFS
    	then
    		let TIMEINSEC=TIMEINSEC-24*60*60*${DAYSOFFS}
    	fi
    	TIMEINYMD=`date -s ${TIMEINSEC} +%y%m%d` # conversion to YYMMDD
    fi
    
    LOG_FILE=${SYSPATH}/log/log${TIMEINYMD}.log
    
    if [ ! -r "${LOG_FILE}" ] # test file existence
    then
    	LOG_FILE_ZIP=${LOG_FILE}.gz
    	if [ -r "${LOG_FILE_ZIP}" ] # test zipped version
    	then
    		echo "Extracting ${LOG_FILE_ZIP} ..."
    		on -p${PRIORITY} -n${LAUNCHNODE} gunzip ${LOG_FILE_ZIP} 1>/dev/null 2>&1
    		echo "Extracted"
    		sleep 3 # just to see there was extracting
    	else
    		echo "Can not read ${LOG_FILE} file (normal and zipped)"
    		exit -3
    	fi
    fi
    
    if [ "${MODE}" = "FIND" ] # open in see mode
    then
    	on -p${PRIORITY} awk "/${FIND_TEXT}/ {print}" ${LOG_FILE} > ${FIND_FILE}
    	on -p${PRIORITY} vedit -b ${FIND_FILE} -l 100000
    elif [ "${MODE}" = "GREP" ] # open in tail mode with pipe to grep
    then
    	on -p${PRIORITY} -n${LAUNCHNODE} /bin/tail -f -n${TAIL_CNT} ${LOG_FILE} | grep ${GREP_TEXT}
    elif [ "${MODE}" = "LIVE" ] # open in tail mode
    then
    	on -p${PRIORITY} -n${LAUNCHNODE} /bin/tail -f -n${TAIL_CNT} ${LOG_FILE}
    else #open in vedit
    	on -p${PRIORITY} -n${LAUNCHNODE} vedit -b ${LOG_FILE}
    fi
    
    exit 0
    
    
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Peci o umirajici:

    Cesta domů
    http://www.cestadomu.cz/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    zapadni spolecnost je jedina, ktera nema misto pro zmenene stavy vedomi... ano je tak. nevitvarime ani samany. knez k tomu nema ani blizko.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    tohle je hezke, to asi opisu v nejake variante




    ten groff je dost zajimavej, budu si od nej neco muset precist
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: ty casti o LSD jsou zajimave Capkovske

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GEN: Stanislav Grof, režie: Igor Chaun:

    GEN: Stanislav Grof, režie: Igor Chaun - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=bdyUQ7YuIdM
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam