OVERDRIVE: o Hell´s Angels napsal knihu i Hunter S. Thompson (Strach a hnus v Las Vegas), vyšla i česky, kdysi jsem jí viděl i v jednom olomouckým antikvariátu
"Hell’s Angels: The Strange and Terrible Saga of the Outlaw Motorcycle Gang (1966, č. Hell’s Angels, 1994). Kniha vznikala na základě roční účasti na akcích Pekelných andělů, jejich pitek, jízd, srazů, takže Thompsonovo svědectví o sexuálních dobrodružství, policejních zákrocích uvádí na pravou míru mýty, kterými byli Pekelní andělé obestřeni a zároveň objektivně přiblížil jejich původ a životní styl, vlastní zákony a rituály, slang i jejich stroje. “Objektivní” obraz přitom vyvstává jaksi mimoděk, neboť Thompsonův literární styl snahu po objektivitě, zřejmou v přístupu Toma Wolfea či Normana Mailera, záměrně potlačuje a ironizuje. Ústřední postavou se totiž stává Thompson sám, přičemž ovšem nikdy nezpochybňuje skutečnost, že je “jen poblblý novinářský pako, který uvízlo uprostřed dění”.
S knihou polemizuje a mnohdy Thompsonovým interpretacím protiřečí vzpomínky zakladatele Pekelných andělů Ralpha Huberta "Sonnyho" Bargera (* 1938) Hell's Angel (2000, č. Pekelný anděl, 2004). Barger (mimo jiné autor celkem dvou vzpomínkových knih a dvou románů) se v ní dotýká i příčin, proč se Andělé rozešli s americkou kontrakulturou a hnutím proti válce ve Vietnamu, a podává i poněkud jiný pohled na tragické události při koncertu Rolling Stones na festivalu v Altamontu v r. 1969. "