• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    OVERDRIVE: ja bych tam dal 7 pratchettu a po jednom henleinovi a asimovi a garnaudovi :)
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    OVERDRIVE: bezva, když jsem přemýšlela na FB, jestli to poslat dál, myslela jsem i na tebe, ale nechtělo se mi moc lidi otravovat, ale jsem ráda, že tvoji volbu vidím. Válku s mloky tam mám taky.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: snazim se dohledat cely muzikal, ale zatim jsem nenasel...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MMchodem jejich nejznamejsi a nejocenovanejsi deska, kterou ja zrovna teda neznam...

    The Tiger Lillies - Shockheaded Peter [1998] full album
    https://www.youtube.com/watch?v=IryK6ZiQEmo


    v omentarich ma napsano, ze Engineered by H.P. Lovecraft & The Doc
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    komentare pod rozhovorem v Guardianu ;]

    stevedomino
    03 February 2014 12:47pm

    1
    saw these a couple of years ago - i don't think i've ever been so angry in a theatre!
    child murder and sexual violence as a punch-line in and of itself, with no wider/greater purpose, as the audience titters smugly to itself - "oh, aren't we edgy!" - horrible.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Lenka Krbcová shared her status update.
    23 hrs ·

    Lenka Krbcová

    Vytvořte seznam deseti knih, které pro Vás byly něčím zásadní

    (Tímto děkuji za předání štafety, mnou subjektivně vybraných deset klenotů kultury je..)

    1) Pohřeb sardinky - Fernando Arrabal
    Experimentální próza, navazuje na postupy nejmodernějšího francouzského
    způsobu uměleckého vyjádření.

    2) Bílý šum - Don De Lillo
    Lillo je postmodernista a abstraktní expresionista, zesměšňuje akademický
    život, zkoumá konzumerismus, intelektualismus, undergroundové konspirace,
    rozpad a znovusjednocení rodiny či "příslib znovuzrození" skrze násilí.

    3) Tak pravil Zarathustra - Friedrich Nietzsche
    Opus magnum, fiktivní pojednání o cestách a učení perského proroka Zarathustry, skrze něhož Nietzsche čtenáři předkládá svou tezi Věčného návratu téhož: "Člověk je cosi, co má býti překonáno."

    4) Rámajána - Válmíki (zřejmě první indický básník dodnes známý)
    Starověký epos, příběh života Rámova, je důležitou součástí indického kánonu smrti.

    5) Invalidní sourozenci - Egon Bondy
    Antiutopistický román, paralela Orwellova románu 1984, Bondy na půdorysu
    sci-fi žánru líčí morální a ekologický úpadek lidstva v roce 2600.

    6) Válečnice - Maxine Hong Kingstone
    The woman warior, autorčin memoár života mezi duchy, jímž reflektuje své dětství na americké půdě, vykresluje problematiku genderu, etnických příslušností, a toho, jak tyto koncepty ovlivňují životy žen.

    7) I-ťing (Kniha proměn) - autorství porůznu přiděleno vícero osobnostem
    Tento filozofický a kosmologický systém bývá považován za nejstarší klasický čínský text, hlavní část tvoří soubor 64 hexagramů, jenž představují 64 odlišných archetypálních situací.

    8) Zkazky o šesteru cest osudu - Pchu Sung-Ling
    Čínský literát, zvaný "Kronikář podivných příběhů", vytvořil sbírku pojmenovanou též Podivuhodné příběhy ze Studovny klábosení. Fantastické povídky s prvky kriminálních, detektivních motivů, osobního tónu, sarkasmu, satiry, sociální kritiky a realistického líčení lidských povah.

    9) Bhagavatgíta - mnoho autorů (vydání Votobie stálo opravdu za to)
    Autoritu těchto přibližně sedmiset veršů připomínají všechny hinduistické
    filozofické školy, jsou součástí značně rozsáhlého eposu Máhabhárata.

    10) Válka s mloky - Karel Čapek
    Relativně klasická antiutopie obávající se odlidštění společnosti, v roce 2015
    by měl být dokončen stejnojmenný německo -polsko-český film Tomáše
    Krejčího.

    Kdo bude další v řadě?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: profilovku jsem si zmenil, chtel jsem ji nechat tak, aby bylo videt, ze hubenej naseptava neco tlustymu, ale pak jsem si uvedomil, ze vzhledem k tomu, jake jsou proporce jmena Tomas Petru v nasi firme, tak by to nemusel dopadnout uplne koscher a moh bych jeste i treba prijit o praci... zvlast proto, ze tak to neni mysleny, jen se mi ta fotka HROZNE moc libi
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jeste jedno interview, ktery ted nemam cas cist: http://www.thisiscabaret.com/interview-martyn-jacques/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hrozna fotka, vazne hrozna... uvazuju o zmene profilofky ;]

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Clanek uzitecny kvuli nekterym projektum Tiger Lillies, ktere jsem jeste neznal:
    The Tiger Lillies meet Lulu: the ultimate fallen woman | Stage | The Guardian
    http://www.theguardian.com/stage/2014/feb/03/tiger-lillies-lulu-martyn-jacques-interview

    Dnes mi kamarad doporucil zhodebnene Lovecraftovy od TL, mezi-vypraveni dela Hacke z E.Neubauten a grafiku k tomu delala Hackeho zena Danielle de Picciotto rozhodne stoji za videni a slyseni... pokud by nekdo dolinkoval ostatni tematicke projekty, bylo by to mile,...

    The Tiger Lillies and Alex Hackes - Mountains Of Madness
    https://www.youtube.com/watch?v=KZFGEmqkMFc
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Podivat se - z hackerconference: http://ctjb.net/program
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    BURKHAR: tyvole,jsi vtipny pokrytec,ale ja cizi nazory nemazu, jen mi pripadne,ze nekoho urazet vlastne neni nicim prinosne pro diskuzi.to,ze to ja ignoruju jako chybu Tveho protokolu,to neznamena,ze bys nemel spis argumentovat nez urazet
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    To samozřejmě nic nemění na našem vztahu. S někym, vůči komu se můžeš vymezit, se dá většinou mluvit.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    OVERDRIVE: Skácelík vs. Petrů. Impotent versus roznašeč pohlavních chorob. Idiot a nebezpečnej idiot. Hloupé a pravdivé.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---


    Předpokládám, že tvá chorá mysl k tomu napíše spoustu nesymslných slov o židovství. Táhni už do té Izraele, ty zmrde.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    CAMELLA: podle Tve reakce ale zjistuju, ze se v te kavarne muzem obcas potkat, coz mozna neni naskodu vedet, ze bychom si konecne nasli prilezitost? akorat ted jsem do 21.zasekanej, takze rekneme 22.? kdyztak posta.
    [mmchodem, treba uz se zname, chodim do Alibi vcelku dlouho a docela se tam pripojuju k cizim rozhovorum, jak je mojim zvykem, akorat mam dojem, ze neznam nikoho z mistnich jmenem. nejsem stangast, proste si tam jen chodim cist a tak. zvlast, kdyz jsem tam zarohem na Veleslavine makal, ted to mam trosku z ruky, ale stejne tam chodim kazde pondeli po praci]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    CAMELLA: ja vim, ale stejne porad chci vedet co je zac ;]
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    OVERDRIVE: ta tam dela uz leta...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: komentar od kamarada, ktery nechce byt jmenovan, a na ktery se chystam zareagovat, protoze jak jsem mu psal, pokud z toho mam udelat blog, tak potrebuju byt schopen utridit si mysleny na cele tema ze vsech moznych stran... nicmene nechci na to odpovidat ted, protoze
    a]nemam na to cas, b] kdyz nemam cas premyslet, nechci pak psat... takze vecer, nebo az se k tomu dostanu...

    s tim islamem, jak si psal, napadlo me k tomu asi tohle. pokud je islam nasilnicka ideologie, mely by byt vsechny jeho symboly stejne zakazane, jako treba hakove krize, pokud ne, je to jak pises ty. bohuzel o tom jsou stale spory. ja si osobne myslim, ze umirneny muslim= pouze liny muslim
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    docela dost hodne se mi libi ta slecinka s talirkem v bile halence, shanim k tvari a telu jmeno... mmchodem vcera jsem ji parkrat vyfotil, ale byla tam docela tma, at si osvitomer rika co chce, a protoze jeste nejsem zvykly fotit na film, vubec nemam poneti, jestli nektera z fotek vyjde... ale tahle je taky dobra.
    Aktuane dela barmanku v Kavarne Alibi na Viteznem Nam. v Dejvicich

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam