• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Od jooraje:

    Exploring Audio Fractals | Sessionville
    http://sessionville.com/articles/exploring-audio-fractals
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    OVERDRIVE: Zajimalo by me, jestli dokazou ten HDD firmware vyuzit i jinak nez jako storage payloadu.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    a zda se, ze tu mame funkcni fork TrueCryptu, no huraa...

    VeraCrypt - Home
    https://veracrypt.codeplex.com/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    uuch, tak jsem obnovil svuj prehled o aktualnim deni i mimo politiku [tedy hlavne computer science, security, cryptography, human rights, operating systems...] a jsem mirne prekvapen.
    Tady je takovy tydenni souhrn v rychlosti, jen ty velky veci.

    - fakticky neexistuje nic nederaveho a uz se konecne proflaklo to, co nekteri z nas vedeli delsi dobu, ale porad to byla jen septanda par hackeru - v podstate v kazdem hw je backdoor, s tim, ze pokud tam neni, tak alespon nekdo ukrad klice [typicky jsou postizeny treba vsechny SIM karty, od telefonu po modemy, na hw urovni]
    The Great SIM Heist: How Spies Stole the Keys to the Encryption Castle
    https://firstlook.org/theintercept/2015/02/19/great-sim-heist/

    - Lenovo dodava notebooky s predinstallovanym Man-In-The-Middle utokum proti certifikatum typicky pouzivanym pro HTTPS spojeni : http://www.theregister.co.uk/...vo_spyware/?fb_action_ids=10206192272514583&fb_action_types=og.likes

    - mimo zero-day hacku ktery jsou nekonecnej problem konecne nejake skupiny [i kdyz ja pochybuju, ze to byla NSA] procpaly firmwarove utoky az do harddisku - sATA command hackovani - moc pekne, samozrejme se o tehle moznosti vedelo, ale nasadit to masove je panecku prasarna
    https://securelist.com/files/2015/02/Equation_group_questions_and_answers.pdf

    - z JVMloka vypadla zprava snemovny lordu o pristupu UK k RU po UA krizi [eh, po?] : nic co bychom nevedeli, tedy zesilit embargo, ochlazeni vztahu, RU deklarovano jako zeme, kde neplati pravo a demokracie. Popsano jako dlouhodoby umyslny trend vlady... tudiz... zatim embarga, ale nebudem se s nima zas moc bavit..
    Par zajimavych statistik, cela zprava tady [kolem 100 stran, ale da se to precist rychle]: http://www.publications.parliament.uk/pa/ld201415/ldselect/ldeucom/115/115.pdf

    - CZ Armada vydala oficialni prohlaseni, ze je NEBOJESCHOPNA a EXTREME podfinancovana, dik dlouhodobemu sbirani technologickeho i lidskeho dluhu. General Pavel to definoval jako tancime na palube, kdyz pod carou ponoru je dira: http://domaci.ihned.cz/c1-63554390-general-petr-pavel-tancime-na-palube-titaniku-musime-se-probudit

    - DARPA udajne [nepotvrzeno na jejich webu] chysta prime zobrazovaci [neuralni???] spojeni pocitace s mozkem... potvrzene kazdopadne je, ze vypsali vyberove rizeni na cleny vedeckeho tymu, ktery predefinuje moznosti vyhledavani v DeepWebu, coz je neco, co bych cekal spis od google nez od US army... ale ok, jedine dobre: http://www.darpa.mil/NewsEvents/Releases/2014/02/09.aspx
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Od kamaradky z Facebooku... obcas je mi smutno, pak mi nekdo koupi rum ;7

    Recoil - Chrome
    http://www.youtube.com/watch?v=mY8werGN2MI
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pozval jsem Julinku a Piziho + Hyenu;
    Jinak jsem na SK, sorr, pokud odeme neco potreboval, ale zdravotni zpusobilost pry vyzaduje zdravotni dokumentaci, coz moc nechapu, a bude to dobre tricky....
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    SORBAK: napíšu si :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: Takze v 18? Sorr za ot, prave vstal (bez kocky kupodivu) a na mobilu... Tak v rychlosti u vareni kafe ;)
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    OVERDRIVE: prelozili jsme to na zitra
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: Co Shadowrun,mam do pondelka cas,nekoma se neco?
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    OVERDRIVE: Baluovy bici TAMA Swingstar jsou u nas ve zkusebne. Ackoli je to celkem srot a pulka toho chybi, nejsou na prodej ;)
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    SEBIEN: Ahoj, zpiva. Nejblizsi prilezitost 14.3. Zizkovska noc :)
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    OVERDRIVE: jé, Dub Artillery... v životě jsem je neslyšela, ale jestli s nima ještě zpívá/hraje Ninka, to je kamarádka, už jsem ji taky dlouho neviděla...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    INK_FLO: chtel bych rict fuj, ale kym jsem, abych rikal takove blbosti ;]

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jo jinak, komu nahodou nepsal Sorbak, tak 6.6. v Prikazich u Olomouce bude kalba a par kapel [Dub Artillery, Trafo, Traviny Jas, ?] - je to vzpominkova akce na Balua a timto zvu vsechny, kdo by se chteli ukazat a Sorbak je treba nezna, ale oni treba znali Balua, nebo znaj aspon me... tyhle kalby byvaj vydareny a vubec.
    MMchodem vcera jsem chvilema bubnoval na bubny, ktere mel Balu od Julinky, potesilo me, ze zustaly v provozu. Skoda, ze nevim, kde jsou Baluovi bici, mozna bych je i koupil,.... ale to je fck.
    Tak tedy povazujte se za pozvane, spat tam bude kde, vlez je tusm kilo [+cokoliv dobrovolne, Sorbak vymejsli pro matky z detma deckej hrad - uz jste nekdo sukali v detskem hradu btw? to me dycky zajimalo ;]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jezis, tam je zas chyb, sorry za vsechny ty opotilY a vecer misto vecech a tak... uz to nejdu opravovat, tak strizlivej zas nejsem
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    tak jo, myslel jsem si, ze nejaky cas zase nic nenapisu, ale nekdy me realita i muj osobni punk neprestava prekvapovat... mmchodem dekuju za 5!, to je mile, zas tak dobry text to mmchodem neni, a pro me je to spis neco jako denicek, ktery nechci psat zas az tak verejne, spis treba pro par pratel, konecne pri pasni deniku stejne cekame, ze jej bude nekdo cist... kazdopadne.

    vcera se mi uplnou nahodou podarilo pronajmout svuj pokoj od 1.3. s tim, ze v nem bude typek bydelt mesic v mejch vecer, ale presto zaplati plnej najem. luxusni, necekane. castecne to resi nejake problemy a zpusobilo to to, ze jsem byl ochoten a schopen uvolnit z nezbytnych penez 1000,- na kalbu, kterazto nastala [Sorbak, Mihalak, Emzak.. nevim, jeste bubenik a basak, Mihalakova Evka : "Kurva, Spajdre, prestan mi balit starou, a nebo visco, ser na to, to neni bug, to je ficura." - rozesmal me Mihalak]. Pak jsem si docela luxusne zabubnoval, ac jsem to v rukach nedrzel uz roky [rok? dva?], Dub Artillery zkouska proste potesila.
    Mene uz pak ta kocovina druhej den rano, kdy jsem zprominutim sral napul natravenou vodku [Ruskej Standard???] a chilly olej, kterej zas az tak nepalil smerem dovnitr, i kdyz mladi se vcelku opotily. Tedy rano moudrejsi vecera, jen co je pravda ;] a pak ze nechlastam. MMchodem pri ceste domu jsem rozbil hubu barmanovi v kavarne, kam jsem chodil posledni 2 roky, asi proto, ze vynadal vsem, co se semnou loucili pred hosodou, kam nesmim, z jeho dementni manyry,... prej, ze jestli se semnou budou bavit, tak jim nenaleje. Ta jsem jej vyndal pred hospodu [jeho vlastni], dal jsem mu tecku a celo, a vrail jej za dvere hospody, ktery sem kopnutim zavrel. Uvazuju, jestli se stydim, ale mam dojem, ze to byl proste hajzl, mmchodem komunistickej konfident, no proste, asi jsem mu tu tecku chtel dat uz davno a co je moc to je prilis. Zlatej Ruskej Standard teda jako. :7
    OK, poranu, po VELMI neprospane noci [stale bez drog, ale proste chlast mi zpusobuje nespavost a par jinych veci, ovsem ne agresivitu, coz je s prihlednutim k napsanemu spatne dokazatelna "fetacka" lez ;] jdu vyrizovat papirovacky kvuli Ostrave, placeni dluhu, proste mrdka... kafe v kavarne, kde dela kamos, takova stara buzna, co jej mam vcelku rad, ale nespal bych s nim... kafe a tuzemak zdarma, na rozloucenou a vubec, jsi nejakej bledej a tahne z tebe starej chlast. Aha, dik pane, a vubec, mas recht, platim dluhy a je mi ponekud zle... proste me dal tak nejak dohromady a ja mu za to byl vdecnej.
    Pak mi pise Julinka, jestli mi ma sehnat kvartyr, to uz jsem byl na zlomove vlne chlastu i nespani a uz jsem moc nevnimal, ale posledni, co me zahralo, nez jsem upad.

    Vstanu odpoledne, a z flirtovani na obede [v sest vecer], ktery uz jsem v hospode nemel mesic [PROSTE JSEM SI TEN STEJK DAL a byl MNJAM!] vyjdu z tim, ze jsem dostal dva Gunessy na ucet podniku [a to jsem se ani neloucil, tak doma tam zas nejsem]. To uz se zacinam trosku divit, ale dobre...

    OK, Shadowrun zrusen, pro nemoc gamemastera, no, me uz je v te dobe po dvou Irskejch zas trosku lip, ale stejne si zpivam "jsem zas nejakej rozbitej, bez konce a zacatku"... co dal. Ok, jdem si pro tabak a mozna na pivo do Kavarny na Jirak. Myslim, ze tech rumu na podnik bylo tak 6-7, tuzemaky, zadna kvalita, to zas ne, ale jako.... mmchodem u baru ukazuje jedna holka, co ji moc neznam, kerku na zadech. Ja jeste strizlivej [konecne nejsem nalitej asi ani ted, ne moc]: "Ser na kerku na zadech holka a ukaz kozy!"
    Holka se otoci, usmeje se na me, a vytahne triko po bradu, procez potesi me a par pozorujicich takovejma poctivejma tricetiletejma ctyrkama bez podprsenky...

    V ten moment mi uz zacina padat brada. 14 dni nemam co zrat, takze vic kourim, nez jim. vetsinou +- 7 dni nikoho nevidim a nepotkam, a najednou dostavam panaky zadaco [a drahy piva zadaco], holky mi ukazujou kozy v hospode... ok ok

    Jdu domu, pac Trafika uz zavrela a poceste zjistim, ze mam znovu hlad. Jdu si koupit chleba, cibuli a kus speku, mozna kysely zeli. Kdyz platim svejch maximalnich 100.- [tisicovka padla na obed, a chlastacku v crossu s veceri], stoji vedle me holka, taky tak 30-37 let, taky tak D, vcelku hezka, ale spis ruzova mikinka a tak.
    Kupuje si stovkovy macka, a ja na ni, jestli mi neda cigaro [zapomel jsem si koupit tabak, asi pres ty kozy nebo co]... a ona, ze co kourim, ja, ze chci cigo jenom. Tak za me zaplatila kilo za nakup a koupila mi kraba stovkovejch macek, pak ani nechtela podekovat, ani pohladit [jen jejiho ratlicka] a ja zustal na ulici stat, a rozklepala me zima a zitrejsi kocovina...

    B-ze, tomuhle nerozumim, kdyz bys nahodou byl, tak ale dik... sice nechapu proc ja, ale nechal jsi me dnes jet na hezky vlne. Mozna proto, ze jsem dnes vratil vsechno, co jsem mohl, vsem, kdo mi dali, kdyz jsem fakt nemel? Dokonce i trouhelnicek pizzy, co jsem dostal od metalisty Karla, kdyz uz jsem mel hodne hlad...

    Nevim. Ale mam tak trosku dojem, ze je to zas jeden z tech dni, co se spatne vypravej, aby to neznelo tak, ze ani ja tomu moc neverim.

    Takze kafe, cigaro, cibule, chleba a slanina a pak dobrou noc, vsem lidem dobre vule, dnes vazne ze jo!
    Dik.
    MOUSEK
    MOUSEK --- ---
    OVERDRIVE: Krásne sa to číta.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    uff, tak tohle bylo hodne hekticke a asi jsem si poridil par sedivejch vlasu....

    Ti co me videli posledni pulrok, tak asi vi, ze firma, kde jsem byl zamestnanej se me elegantne zbavila [s odstupnym], ted se zda, ze ona stejna firma je v insolvencnim rizeni, takze vlastne dobre tak...
    Ja se pul roku v podstate flakal, coz melo za nasledek celkove zotaveni meho zdravotniho i mentalniho stavu [to je asi taky zdravotni stav, ze?]. Jednu z veci, kterou jsem o sobe zjistil je, ze me uz nebavi Praha jako mesto. Je to takovy nejak komplexne slozity, ale vlastne jsem sem prijel kvuli zenske a zenska je pryc, a nikdy jsem si uplne nezvyknul potkavat se tady s lidma, s kterejma bych moh, jeden cas jsem si zvyknul potkavat se s lidma, ktery uz zas vlastne ted bud nechci nebo nemuzu... mista, kam bych odtud chtel jsou daleko, mista, ktery jsou blizko uz za tech 8 let znam temer zpameti... je cas opustit lod, a tak jsem si nasel praci v Ostrave.
    Eh, rikam si ted i ja, a musim rict, ze se vlastne bojim, protoze to mesto neznam, znam tam jen 2 lidi tak nejak opravdu, navic budu delat praci, u ktere si nejsem uplne jisty, ze ji zvladnu, protoze moje Linuxove znalosti za tech 8 let na QNXu trosku zrezively. Ale konecne to vsechno by mohlo mit svuj smysl. Mam se bat, ze se budu bat? Mam se bat, ze neco nebudu umet? Vlastne asi ne, pac nejhorsi na praci pro me vzdy bylo to, ze mi zevsednela.
    Mam se bat, ze neznam mesto? Co je tohle za blbost, kdyz nad tim tak uvazuju, kdyz par radek nahoru jsem napsal, ze mi zevsednelo jedno velke mesto, a to tak, ze weekendy jsem zacal povazovat za ztracene dny...
    Tak tedy ne moc zajimavy text, pro ty, co nevideli co pisu posledni dobou na facebook, kde jsem precejen mel vic ctenaru a prilezitosti se socializovat, coz je neco, co mi hodne chybelo.
    Podniknul jsem po dloooouhe dobe tour de Olomoucke hospody, coz bylo podnetne, ackoliv jsem si dik tomu uvedomil, ze kalit tam jo, weekendy tam jo, ale bydlet tam jeste nejaky cas nechci.
    Byl jsem skoro mesic na SK s dcerou a ex- a uvedomil jsem si, ze je mi tam dobre, ze tam dokazu odpocivat se psem, nechat se inspirovat a pobavit [a snad i vice versa] dcerou, ze s ex- si vlastne rozumim... to je jeden z hlavnich duvodu Ostravy, je to porad jeste mesto, ktere k zivotu tak nejak potrebuju, zrejme, ale uz je to dost blizko SK hranice, aby se dalo proste v klidu dojet na SK na weekend, coz precejen z Prahy byla trosku velka vyjizdka [takovych 14h ve vlaku, tam a z5].
    Taky jsem trosku umiral hlady, coz nastesti moc lidi nevidelo a dekuju vsem, kteri me pozvali na pivo, zalozili a podobne [ted tedy HLAVNE Ozzymu, ktery mi umoznil se do Ovy prestehovat a bez ktereho by to neslo].
    Zas jsem se naucil dobre varit veci, o kterych jsem vubec netusil, ze bych je varit umel a chtel. Pravda, hodne to obsahovalo zeli, lusteniny, testoviny a houby. Musim rict, ze jestli mi zitra prijde potvora podpora, tak zhresim a pujdu si dat stejk. Vegetarianem ano, ale rekneme z 80% a budu si myslet, ze z te kravy mam i boty a kalhoty, abych omluvil, ze jsem ji sezral vlastne celou ;]
    A co dal? Dal se uvidi, ted budu muset nejaky cas vcelku makat, vcelku splacet dluh, ale snad mezitim nastane uz aspon naznaky jaro, snad se ukazu v Olomouci jen tak na pivo, snad v Ostrave se najde par lidi, kteri me budou snaset a pomuzou mi prekonat prazdnotu, ktera urcite nastane [zvlast asi prvni mesic v zime ve firemnim hotelu, to bude hodne brr, rek bych]. Budu asi o weekendech na SK, a co zejtra? kdopak vi. jak pravi klasik.

    MMchodem musim za prateli do Nemecka, Polska, taky na Balkan. Konecne si budu muset udelat ridicak, protoze jinak me zavrou [to ted vcelku dost hori, zatim to resim mirnym falsovanim papiru, ale nakonec k tomu musi dojit]... Chtel bych zas vlastniho psa, jen co zjistim, ze uz zas ziju...

    MMchodem dozvedel jsem se, ze muj kocour zije.
    Nevim, jestli jsem tady zas nekdy pridaval storku se spolubydlici, ktere jsem jednou vyhackoval dvere na pokoji, pac me veskre sralo, ze mi z meho pokoje mizely veci, a ono ooooouha. Pokoj byl plny svinstva... jo to jsem sem daval ty fotky... no a kdyz jsem se ji konecne zbavil, tak me domaci prestal mit rad, pac mi neveril, ze neco jako domaci i venkovni zlodej se sklonem k bordelarstivi ala bezdomovci, by mohlo bydlet v jeho krasnem byte za 16 000/mes. Kdyz jsem ji tedy uspesne vystval, tak mi stihla rozbit zamcene dvere od pokoje a uzmout kocku. Kocku uz jsem nikdy nedohledal a byla z toho podivna "fetacka" storka.
    No, tak ted jsem se od domaciho dozvedel, ze holka vypadla z noveho bytu, co ji pridelil, ze pokoj/byt byl plny odpodku jak od bezdomovce, procez vsude v tom byly kocici hovna a kocici zradlo. Takze kocour zije, a asi moc pekny zivot. Jenomze obcas proste lidem nevysvetlis, ze jim nelzes, i kdyz tvoje storka zni dost fantasticky. A takovejch ja mam. Nastesti jich uz hodne ubylo a jsem si temer jistej, ze uz nechci bydlet se spolubydlicim, i kdyz ... kdopak vi, zejo.

    Jeste drobny komentar k zivotu bez drog:
    Tohle je vcelku zajimave, ze jsem dosel do stadia, kdy se dokazu cele dny nudit, protoze treba nemam prachy na nic moc jineho nez prochazky s imaginarnim psem, ale presto me ani jednou nenapadlo resit to ejdzem, ktery by to samozrejme zprijemnil [asi]. Zkousel jsem hulit, ale zjistil jsem, ze me z toho uz ani tak moc neboli v hlave [mival jsem hodne deprese, pote co jsem si zahulil], ale ze mam hroznou fyzickou kocovinu, jak kdyz bych hodne chlastal [bolesti kloubu, skubani ve svalech, bolesti hlavy...]. Taky jsem nezacal pit, teda jako ne, ze bych se obcas nezlil, ale tak nejak v norme, rekneme treba 1x za 14 dni se mi povede nekoho presvedcit, ze se zlejem vinem, rumem, nebo nejakou [jeho] whiskey pri prilezitosti neceho, treba celoodpoledni prochazky [zas jako dekuju Konvalince, Disparity, Ozzymu, Sorbakovi a Mihalakhovi]...
    Tolik asi k drogam a me. Sice uz to asi neni kouzelny zivotni styl na hrane noze, ktery byl tak uzasne romanticky, ale mam dojem, ze povahove to porad dorovnavam to takovyho solidniho punku, a drzkatej jsem porad vic nez dost ;] tak snad dobry...

    A vubec, jen se mi nechce spat, spis bych si dal ted panaka a cikaro a jeste si chvili cet, ale v knihovne uz je vsechno precteny, na panaka nemam a cigaro si dam tak jako tak.


    MMMCHODEM:
    - nevite nekdo, jak prepravit dodavku veci z Prahy do Ostravy? Tedy shanim ridice s dodavkou za nejakou rozumnou cenu. Pripadne nekoho, kdo ma jen vetsi auto, nejakej kombik nebo tak, pac tech veci zas nebude tolik, pokud se mi podari udat muj pokoj v Praze i s nabytkem, ktery si holt budu postupne muset poridit znovu, z cehoz me mrzi jen postel.... kazdopadne 19 beden knih, nejaky hadry, lyze, vez... proste na mensi dodavku to je, nebo na velkej kombik nebo tak.


    No a tak, cigo a spat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam