• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Domaci pohodav citarne



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak naposled vole Knicks má bug že bude když si bez iPhonu pokusíš vložit fotku vole tak spadne vkládá ní příspěvku takže každopádně jsme V na Slezské Ostravě na ulici vilová před domem 343 který je vlastně největší městem a asi by ho chtěl koupit takže si to tady nechávám jako poznámku

    Jsem tady, otevři odkaz https://mapy.cz/s/3khuM

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak ještě jednou takovej ka V Voskovce a Wericha v fašistech

    Jižní Pionýři - Černá Minuta
    http://www.youtube.com/watch?v=kHtgp3MfydY
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    TLOUDEV: Zdar rád tě vidím. Koukám že se tu sešla samá dobrá společnost! Mimochodem pořád ještě nosím tričko Akce Praha ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    FRDK: Hele dopoledne nemůžu ale zítra deme do nějaké podzimní nemocnice tak kdyžtak si budu pamatovat kde je a dám vědět a možná jsem dotáhnu týpka kterej který zná hromadu různých lokací.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak a tohle si dam jako dalsi (samozrejme i jako klasickou knihu)...

    Daniel Defoe - Robinson Crusoe
    http://www.youtube.com/watch?v=Oa3uf0nbheI
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ctu si v pujcene knize 20tis mil pod morem a sleduju trasu Nautilu v atlase, kazdopadne jsem v knize nasel zalozku ;)

    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    zdar a hepy nju bir vole! buranizujici hmls, 99% casu offline
    FRDK
    FRDK --- ---
    OVERDRIVE: Víkendy teď nabité. Nesněžilo.
    Next week dopo kdyžtak...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pokud někdo máte rádi Julese Vernea tak tohle si dejte!!!

    Měl jsem to jako dítě na Na 3 kazetách já ještě teďka mě to fascinuje

    Jinak moc zábava všechno co jsem tady teďka napsal tak diktuju do iPhonu pomocí hlasu tak takhle se píšou příspěvky na Nyx ;)

    Jules Verne Dvacet tisíc mil pod mořem
    http://www.youtube.com/watch?v=xRxEc8dv8ME
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    FRDK: Hele nešel bys někam o víkendu?
    FRDK
    FRDK --- ---
    OVERDRIVE: No a jinak se výhledově chystám na doporučenou kokosovnu Šverma a taky bych tuze rád zjistil, kde se nachází tahle potvůrka --> http://www.opevnovani.cz/protiatomovy-kryt-karvinsko/ .
    BTW když chemička Hrušov, hnedle vedle důl Ida (Heřmanice) sis prolezl? Taky to máš od baráku co by šutrem...









    FRDK
    FRDK --- ---
    OVERDRIVE: Na Mazáku jsem byl teď z podzimu dvakrát, very nice, doporučuju.
    [ FRDK @ Ruiny, kanaly, bunkry a jine opustene prostory ]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hele psal kamos, ze docela rad taky chodi po ruinach nejruznejsiho druhu. Tak jsme se tak nejak domlouvali, ze bycho mohli jit nekam spolu. Rozhodne budu rad, za kazde doporuceni, kde je co k videni. Ted bych se chtel [az nekdo odridi auto] jit podovat do psychiatricke nemocnice, ktera je primo pod hrazi Sance. A je tady jeste jeden bunkr, ktery je na Slezske Ostrave, ale tam je vlez pomoci 10-12m hlubokeho kominu bez uchytu, takze budu potrebovat nekoho, kdo me odjisti a idealne nekoho, kdo me nauci pouzivat veci jako je zumar nebo prusik, abych kdyztak moh nahoru po spagate.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Jo, oprvdu je ten chlapek czigos. A VELMI doufam, ze vyuzije ten listek na Dylana, kterej sem mu koupil, jako dik za to, ze hral a hraje fakt dobry... pisnicky
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dame si pisnicku, tak vzhledem k tomu, jak “nekteri slavi Ostravaci” jsou zkurveni praskaci, co prijimaj ceny od Sovetskejch Vrahu Caru, kteri radi pozlatko, tak tahle pisnicka docela ruluje

    Pavel Dobeš - Vesnická Grand Prix
    http://www.youtube.com/watch?v=bA2iMPIEyfk
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A jeste jedna, hackerspacova...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jeden rychli upload z telefonu, potreboval bych nejakou jablecnou appku, ktera mi umozni z telefonu uploadovat hromadu fotek jako batch. Myslel jsem pinterest, ale tam yo jde jen fotku po fotce. Pac snezi, tak vic pozdej, appku na fast gallery poradte, pak uvidite Overdrive v obrazech... zdravi vas Zoja



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jo pokud by nekoho zajimalo, co delam ve volnem case, tak krom drog, kterych do sebe obcas valim nehezke mnozstvi, ale uz je to spise excesivni, takze vetsinu dni v mesici jsem cisty a pak 2 dny lezim a pozoruju ruzove slony [bohuzel obcas ty dva dny jsou v prostred tydne]... tak:

    https://sensoricnet.com/ - projekt, kdy do environmentu rozmistujem senzory, ktere chytaji kvalitu Pn10, Pn5 a Pn2,5, coz jsou prachove castice [ktere maji tendenci vazat na sebe toxiny a patogeny], taky to chyta teplotu, tlak a vlhkost -> propojuje se to do neuralky [ktera na webu jeste neni, pac bezi zatim na localhostu, ale bude pristi tyden] no a predpovida to, jaky bude asi hnus ve vzduchu... na zaklade tohohle vseho se to pripoji k cemukoliv, treba k prumyslove cisticce vzduchu [maji ji v Motole nebo v polnich nemocnicich, ale za 300k muze byt vase], nebo treba se to pripoji na barak a tam to sepne nejaky druh filtrace nebo jine vzducho-technicke magie.
    Projekt vzesel z myslenky spojit vsechny ruzne lidi, co chodi do https://labka.cz, tedy Ostravskeho Hax0rpace, ktery jsem zalozil [spolecne s Dronem a Dave_Pagem, a nejakejma dalsima lidma] a uz ted udrzuju tretim rokem na zivu.
    Jde o to, ze jeden byl programator, dalsi hardwarar, dalsi sitar, nekdo jiny databazista a nekdo systemak... no a kzady byl jen v jednom vydani, takze si nemohli moc povidat. Tak jsem na jednom hackatonu [Nadace Vodafone] "vyhral" grant, tim, ze jsem napsal za 48 asi 120 stran projektove dokumentace, jak by se to dalo cele poskladat z modulu. No a ono se to uz druhy rok dari. Je to sice obcas na palici, pac musim jednat s kazdym v rukavickach a nakonec jsem jakysi obchodnik a manager, ale zas porad fungujem a cerpame 5 milionu na realizaci.
    zachvilku budem production ready. Uz ted funguje 8 senzoru a neco meri, od prosince jsou konecne stabilni dik Dronovi a I_A, kteri bastli i HW is SW. Dron tomu dela backend, Embargo nabastlil site a jeden fehr typek [majitel domeny linux.sk mimo jine] nam nabastlil neuralku.
    Je to docela velke, sen je takovy, ze mesta pokryjem temahle senzorama a budem z toho posilat opensourcovana data pro jakykoliv usecase, kdo co chce. Business plan je prodavat to jako out-of-box reseni nebo reseni na klic. Zaroven jsme prvni na svete, kdo ma senzor na poletavy prach o velikosti kraba od cigar, ktery uzivi baterky a komunikuje se servery kdekoliv, kde je BTSka.
    Pokud by se toho jeste nekdo nejak chtel zucastnit, rozhodne moznosti jsou, sice kvuli tomu skomiraji jine projekty hackerspace, ale zas ta skola je mocna a kluci jsou fakt hodne HC, protoze to co podnikame je vlastne nechtene startup, ktery by se i s vetsim teamem dal nastavit hodne draz...

    Casem kdyztak napisu vic a budou ted nejaky prednasky o tom, kdo co a jak, ktery bych rad nahral a placnul na ten web, kde je bohuzel update asi rok stary, jenze ono taky moc nikoho nezajima, ze resis preruseni a kratas nekde na plosnaku... jak se to blizi do stadia produkt, tak uz o tom pujde psat lip....

    Stay tuned. A treba bychom byli i radi, kdyz by nas nekdo prisel navstivit. Z mimo pracovnich aktivit tady mame lock-picking skolku, hravame Shadowrun a asi bude i larp v tomhle stylu, pac jsem vrazil nejakych 20k do airsoftovych zbrani [plynovek], chodime Ostravske Urbexy, tedy prochazky po mrtvych barakach [hence lockpicking ;] a tak. Samozrejme k tomu patri takove ty veci jako psani a rozchazeni ruznych toolu, napriklad kecaciho bota na IRC [toho jsem slohnul BRMLABu a oni jej zas slohli nejakemu Debianimu projektu]....

    No sak konecne:
    nejakej URBEX [dalsi fotky pribudou, musim se dokopat dat je dohromady a vytahnout z fotaku]: https://labka.cz/wiki/doku.php?id=gallery:gallery

    dalsi Labka projekty, ktery nejsou grant o cistote ovzdusi: https://labka.cz/wiki/doku.php?id=project:startpage

    Bejvala doba, kdyz si vsichni ujizdeli na Bitcoinu a podobne, musim rict, ze jsem z toho byl nestastny, jako kdyz vsichni zacali ujizdet na technu, tolik chytrych lidi se bavilo takovou technologickou slepou ulickou [respektive blockchain je cool, ale ta penezni aplikace byla lame from scratch... no snad uz to preslo, ale stalo to hodne mozkove kapacity, ktera by za cas slavy porad vydelala mozna vic, zaprahnuta jinak].

    =====
    A co delam ja jako clovek mimo hackerspace?
    Chodim s holkou, starou jako ja, co se jmenuje Adela. Asi 2 roky jsem se potacel na hranici sebevrazdy a umyslne devastace sebe sama bez hlubsiho potencialu, pote, co jsem dostal kopacky od holky, s kterou jsem si myslel, ze to konecne bylo na porad a ktera me hrozne inspirovala, snad se vrati aspon to, ze zase budem moct spolecne delat neco se psama.
    Chybi mi zachranarina, na kterou nemam psa, rozhodne bych chtel jit dal. Taky ted chodim se psem lovit a stopovat a rozhodne se chci venovat pachovym pracim [na nic jineho nemam psa].
    Jo muj pes je vlastne Juliin pes, jmenuje se Zoja a je to barzoj. A je to tvor, ktery me ma nejradej na svete.
    Jak jsem tak padal, tak jsem docela i zapomel, ze mam dceru, a videl jsem ji asi tak 1x/3mes, coz neni dobry a musim to dat dohromady, ale uz nemam tak zle cerny svedomi z toho, co jsem kdysi davno provedl a dodneska bolelo. Je tak nejak celkove lip.
    Co jeste delam? Vlastne nevim, moc jsem posledni rok nepracoval, pac me to neinspirovalo, nikdy jsem nechtel byt manager, a dost me to vycerpavalo, jakoby projekt v Labce nestacil. Ted uz jsem zase Linuxar, coz me bavi. Sice zas nemam rok aktualniho deni, ale to se dozene rychle.
    Jo, taky hodne ctu a temer vubec jsem nepsal, respektive jen par clanku a blogu. Nejznamejsi z nich je asi "Proc bych volil Babise", kde jsem argumentoval v tom smyslu, ze vim, ze ten clovek je mozna zmrd, ale dokud mu to nedokaze soud, zajimaji me jine jeho kvality [treba to, jak se chova k tem 250 fabrikam, komu je proda, jak vede konkurencni boj a podobne...]. Tenhle clanek mi treba vynesl hodne un-friends, ale porad si myslim, ze pokud jsme vazne dospela spolecnost, kdyz nekdo neco o nekom pise, neni to to same, jako kdyz o nekom rozhodne soud na zaklade dukazniho materialu. Taky si myslim, ze kdyz neco pisu, mel bych k tomu mit podklady... takze to nebyl clanek o tom, ze jej volit budu, ale ze bych jej volil a volit mohl, nerekne-li soud jinak.
    Vlastne jeste jsem psal o EET, ktere me fascinuje jako pripadna sonda do ekonomiky, myslim si, ze cim vic mame "big data", tim je zajimavejsi je analyzovat, taky je zajimave si na nich stavet use-cases. Dokazu si predstavit, ze by se dalo dosahnout mnoheho, kdyz by clovek mel byt i anonymizovana data o podnikani a ekonomickych transakcich,.... jo takze vlastne se porad venuju analyze slozene ze synteze mnoha ruznych zdroju, coz ma samozrejme presah k AI, kterou jsem rozhodnul, ze budem delat v Labce...
    Posloucham predevsim folk a country, v tom smyslu, ze jsem si ujel na Bobu Dylanovi, predevsim jako basniku, precejen to byl prvni muzikant, jehoz muziku jsem kdy v zivote slysel, vede me to k tomu, ze jsem schopen vzpomenout si na vsechno, z ceho se skladam, zaroven jsem si uvedomil, ze jsem hrozne moc veci zapomel nebo po nich nikdy nepatral a bude to uz tezke. Zacal jsem delat vyzkum, kdo byla vlastne ma rodina a proc ze me udelali napul umelce a napul technika, a to dost podivnym a devastujicim zpusobem... ale to je asi na nejake dalsi blogy. Pokusim se tady pokracovat, i ted uz je to dost dlouhe, a je to takove shrnutu 2018, protoze vlastne nikoho, kdo chodi do tohohle auditu, tak jsem v poslednim roce nevidel... vlastne ne, kecam Sorbaka, ale tam to bylo takove nejake mirne nestastne, ja jsem vedel, ze nemam hrat blbosti jako je draci doupe a moh jsem tusit, ze kdyz si udelam postavu spiona, bude potreba vsechno vyresit klackem, s kterym odmitam zachazet.
    Jo vlastne, dalsi ris, ktery se ve me prohlubuje. Jsem militantni pacifista, tedy jsem ochoten se porvat, zabiti by asi taky proslo bez vicitek, ale cim dal vic si odmitam i jen hrat na to, ze nekomu ublizuju a delam vsechno proti systemum, ktere ublizuji jak zviratum nebo lidem. Uz davno tomu nedavam nalepku anarchy, a zaroven je to i anarchyii.

    Kazdopadne kohokoliv, kdo tenhle audit ma porad jeste booknuty a docet tohle, tak rad uvidim. Chystame se se zenou do nove otevreneho Narodniho muzea, tak muzem udelat nejaky meetup. Pokud budem hrat nejake RPG, tak gamemasteruju a rozhodne to bude cyberpunk... Jdu se psicou a psat grant. Jeste zustava milion a pul a cely rok budem pripravovat min duct-taped verzi tohoho celeho senzoricko neuralkoveho silenstvi, takze je rozhodne dobry venovat chvili casu psani projektove dokumentace, zalozene na skutecnosti v porovnani s plany [kupodivu je to temer 1:1, akorat mame 4 mesice zpozdeni...].

    Mimo jine VELMI se bavim tim, ze jsem precte skoro vsechny Verneovky [tedy zatim jsem jich dal pet]... nejlepcejsi byl Tajuplny ostrov a mam velikou chut zkusit si tavit zelezo a vyrobit nytrogliceryn [a kyselinu syrovou a ....].

    Veskutecnosi bych se mel ucit hrat na kytaru, mel bych si docist zakon o zbranich a strelivu, ktery uz mi tu lezi taky mesic, mel bych konecne dostudovat pravidla silnicni premavky [ano, porad nemam ridicak a zbrojak... you lame fuck, fuck....].... no misto toho ctu verneovky.....

    A taky sem dam nejaky obrazky, abyste vedeli, kam se muzete prijet podivat, a stejne neprijedete, i kdyz v Ostrave je to fakt dobry a mame paradni brarak, plnej coklu, knizek a kusu hardware [za to taky dik Julii... chjo... to je fuck, vlastne neni].... pokud by nekdo chtel prijet, rozhodne ma kde prespat, rozhodne to stoji zato, a rozhodne se tady da vymamlasit hodne veci...

    Jo jit se psem, ... to jsem chtel.

    Tka zatim, uvidime se v lepsich casech
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam