• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Populární společnost pro mapování rodokmenů poskytuje služby týkající se ověřování DNA také FBI – oTechnice.cz
    https://www.otechnice.cz/...-mapovani-rodokmenu-poskytuje-sluzby-tykajici-se-overovani-dna-take-fbi/

    jen ten nadpis no ;]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ADELAJKA: ty testy by me zajimaly, rad si jimi projdu.

    mmchodem, v 7ev je zajimava uvaha, ktera zpociva v tom, ze ve vyzkum, ze kdyz se udelal geneticky profil evropanu, asiatu a africanu, co ja vim koho jeste, zjistilo se, ze geneticka diverzita je naprosto nejvetsi v Africe. Mimo jine z toho pravdepodobne plyne, ze tak zvana gaussova krivka u Africanu proste sirsi, to znamena, ze ma sirokej i stred, ale ma siroke i kraje. Z cehoz plyne to, ze neni pravda, ze Africani jsou lepsi sportovci, ale je jich vic v te pozitivni casti krivky, jenze zaroven je jich vic i v te negativni casti. jenomze kdyz koukas na olimpiadu, tak te ta negativni cast krivky nezajima [nevidis ji]...

    to je dost zajimava uvaha.

    dokonce uvazuju, ze bych se pridal k nejakemu genetickemu vyzkumu, ktery mi precte genom a posle mi nejake resume, sice samozrejme chapu, ze vic "osobnich informaci" nemuzu nikomu poskytnout, zaroven chapu, ze je to pro nekoho amoralni a vubec je to cele vachrlate, ale stejne bych to chtel podstoupit, treba i opakovane v case a v ruznych laboratorich.

    nejaky doporuceni, u koho si zkurvit zivot?
    ADELAJKA
    ADELAJKA --- ---
    OVERDRIVE: slyšela jsem o spojení porucha osobnosti (psychopatie) - vedoucí pozice. Co je mentalní nemoc a instabilita netuším, drogy nevím. Každopádně nevím, zda je někde na to ucelený výzkum nejlépe komparující i s jinými pozicemi z hlediska četnosti. Tedy zda je procentuálně vyšší počet psychopatů na manažerských pozicích než jinde. Testy na to existují, ale používají se (pokud vůbec) naopak, aby se tam nedosadil magor, co kompletně zničí celou tu společnost a jeho podřízení skončí na antidepresivech a v terapii. Což se udájně stává. Ale to se asi nebavíme o výjimečných jedincích typu Amadea, Jobse atd. Tam bych to laicky viděla spíš na to, že příroda nikdy nenadělí všechno. Když někde přidá, jinde ubere. Prostě nerada extrémy a tak to všemožně vrací k průměru.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Daval jsem do Cyberpunk auditu, zas se omlouvam, ze to jen necrosslinkuju, mam podezreni, ze link je min click bait nez kdyz to sem dam cely...


    Jeste dobry je Charlos Stross predstavujici knihu HaltingState pro lidi z google...

    Charles Stross: "Halting State" | Talks at Google
    https://www.youtube.com/watch?v=ApcNzwy9Zas



    knizka je obcas dobra, jinak je to spis takovy realtime shadowrun, vlastne mi pripadlo, ze Stephensonovo REAMDE! je podobne, jen lepsi.

    Pravda, nebyl jsem u Strosse nadseny ani z GlassHouse, ktery je oveseny cenami, nejlepsi co asi napsal, podle meho je Accelerando [kdo necetl, tak must read!]. Kazdopadne treba predstavy o tom, ze rozvojove zeme nas prevalcuji tim, ze budou mit vsechnu infrastrukturu zcela novou, kdezto my budem muset udrzovat rozpadajici se legacy reseni, to je asi dost pravda. konecne je to velmi videt na rozvoji Internetu v CR v porovnani s USA, treba.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tohle asi znate, ze? Je to to video o kterem se se Stephensonem bavi, pak jeste hledam jedno video, kdy policajt pronasleduje lidi, kteri maji dvoji identitu, cely je to taky hodne augmented reality, distopia a cyberpunk, vubec nevim jak se to jmenuje... ale zkusim to dohledat... dejte si zatim hyperrealitu

    HYPER-REALITY
    http://www.youtube.com/watch?v=YJg02ivYzSs
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Agata @dru_haaa
    21h
    "Do našeho týmu hledáme novou posilu plnou optimismu, nápadů a energie"
    - asi se nedočkám, že by někde hledali někoho vyhořelého jako jsem já, plného pesimismu, co?


    :] asi ji naberu ;]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Zdravime LIBRIUM, fakt je super, ze jsou tu vsichni lidi, co tu byvali [a par dalsich], kteri me vzdycky bavili a zajimali. Treba XSI bych skoro ani necekal, videli jsme se tak v zivote 2x, mozna jednou na Klinice, kdyz byla "bitka s fizlama", a pak prijde z hustou wiki... proste dobry. Nyx = facebook pro lidi s IQ nad 140 ;]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Na to se chci podivat, aneb kdyz profesor MIT prizna, ze je celozivotnim fanouskem sf a pozve si Neala Stephensona na hodinu a pul trvajici rozhovor

    MLTalks: Neal Stephenson
    http://www.youtube.com/watch?v=GOHH4JI4_9U
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ozi jmeno pro specialni frakci armady:

    Forward Intelligence

    Dobre “lidove” jmeno pro jinou frakci je pak

    Button pushers

    Kdyz hraju nejaky RPG, mam tendenci hrat postavy, ktere jsou vetsinou button pushers a casto zkonci jako forward intelligence

    Jinak receno: hacker, co obcas musi kopat do dveri a nekdy je nucen velmi invencne vyuzit plastovou izolacni pasku ci kobercovku

    ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    EXTREME ENGINEERING - Mosty, přehrady, tunely a jiné technicky zajímavé a náročné stavby, pics, info https://www.nasa.gov/feature/jpl/360-video-curiosity-rover-departs-vera-rubin-ridge
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jsem si dnes udelal radost... jen tak

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Zajimalo by me, jak moc je pravda, co predjima NS v 7ev, ze leadership je spojeny s mentalni nemoci, instabilitou a moznym napriklad drogovym navykem. Vzhledem k tomu, ze to vsechno jsem + to, ze se rika, ze vsichni velci leaderi byli definitivne magor, od Cingischana po Steaveho Jobse, tak v tom vidim jisty presah. Zas leader je vzdy nejviditelnejsi, takze zas je mozne, ze jeho mentalni stav je nejlip dokumentovan, proto je vic videt instabilita... chtelo by dolozit citacemi...

    Vlastne by me zajimalo, co vsichni delate, je tu chemik, doktor, psychiatr/psycholog, spisovatel, hrac, elektikar, fyzik...?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---


    :: OSEL.CZ :: - Černobyl třicet let poté
    http://www.osel.cz/8816-cernobyl-tricet-let-pote.html

    Suchy mezisklad na ulozeni radioaktivnich zbytku z Cernobylu... a uz toho dnes necham, mam jinou praci a tahle povrchni fascinace mi muze vydrzet vecne.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---

    November 19, 1992 – A 10 Ci (370 GBq) 60Co source (which were used for an agricultural project) was taken home by a worker from a well within a construction site which used to be part of an environmental monitoring station in Xinzhou, Shanxi (China). This resulted in three deaths and affected 100+ people. A woman was exposed to radiation while nursing her sick husband, her dose was estimated to be 2.3 Gy by means of a blood test 41 days after the accident, 16 years after the accident the woman has been subject to premature aging which may be a result of her radiation exposure. Her then unborn child (induced at 37 weeks, birth weight 2 kilograms) got a dose of almost 2 Gy in utero, at the age of 16 the child had an IQ of 46, and her second baby died because of an incident six months into pregnancy eight years after the event.

    List of civilian radiation accidents - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_civilian_radiation_accidents


    MMchodem vlastnim knizku Vzpominky na Cernobyl, vydali to teda nejaci ekologove, takze je to jako tendencni jaxsvin, ale musim rict, ze pres prvni "povidku" jsem se nedostal. Brecel jsem jak mala holka. Jsou to vzpominky pani, ktera mela manzela v prvnim sledu. Jenze ti debilove, kteri je tam poslali, tak jaxi nechapali, ze ti lidi jsou sami o sobe svitici a chodici jaderna katastrofa. Jeste bych pochopil, ze je tam Soveti proste nechali zdechnout, on by tam asi nikdo nesel dobrovolne, ale to, ze je pak nechali chodit i mimo Pripjat a prilehle zony je vazne masakr. Vzhledem k tomu, ze ani doktori nevedeli jak se zachovat, tak ta pani, co mela manzela v nemocnici s nejakou divnou nemoci o ktere ji nikdo nic nechtel rict, tak uplatila hlidky [ktery teda taky nemely dlouheho a stastneho ziti] a sla na navstevu... vzhledem k tomu, ze byla ve 4 mesici tehotenstvi, byl to MOC dobrej napad. Vysledkem bylo malformovane dite, pani zijici s rakovinou vseho jeste nejakou chvilku, nemocnice zalita do betonu, ozareny veskery vojensky i civilni personal...

    Vzdycky me prekvapi, ze jeste i dnes se muzou takovy veci stat... viz Fukusima [mmchodem, tady jsem nasel, ze treba meltdown tam mel priblizne 60 MBq/hodinu, takze ta holcicka spolka 1000 fukushim, takhle v tom sandwichi]

    :: OSEL.CZ :: - Fukušima na prahu roku 2012
    http://www.osel.cz/6059-fukusima-na-prahu-roku-2012.html

    Bohuzel nemuzu najit Wagneruv clanek o tom, jaka je situace v zachazeni s radioaktivitou v Japonsku, a proc se dala Fukushima cekat, odtamtud je mimo jine ta storka, jak pan hazel neco radioaktivniho lopatou do kyble a ten pak obsahoval nadkriticke mnozstvi...


    Nejhorsi je, ze kdyz jsi IT guy, ktery pracuje v prostredi, kde mas na starosti stovky a tisice serveru, tak vidis kluky, ktery aniz by vedeli, co na serveru bezi, nebo jak, tak uplne v klidu server vypnou a pak se hrozne divi, ze si nekdo stezuje. Byl jsem primo ucastnen hledani cloveka, ktery [ac na prani zakaznika, ktere nikde nezaznamenal, k vlastnimu neprospechu] otocil Linuxovy server, ktery zas zatrest otocil 20 ctvrtim chickaga prisun elektrickeho proudu. Ja jako chapu, ze nemocnice a jaderky jsou zalohovany [eh, Fukushima, ze], ale tyvole, tomu klukovi se nedalo vysvetlit, ze dost pravdepodobne nekoho zabil.

    A pak mi lidi rikaji: sak jo, vzdyt ty v praci jen mlatis do klavesnice, to ja delam neco poradnyho.... jasne no, proc ne. [Kdyz se podivam jaky ja jsem engineer, tak se bojim jit k doktorovi, jak rika prislovi]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jakoze zkonvertovat bequerely na cokoliv je fakt psycho... takze si vubec neumim predstavit, kolik ta holcicka vlastne snedla, snazim se to nejak prepocitat na jouly per second na kilo nebo neco, ale nedavam to...
    Kazdopadne ta wiki fakt jako eskaluje...

    "She was buried in a common cemetery in Goiânia, in a special fiberglass coffin lined with lead to prevent the spread of radiation. Despite these measures, news of her impending burial caused a riot of more than 2,000 people in the cemetery on the day of her burial, all fearing that her corpse would poison the surrounding land. Rioters tried to prevent her burial by using stones and bricks to block the cemetery roadway.[14] She was buried despite this interference."

    XSI
    XSI --- ---
    OVERDRIVE: Jo no, je to... fascinující. :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    XSI: sorry, ja vim, ze to jako neni sranda, ale docela se tady tlemim ;]]]]


    Thinking the capsule's contents were valuable or even supernatural, he immediately brought it into his house. Over the next three days, he invited friends and family to view the strange glowing substance.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    XSI: to je dobra akce... mmchodem v Ostrave je uplne stejne misto, skoro primo v centru, taky je to cast arealu nemocnice, a taky je tam ulozena pravdepodobne stara kobaltova bomba... vim, ze nejaky decka to chtely obsadit jako squatt, pac se budovy zdaly prazdne, ale pak to vzdali, nevim jestli je to potvrzene, mozna by stalo za to projit se okolo s geygerem [ktery jsem nekomu pujcil a nemam]... je to mozna jen urban legenda, kazdopadne takovych mist je pomerne dost. Cet jsem treba o tom, ze Ruska armada, kdyz dobyvala Chechnu, tak oni, nebo Cecenci vytahli bombu z nemocnice doprostred mesta... ted je udajne zakopana nekde na okraji a nikdo se nema k sanaci, procez radioaktivita je vcelku zasadni... ale nevim o tom vic, cet jsem to v nejake knizce tusim od Petry Prochazkove...

    Dalsi takovy pripad: https://www.nti.org/...s/thief-dies-while-trying-steal-radioactive-material-grozny-chechen-republic/

    Krast se proste nevyplaci!


    Kazdopadne dobry hlasky na te wiki:

    "On September 16, Alves succeeded in puncturing the capsule's aperture window with a screwdriver, allowing him to see a deep blue light coming from the tiny opening he had created."
    _OZZY_
    _OZZY_ --- ---
    XSI: husty!
    XSI
    XSI --- ---
    Tohle ti tu zanechám k fascinaci, vypadá to jako něco, co by ti mohlo přijít zajímavý hned z několika důvodů.
    Goiânia accident - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Goi%C3%A2nia_accident
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam