• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Uplne nahodou (v nejake knizce psali, ze Roztoky u Prahy vyrabej efedrin, tak jsem si to googlil) jsem nasel, co to vlastne efedrin je. A ono je to z kytky. Cekal jsem uplne syntetickou latku. No jo no, nemuzu vedet vsecko (ackoliv k te kytce, jsem se uz taky dostal, ackoliv jsem si myslel, ze mi majitel keca):

    „Čeko“ drogový poklesek kvasinek - Časopis Vesmír
    https://vesmir.cz/...opis/archiv-casopisu/2004/cislo-8/bdquocekoldquo-drogovy-poklesek-kvasinek.html


    Navic je to fakt hezka kytka, koukam (chvojnik dvouklasy)




    ADELAJKA
    ADELAJKA --- ---
    OVERDRIVE: no, nadseni zadne, spis skepse, ale kde jinde stavet fabriky nez na kontaminovanem prostoru a pude? Mnohem mensi zlo nez Huinday v Nosovicich... Nikdo nebude nadseny, ze ma v tesne blizkosti neco takoveho, ale aspon to nebude nicit neco, co jeste zniceno nebylo. Minimalne tu stavbu ted myslim, ne jeji "produkty".
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Julie: k tomu zruseni celibatu v cirkvi, viz Martin C Putna. “Katolicka buzna” s dost zajimavymi postrehy. To je ten, co mu Zeman odmital dat profesuru.
    ADELAJKA
    ADELAJKA --- ---
    OVERDRIVE: je to ono :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A taky... nekterym lidem nebudu nikdy schopen dost podekovat. Kez by alespon vedeli, ze pro ne pisu. Dekuju. Aspon takhle, malicko.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Deprese je jako dyslexie g(existuje treba dyskalkulie, diky niz spoluzacka ve treti tride nedokazala secist 13+1).
    Projevuje se to tak, ze ac presne vis, ze ritual se nepise s y, jeskyne s i nebo pysek s i, tak to napises 4x dobre a popate spatne.
    Videl jsi to slovo 100x, znas pravidla, vyjmenovana slova, casovani, sklonovani, ale nemas pro tvar slova, a to ani pro jeho vizualni podobu, zadny cit. Proste to nevnimas, tak jako hluchy neslysi zvuk.
    Naucil jsem se cist diky Panu Prstenu. Na konci druhe tridy, protoze mi doma nikdo nechtel cist a ja MUSEL VEDET, co se stane.
    Az do konce Nilbovy Oslavy Narozenin jsem text cetl po pismenech.
    Jako dyslektik zazivas to, ze vidis jednotliva pismena, znas jejich jmeno, jejich zvuk... jenze se neskladaji, ani do slabik, a pak uz vubec do slov.
    V diktatech delas 4 chyby v kazdem slove, stovky na stranku sesitu. Proste pismena nemaji nic spolecneho se slovy, ktera tvori.
    Zrejme je to tak doted, nekde v mem ja. Jen cteni se zlomilo, naucil jsem se to mezi dvema radky. Misto stovek chyb na odstavec uz jich delam jen desitky, i kdyz nespecham...

    Proc je to stejne jako deprese?
    Protoze to 99% lidi, kteri tim netrpi, naprosto neni schopno pochopit. Nedokazi si predstavit, jake je to, kdyz neslysis, kdyz nevidis. Nedokazou si predstavit, jake je to, kdyz sedis a v hlave ti bezi peklo, stale stejne.
    Nejsou to drobnosti, jako kdo ti co udelal, komu jsi udelal co ty. Jsem takovy egoista, ze bezne povazuji nepochopeni toho, co delam, za nedostatek tech ostatnich. Vetsinou si myslim, ze emocni pohnutky hodne lidi jsou na urovni pubertaku, zvlast, kdyz lide lzou, pomlouvaji se, ci si nasazuji masky, aby byli lepsi nebo jini nez jsou, aniz by to byla role v hrani umyslnem a deklarovanem. Neboli me tudiz pomluvy, proste nedokazi premyslet dost komplexne, citit ci se chovat dost sebevedome, aby prijali sebe nebo me. Jsem tak jiny, ze tohle uz davno neboli.
    Pritom jsem tak strasne nedokonaly, ze i v tom jsem si musel zvyknout, ze vsichni jsou v necem lepsi nez ja. Jsem sotva prumerny. Ani to neboli...

    Ne, deprese je jako dyslexie, je to proste ztrata schopnosti vnimat pozitivni stranku veci. Jako kdyz pismena netvori slabiky - slova - vety. Jako kdyz neslysis.

    Tak jako vis, ze jeskyne ma po k tvrde y, pac je to pravidlo (ktere neplati u kina), tak stejne tak vis, jake je, kdyz citis radost, jake je to, mit chut na spolecnost, sex, komunikaci, dotyky, jake je to, kdyz se tesis na spanek. Znas to v dany moment jako oravidlo, z nehoz vybocuje vztek, smutek, zoufalstvi, samota. Taky pocity. V poradku, ty se deji.

    V dobe zachvatu deprese jen to pravidlo nefunguje, proste neplati. Tvrde a mekke i-y nepatri do slov. Ac hraje hudba, do mozku neproudi zvuk.

    Nelze byt stastny, neni mozne jit spat. Proste koukas do zdi a v hlave ti bezi peklo, ktery nema zadny tvar ani podobu, neni to nic z reality. Nejhorsi na tom je, ze vlastne necitis vubec ni, a vubec nic nechces.
    Citis, ze jsi unaveny a rano potrebujes vstavat, ale necitis potrebu spat a tudiz nespis, i kdyz to zkousis.

    Ti z vas, kdo znaji pervitin, konecne i heroin, ci jine drogy, dokazi ten stav alespon castecne uchopit. Ti ostatni nechapou dyslexii ani depresi snadno. Vetsina z vas vubec.

    Mel bych jit spat, jenze je pro mne dulezite, zkusit to popsat alespon tem nadprumerne inteligentnim, nebo nadprumerne empatickym.

    Treba to pomuze a nebudete lidem rikat “nebul tady” nebo “snaz se proste byt stastny”...

    Pis to i-y spravne, vzdyt tu hudbu prece musis slyset! (Hajzle, blbecku, “chudacku”)...

    Vzpominam na Balua, hodne jsem s nim probiral, jake to je, kdyz se chytraci rozhodli, ze jej muzu konecne videt, za coz shori v pekle, ze si vubec dovolili.

    Kazdopadne, zcela presne chapu, co mi nedokazal sdelit. Jsem moc rad, ze jsem to mohl alespon castecne prozit, ac je to peklo v LP a jeste loopu. A velmi rad bych to zkusil priblizit,...

    A ted jdu spat, fakt ze jo. Uz jen 2 cigarety.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Zacinam mit dojem, ze me fascinuji extremni prostredi a biotopy. Od Marzu, pres agresivni pralesy az do podmorskych hlubin, taky mista jadernych katastrof, ted si priznat, ze i koncentraky...

    Vlastne me fascinuji i mesta, ktera vnimam jako zivou entitu, ac nelidskou.

    Dnes jsem popisoval, kterak jsem provadel rytualy na krizovatkach obrovskych dalnic...

    Ne, asi nejsem normalni. Navic deprese se pomalu plyzi, uz 2 dny jsem nespal, coz je v pohode, ale je to pocinajici prvni priznak, nasleduje agresivni agitace a letargie. Cyklicke mysleni... nevadi, v tak male mire uz jsem na to zvykly, horsi je to vzdy pro okoli. Adela je nastesti svata, jen je potreba to komunikovat jasne a pochopitelne.

    Blby je, ze vsechny napada to same:
    A co kdybys delal jen veci, ori kterych si stastny.

    Je strasne tezke vysvetlit, ze tak to nefunguje. Jak paranoidniho psychotika presvedcovat: co kdyz bys neslysel hlasy?!

    Nastesti deprese v mem pripade se s vekem spis zmirnuje, jen to ma proste nepohodlne socialni dopady, a uz jsem zazil 2 roky, kdy jsem se osobne stykal treba 1x mesicne se dvema lidma. Praci nepocitam, odosobneni a uzavrenost brani socialnimu kontaktu i v davu.

    Jedine, kdy je to vzdy v prubeho roku fakt zle je prelom cervna, cervence. Uz skoro 10 let trpim v tom case nechutenstvim (jim uhrnne tak 1x tydne) a nespavosti (usinam pouze vycerpanim), k tomu se vzdy prida manicka a nekoncentrovana faze aktivity. Mam to od sveho prvniho pokusu o sebevrazdu, resp co bylo driv, ze?

    Ano u doktora jsem byl. Docela hodnekrat.

    Kazdopadne ty povodne a jaro venku mi moc nepomahaji. Vim, ze dulezite je nezustat sam, coz je tezke.

    Mmchodem jaro je udajne nejcastejsi cas sebevrazd.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Wow, ... spolubydla tvrdil, ze hlubokomorske ryby se nelovi, tak to neni pravda, ba naopak, existuje na to podpurny program EU (jak zkurvit svet fakt hluboko)... zatim to jeste nastesti uplne nedavame, ale pry vypukne zlata rybi horecka, jen co to technicky dokazem masove.

    Mezi 200-1000m pod hladinou jsou pry hejna tak masivni, ze se v nich ukryvaly ponorky...

    No, drim me mrazilo z pohledu na ty ryby, ted mi jich zacina byt lito...

    Kazdopadne zajimavej clanek:

    Fishing the Deep | Hakai Magazine
    https://www.hakaimagazine.com/news/fishing-deep/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: Csky sklad postavili 2010, takze je tam zatim cca 40 tun paliva...
    ...
    Každý rok do skladu zavezeme v průměru 4 kontejnery s použitým palivem (40 tun). Kapacita umožňuje umístit do skladu 152 kontejnerů s použitým palivem. V kontejneru může být palivo umístěno až 60 let.
    ...
    Skladování použitého paliva | Jaderná energetika | Skupina ČEZ
    https://www.cez.cz/...jaderna-energetika/jaderne-elektrarny-cez/ete/technologie-a-zabezpeceni/7.html
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Over ma knihy!

    + Over dekuje za link na knihy



    _OZZY_
    _OZZY_ --- ---
    CYBERSTORM: pockej, kde budes pestovat repku? ^_^
    CYBERSTORM
    CYBERSTORM --- ---
    OVERDRIVE: Jsem pro zalesnění 1/3 Evropy :)
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    OVERDRIVE: Ale toho paliva nejsou zas nejaky ukrutny kvanta a v budoucnosti se pocita s jeho dalsim vyuzitim.

    Co s vyhořelým jaderným palivem? - Časopis Vesmír
    https://vesmir.cz/cz/casopis/archiv-casopisu/2000/cislo-4/co-vyhorelym-jadernym-palivem.html
    _OZZY_
    _OZZY_ --- ---
    OVERDRIVE: mam pocit, ze ses me na Pripjat jeste neptal (nebo mozna jednou?). Coz o to, muze to byt zajimave, ale nevim, kde bych na to vzal cas ^_^

    Jinak chlazeni na _funkcni_ ponorce musi byt asi taky zajimave: musis chladit to jadro, tzn teplo musis nekam odvadet - na ponorce jedine do more... Ale zase za sebou nesmis nechavat stopu varici vodyprotoze pak by te podle ni kazdej nasel ^_^
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Julyz: + adelajka:

    vis co nude stat tam po ceste na Koblov, za cervenym kostelem, jak to cisti? Nebude to park, jak jsme se s nadeji domnivali. Doslo mi to pred 14 dny. Jediny tak velky projekt, zvlast v Hrusove je prece spalovna odpadu. A je to jasne.

    Jasne, ze to nebude uz ekologicky horsi nez chemicka pres reku, jen to bude hnusny, ale vzhledem k chemicce a skladce komunalniho, vlastne hned vedle, je to vcelku logicke misto. Skoda, ze to je 2km od nejdrasi vilove ctvrti v Ostrave...

    Nevedel jsem, ze fabrika uprostred Marianskych hor, mozna primo objekt, kde pracuje Pizi, tak je spalovna nebezpecnych chemickych, btw...

    https://arnika.org/spalovna-v-ostrave
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ohmuv zakon, tolik ke 4x40W radiu za 750kc, kouenemu do auta v Alza.cz; 10A pojistce a 12V baterce...

    To, ze si Alza blete bity a bajty uz vsichni vime, jak vsak Cinsky vyrobce definuje vykon zarizeni, to uz zavani cernou magii...

    Atak si pustime pisnicku, ne, kdyz mame dnes optimisticke rano...


    Snog - Hooray!!
    http://www.youtube.com/watch?v=F1NM0qxBaAg



    https://www.google.com/amp/s/genius.com/amp/Snog-hooray-lyrics

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Tak pry vyradeni a demontaz jedne elektrarny trva od 30-50 roku. Ha ha ha, he, he, heeeeehehe?!!??? To je stejny cas jako jeji zivotnost. Ha,, haaaaaaaa... muhehe! Fnuk?!

    Chcete rict, ze Ceska vlada, nebo Slovenska, ma uz ted na Dukovany nebo Jaslovske Bohunice.

    Co, kdo se na to zepta Babise, nebo treba Toka, Dalika, Zemana, Ratha...

    Muhehehe. Vase deti umrou, a bude to bolet. A moje taky. Tralala, muhehe, fnuk?!


    (Citoslovce nevyjadruji nazor spolecnosti, jsou pouze soukromym osobnim projevem autora textu, ovlivneneho 20 rokama neschopnosti zapamatovat si ohnuv zakon a 2h spanku....)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak jo, zas se tu rozjizdi otazka jadra (jo, sam hlasuju pro maximalizaci vyuziti jadra v cr, ale je to jak s tsma veganama a kozenyma botama... proste vim, ze je to zas “po cesko-rusku nedoresenej slendrian”.. btw nejdrazsi stavba sveta je posledni jaderna elektrarna na svete (zatim) v Anglii, taky zajimave tema..Anglie a Francie uz cvakaj zubam hruzou, co s existujicimi reaktory... taky to nemaji uplne doreseny)...

    Tady je nejakej dokument “po fukusime”...

    Mmchodem 20x20 solarni panylek, za plnyho svetla vcera daval 1,6mA/6.6V... a na to, aby Nemecko mohlo pouzivat biomasu misto uhli a jadra, potrebovalo by zalesnit 1/3 evropy, tedy od Prahy az po Kavkaz.

    Nevidel, ale asi bude zajimave:


    Demontáž jadrových elektrární Úloha nemožná
    http://www.youtube.com/watch?v=46Ftu42kqjc
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Havarijni chlazeni: http://www.osel.cz/5681-jak-se-chladi-reaktory-jaderne-elektrarny-fukusima-1.html

    V Temeline jsou tusim pro pripad nouze 2 diesel agregaty, ktere jedou v modu hot swap standby. Kazdy vydrzi chladit cca 14 dni, nez mu dojde nafta. Pak, bez dodavek nafty, proste vsichni umreme ;)

    Jak se doplnuje voda do bazenu s vyhorelym palivem a jak moc se odparuje, to nedokazu dogooglit... ne po 2h spanku...

    Kazdopadne Nemci prestali proti Temelinu protestovat uz po prvnim testovacim zpusteni. Proc? Protoze uz to nema cenu, jak se jaderka jednou rozbehne, je uz jen jedna moznost: pockat tech cca 50 let zivotnosti, a pak to cele zalekt do betonu. Vsecko uz je radioaktivni, prni test, nebo roky provozu - to uz je vlastne jedno.

    Faktem je, ze uloziste vyhoreleho nemame vyresene uz od 90. let a moc se o tom nemluvi ale kdyz, tak s panikou v hlase, kterou zvlada snad jen Drabova

    (Mmchodem, od te pani bych chtel podis na svuj propadlej hrudnicek, vic jak od Johna Lenona ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    _OZZY_: Jj vim co bylo problemem cernobilu, dokonce hyeninym rodinym znamym je dnes uz general, co slouzil v 2. sledu a dokonce mi nic neni, ac ostatni jsou mrtvi... cernobil me fascinuje pul zivota. Sestra je narozena 1989 a taky ma leukemii. V cernobilskem roce jsme s rodici sbirali hromady a hromady hub, amatuju si to jak dnes....
    Uz po nekolikate se ptam: jedes semnou do Pripjati?

    Kazdopadne vyhorele palivo se uklada na 10 let v bazenu s vodou, pozdej v meziskladu ... to presne nevim proc a jak.

    V nejvecim skladu vubec, ve Skalistych Horach bude palivo hrat a svitit (a nejen palivo, vsechno ozarene z vyrob Bomb a nemocnicni bomby na ozarovani,... proste dlooouho. Taky tam vymysleli system upozorneni “sem nelezte”, ktery bude fungovat i v dobe, kdy lidstvo zapomene vsechny soucastne jazyky a abecedy)

    Potiz je v tom, ze vsechno ozarene i palivo uz “na veky” sviti a zareni je natolik tvrde/silny zdroj energie, ze koroduje defacto jakykoliv material a teple se roztahuje atmosfera v kazetach s ulozenym materialem... dodnes po letech a letech vyzkumu, jsme pry neprisli na to, jak udelat, aby za generaci nezacaly konzervy pukat a hnit jak vetrelci vajicka.

    V chernobilu teplo a koroze prozraka betonovy sarkofag a myseli postavit okolo druhy, ten dnesni.

    Nejsem odbornik na svitive veci, vubev, vubec, vubec, taky se o tom hodne min pise, ale ulozeni materialu neni bezproblemove a v zadnem priade neni uspokojive vyresene, co tak vim...

    Chlazeni ponorek: zajimaly by me linky, kazdopadne do more, kde je treba Rusove kotvi, bych si sel zaplavat asi stejne rad jako k Fukusime.

    Reaktorove tyce reakci brzdi, ne zastavuji...

    Strasne moc chceme studenou fuzi, a palivo znovu vyuzivat, jinak proste delame budoucim generacim defacto neznicitelnou vecnou ekologickou zatez... tusim jen Temelin vyrabi nejakych skoro 300 kazet rocne a docasne uloziste jich pozere kolem 700. Vic zatim poresene nemame a jsou v bazenu s vodou, ktery se neustale pozvolna odparuje. A to mame jaderky jen 2...

    Podle me vic bude vedet Dron a Sancha, ja jen taham karticky z mentalni kartoteky, po ranu liny googlit... takze presnost tak na 70%, prosim
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam