• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tenhle pan mluvi o datech uzasne a hodne podobne jako Suchy v Semaforu

    Mmchodem ja byl ten, co se soudil s IZIP o ochrane osobnich udaju, ja jsem taky ten, kdo odmita v lekarne karicku na slevy, pac veri, ze nedostatecne chranena zdravotni data jsou extreme nebezpecna (zkouseli jste nekdy v zivote drogy? Chodite si pro antidepresiva? Mane HIV; ale pri tom vsem chcete mit moznost dostat viza,mit pratele a praci? Dostat pojistku?)


    https://open.spotify.com/episode/6bKCZGwufnEjg5aEbjlSQt?si=N6rwbBZwSaGQ9Io9somh4g
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mej jsem kdysi pritulku, ktera si ujizdela na tom, ze rozpoznavala ptaky po zpevu (ja to behem delky vztahu - ccz 4setkani ; - nedal).. ale, ze ptaci se treba uci zpevu od samcu, a ze se to vubec uci, jak my rec... jak treba nahravat ptaky?


    Bioakustik Belfín: ptáci mají dialekty, asi jako Pražáci nebo Ostraváci - Český rozhlas | Podcast on Spotify
    https://open.spotify.com/episode/2uHqHVRbWxHFtDSUMAMn4z?si=GwzA1wxGQXePlz1_6a-lPA
    ATOMSK
    ATOMSK --- ---
    OVERDRIVE: Nene, teď momentálně nemám moc čas číst a když už, tak doháním resty, jako například Neuromancera a jiný gibsonoviny. Ten starý překlad od Neffa nebyl moc čtivý, tak jsem si koupil ty nově vydaný a je to super. Zrovna nedávno jsem přemýšlel, že mě minul Gibson a místo toho jsem četl Tvůrce času od Procházky.

    Rulebook Shadowrunu jsem měl v přibližně stejné době. Právě, že mě ten svět úplně pohltil a pamatuju si, jak jsem jako dvanáctiletej harant smolil svoje první povídky ze světa Shadowrunu :)
    Nedávno jsem tu 2. edici taky dostal z otce zpátky, protože to někde zašil s ostatníma knihama (+ několika kompletními ročníky Ikárie). Legrační na tom je, že jsem vlastně kromě PC her nikdy ani Shadowrun nehrál.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ATOMSK: jj jmenovalo se to neco jako “Katovna”... Ikarii (XB-1) uz jsem si hrozne dlouho nekoupil, nesledujes? Bych mozna moh navstivit nejakou trafiku, hmm.
    Nekdy tam vychazely povidky od lidi, kteri pak meli k dostani i knizku, a vetsinou se poznalo uz z Ikarky, jestli to chce clovek cist.

    Btw mam vystrizenou z 1996 z Ikarie reklamu na Shadowrun, byla to dvojstrana BlackFire games jeste s DoomTrooperem (coz melo taky mocnou estetiku) a nikdy nezapomenu, jak jsem tu knizku pravidel MOC MOC chtel. Stala 690,- a ja mel tehdy kilo kapesneho na mesic. Myslim, ze nakonec jsem nasim asi ukrad prachy z kapes, abych na ni mel.

    S id Bota01 jsme se na ni do Netopejra chodili asi mesic koukat.
    Tehda vysel poprve i Kulhanek : Cesta Krve...

    Dobry rok. A mimo jine to musi znamenat, ze Neuromancera jsem teda ceet1994-1995....

    Mam posledni 3 dny nostalgickou
    ATOMSK
    ATOMSK --- ---
    OVERDRIVE: V Ikarii na tohle byla v té době dokonce samostatná rubrika, kde se těmhle perlám smáli :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ooh, kouzlo prekladu z 90.let, kdy prekladatel umel Englicky jen se slovnikem, a nevedel, jak se to ma opravdu...

    Prepadova puska?
    —-
    „Connors si odjistil přepadovou pušku a snažil se zvládnout zdvíhající se žaludek.“


    Tak byl to v te vysilacce Roger, nebo Alcott?
    —-
    „Z prvního auta zachrčela odpověď: „Tady Roger, to je buzerace, pane, přepínám.“ Smích. Tohle byl Alcott.“

    Citace z knihy
    Naha Ed - Robocop
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „A co demokracie?“ vyjekl Kuzak. „Nikdo vás nezvolil!“
    „Každý si přece může zakoupit akcie OCP,“ usmál se Starý pán, „a stát se tak majitelem kousku města. Může snad být něco demokratičtějšího než tohle?“

    Citace z knihy
    Naha, Ed
    Robocop 2
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A knizne existuje koukam i druhy dil, zajimaci... myslim, ze to bude dost spatny, ale ve dny, jako je dnes, kdy uz nevidim na display a nechci nic, tak mozna ideal


    Naha, Ed - Robocop 2.epub | Ulož.to
    https://uloz.to/file/K68IRLP0dGV6/naha-ed-robocop-2-epub
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Taky obcas radi ctete brak, ktery je zaroven slavnym cyberpunkovym filmem?

    Cet jsem to nekdy tak v 1995, a pak jeste jednou, tak uvidime. Skoro si to nepamatuju, jen vim, ze vsude lezely platicka od nejakyho fetu, a ze tam byly policejni odbory a stavka


    Naha Ed - Robocop - Robocop.epub | Ulož.to
    https://uloz.to/file/rTNyVt57KDJF/naha-ed-robocop-robocop-epub
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dalsi oblibeny kanal?
    Nic noveho, ale hezky podane ve 4 minutach


    Co dělá v těle pervitin? - Vědecké kladivo
    http://www.youtube.com/watch?v=401dspg8C5k
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------

    země 15 SKROMNOST
    Tento hexagram je velmi příznivý. Říká, že pokud jste skromní a chováte se nenuceně, vaše postavení se zlepší. Nesete-li již významnou odpovědnost a zůstáváte-li pokorní, uspějete. Každý bude s tímto úspěchem souhlasit, neboť zákonem nebe je naplňovat prázdné. Ušlechtilý člověk své dílo dokončí. Ubírá tam, kde je mnoho a přidává tam, kde je nedostatek.


    hora


    ----------------------------------------------------------------------------------------------------

    hora 52 ZNEHYBNĚNÍ
    Stání je pritikladem pohybu. Skutečný smysl znehybnění musíme chápat vzhledem k pohybu. Pohyb se musí dít ve správné době. Zde je člověk nehybný ze dvou důvodů: buď právě jedná nebo právě něco dokončil a odpočívá. Tento stav je přirozený a nevyvolává žádné předsudky. Je však mnohem obtížnější najít klid srdce a ovládnout své emoce. To je nejvyšší stadium znehybnění.


    hora


    ----------------------------------------------------------------------------------------------------


    Kniha Proměn I-ťing, víc než věštírna online
    http://iting.timetree.info/default.asp?a=9&b=9&c=8&d=9&e=9&f=1&x=2&y=2&z=2
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vcera jsem mel vhled v tom smyslu, ze jsem ted byl nucen udelat par nepopularnich tahu:
    - zrusit fyzicke pusobiste Labky, kam fyzicky nikdo nechodil
    - vyhodit lidi, kteri s tim vyjebavali (twisted communism, tedy beru, dokud davas, ale kdyz je potreba pomoct nebo prispet, neni po nich stopy)
    - musime se s A prestehovat, z 2+1 do 1+1 a bez zahrady, ale chci odsud pryc uz 2 roky, pac zit s bejvalkou a jejim pritelem me zas az tak nezatezuje, ale zil jsem tu jen proto, abych jim pomahal barak tahnout, kdyz me spolubydlici podelal (zatim) o 30 taliru (a zkonci to asi 50k), tak jsem zavelel odchod...

    Ve vsech pripadech jsem za kokota ja, pac ja udelal to rozhodnuti: zrusit, vyhodit, odejit...

    To, ze celou dobu jde o to, ze jsem se nejaky cas snazil nekomu pomoct, to uz nikdo nevidi.

    A ted ten vhled: kdyz velis/vedes/delas rozhodnuti, casto jsi za idiota, i kdyz ta rozhodnuti jsou spravna ci potrebna.
    Predstavuju si, jak se dostava k moci nejaky diktator nebo Bill Gates, a jak jej provazi nenavist na kazdem kroku.
    Na pocatku to asi boli, neco citis, pak se naucis nest to, jako kriz na Golgotu, a pak mas moc.
    Jenze to, ze jsi se po ceste odnaucil poslouchat lidi, co si o tobe mysli, ze jsi kokot, to se stava pasti.
    Uvazoval jsem, jak Maduro muze likvidovat nadhernou, a kdysi bohatou, Venezuelu. Jak Bill Gades mohl systemem patentu a jejich vynucovani, zastavit vyvoj osobnich pocitacu na 10-15 let. Jak?! Copak nemaji zpetnou vazbu?! Nevidi, ze to kurvi?
    A ono asi fakt ne. Jeden ma ideologii, druhy chce penize, oba se dostali k moci a tudiz se museli odnaucit vnimat lidi, kteri jim rikaji “delas to blbe, jsi kokot”, a ted fakt nemaji zpetnou vazbu.

    U techle dvou hajzlu to samozrejme nepopisuje cely problem, ale tusim, ze tahle jeho slozka tam je.

    —-

    Neznam cloveka, ktery si poridil auto, ktery by dobrovolne jezdil mestskou hromadnou a vlaky. Nektere veci jsou navykove a zaroven, ac se to nezda, berou velky dil lidskosti.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Jestliže války začínají hněvem, končí obvykle vyčerpáním.“

    Citace z knihy
    Popel Babylonu
    James S. A. Corey
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Navzdory veškerým důkazům si pořád myslím, že ti nejhorší pitomci představují jenom nějakou úchylku.“

    Citace z knihy
    Popel Babylonu
    James S. A. Corey
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kazdopadne svetlotropism je silnejsi nez nachylnost ke gravitaci, takze zarosteni flasky by mohlo vyjit (svitim ji ledkovou sirokospektralni stolni lampou)


    Vertical Farming: Phototropism & Gravitropism
    http://www.youtube.com/watch?v=2SQEOKPK60E
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Rozhovor s Pizim, o kytkach, co mi rostou ze stropu:

    Kytky dolu rust neumí. Otáčejí se nahoru.

    Jj ja vim, maj gravitaci v genech, ono se to nepodarilo a upadla mi podlozka, tak jsem to tak nechal, dokud to pujde, ideal je zarust celou zavarovacku tak ze budu tocit nasvicenim, viz spodni obrazek

    Dokonce ani houby nerostou dolu, a to to neni kytka a nepotrebuji svetlo pro plodnici


    Gravitropism


    Wow, dobry videa, kdyz to clovek googli. To jsi vedel z hlavy, ze kytky a houby maji takove paradigma? Jako jasny, ze ho maj, to vim tak nejak intuitivne, ale to slovo... u hub me to navic prekvapilo. Vnimaj gravitaci, kdyz je rotacni, rostou proti smeru. Pokud to ma i clovek, budem ve vesmiru mit problem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Jsou věci, o kterých nemůžeš mluvit s nikým, kdo nebyl přímo u toho.“

    Citace z knihy
    Popel Babylonu
    James S. A. Corey
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Co myslite, jak dlouho bude rericha rust hlavou dolu? Je to exeriment s tzv “microgreens” a terarijni flaskou...

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam