• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    All that is gold does not glitter,
    Not all those who wander are lost;
    The old that is strong does not wither,
    Deep roots are not reached by the frost.

    From the ashes a fire shall be woken,
    A light from the shadows shall spring;
    Renewed shall be blade that was broken,
    The crownless again shall be king.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Adela prejmenovala sve psy na”smejdik”... je to od slova smejdit

    Ja jim rikam “chlupaci” od slova hlupak

    Velky pes je “cabra” od hyeny cabrakove a taky proto, ze u piti hrozne brinda a dela jine cabraci efekty vedouci k mokre kuchyni...

    Kdyz slysela Adla, kde vsude jsem dnes byl (nebyl), tak jsem taky “smejdik”, no a tak nejak vzniknul punk ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Stejne jsou ty airsofty srac, jakoze 10 z 21? Fuuuj! Zas vychytavka je, ze munici vidis, uvazoval jsem, ze stopovky (tracert ammo) je neco, co bych do gunu FAKT CHTEL!!! Prvni, treti, pata, devata, a tak dal.

    Samo chces laser, to je vychyt. Uvazuju, ze si nejaky vyrobim z ukazovatka, pac mireni potme je otrava. Az budu bohatej, poridim si na Makarov rail ;)))
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: 99% je kov (pardon, dnes furt pisu za pochodu, uz mam vsech 5 mozolu na vsech 10 prstech ;)

    Karantenu na me!!! Desna sranda. Pac prsi, tak jedine, kde jsem nebyl v celem cca 10km perimetru, tak jsou kanaly. Ale jeste chvilu (bez deste)...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dalsi survival vec, rika se tomu tusim “francouzak”, jeste jsou dobre “sikovky”

    Pokud nekoho uvidite, kterak to trima, bud vam chce rozbit hlavu, nebo opravit potrubi, pripadne hleda zakaz odboceni, ktery jej desne sere, aby tam nebyl a moh byt vrzen jako disk do reky Ostravice... (pozor!!! Mnoho znacek ma lepene srouby. Ten zakaz odboceni mel, a uz 3,5 roku jej nikdo nevratil. Ze by sral celou ctvrt, do ktere jsou jen 2 vjezdy a otocit se muzes az o 1km dal? Nevim... me se to netyka, nejsem ridic.)



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Eehm, vzdycky jsem chtel tuhle znacku, tak ji mam.... jen potrebuju lepsi fixku

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Survival detail : to chces : dobra sitovka...

    Jako dite jsem s tim s otcem nosil ryby, ted jsem s tim odnes 1/2 roku flasek do kontaku.
    Vazi to nic, nektere modely (tenhle) jsou jemno-okate, a tezssi, ale jine jsou jen chemlon... 0 vahy, romada uzitku!

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: 10y shooting :) ~1J
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Lol 10w-40 uz v arsoftce drhne (proto dotaz na tvrde plasty, 99% je plast, ale hop-up ne)... tak jsem ji znova prelestil a sla wd40-slunecnicovy ;) coz bych si u ostre nelajznul.

    Tohle je vysledek ;) (predtim se sekaly i velmi presne kulicky v 1/4 hlavne, no uz se nesekaji...).

    Do not try this at home, I’m so called profesional ;) (aneb na flasce od co2 se pise: neprorazet, netlouct, nepalit ;)))



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pice, viskozita za studena, zimni-letni- viskozita za tepla.
    Hezke. No a?

    Motor ma najeto 330 000, olej se tam nemenil aspon 3 roky, ale za tu doby to neujelo ani 25tis.

    A ted?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Proc se ptam a negooglim:
    Jde o to, ze si samo dokazu najit manual, ale zajimaj me principy.

    Jaky je rozdil mezi syntetikou a polo-syntetikou, je neco, co musim vedet jinak u dieselu a jinak u benzinu? A u turba?

    Co se deje, kdyz smycham nevhodne varianty oleju...

    S timhle prijit za nekym, kdo me nezna a zaroven rozumi motorum, posle me do pice.

    Vim jak principielne funguje diesel, turbo i vstrikovany benzin a karburator, ale nemam poneti, jak se auto prakticky maze olejem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Helle, jak jsem chytrej, tak jsem blbej:
    - pred barakem mi stoji Citroen Xara, 2000, 2l diesel

    Jak se do toho kurva lije olej?

    Servisni knizka nikde, flaska od oleje nikde, kdy tam nekdo nejaky nalil a jaky? Nikde.

    Kolik se toho do takoveho osobaku vejde? Jak casto se to musi vymenit uplne, kolik litru jsou horni mirka rozdil od dolni.

    Predpokladam, ze to asi bude plna syntetika?

    Co se stane, kdyz tam naleju spatny druh oleje?

    Mmchodem, snasi zbrane mororovy olej, kdyz by jiny nebyl? Predpokladam, ze v tech zbrojnich je i nejaky pucung na splodiny.

    Jak moc synteticke oleje do motoru kurvy tvrde plasty?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: [mam dnes zas dalsi koukani na videa mezi ticketama, a on jich ma FAKT HODNE].... Vis, jak jsem tady psal, ze me desne sere to, ze moderni hadry
    a] susti
    b] jsou propalovaci?

    Takze b] jsme si vyjasnili u rukavic, ono to ma i c] zkus spadnout v gore-texkove vetrovce z 600 kawasaki, tak, ze ji povesis na strom, a bejt potom vicemene celej... takze za me... kuze [pripadne na motorku teda neco s implantovanejma chranicema, kordura nejhrubsiho zrna a tak... na motorku bych dal prednost plastum, to zas jo]

    a] susti --- on tady o tom mluvi, a mam presne stejnou zkusenost... ja "lovim" jakoze jak tomu on rika "deer stalking".... delam to hlavne kvui neobvyklym druhum [aspon u nas], sel jsem po vlcich, cekal jsem 3 tydny na rysa, srny me az zas tak moc neberou, pac obvykle nemam chut zabit, a kdyz jo, zakrmim si je, a pak je klidne prejedu nakladakem se svetlometem vepredu... nicmene cekani na rysa bylo ZASRANY PEKLO!, ktery jsem si navic uplne nega posral, pac jsem mel goretexovy hadry.... nevermore... to, ze je to ta nejmin elegantni metoda, proste kampovat, zakrmovat na regionu, nechat si tam kdyztak pohybove "pasti", na ktere jsme v dany moment fakt nemel prachy ani zkusenosti....
    Dal jsem jej, nekde mi lezi [velmi spatne nepouzitelne fotky], ale videl jsem jej... byl jsem o nej kousek, videl jsem zivou divokou kocku. A stalo me to 3 tydny zivota, a nebyt sustivych hader, mozna bych mel i dobre fotky.

    S vlkama je to lepsi, jsou teda taky mega plasi, ale uz je to lepsi, pac jsou ochotni chodit i do lidskych pachu, coz je treba peklo na snehu, pac necekane... voda drzi pach daleko lepe nez jine materialy [mmchodem proto je taky blbost utikat pred stopovacimi psi nejakym potucnkem... existuji psi, kteri daji mrtvolu 60m pod hladinou zavarenou v barelu s kyselinou, ktery v sobe ma jedinou dirku, videl jsem psy, kteri me dostopovali 2km chuze potokem proti proutu po 3h, naprosto v klidu, sam jsem figuroval v mnoha prilezitostech, a nejbezpecnejsi je byt vysko, pac pachy typicky klesaji a u zeme je vezme neco pryc, byt hluboko moc nepomaha, i kdyz to taky trochu mate...]...

    vlci jsou odvaznejsi,... chodi i na odpadky... rys na mrtvou a napachovanou cloveke... vubec, proto nejde dosgt dobre zakrmovat, musis zakrmovat sekundarne, a udelat mu teritorium... ale je pravda, ze jsem o tom nic necet, je to jen ze zkusenosti....

    kazdopadne ZPICENEJ GORETEX NECHCES [a kdyz, tak jako podsivku bundy z kuze]....

    Ale jdu se dokoukat na tohle:

    Five tips for successful deer hunting.
    https://www.youtube.com/watch?v=OcYNHLWnPsk
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Heeej 12:15+

    Nasadi si prsten a zacne recitovat “jeden prsten vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden je vzdy privede, do temnoty svaze... (v zemi Mordor, kde se snoubi sero se serem)”

    A pak nasleduje vyklad:
    - ta munice je tak vzacna (draha), ze ji proste nevysypes jednou za 1/3,1/4,1/2, ci rok... protoze se blbe shani, neco stoji a nechces o ni prijit.

    No a tudiz: nevis, jak se to chova.

    !!! To znam, to znam !!! Mam na krku nozik, co jej mam rad, ale nikdy jsem jej nemusel brousit? Mam na ruce paracordovy naramek, ale nikdy jsem jej nerozpletl, pac je tak hezky ac je to skoda?
    Mam nadobi po babicce, ale nikdo z nej neji?
    No jo, a pak prijde vzacna navsteva, udelam ji caj s mlekem, chci nalejt do salku, a konvicka brynda a jeste ji upadne vicko v nejhorsi mozny moment?


    Tak to je, tak to funguje, ne, ze ne.

    Filtr na vodu, ktery jsi nikdy nepouzil,... umis to? A funguje? A jak moc je to pracne?

    A tak dal.


    Nejlepsi veci v moji domacnosti, tak nesou stopy extenzivniho pouzivani. A to i za cenu, ze je nekdy zkurvim. Aspon vim, co se muselo stat.

    Muj Victorinox Nomad uz tvarem nepripomina original, konev na caj je otlucena za necelych 14dnu, pac caj a kafe mame radi.

    Nejhur je to u bot: dobre bych si po mesici chozeni koupil hned druhe, bohuzel uz je nemaji.


    Takze ano, ano, ano.

    Sekerou se seka drevo, nozem kraji chleba, ale i kucha slepice, co ji zabil debil barzoj, konvice na caj pasuje na sporak a boty jsou rozchozene.

    Kdyz to tak je a fakt se clovek boji doomsday momentu? Utrat druhe prachy a postav to cele znova. Stejne je to lepsi, pac veci se ztraci.

    Ale vzdy pouzivej to co vlastnis (u nas je pravidlo, ze hadry, co rok nekde lezi, davaj se na charitu, nastroje a obecne gear, muze lezet 2 roky, a pak se zacne pouzivat, i kdyz do te doby byl ulozenka. Ale u gearu mam: kup a do mesice pouzij, jinak si to nekupuj.)

    Harrell, ac zas mluvi “jen o munici a bouchackach” mi mluvi z duse.


    Why I Don't Like "Hyper" Ammo
    http://www.youtube.com/watch?v=ayd4sxW_RUA
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    God has given as the spirit of fear...

    Tak si tak listuju druhy dodatkem uvahy a v hlave mi bezi basnicka (mj cheat shert z Vice City)

    God has given us the right to bear the gun

    ;))

    Dnes mam mimoradne protivnou naladu, sorry. Mainly to infidels ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hele!!! Typek, co se mi libej nejaky survival recepty, tak se pripravuje na valku spiritualni.... vzhledem k tomu, ze jsem pred 3 dnama videl Gost Busters, mam jasnou predstavu (hele tim nesnizuju jeho silly, ale kdyz u vyrabeni sandalu z pneumatik mluvi o jezisi a kostelu... a to jsem, myslim pomerne dost, verici ;)


    Spiritual ammunition in a spiritual war, spiritual being having a human being experience.
    http://www.youtube.com/watch?v=dWxGhUJGihQ
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Storka z Maroka, kde jsem byl s Luckym, Upirem, Cesim a Truce (ma ex-manzelka, viz kamaradi rikaji “ne-ne” a ty milujes)...

    Kazdopadne cil byl lezt na Atlase, plavat v rekach tamtez, projezdit az k zapadni Sahare, Tangir, Casablanka, Mekness, modra Medina v Cef Chauenu. Utratit vsechno, korm 700€, coz je maximum, co odtamtud dokazes dovezt... to je fuk.

    Takze Gibraltar (pa-ra-da!!!!, nelitujte penez za Devils Gap, a vubec vyslap na horu, ktera se tyci nad letistem i pruplavem, krasa, i kdyz se nezajimate o strategicka mista sveta, opice jsou tam bozi, ale otravne, more krasne, lode s nakladem velke jako malicek,... kdo nevi, nevi, za 15€ nadherny vylet), Tanger po stopach Williama Burroughse (jen bez heroinu, pac to byl cistej pulrok)... Maroko JE NADHERNE!!!! Dobre jidlo, krasny buchty, lazne na kazde ulici, snesitelnej hasish i tabak, zadnej chlast... jen ridici jsou... hmm arabaci/berberi,... takze ani Allah nema oci vzadu, ale proti Spanelum a Frantikum ridi bezva. Navic, kdyz mas cokoliv od Mercedesu do 2000, nebo cokoliv mechanickeho, kde maka svarecka a soustruh? No za 100€ ti udelaj z auta limuzinu. Smlouvej!
    Dobrej trik je prijit se zenskou a za praci, kde si reknou 300€ rict OK, i kdyz vis, ze za 5€ je to drahe. Zacnou se stydet a nastavi cenu na fehr. Ale chce to situacni cit.
    Mmchodem: nevodit starou za ruku... znamena to, ze ji jdes vymenit za auto nebo velbloudy, ne to, ze chces, aby byla v bezpeci.

    Jsi-li buchta, tak sakra respektuj pravidla: zahalena, nemusis hlavu, ale ramena a nohy JO! Usetris si tim problem, a chlapovi taky! Chytre vedi, hloupe a emancipovane blbky muzou byt problem, takove tam nebrat.
    Holcici hadry jsou skoro pruhledny, takze pokud chces bit sexy, vlez na prvi market v medinne a dobre si vyber, jde to. Ale nedelej picoviny. Odhalena kuze muze byt znasilneni, a tancovacka s nozem pro staryho (ja tancoval nuz vs ukradene tenisky, a dotancoval to Lucky (jeho tenisky), kdy jej 20 poulicnich parchantu zacalo kamenovat, tak o ne prisel.... tedy CHOVEJ SE, AT TI TO VONI NEBO NEVONI! Drahy hadry: nechces!)

    Kazdopadne ke storce s tazinem:

    - rozhodli jsme se utracet, proc ne, veci stoji hovno, pokud je to nuz, dil auta, nadstavce na bomby s plynem... dobre, kvalitni rukodel a za hubicku. Navic podporis zemi, kde je furt jeste cool dobre
    - jeli jsme dediny - dalnice jsou super, ala germanie, ale to hezke vidis v dirach u cesty
    - rozdelujte si male vydaje, v techle zemich je snadne utracet po 0,50€, ale nakonec jeden z bandy nadava, ze platil 120€ a druhy se smeje, ze ma co jist na mesic za 30€. - tuzka, papir!
    - pozor: v techle zemich nefunguje soukromi; rozdelili jsme si marokance na: chodak, sedak, lezak... to tak jsi 40km od nejblizsi vesnice, rozdelas ohen a prijde 6 marokancu... co tam delali? Kdo vi, bud chodili, sedeli, nebo lezeli, ale najednou jsou tam
    - nerozpakuj se delit o jidlo, ale nedavej jim sve boty a nuz - a) dat nekomu dobre vybaveni je slabost, b) je to blbost, pac ceny techle veci jsou vsude stejne jen sehnatelnost ruzna, d) jidlo a dum (ne kurva tvuj dum, stan dodavka! To jako padej blbe!!!) ale pristresi, jidlo - to klidne daruj... on te zas nekdo necha najist a nezdechnout na slunku. Opatrne s vodou!!!! Voda se dava, ale pocitej, ze musis mit vzdy 2 dny pro 2, pokud jste dva! Davej radej caj. Je cistejsi a nejsou to litry!


    No a tak jedem, a na pobrezi u Plaia des Nacions (Atlantik! Modre ale studene. Jezdili tam Rolling Stones, treba) najdem hospodu (samo bez chlastu):

    Ten tazin byl vy-ni-ka-ji-ci. Skopove asi, papriky, rajcata, mrkev... mnjam kytky.

    Nahore sedela papricka.

    Upir ochutnal hryz, zrudnul a rozplakal se, chrcenim nam sdelil, ze bacha...

    Otocim se od stolu, a koutkem oka vidim rychly pohyb (chytry se hybe pomalu), jak Sofie (Truce) zere celou papricku jak holka z koncentraku (hodne rozkousat, nez polknes)...

    Za tak 5s byla uplne ruda (a to byla uplne bila), tekl ji z nosu sopel, z oci slzy (z usi para)...

    O 7 min pozdej Truce:

    “Typico, tak takovej orgasmus mam rada!”


    :)


    (So much to par postrehu z Maroka)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak jeste jednou

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tohle je tagine, jsou i jine, vetsi, mensi, spicatejsi... videjo sem nevidel, ale davam, pac ta holka asi bude vedet co dela... takovy severo-africky papinak/horkovzduska


    How to Use & Care For A Tadjine, Tagine, Tajine | Comment utiliser un Tadjine, كيفية استخدام الطاجين
    http://www.youtube.com/watch?v=amejIr9owOY


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Patri k minulemu prispevku

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam