• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Taktilni chodnik na Bilou Horu, maj tam hromadu her, hadanek a blbustek. Tady je napsano “vyzuj se a zkus jak je zdrave chodit bos”... no jako makadam nic moc ;)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vyfot me v lomu se psem, no takze... ehm, je tam lom, pes, i ja... no ja to nefotil no ;)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Zda se, ze by slo i pod zem. Trochu sem se tam chtel dostat pri ceste z5, ale Adla uz pri prelizani zdi hrozne prudila, odemykat 30min zamek? = sem mrtvej.

    Stejne jsme nebyli i v jeskyni Sipka i dalsich, a ani v arboretu. Na to dojde. Konecne je to kousek, chci tam vzit Miu.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A my dnes nezvladli Kromeriz. Desna noc. Vsichni v baraku jsme chodili do 5.rano, Adla kricela ze spani, ja se prevaloval a potil a pak se mi zdaly hruznosti bez podstaty.

    V 11 jsme ss vyhrabali do ranniho slejvaku, za me 2 kafe a asi 20 cigaret, vcelku bez ucinku, takze kam... venku vysvytlo slunko, vlhko a tlak jak palici. V aute, jeste se 3 psi k nevydrzeni.

    Co uz, takze Stramberk, tam je podle mapy asi tak vsechno. Jeskyne, rozhledna, arboretum, batani ka zahrada, lezecka oblast,...

    Noa ono fakt jo. Navic je to tam fakt hezky i jako mestecko a umi varit i halusky, coz jsem potkal v CR poprve...


    Fotka : botanicka zahrada, ala stredomori a lezecke steny

    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: imho nadoba je staKan ...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jo a dobra zprava: dnes jsem se osmelil, a po te, co mi id MiM zaplatil 3 najmy a zaroven se zadluzil 3. najmem o patro vejs. Proste jsem mu rek: vypadni hajzle, jinak te sezere Zelena Pdisera.

    Od zitra dohlizim na to, ze bali. Od 1.7. Do nej zacnu regulerne kopat, taky tu mam teleskopicky bic, a myslim, ze fakt pobezi.

    Svoboda, svoboda, rovnost volnost pohoda!

    Amen.

    23,93!!!

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A jinak: takhle se tady (poprve od svatby - vcetne- mame)



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Copy a paste od jinud, kde mama/teta se ptaj, zda je Adla uz na ceste domu:


    Az se navrati. Snad ji Peklo neschvati! V to bysem mu musel branit.

    Zitra asi Kromeriz, furt ne na pakarnu, ale cely weekend je “weekend zameckych zahrad” a ja uz par let touzim po Foucoltove kyvadlu, bludisti z keru (to chci misto zahrady!!!!). ... prej tam ma showtime Fiskars, tak beru nuzky na vetve a v ramci “praktickeho pouzivani nastroju od 12:00” budu dal touzit po tom, kterak nuzky dotahnout... kdyz je to zalite v plastu s matkou, co nepoznala otce...

    No nic... odpoved: dnes

    —-

    (K tomuhle patri uz jednou prilozeny obrazek)


    Mm chodem zjistil jsem, ze Adle je anarchysta pravicak, tak jako ja.

    Poprve, co mi odmitla poslusnost (ale nakonec sla), tak jsme se snazili proniknout do “Marxova Parku”; podruhe, kdyz jsem ji zlobil neustupnosti, tak nase cesta vedla do “byvaly dul Stachan” puvodne dik Salamonu Rotschildovi spise dul Hubert.

    Me ta jmena dolu prestala bavit u Julka Fucika 5.

    Ale Adla se prej nerada sape, nebo toula po kolejich...

    Tomu rikam vyvoj vztahu. Asi jsem na ni hodny, pac uz mrci jen, kdyz kolikuje stan ve vychrici kod Kycerou, ale to, ze nedokazu v temze pruvanu rozdelat ohen, prejde polibenim.. no a tak...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyhle me zajimaji hodne, pac je to kousek od chatky, ktera vodu nema. Konkretne tahle byla vyschla, stejne jako vodopady kosek vedle. Bez vody bude zle, no.

    Nejblizsi dalsi snad funkcni az pak pumpa na Pohoranech, coz je cca 4-6km streka

    Žábí studánka | Národní registr pramenů a studánek
    https://www.estudanky.eu/12521-studanka-u-cesty
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Narodni registr pramenu a studanek


    eSTUDÁNKY | Národní registr pramenů a studánek
    https://www.estudanky.eu/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Klicove slovo “štola, šachta” taky docela dava
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vodopády České republiky
    http://www.vodopady.info/cz/vdpCR.php
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Checheche

    Bohuzel screenshot, pac to nejde jinak vykopirovat. Sem si rikal, ze Stachan, co to je zac, krom panaku, co jsou spis pullitr... tak tady to mame.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ha!!! V appce mapy.cz jde hledat celou tridu objektu a funguje to tak, ze seznam ukazuje nejakych cca 15 obektu okolo mista, ktere je v centru zobrazene mapy, kdyz vsak clovek odscroluje (oddali mapu do sirsiho pohledu) zustane vyhledane jako spendliky v mape, takze muze obekt hledat klidne v cele cr. A potesil me tag “zaniklý objekt či ves”

    Taky treba “synagogy” je dost zajimave videt

    To je dobry, to je dobry! Dokonce jsem si zridil ucet (dali na moji radu a uz neni treba mit na seznamu email, staci jiny).

    Jsem potesen, pac na iPhonu je to s openstreet mapama spatny.


    Navic maji vsecky zajimavejsi lokace popisek a fotky, to taky vcelku cumim.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Uz jsem nasel vesnici, co se jmenuje Mesto, ale tady maj dobrou zoo.

    Kousek od Kunova, nachazi se totiz vrsek Holubi, Hribeci, Velky Tetrev a Jeleni ;)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hmm hmm, ze by weelet?


    Důl Gabriela
    Karviná https://mapy.cz/s/nenoleveka

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Taky se vam deje to, ze kdyz je jaro, zacnete touzit po podzimu a v lete se opajite predstavou, jak tajuplna bude zima, az konecne prijde?

    Letos mam vymluvu, ze ty dva dny snehu )na 3 mesice), ze to nebyla zadna zima. Ale jsem ja normalni? Vzdyt je hezky, dokonce i poprchaji zahradni desticky, kdyz cloveku nevadi mokro v botach a za krkem, a to, ze rano nemuze ze same kosy skrtnout zapalovacem, tak se da chodit na weelety. A ja, pokud bych spal, snil bych o zime?

    Overdrive, nechces si dat par facek?

    Vecne nespokojeny s tim, co mam.

    Proto to sem pisu, je to takove zamysleni, neco jako poznamka do denicku s jezkem v peci. Preci.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A hele, tohle jsem neznal:

    Hawkline Monster_ A Gothic Western, The - Richard Brautigan.epub | Ulož.to
    https://uloz.to/file/gBe11nDe/hawkline-monster-a-gothic-western-the-richard-brautigan-epub

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---


    "Ondřejník, Frýdlant nad Ostravicí"
    Ondřejník
    Frýdlant nad Ostravicí, okres Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj, Česko
    https://mapy.cz/s/felefuhudo



    Přírodní památka Ondrášovy díry
    Malenovice https://mapy.cz/s/carocaleco


    A pak jeste lom u Sternberka, pac za Zdenicou se budu holt muset zajet podivat, a nekde je treba prespat


    "Ostředek - opusteny lom u superka"
    Ostředek
    Šumperk https://mapy.cz/s/hehavegujo




    Nemusite lokace zbytecne sirit, ale pokud by se nekdo chtel pridt, staci rict. Ne vzdy ale jedu/jedem autem.

    Pokud by nekdo chtel nashareovat nejaky zajimavy lokace, klidne v celem CssR, nebo i za hranicema.
    Rad jezdim, treba i vlakama.
    Preferovane jsou mrtve fabriky, stoly, jeskyne... hory zas az tak nemusim. Cokoliv zajimaveho, idealne s minimem lidi okolo. (Ty Ondrejovy Diry to nesplnuji, v Beskydech defacto neni lesni/polni cesta, kde by nebyla znacena stezka).


    Pokud by nekdo chtel nashareovat nejake Trampske Osady, kam clovek nemusi mit klice, staci, kdyz tam necha par nastipanych metru dreva, budu velmi rad.

    Stejne budu velmi rad za nejake trampske legendy. Mia uz ma sice kozy a prdel, ale kdyz jsem ji naposled vykladal o hykalech a vodnicich (a vymyslel si mrtveho muze kousek od stezky, kam chodime se psem), tak se ji pak klepala kolena, coz me bavi (a ji taky - a uz sas hrajem draci doupe, hadejte, co si vybrala za povolani... jasne hranicare, akorat se specializuje na cviceni a kradeni koni... fakt jsem ji do toho nekecal, to ona sama, jen me to potesilo. Ja ji hraju NPC “lovec prizraku”, coz je mestsky elf, ktereho unesli lidi od elfu, aby jej vychovali ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam