• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    FRDK
    FRDK --- ---
    OVERDRIVE:
    Rekonstrukce beskydské přehrady Šance končí. Bude bezpečnější - Moravskoslezský deník
    https://moravskoslezsky.denik.cz/...region/rekonstrukce-beskydske-prehrady-sance-konci-20181015.html
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vykolejeny cas - Dick Philip Kindred.epub | Ulož.to
    https://uloz.to/file/AQeV2tBk/vykolejeny-cas-dick-philip-kindred-epub
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    FRDK: Kdyz mas malo baterky a fotis a uploadujes, klient je pohodlnejsi, pac ma rychlej dostupne buttony.

    Fotil jsem v dobe cca 4% baterky
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    FRDK: Na sanci jsem byl za posledni rok asi 6x, sak viz sanatorium z “domecku pro panenky”, ale ze by tam neco rekonstruovali...? Cuze?

    Mmchodem ta prehrada je dilo Adlina otce, mam dojem, ze celemu projektu engineersko-architektonicky sefoval.

    On je (dnes uz bejvalej) vodohospodar.

    Kecat s nim o rekach, povodnich a tak je dobry.

    Akorat on uz moc nemluvi, ma takovy to: “lidi me moc nezajimaj, nase svety se rozesly”, chodi do lesa s puskou, nebo i jen tak, vari a povetsine mlci.

    Na rodinu spis vrci. Ale me ma vcelku rad, pac rozumim alespon zakladum vedecke metody....


    Sanci tudiz v oblibe mam, ale,... mmchodem byl jsi na exkurzi na Harte? To si dej. To je vylet na 2h, jen projit vnitrkem prehrady... moc hezke.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mozna se toho kraba, ee raka, dockam driv nez tusim.

    Zacina mi vcelku pripadat nenormalni, ze za den snim 4500kcal avecer dostanu chut na 6 krajicu chleba s avokadovou pomazankou a cesnekem.

    A pritom v xichte zacinam pripominat smrD.

    Takhle hubeny jsem snad jeste nebyl.

    Pravda, poslednich 14 dnu jsem nezral, jakoze krom caje s cukrem nic, treba 4 dny.

    V tom je deprese svine, proste zvejkat vatu, i dyz by to byl kaviar, tak proste nemas duvod.

    Hlad je proste neexistujici pocit.

    Zato ted mam fakt hlad.

    Jako jo, to je normalni, z neceho ten mozek zit musi, ale takovej?


    Tvaroh, vajicka, banany, kus hoveziho, ovocny salat, zeleninovy salat, pulka kondenzovaneho mleka, krab sardinek, 4 syrova vsjcs, vic jak pulka chleba.

    Furt mam hlad.


    Kdyz jsem videl psa takhle zrat a pritom furt hubnout, kdyz jej veterinar otevrel, skladala se vicemene jen z rakoviny.
    Ani ji nezaviral, jen si nechal schvalit, ze uz ji nechci budit.

    Blby je, ze tohle se me fakt netyka, a ja sem s tema sebevrazdama fakt srac.


    Jako plan je jasnej, smicka kolem krku a auto v maximalce na svestku. Ale uz jste to nekdy zkouseli.


    Jdu dojist dalsi 2 chleby a cist si PK Dicka.
    FRDK
    FRDK --- ---
    OVERDRIVE: Však teďka jsi měl možnost sledovat rozsáhlou rekonstrukcí prehrady Šance, byls tam, ne..?
    FRDK
    FRDK --- ---
    OVERDRIVE: Jo, jeden z důvodů, proč ho nepoužívám.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    FRDK: Z klienta nejde
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---

    A navic KECAM! Videl jsem v Praze vznikat novy kus trasy metra A. Odstehoval jsem se presne v momente, kdy uz bych nemuse z Jiriho z Podebrad na Veleslavin prestupovat.

    S Ukrajinskym delnikem, ktery se me furt snazil presvedcit, ze mam bud pit nebo hulit, tak jsme skakali do 11m vysoke hromady pisku, ktera, spolecne s bagrem, pusobila v jame budouci stanice, desive malicka.

    Dost jsem se tehda bal, ale bylo to jak tobogan.

    Jen po zebrikach nahoru to byla streka.
    FRDK
    FRDK --- ---
    Došla mi sekyrka na vandry. Na opasek. 326 gramů.

    FRDK
    FRDK --- ---
    OVERDRIVE:
    OVERDRIVE:
    OVERDRIVE:
    OVERDRIVE:
    OVERDRIVE:
    OVERDRIVE:
    OVERDRIVE:
    OVERDRIVE:
    OVERDRIVE:
    OVERDRIVE:
    OVERDRIVE:
    OVERDRIVE:
    OVERDRIVE:
    OVERDRIVE:
    OVERDRIVE:
    OVERDRIVE:
    OVERDRIVE: Až se naučíš dávat všechny fotky k tématu do jednoho příspěvku, dostaneš ode mne jeden velký nefalšovaný +
    :-p
    FRDK
    FRDK --- ---
    OVERDRIVE: Ty byly super. Ty chrániče kotníků! Škoda, že jsem je neznal dřív, coby dítě, ušetřil bych si spusty do krve rozedřených kotníků od hranatých klik pionýra super de luxe, BMX a Esky.
    OVERDRIVE: To si pořídím. Proužky jsou boží, zrovna jsem koukal po nějakých námořnických trikách. Předloni jsem si dovezl jedno takové na památku z Oděsy a matka mi ho zabavila :)
    OVERDRIVE: Rum jsem chlastal hodně, je levný, vždy a jedině rum, ve všech vecerkách, nikdy se nikdo nepřiptal, rumu říkají rum fšichni bych řek, když chci karibský rum, řeknu karibský rum, když chci kubánský rum, řeknu kubánský rum, když chcu rum, řeknu rum. To dá rozum, kurva!
    Startky, když bezfiltry, vždy od startu a nikdy jinak :)
    Startky imo zanikly se Startkama, čestrfíldky nejsou Startky, nikdy mi nechutnaly. Krátké Camelky!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nastesti, pred barakem mi lita povetroň,
    Kdyz hodim do vzduchu kaminek,
    Tak ten blboň, skoci po nem, pac mysli, ze je to hmyzak.
    Jenze ten muj oboloň, nevi, ze tu mam slivoň, jabloň, a taky treseň.
    A hmyzu prehrsel, tak co by se ...
    Takze mam blboně u jabloně, a hmyzaky v zahoně,
    Poletim v baloně,
    Nasrat kvas oboloně,
    Mam vlastni.
    Jak ty hozene kaminky.

    A recyklovane vtipy, protoze dava jsmysl,
    Kdyz odstoupis, a koukas a slysis.

    Ne kdyz rymujes jen proto, ze se ti libi pismeno Ň.


    Tak teda, zas zadna veda, a na tvrde Y jako vzor.
    Nacnoi Dazor.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jeste odpoved, za mou jarni depresi, ohledne “konce zlateho veku”:


    Takze jako jo, veci vznikaji.

    Ja jen: farmarske trhy a “bez obalu” a “fair trade” a tyhle veci... ja nevim no...

    Kdyz sem byl decko, v Olomouci byvaly kazdy den od 6 od rana trhy se vsim, co kdo mel v prebytku.

    Tam ribiz, tam maliny, tajdle med, tu slivovica, nebo vino z kde ceho...

    Dnes musim byt strasne eko, bio, stoji to mrdy penez, abych mel na vosk na knirek a britvu u lazebnika.

    Me to pripadne,... divny?

    A stojim v te chrmicce a premyslim, ze na mapach, 100m odtamtud jsou pojmenovane ulice, jen tam nikdy nevyrostly domy.

    Ja nevim.

    Neco mi chybi. Teda krom toho, ze bych chtel prebytek angrestu.

    Ale videt, jak se lidi rozplyvaji nad tim, ze vypestovali rajce, a pritom to same dokazou udelat na balkone v panelaku jen tim, ze ta nahnila, z merkada, vrazido hliny a 4mesice zalivaj.

    Jak se rozplyvaj nad domacim chlebem, kdyz blahe pameti Hanka to same delala na pase a to za zlodejske rude spiny, pac dnes chleba chutna jak krave z cepce a bachoru.

    Ptal jsem se otce, proc uz olma nedela bio jogurty, tak je to snadne, neni za tim zadne spiknuti.

    Lide proste radej koupi shit za 11,40,- nez bio za 13,60,-... takze dnes kupujem “domaci yogurt” za 70,- lahvicku. A je to doprdele hrozne cool.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Oni ty prachy vzali asi i na Maricku a dalsi “bohulibe” hippsterske zakladny.

    Kdyz jsme ve Fajne Dilne dostali zakaz bavit se o crackovani wep/wpa, pac je tam “zrovna nekdo z radnice”... nasral jsem se tak, ze jsem sel na radnici a jako volnocasovou aktivitu jsem se jim naboural do CzechPointu a zalozil si asi 200 datovek.

    Vim, ze je to “tesne vedle”, ale me tohle “drzhubne” za drobaky desne sere.

    Jakoze desne.

    Stejne jako zpiceni Pirati, kteri se nikdy neukazou v hackerpace, a to uz tam chodej i KDU-CSL a ANO.

    Nebo treba pirati, kteri nevedi, ze Ostrava ma nasetreno skoro miliardu na rekonstrukci nemocnice, a na otazku “co tam tedy chcete postavit” ma kazdy odpoved, jen pirat odpovi: to si budu muset precist nejake clanky na netu.

    To je kurva moje generace.

    Nesplnene domaci ukoly, serialy, parkoviste a zavist Elonu Muskovi.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dostal jsem nejake priklady, ze kultura v Ova funguje... tahle reakce neni uplne presna, jak cislama, tak mojim vyjadrenim, akorat se mirnim, pac to pisu Adline mame a jeji tete:
    —/


    Cerna Louka je Cultoor. Bezva banda. Vzali sto milionu jen na ten kulturak. Chteli nas tam taky, jako hackery. Povinost byla: neprotestovat proti nicemu, co dela radnice (a uz vubec o tom nepsat), a prestat zverejnovat jakekoliv chyby v programech a hardware, ktere by mohly vest ke zneuziti.
    Rek jsem jim neco o svatebni noci, kde to zenich cpe neveste do zadku a jeste nema koule, a tam jsem jim taky doporucil, at si nacpou rulicky radnicnich penez.
    A zkrachoval s dluhem 80tis, ale cistym stitem, a nevestou i koulema.

    Cerna Louka je MEGA ROZKRADACKA! (Nemyslim pripadne archeology, ale to co tam ted dela cu-tu-ru)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kamaradka zpiva, strasne spatne : “nikdy jsme neplakali, ze je nas malo”, a ja musim rict, ze bych obcas rad citil v tom vyroku ten vzdor, ne ten komentar, ze nam vlastne, jako generaci, spis tecou slzy.
    Pac co po nas zustane?

    Kdysi se me otec ptal, co chci v zivote delat, a ja mu rek: “je mi to jedno, ale nechci zmizet bezestop”

    Dodnes si to pripominam, kdyz si koupim neco v petflasce a rohlik zabalim do mikrokretenaku.

    (Mmchodem, musel jsem poprosit spolubydlici, at mi na pokusy s kvasem daji petflasky. Zadne doma nemame uz tak 5 let. A po trech dnech jsem je musel zastavit, pac 6 flasek od kofoly za 3 dny mi FAKT staci)

    Chjo
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A nebo mohla nad Ostravou chvilku stat rozhledna.

    Ja jako vim, ze nic netrva vecne, chran Buh.

    Ja jen, ze za meho zivota, a rekneme, ze jsem nacal druhou pulku, nevidel jsem nikdy, jak se stavi prehrada, komin, dokonce ani blbe letiste,...

    Jsem proste generace, ktere je dano videt zanik zlateho veku.

    Videl jsem umrit papirnictvi, knihkupectvi, pekarny,... tak jak to chtelo to rudy svinsvo.

    Jako knihovnik jsem videl 2 lidi v knihovne za tyden, sedavam sam v kine (kde stejne nic nehraji), balet ani nevim, zda se jeste hraje...

    Zato v hospode si casto nemam kam sednout.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Bourani nam jde. Jen furt nevidim zadny novy stavby. Krom parkovist a supermarketu


    Civilizace asfaltovych poli, pac ostatni uz zapomeli. Pak vyhynuli, v 140km/h

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam