• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    SPECZ: Negativni.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: Dyk to delaly i nase babicky, tak to musi byt zdravy.

    Nevím, jak vaše, ale moje umřely. To za extra zdravé nepovažuju.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Tak dam pak vedet + prip. do posty odzkousena vstupni data pro doktorstvo :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: tak ja mel jet do prace dneska a muj kolega=skoro nadrizenej ma u zeny v praci pozitivni testy. me je 3 dny fakt divne, tak nejak na bliti i nebyti, ale zaroven mi vlastne nic neni, jen se potim a trochu me boli vsecko.

    zaroven 2 lidi v praci vypadli z peti, na to, ze maj intenzivni rymicky, a vzali si PN....


    takze mam dojem, ze nas to tady konecne dohnalo. doufam, ze sam jsem se jen potreboval 30h vyspat, a ze me boli klobecky a tak, tak ze je zpusobeno tim, ze jsem nekolik tydnu moc nespal, spis chlastal, nekolikrat [asi 30x zmoknul], poridil si 3x upal, az se z toho celej loupu...

    ale jeste chviliku a mam dojem, ze tady mame prvni vlnu, ale konecne lokalne.

    stalo me to ale kua chleba, pac mi upadla hlava do klavesnice, a misto, abych mu pritopil a tim jej dokvasil, tak jsem usnul a upekl nedokvaseny chlebik.... co uz... jist pujde, nebo pujde do kvasu, a zjistil jsem, ze jde pect v remosce uplne v klidu
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    Tak jsem si dosel udelat test na cinskej moribindus. Puvodne jsem pocital s tim ze za to budu muset platit, po nakrmeni doktorstva patricnymi vstupnimi daty mi to udelali zadarmo. Vysledky pry budou zitra.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „V červí díře jsou základní existenční pravdy hmatatelné. Není vidět do budoucnosti. Nedá se změnit minulost. Celý život je běh do tmy. Proto jsem tady.“

    Citace z knihy
    Axiomat
    Egan Greg
    Je zákonem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Oooooh!!! Ano!!!!
    -/—
    „Jak moc se od sebe mohou dva lidé lišit?"

    "Nevím. To si piš, že ty jsi sakra jiný."

    "Myslíš, že se v těch miliardách nenajdou lidé, kteří budou stejní jako ty?"

    "O čem to teď mluvíš? O reinkarnaci?"

    "Ne. O statistice. ,Reinkarnace' není možná - neexistují duše, které by se mohly znovu narodit. Ale jednou se - čirou náhodou - objeví někdo, kdo v sobě bude mít všechno, co tě charakterizuje.“

    Citace z knihy
    Axiomat
    Egan Greg
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Jestli přemýšlíš o tom, jak se se mnou dohodnout, zbytečně ztrácíš čas," říká Carter. "Nic takového nebude. Uděláš líp, když začneš přemýšlet, jak se smířit s tím, co se musí stát."

    "Do prdele, já se s tím nechci smířit."

    "To není pravda. Jenom nechceš, aby se to stalo, ale stane se to. Tak se s tím nějak vyrovnej. Určitě jsi už někdy o smrti přemýšlel."

    Tak přesně tohle potřebuji: útěchu od člověka, který mě má zabít. "Jestli chceš slyšet pravdu, tak ani jednou. Další věc, ke které jsem se nikdy nedostal. Proč mi nedáš deset dvacet let, abych si to vyřešil?"

    "Na to nepotřebuješ deset let. Stačí malá chvilka. Podívej se na to takhle. Trápí tě, že mimo tvoji kůži něco existuje a ty tam nejsi? Že na temeni lebky najednou končíš a dál je jenom vzduch? Jasně že ne. Tak proč by ti mělo dělat starosti, že přijde doba, kdy tady nebudeš - proč by ti na tom mělo záležet víc než na tom, že jsou místa, kde nejsi?“

    Citace z knihy
    Axiomat
    Egan Greg
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Camus Cizinec / Sartre : Nevolnost... ta chvile pred smrti/popravou, jako uprimny ateista... ac verim v Boha, tohle jsem ja:

    —-


    „O něco zpomaluji, zkracuji kroky, předstírám potíže s nerovným terénem. Proč? Vážně si myslím, že mi pár minut navíc dá šanci vymyslet nějaký oslnivě brilantní plán? Nebo si kupuji čas jenom tak? Abych si prodloužil agonii?

    Zastavuji se a najednou zjišťuji, že se mi zvedá žaludek. Křeče jsou silné, ale kromě slabé kyselé chuti mi do hrdla nestoupá nic jiného. Když to pomine, otírám si z obličeje pot a slzy a snažím se zastavit chvění - a víc než cokoli jiného se mi protiví fakt, že mi záleží na mé důstojnosti, že mi není úplně jedno, jestli zemřu nebo nezemřu v kaluži zvratků a budu při tom kňučet jako malé dítě. Jako by teď byla důležitá jen tato cesta ke smrti; jako by těch několik posledních minut mého života vytlačovalo všechno ostatní.

    Ale ono to tak je, ne? Všechno ostatní je minulost, všechno ostatní skončilo.

    Ano - a tohle taky skončí. Jestli zemřu, není třeba ,smiřovat se' sám se sebou, nemá smysl ,soustředit se' na smrt. To, jak se stavím ke smrti, je stejně pomíjivé a stejně bezvýznamné jako to, jak jsem se stavěl ke všem ostatním okamžikům svého života.

    Tomuto času bych mohl dát smysl jedině tehdy, kdyby se mi podarilo prezit”
    .....

    „Tiše se směju, abych zamaskoval, jak mne ta naprostá lhostejnost pokořila - to odmítnutí dívat se na mne alespoň s trochou soucitu.

    "Takže lidé to snášejí dost špatně," říkám. "A fy?"

    "Já to snáším celkem dobře," říká suše.

    Znovu si otírám obličej. "Asi jo, co? Proto máš ten čip v mozku? Abys mohl v noci spát, až to uděláš?"

    Váhá a potom říká: "Svým způsobem. Ale tak jednoduché to není." Mává pistolí. "Hejbni sebou. Musíme ještě dál."

    Otáčím se a otupěle uvažuji: Právě jsem řekl člověku, který by mi mohl zachránit život, že je méněcenný vraždící stroj s poškozeným mozkem.

    Jdu dál.

    Nakrátko zvedám hlavu k idiotsky prázdné obloze a vzpírám se přívalu vzpomínek, které si v duchu s tou úžasnou modří spojuji.“

    Citace z knihy
    Axiomat
    Egan Greg


    (Povidka Prochazka)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Aaagh!!! Ajurvedsky sracky! Uz zas.

    Kurkuma + mliko + med. Pred spanim.
    Pro astmatika.


    Dyk to delaly i nase babicky, tak to musi byt zdravy.

    Co je tohle xakru za nazor? Ze 100 let stara nevedecka metoda je dobra. Jakoze nepasterizovany mliko promo z cecku obsahujici salmonelu, boreliozu a mononukleotidu je nejlepsi pro deti.

    Rostu, na druhou.

    Nastesti astmatik adela sla a vylila mliko pred spanim do drezu, pac jsem prudil dost, aby uznala, ze na kravskem mliku, ktere zahlenuje, neni pred spanim pro astmatika nic dobreho.

    Rozmychat sto tun rtuti a vybombardovat tim vsechny ajurvedsky kliniky. Az jim spadne na hlavu 30mm rtutovych srazek, klidne bych to dolozil jeste 200 tisici olovenych kulek z A10 tank killer, v razi 10mm.

    Trochu tezkych kovu by mozna naucilo narod cikanu, kteri dodnes nepochopili hrncirsky kruh, ze tezke kovy a mliko NEJSOU DOBRY NA SPANI.

    Nic proti odvaru z makovic v roztoku kyseliny ascorbove, maka to dobre, jen si clovek za par tydnu uzene fakt poctivou klepavku rukou, delirium a diarheu.

    Kazdopadne nase babicky uspavaly deti odvarem z maku.

    Taky moje prababicka mela 12 deti a prezily 35 rok slovy dve, zapisem arabskymi cislici 2/12


    Navrhuju postup: pokud magie a ajurveda funguje, ten, kdo to tvrdi, bude to muset dokazat pred porotou slozenou ze vsec clenskych zemi OSN, a kdyz to nedokaze, narazil bych jej/ji prdeli na kul, az mu/ji vyleze z huby a to verejne a natocit na facebook a instagram.

    Plati i pro veci jako skodlivost ockovani a podobne.

    20-30 verejnych poprav by IN MY HUMBLE OPINION uplne stacilo.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jak rika jeden vyucujici v Basnicich:
    Budu vas ucit biochemii a me jmeno je Cohn, coz je vsechno, co vas budu ucit.

    C, O, H, N.

    ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Napínám uši, ale v tuto chvíli už neslyším ani nejtišší náznak aut; jen ptačí zpěv, hmyz a praskání suchého chrastí pod nohama. Do hajzlu s přírodou. Nechci zemřít tady. Chci skončit se životem jako člověk: na intenzivní péči, pod morfiem mít kolem sebe svinsky drahé doktory a necitelné, neúnavné podpůrné přístroje. Pak může mrtvola vyletět na oběžnou dráhu - nejlépe kolem slunce. Je mi jedno, kolik to stojí, hlavně abych neskončil jako součást nějakého zasraného přírodního cyklu: uhlík, fosfor, dusík. Zapuzuji tě, Gaio. Jdi si vysávat živiny z někoho jiného, děvko chamtivá.“

    Citace z knihy
    Axiomat
    Egan Greg
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Varim porad s kvasem a tak jsem narazil na...


    Zdivočelý kontinent - Keith Lowe | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://m.kosmas.cz/knihy/202605/zdivocely-kontinent/


    Sebrano tady, a vesela cetba je spis to vareni, konecne viz ma ikonka.

    Polévky z kvásku I: rakousko-uherské - Kyselo, schur a keselica | Zkvašeno.cz
    https://www.zkvaseno.cz/polevky-z-kvasku-i-rakousko-uherske

    Furt uvazuju, ze se vyseru na korporat a udelam si malickou restauraci a obchod, aneb vsechno zkvaseno (casem i vypaleno). Kdyz to nepude, korporat vzdycky podlozi v oblozi.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Jj neco se v Aha asi tocilo. Ale co muzu posoudit, mosva je moskva.

    Kde je bitka s propiskama? Jedinou, co si pamatuju, tak je tuzka na vyslechu v base z Brutalni Nickity.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hrozne “roztomilackove” keci, ale co mi z toho vypadlo je, ze ted za 2h prelozim svou budouci 1.sumavu, vrznu ji do nevyhrate remosky (pac troubu nemame, krom zeny a feny barzoje) a dej se vule Jeho...


    Recept:

    https://www.cuketka.cz/?p=11418

    A komentar k remoskam:

    https://www.vune-chleba.cz/2018/07/peceni-kvasoveho-chleba-v-remosce/

    (Super je to zdobeni, to pouziju, az se peceni povede konstantne nekolikrat, a nakrmim tim pak rodice, a prarodice)
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Ja mam nejradsi tu bitku s propiskama.

    BTW, moc se mi libi jak maj v praze, v budove megaztratu na Mafianskym namesti, v hornim patre napravo od hlavniho vchodu nekolik velkoplosnejch fotek z nataceni Bourneovsky trilogie :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Bourne VS The Proffessor - The Bourne Identity
    http://www.youtube.com/watch?v=CDlQPAF50cc
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Na filmech me fascinovala ta uveritelnost, podobne jako u Bratra, a taky to, ze sceny jsou fakt tocene na mistech, kde se maj odehravat. Moskva je Moskva, Curich je Curich a Goa je nejaka Indianska plaz; zadny podvody se studiem a Prahou.

    Knizky jsou (cet jsem jen 3 a zda se, ze je jich aspon 16, mozna vic), tak nejak bliz Sakalovi.

    Vic se tam hraje na psychologii Bourna a na to, jak hackuje ruzne kontrolni mechanismy statu, policii a tajnych sluzeb.

    Z filmu mam nejradej ten moment, kdyz je na vanoce v tom statku, co neni opusteny, a pak sejme Threadstona na tom zasnezenem jezere v rakosi. Mraziva scena, i kdyz vim, ze by brokovnici neprostrelil nadrz na plyn, ale to neni podstatne.

    Jak jej ohlusi tim, ze vyzene hejno kachen a pak jej sunda broky.

    To pomale umirani, zbytecne, v mrazu, s vanocnim stromkem a deckem s tatinkem za zady.

    Uplne mi vzdycky bezi mraz po zadech.

    Vicemene neznam nikoho, komu by se prvni tri Bournovky, s Matem Diamonem (ktery hraje asi jako Harrison Ford, proste blbe cumi), tak komu by se nelibily...

    Temne, dynamicke, pritom ne zrychlene.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    The End (Original): Jim Morrison Video Tribute
    http://www.youtube.com/watch?v=EkFCJyqd0As
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: To je vyborny i jako film(y).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam