• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dokonce uvazuju, ze si poridim samovar, chifiru se trocha bojim. Magorak bez vajglu a muskatoveho orisku, ale kdo se kdy predavkoval kofeinem/teinem, ten vi, proc se je potreba moc silnych kav a caju bat... Bota01 potvrdi. Hades jednou nespal 3 dny a leze a slintal, pac kdyz si delal instantku, bracha jej drbnul do ruky a pak se stenkrovali, ze nevypije to kafe z instantky, ktere bylo vic jak pul hrnku. Vypil, a netvaril se pak jeste nekdy, ze by si chtel dat kafe, nebo ze to snad byl dobrej napad.
    Kazdy, kdo delal v cajovne a ochutnaval caje [coz se nedela, mas merit teplotu/cas a mas mit vahu, ale budiz], tak taky o precajovani vi svoje....


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Chifir'

    Chifir' (Russian: Чифи́рь čifir' or alternatively, чифи́р čifir, without the soft sign), is a type of strong tea brewed in Russia. It is closely associated with the prison system of Russia, and is typically drunk by inmates.

    Chifir is typically prepared with 5–8 tablespoons (50–100 ml) of loose tea (or tea bags) per person poured on top of the boiled water. It is brewed without stirring – at least until the leaves drop to the bottom of the cup. During the brewing process the caffeine breaks down, and the leaves start to pour adenine and guanine into the water, which does not happen during traditional tea-making.[citation needed] Sugar is sometimes added; the nature of the brew tends to result in a bitter flavor. It is to be drunk slowly, otherwise it may cause vomiting. Ultimately, making chifir involves brewing a great deal of black tea and for a long time. It may be left to brew overnight and drunk either hot or cold.



    Vzdy me zajimalo, co to je vlastne zac, pije se to v Atom RPG, a dodava to docela dost +1 bodu [sila, pozornost] a pije se to i v Lilinovych knihach, jeho kriminalnicky dedecek pry dela nejlepsi chifir...

    Chifir' | WikiTea | Fandom
    https://tea.fandom.com/wiki/Chifir%27

    dobra je taky ta wiki, to je dost zajimave, ze existuje.... rozhodne si v ni rad poctu.
    jak ovsem varit caj pres noc, tim si nejsem moc jisty....

    8-10 lzicek caje na cloveka... hmm hmm
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „A je to tak. Vypadám jako slimák. Hodně jsem nad tím přemýšlel. Vlastně ani na nic jiného nemyslím.“

    „A přišel jsi na něco?“

    „Ani ne. Jen na to, že matka to dobré v sobě nikdy neměla moc ráda. Myslela si, že je to nudné. Bezcenné.“

    „No tak, určitě přece…“

    „Neříkej to,“ zvedl ruku, aby jí zabránil ve chlácholení. „Tím to jen zhoršíš. Moje matka se za mě stydí. Pravda je prostá. Můj zlý mladší bratr a ty jeho zářivé úsměvy jsou její chlouba. Neříká se tomu náhodou paradox? Já jsem stvořený z dobrého, ale nic pro ni neznamenám. On je stvořený ze zlého a vida: ona ho za to miluje. Zbožňuje ho! Takže on je teď hodný syn, protože dostal spoustu lásky. A já, kterého stvořila ze svého soucitu a vznešenosti, jsem zůstal stát na mrazu.“

    Candy se sevřel žaludek. Moc dobře chápala Covenantisova slova. Znala blýskavou přitažlivost zla. Viděla ho na vlastní oči a přitahovalo ji.“

    Citace z knihy
    Abarat 03 - Abarat: Absolutní půlnoc
    Barker, Clive
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Zrození Půlnoci bude krvavé, ale věřte mi, až se stanu císařovnou Abaratu, pozvednu vás tak vysoko, že myšlenky na to, co jste musely udělat, budou nepodstatné. Od této chvíle nejsme přirozené ženy. Možná jsme ani nikdy nebyly. Nemilujeme lásku, děti ani pečení chleba. Nebyly jsme stvořeny, abychom udržovaly oheň a houpaly kolébky. Jsme neúprosné skály, o které si nešťastní muži rozbíjejí své křehké hlavy. Nelze s nimi žít v míru, nelze se za ně provdat. Musejí skončit pod naší nadvládou, nebo mrtví pod zemí, po níž budeme kráčet.“

    Citace z knihy
    Abarat 03 - Abarat: Absolutní půlnoc
    Barker, Clive
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.o
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „plakal kvůli nim, plakal ve spánku a probouzel se sám do tmy,“


    Urcite je to citace, fakt je to citace,
    Citace z knihy
    Neuromancer
    Gibson Wiliam

    Jako bys to neznal. Probuzeny ve 4:44 rano, jako bys to neznal, spoceny, kdekoliv, a jak moc je jedno, vedle koho,...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Pobyl tu celý rok a pořád ještě snil o kyberprostoru. Každým večerem v něm uvadala naděje. I když nabral rychlost a měnil směry a řezal rohy, stejně viděl ve spánku matrix, ta jasná vlákna logiky, rozvíjející se bezbarvou prázdnotou…“

    Citace z knihy
    Neuromancer
    Gibson Wiliam
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Case zvedal svoje pivo a vtom nastal jeden z těch podivných okamžiků ticha, jako kdyby stovka vzájemně nezávislých hovorů došla najednou ke stejné pauze. Pak zazvonil smích té kurvy, podbarvený jakousi hysterií.“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Priznejte se, kdo jeste necet Neuromancer-a?!!!

    —-


    „Nebe nad přístavem bylo šedé jako mrtvý kanál televize.
    „Já nefetuju,“ zaslechl Case někoho říkat cestou davem před dveřmi Chatu. „Akorát to moje tělo si vypěstovalo tak obrovskej hlad na drogy.“ Takhle se ve Sprawlu mluvilo a žertovalo. Chatsubo byl bar pro notorické bezdomovce. Mohli jste v něm pít čtrnáct dní a neuslyšet ani slovo japonsky.
    Barman Ratz točil sudový kirin do sklenic na tácu umělou rukou. Rytmicky se mu chvěla. Spatřil Casea a usmál se, zuby protkané východoevropskou ocelí a hnědou trouchnivinou. Case si našel místo u baru mezi pochybným bronzem jedné z kurev Lonnyho Zona a zmačkanou námořní uniformou dlouhého Afričana, který měl lícní kosti zbrázděné pravidelnými řadami rituálních jizev. „Prve tu byl Wage a s nim nějaký dva klauni,“ řekl Ratz. Podával zdravou rukou přes bar točené. „Máte spolu něco, Casei?“
    Case pokrčil rameny. Holka po pravici se zahihňala a šťouchla do něj. Barmanův úsměv se roztáhl. O jeho šerednosti šly legendy. V téhle době si krásu mohl dovolit každý, a kdo se jí vzdal, měl to ve znaku. Sahal pro další džbán a starobylá protéza zakvíkla. Byla to ruská vojenská protéza, sedmifunkční manipulátor s fidbakovým posilovačem, vložený do plastiku růžového

    „jak žížala. „Vy jste moc velký šoumen, Herr Case,“ zabručel Ratz: ten zvuk měl být smích. Poškrábal si růžovým klepetem převislé břicho zakryté bílou košilí. „Jste tak trochu komický šoumen.“
    „Jistě,“ řekl Case a upil piva. „S někým tu sranda bejt musí. S váma ale do prdele vážně není.“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dame si vecerni meditaci? Dame...

    Yat-Kha - Karangailyg Kara Hovaa (Dyngyldai)
    http://www.youtube.com/watch?v=tXgzc--MgvA
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Lol! Tak zatim jednoho blba jsme odchytili v kroviskach asi 20m od baraku. Mozna fakt jen zdrhli, jak jednoho neco sundalo. Stravili jsme 3 dalsi hodiny hledanim dalsich a zatim nic. Tak jsme napsali cedule, umystili strategicky bazenek a treba se jeste nejaci najdou.
    —-


    Buchta beha po schodech, SpeCZ ciha na kacera, ja lovim v komarim krovi. Buchta znervozni, SpeCZ: ja nejsem na piku, ani te nestalkuju, vis, my tu chytame utecene kachny. Buchta si oddechne, SpeCz se zanori do krovi a najde tam funkcni nuz. Pac vi, ze mam noze v lasce, prevrati jej v rukach a... zahodi. “Tyvole, kdyz bych vylez za tou buchtou s nozem v ruce, z krovisek,... to uz bych byl ve zpravach.” ;)))
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak tuhle pisnicku bych rad venoval id MiM, s tim, ze podas prst, a pak te boli rika. A dobre mu tak, ze je k posmechu vsech heroinovejch a pikovejch looseru v Praze, kam se ve 45 letech vratil s prosikem k rodicum.

    Hade mas stesti, ze vim jak chutna bodna rana, jinak bys vykvetl a zmizel. Telo do nebe, duse do pekla!
    Zdechnes sam, protoze sam sebe znova a znova zradis. Budiz to mojim prokletim, a odejdi, tak jako Blbej Den.

    Amen!
    —-


    Joe si nepohlídal záda, dosud totiž nepoznal, jak chutná zrada,
    zmije počká ráda, až na ni dojde řada.
    Joe si nepohlídal záda, spoléhal totiž na svého kamaráda,
    Jenže zbraní kamarádů je zrada a kamarád měl charakter hada.Reklama
    Joe měl trpělivou duši, co byla sudem se střelným prachem,
    Joe měl za přítele hada, co pod tím sudem zažehl plamen.
    Každej má svůj soukromej Mnichov, někdo si po něm ustřelí hlavu
    a někoho pak přibijou na kříž a někoho jen předhodí davu. Joe se chtěl smířit s Bohem, to chtěl, Bůh ho však zradil zas
    činem i slovem, činem i slovem, a tak vzal kámen a amen.
    Víš, že ponížit je víc, ponížit je víc než zabít, víc než zabít,
    ale když chceš ublížit, musíš zradit. Vem kámen a amen.
    Běž po ostré hraně, po ostré hraně a až z ní sletíš,
    potkáme se tam na druhé straně, ostrej styl do konce sil.


    INSANIA - Joe si nepohlídal záda
    http://www.youtube.com/watch?v=PKrgif7ffAc
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Uuugh! Abarat zas prekvapil: stavi tam koncentracni tabory. Ale prave a jen pro ty, kdo maj cistou krev. Jen ti se tam dostanou, a zavrou se tam pred necistym zbytkem!

    Aaaaano! Clive barker got the point.

    //

    Kachnicky jsou pryc, zcepenela sla do 6” hrobu, ma krizek z lisky, dostala kachni granule a panaka rumu, na cestu... ja bych ji teda sned, nebo dal psum. Aspon jsem mu chtel ustrihnout paratky, vzdyt uz je nepotrebuje. Telo do Nebe (u nas do Zeme) a duse? Kachni duse jdou mozna rovnou do Nebe. Nebe je plne kachnicek, a to je fehr.



    Rozhod jsem, ze na dovcu, pbez penez a cilu, jedem na SK.

    Hodlam sbirat houby, ukrast ovcu, a tu sezrat, pecenou nad bukovinou. Hodlamse koupat v potocich i horskych zridlech teple vody.
    Jit kus hrebenu a neco dolin.
    Najit statky, co si ovcu ukrast nenechaj a delaji nejlepsi caje z horskych bylin, taky palenku z trnek a spendliku.
    Tak jsem rozhod, a Adela pujde semnou.

    I kdyz me mozna bude obcas vest.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: Ano souhlas, vim, ze lepsi vesty maj keramicke ci dratove platy.
    A vim i o dratenci i kdyz Tvuj test s dykou musel byt dost mazets, uplne mu verim. Nikdo by se netahal s 8kg neceho, co nefunguje ;)

    Spis si furt rikam, kolik policajtu ceka strelbu. I kdyz oni asi ty nosice tahaj nevycpane, jen kvuli stylu a kapsam.

    Ale ze ta kevlarka povoli taak snadno jsem necekal. Spis me ovsem pobavilo, komentovat “kulhankovy rukavice, kerejma chti kulku” ;))

    Me by stacil srp.

    I kdyz i ten mozna byl zbytecny. Do 3 rana jsem kachny nedokazal z pozemku vyhnat do kachniku, kazda furt jinde v krovi.

    Rano jeden lezel zcepenely v travniku, ostatni jsem nenasel.

    Ten pozemek je tak slozity, ze prohledat jej cely je na neprustrelnou vestu, dratenku a atombordel.


    Mam obavu, ze kachny proste neudrzime pri zivote. :/ (pokud jeste na zivu jsou, tupouni).

    Az se vratim z chiry (furt taz zlomenina, nejak ji nesvedci noze, kladiva, srpy a kosy... furt to modra a otyka a pritom na 1.rtg zlomene “nebylo”), tak jdu kopat 6” hrobecek... asi nechci kachnou zakousnutou kdovicim davat psum (hlavne Adla asi bude chtit hrobecek a tak).


    Pice serou me dravecci, na te zahrade proti nim neni obrany a pokud blby nedokazu zavrit (schovaj se kam ja nemuzu, ale kuna jo), je to v pici.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Poucen jsem nebyl, ale v dobe, kdy jsem si cet o radioaktivite, byl jsem zvlast pozorny ;)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A jedem dal

    GILHAD
    GILHAD --- ---
    ostatne sklenena tabule taky unese docela solidni statickou zatez, ale skrabni ji lehce diamantem a rozlomi se okolo toho nic moc vrypu skoro sama ... s plechovou deskou to tak nefunguje ...
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: Kulhanek ma samozrejme kevlar specialni, stejne jako vse ostatni.

    Ale normalni kevlar vynika pevnosti v tahu. Neprustrelne vesty z nej jsou v podstate spousta vrstev huste tkaniny - strela neprode, protoze to narazem nepraskne, jak je to husty, tak vlakna od sebe neprotlaci a jak to ma pevnost v tahu, tak to ani nepromackne. Normalni nuz projde snadno, protoze to proste prorizne - kevlar nema odolnost proti rezu. Proto maji v sobe lepsi ochranne vesty platy z jinych materialu - neco zachyti strelu, neco jineho nuz.

    Reznicke a podobne rukavice maji v sobe imho kovova vlakna proti prorezu.

    Krouzkovou kosili z perovych podlozek neproriznes ani neprobodnes nozem
    Pochybovacum jsem demonstrovaval tak, ze jsem mezi reci proste vytahnul dyku a vsi silou si ji obouruc vrazil do bricha - vsichni proste ztuhli, ale ja vedel a mel mnohokrat ozkouseno, ze proste nozem sance neni, prinejhorsim se zlomi cepel, ale na kosili to stop nezanecha a uder se rozlozi na ekvivalent uderu dlani ci vetsi plochy - na to jsem pod tim mel tu vycpavanici.
    Ale prostrelit ji pistoli neni problem, proste se par krouzku rozlomino a strela jela dal, prkno, neprkno ...

    Kevlarka to holt ma naopak - strela neprojde, nuz ano.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Nevim, kolik tady je lidi, co dohledavaji:

    Jihad/Jihaad znamena boj, nebo take snaha, ve vyznamu za/o spravedlivou vec

    Alia - muslimske jmeno, znamenajici povznesena, osvicena, nebo takove to anglicke “high”; v mem pripade odkaz na Aliu Atreides, ktera jehlou s Gom Dzabar zabila barona Vladimira Harkonnen, zaroven byla uz v deloze Matkou Predstavenou a Bene Gesseritskou psyonickou carodejnici

    Glum - neco jako Kain k Abelovi, ve smyslu k hobitum

    Sigurd - viz Edda a Kalevala, to je moc velky pribeh; posledni z bohu, prvni z lidi, ukladne zavrazden. Zaroven neco, jako pred-krestansky Svaty Jiri, drakobijce

    Emilio Zappata - mexicky revolucionar, zastaval se bezzemu a utocil na latifundisty, kteri peony defacto zotrocovali, neco jako Jura Janosik, az na to, ze Emilio mel nejaky cas vladnouci moc

    Haka (Haka) - viz nize. Maorsky valecny tanec, posledni slovo plitiky a diplomacie je valka, a o tom ten tanec je: posledni slovo, tohle je slovo, posledni slovo, kdo z koho, kdo z koho
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kdybych mel ted psa, bude se jmenovat Haka (Haka Hei)

    Uz jsem mel :
    - jihaad
    - alia
    - glum
    - (zdededa) Mahatma
    - (zdedeny) Sighurd
    - Zappata
    - (zdedena) Zoja

    Nasledovat bude Haka!!!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam