• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pro Booxy (www.databazeknih.cz) jsem napsal gonzo recenzi (tady uz to kazdy zna, jen to davam proto, ze do Adly a Specz chci nacpat knihu, co jsem cet nejvickrat— muze za to Specz, pac kdyz byl u nas, hledal jsem “vytisk” na uloz.to, na a ze si dam prvni kapitolu a uzjsem nemoh prestat)...

    Takze za me: CHCETE-LI MIT S DITETE HACKERA, dejte mu cist Neuromancera Estetika je snad pohne dal, k technice a etice.

    Gibson je Jules Verne sve doby...

    —— subjektivni gonzo style “recenze”

    Tahle kniha mi zmenila zivot, trvale. Koupil jsem ji nekdy mezi roky 1991-94, a od te doby si z vyletu do Prahy pamatuju jen to, ze jsem odmital odejit z hotelu a pod Karstejnem ci v Kutne Hore z autobusu. Muselo mi byt maximalne 13 let,a tehdy jsem se rozhod,ze se stanu hackerem.Zacal jsem schanet manualy k sitim,unixum,Novellu,zacal programovat v Pascalu a pochopil,jsem,ze bez anglictiny to nepujde.Hry jsem zacal prekladat slovo od slova se slovnikem,psal si vlastni hry zalozene na cybwrpunkovem backgroundu (a pak jsem objevil RPG Shadowrun a Cyberpunk 2020).Neprospane noci a prolamovani bezpecnosti skolni site,to nebyla poza,to byla realita a touha zapalena Gibsnovym Neuromancerem.Snil jsem o tom,ze nez mi bude dvacet,budem se milovat i hadat pres Sit. Virtualne a presto se dotykat.Pak prisel internet.Jen vizualni virtual jeste neni,ale to neva,pismem vzdy predas vic, nez obrazky (film/kniha). Ta estetika,kdy se punk mycha s hi-techem a vidis pak holku, co ma v dreaddech vypalene transistory. Cyberpunk je dnes. Jak utopicka, tak distopicka cast.

    K prekladu: mel by existovat jeden od Rauwolfa,ktery pry je stejne dobry, jako Vypalit Chrom, ja vsak cet jen origo (uzasne poeticka basen, ten Neuromancer, ale ne pro zacatecniky) a pak Neffuv preklad: jo, ma tam chyby, pac dub neni dubl, a zamotky nejsou dreaddy, naopak pole hydroponicke ganja zni silene, ale Rasta tu rostlinu opravdu znaji jako ganja, pole “travy” by znelo jak, kdyz se bavi o ganje vase matky na namesti v Prostejove.

    Na to, jak je original poezie, a tak je myslen, Neffovo prebasneni je jeste zlaty, oproti automatickemu prekladaci v Count Zero a Mona lisa Overdrive (mmchodem nic Overdrive mam od 1995, hadejte odkud;)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Zoja si u toho zpiva, to je prdel, odjizdime a ja nemuzu psat, ale nekdy to natocim

    Transglobal Underground - Nile Delta Disco
    https://www.youtube.com/watch?v=GCIszXujhYw
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak me napada, ze tady hodne lidi ma rado palne zbrane, ze? ;]


    Horkýže Slíže - Ratatata [oficiálne lyrics video]
    http://www.youtube.com/watch?v=KiQiGE22Xuk
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Omlouvam se za hloupy a nejapny “humor”.
    Psal jsem niz, ze mi regulerne jeblo a zrejme jsem se nakazil nemoci znamou take:
    ==================——————————
    diarrhoea vocabularium = bliti slovnich sracek
    ———————————-================

    Dokonce se mi podarilo popsat asi tak A4 jen a pouze automatickym psanim na tema absolutni hnus, kterej mi zveda dekly od kanalu, kterymi mam normalne prikryte oci, pro pripad nahleho odvozu na Onen Svet.

    (krom Vojenske Pojistovny, kde je uplatek prevoznikovi uz v zakladu, zadna dalsi pojistovna nekryje mozne zbloudeni duse byt v minimalnim rozsahu, tzn zlamana gresle)


    Za pripadne potize se omlouvam....


    Tuhle cestu prosim pekne opravovali cca 3tydny, diru po dire, nekolika vrstvami -na pohled- kvalitniho asfaltu.

    Samozrejme kazdodenne od cca 7:40 rano do 9:25 rano (tzn.budto cas, kdy se pacient snazi usnout po nocni, jako je treba ta dnesni, nebo je to doba, kdy pacient ma nejdulezitejsi ranni synchronizacni-pracovni konferencni hovory.... preste +- v 7-9 rano fakt nechces parni valec u lozi ci u stolu...

    Dobre, po 3 tydnech byla ulice Krizkovskeho ve stavu, ze ani cyklo-hlupaci si nemusi srazit vaz dik neprizpusobeni rychlosti stavu vozovky.

    (Zvedal jsem dva. Oba byli jen podreni a mne to stalo sumenku pro kazdeho)

    Nicmene doba je zla, po akci Covid-19 zustava v obecnich kasach temer neutratitelne mnozstvi penez.

    Ostrava - Muglinov to vyresila Salamounsky: vykopat nejen nove laty a novou kanalizaci, ale pro jistotu celou vozovku pryc, na celem cca 1-1,5km useku, o sirce dvou pruhu...



    A TOHLE BYL NEKDY RANO PRAVE TEN ZLOMOVY BOD, KDYBJSEM ZACAL PSAT NEKONTROLOVANYMNAUTOMATICKYM PSANIM A MAM DOJEM, ZE KROM SMRTI 12 KACHEN A VETSINY PRAZSKYCH KAMARADU Z ULICE JEZKOVA, TOHLE (a nevyspani, viz vyse) BYL POSLEDNI KROK.







    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Ne, neresil.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Slysim nekoho z diskuzniho krouzku, ze pry by si pral, aby se na Facebooku uz konecne objevil dalsi dil dobrodruzne serie Erdogan &....

    Nezoufejte, po veleuspesnem “Erdogan a Urodny Pulmesic” Marek CukrovejSpalek prislibil spolupraci na dalsich pokracovanich, zatim pod pracovnimi nazvy “Erdogan : Ataturkova zhouba” a Erdoganud swe v Sultanat” vas oblibeny hrdina (pan prezident) Erdogan bude moderovat dokumentarni film o cestach za erotikou v Turecku i Syrii : Lasky jedne cernovlasky aneb s chlapci z ISIS za devcaty z YPJ.

    /// mamo to bys blila, to bys blila, ze mamo, ze bys blila, no rekni. Koho kurva zajimaj akcni postavicky diktatoru a silenych hovad. Co je mi kurva do toho, ze jsou vsechny opravdovy, od Matlala. A vubec MAMO!!! Prestan kopat toho haranta a mazej s kanistrem pro vycepni liharnu. To by jeden blil...

    Dej si pet, dej si sest i sedum Drakuuuu,...
    Ke kazdemu pullitru naseho rumu, znackove slunecni bryle, vhodne i jako ochrana proti snezne slepote ci ochrana zraku podle IPSO FACTO 2006:66:777, vhodne napriklad pro uprene pozorovani Slunce, ci k haseni vapna
    .. spadla z oblakuuu
    ... to by jeden blil
    ...
    ///
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ani to jsem nechtel, chtel jsem totiz tohle.... umyslne bez fotek, at nekazim radost, zas takova poustisko to neni.

    Kazdopadne chci se tam zajet (t nebo d? T) podivat.
    Ma to asi 3x8km a je to fakt malinkata poust kousek od hranic v Polsku.

    Ja fotky videl, domaci, a je to tam cool, a mozna by byl okolo i dajaky urbex, tak az tady nekdo zas budete, muzem dat vypravu.

    Frdk uz tam tusim byl, nevim, zda sem to resil se SpeCZ?

    Je tam pry asi 350 druhu poustnich kvetin, ktere s trochou stesti kvetou a voni. Taky si tam pry soudruh Rommel nechal zbudovat par bunkriku a cvicil tam sve svarne svadrony z paprika corps.

    Zajimaci je to taky proto, ze se v okoli tezilo strinro a oluvko, takze poust neni produktem (jak jsem falesne & z nevedomosti proradne siril), no, takze neni to navata Sahara, ale ukazka toho, co se nam stane, pokud se Grete OtocKopec budem ken posmivat a chovat se i nadale jako hovada s nemoci silenych trav.

    Błędowská poušť sloužila wehrmachtu jako cvičiště, využíval ji i Rommel. Dnes tam jezdí turisté | ČtiDoma.cz
    https://www.ctidoma.cz/...wska-poust-slouzila-wehrmachtu-jako-cviciste-vyuzival-ji-i-rommel-dnes-tam

    ——

    Jo jo, hezky mame serazene ty 4 chmurne jezdce z nakopali-psy:

    - sucho -> kurvovec -> jeste vic sucho (i kdyz porad prsi, v tom, co zustalo z lesu je hadejte co?! Spravne: vic kurvovce & vic sucha)
    - treti jezdec je plzak spanelsky (jehoz sebevrazedna komanda mi musi zrat kachnicky, jinak to neni mozne) - nemel jsem Plzaka nikdy moc v oblibe, ale kdo nevidel zelen ve Spanelsku, nepochopi, proc stale bojuju na ostre hrane zmaru a poslednich penez i sil

    4.jezdce jeste nemam promysleneho. Bud to budou Sovetske tanky, tak nejak klasicky, kumis a sashliky v cene zajezdu, pripravte si dcery a naramkove hodinky, ale je mozne, ze cely konec sveta bude peclive sestrihanymi, avsak zcela autentickymi zabery v koprodukci autorske skupiny : Putin, Orban, Kacinsti bratri v triku, produkovat bude Mark -zmrd- Zuckerberg.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jeje, ono to vypada i docela hezky podivne. Jak takovy ty designove zajimavy casaky z 90.let.


    Naada me napada: nemel byste nekdo nahodou kolekci Score, Excalibru a Zivlu, jakozto s(ch)cany ku stazeni a zacteni se?

    Nebudu psat, ze jsem mel vsechna Score od 1 do XX (nekdy tak doba Excalibur 50.). Nebudu rikat, ze jsem mel 1-50 Excaliburu a vsechny Zivly (hmm, nevysel treba tak ~t-3 roky novy? Ten jsem nemel, jinak vsecko.

    Jenze ja hnup jsem rekl otci, ze je ma nejak uskladnit, ze je v Praze ssebou nebudu tahat, a tak sly do sberny.

    Nemluvim o te tisicovce za cislo v bazaarech, spis o to, ze ty casopisy pro me byly poklad, atmosfera, napady, spojeni s “vsechno je mozne” atmosferou 90.let.

    Jezis jak ja bych si tyhle casaky precet.


    (No a tohle je asociace jak vysita, odpovedet, ci neodpovedet, to odpoved si zada, nezodpovedne odpovim jen pomalu... nasrat, cas docist Neuromancera a zhasnout. Zhasnout, zhasnout....

    Hele: sundejte to zeme, puvodne jsem totiz chtel UUUPLNE NECO JINEHO... zodpovednost sama)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Sorr, rozepsal jsem dnes utomatickym psanim naznaky povidky, tere jeste maji sanci navazat na uvahy o psychologii a magii (a/bez).

    Promaznul jsem to, pac tak jak to bylo by zavanelo delirickou manii (kteryzto stav nepopiram ;), kazdopadne

    nestiham se dostat k poste, pac potrebuju odpovedet nekolika lidem poradne. Az odpovim, odpovim. Kombinace drive a potreby odpovedet prijde. Neni to umyslny ignore. Ted pisu na jina temata. I’ll be back





    (Proto nemam rad postu. V auditu jde v ramci premysleni, zaroven na neco odpovedet. Posta je z 99,997 mimo me aktuLni myslenkove kontexty, avsa





    Neodpovedet je zavazujici.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tahe scena, kdy Case prave prozivq s svou (tusim) treti mozkovou smrt (eeg na care, coz je mmchodem ma osobni decka nocni mura - ale otom potom).... kazdopadne Case je “na care” a WinterMute mu zduvodnuje, proc pouziva personifikace, aby vubec mohla fungovat komunikace mezi clovekem a umelou inteligenci.. takovy heureka moment, takrikajic popichnuti ;)

    Nejlepsi je, ze proklamovany pohled, na zivot po zivote sestava u mne z NEviry v zivoty po zivote. Tim chci rict, ze dik zakonu zachovani... (kde ceho), vzdy jsem tvrdil, ze zadny zivot po zivote neni.

    Jenze ono to mas tezky, kdz pak skoro umres a v hlave se ti rozvine kvetinka rozhovoru s mrtvym, a vypada to, ze pri spravne peci, pestovani posmrtne komunikace je mozne a ne zcela nesmyslne chaoticke. No toto?!

    Kazdopadne je treba podotknout, ze jak gnosis, tak posmrtne rozhovory se odehraly ve stavu extreme hodne zmeneneho stavu vedomi, v jednom pripade ceste drogove delirium ve druhem pak, v dobe deliria zpusobeneho nadmernou bolesti a jejim tlumenim (v ten moment tedy znovu fet, ale legalni). //nejsem si jisty, zda jsem si do techlw dvou zazitkU jsem schopen si neco prinest z venci. Treba pak i vedome....


    To je fuck.

    Kus kapitolky na tema Clovek a Horici Ker, a hromada delirickeho asociovani.


    Bre rano vespolek ;)
    ...


  • „Ležel tu, dokud se mu nezpomalil tep, a dýchal pach starých magazínů.
    „Wintermute,“ řekl.
    „Jo,“ řekl Finn někde za jeho zády. „Káp jsi na to.“
    „Běž do hajzlu.“ Case se posadil a mnul si zápěstí.
    „No tak,“ řekl Finn a vystoupil z jakési alkovny ve stěně haraburdí. „Takhle je to pro tebe lepší, chlapče.“ Vytáhl partagasku z kapsy kabátu a zapálil si. Vůně kubánského tabáku naplnila dílnu. „Chtěl bys, abych tě navštívil v matrixu v podobě hořícího keře? Tady ti nic nechybí. A hodina zde ti zabere jen pár vteřin.“
    „Napadlo tě někdy, jak mi jde na nervy, když ke mně chodíš jako lidi, který znám?“ Postavil se a setřásal světlý prach z předku černých džínů. Obrátil se a“

    „pohlédl na zaprášené výlohy a na zavřené dveře na ulici. „Co je tam? New York? Nebo prostě konec?“
    „Víš,“ řekl Finn, „to je jako s tím stromem. Padl v lese, ale možná, že tam nikdo nebyl, aby to slyšel.“ Předvedl Caseovi své obrovské přední zuby a vyfoukl dým. „Můžeš jít klidně na procházku, jestli chceš. Všechno tam je. Nebo přinejmenším všechno to, co jsi někdy viděl. To je paměť, víš? Já si tě sjedu, vytřídím a pak tě tím zpátky nakrmím.“
    „Takhle dobrou paměť nemám,“ řekl Case, dívaje se kolem. Pokusil si rozpomenout, jak vypadají linky na jeho dlani, ale nedokázal to.
    „Každý má,“ řekl Finn, zahodil cigaretu a rozmáčkl ji patou, „ale ne mnoho z vás k ní má přístup. Umělec ano, většinou, pokud je opravdu dobrý. Kdybys mohl tento konstrukt položit vedle reality Finnova bytu v dolním Manhattanu, uviděl bys rozdíly, ale ne tak velké, jaké bys“

    „čekal. Paměť je holografická, mezi námi.“ Finn se zatahal za své malé ucho. „Já jsem“

    Citace z knihy
    Neuromancer
    Gibson Wiliam
  • OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jak jsem tu psal o gnozi, kterou jsem 2x zazil a jsem za to fakt vdecny, tak jsem tu psal o tom, ze v Zahrade Rajske, videl jse (asi) cele Stvoreni, ale chapat jsem byl schopen jen tehdy, kdyz jsem alespon okrajove vedel o veci neco uz pred zazitkem samotnym.

    Ono to ma pokracovani, ktere mne napadlo, jako reakce na scenu v Gibsonove Neuromancerovi, kde si Case stezuje na to, ze Wintermute se zjevuje v podobach Casovych znamych, ale take nepratel...

    Vysvetluje mu, ze vzpominky jsou holograficke a treba umelci k pameti maji “instantnejsi pristup”.

    To je fuck, pada mi hlava, tak to dopisu po probuzeni poradnej. Ale muj zazitek s mrtvymi, kdy ja san.... zas jsem usnul, zkratka: MRTVI MAJI PRISTUP JEN K TOMU,CO SI ZAAMATOVALI ZE ZIVOTA. Pokud zpevak zna vsechnY party pro bici, bude mit po smrti moznost, ze si zahraje s bubenikem.

    A neni to jen o dovednostech, ale o znalosti lidi, mist, umeni, knih.

    Jasne, cet jsi celeho Kaju Marika a jen pulku Bozeny Nemcove? Holt si Babicku nedoctes.


    Nevim, zda mrtvi mohou komunikovat spolu, ala Nekroskop, v cemz bych pak ja byl v tech vizich o smrti, Harry Keog. Ja moh s mrtvimi mluvit, oni mne slyseli a ja jsem od te doby presvedcen, ze co si za reku Stix prineses, to tam pak mas.

    Myslim, ze i tam vzpominky blednou, takze to nevypadalo na vecnost, ale zas tak moc jsem si z exkurze na Onen Svet nedonesl, tak at nekecam o necem, co nevim, na to byl mistr Mimino a vsecky nas autoritativnimi lzmi desive rozciloval.

    Kazdopadne ja si to nevymyslel, nehledal jsem takove informace, a az ted aneuromancer mi zpusobil pochopeni, ze ono je to vlastne konzistentni paradigma: v Eden se budes moct prochazet od mirhy ke ganje, ale prehlednes netresk, prehlizel-li jsi ho za ziva.

    A k tomu mas tedy vse, co ti zustalo v hlave (kde?!?!, vzdyt k zurivosti jsou potreba organy, k mysleni taky, paradoxni: pamatuju si snad, ze jsem mival pamet sidlici v mozku? Tudiz si na Onen Svet prinesu mozek i s pameti?:)


    Hezke hezke. Znova: chces-li mit hezky po smrti, bud chytry a mej se hezky za zivota?!

    Nektere veci a myslenky, je lepsi nezkracovat do podoby hesel.


    Mmchodem v tom zazitku z poza reky Stix, mel jsem to stesti, ze jsem si moh promluvit s Makie Smithem z kapely The Fall. Zvlastni je, ze tou dobou byl mrtvy cca 2mesice a ja se do Fall zamiloval tak, ze jsem je poslouchal porad a porad a hodne o nem cet. A dokonce z jeho x- vypadlo, ze veril na to, ze nektere jeho ideje k nemu prichazeji z budoucnosti a to i od lidi, co nezna, a ze jeden z nich je cerstvy fanousek, ktery jej zacal poslouchat prilis pozde.



    No hele ne, nejeblo mi, nedal jsem se na stezku papirovych draku a polykani rtuti z magickych ucelu. Nene.

    Jen kdyz ctu Neuromancera, dochazi mi treba to, ze nejake hluboce dulezite mysticke zazitky, jichz jsem byl protagonistou i pozorovatelem, davaji vlastne smysl. Ze v tom je vnitrni logika. Jak kdyz skladas ozuvbena kolecka a pruzinky v hodinkach a najednou vis a vsechno je, tam, kde to ma bytt.


    Pamet, poznani, pochopeni?


    On jako Neuromancer neni kniha narvana mystikou, to spis vubec, spis ty asociace zaklaply, kterak “to shiv”


    Poddstatne je, ze
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hmm, hmm. Lidi docela resi “kdo je Kayzer Soze?”, a to me je to vcelku jedno, mozna... ne vazne: identita KS je vedlejsi v tom smyslu, ze vlastne HLAVNE clovek vlastne netusi o cem cela ta hit-run rana s lodi a 15 mrtvejma vlastne byla. Pr

    Nekde ve filmu budou nARazky. Ja si myslim, ze Kaizr jen chtel 91 mega usd a zaroven se Bavoval vsech, kdo by ho mohli ohrozit.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Uz nevim, myslim, ze jsem cet i vsecky povidky, ale kouknu.

    Mmchodem Ty jsi videl Obvykle Podezrele?


    Jsem se nad tim zamyslel, a aniz bych spoiloval, tak krypl zabije Saula spis proto, ze ten u sebe zadny prachy nema, a on to vi, jenze v dany moment to byla spojka na Argentinskej drogovej kartel. Proto u sebe mel ty drogy, to byl vzorek, a on asi domlouval tu lod s 91mio USD.

    Na te lodi zasny drogy taky nebyly, tam uz byly imho jen prachy, coz je videt, kduz Kaizr Soze sejme jednoho z bandy (toho, co je furt v monterkach) a krev strikne na hromadu penez v dodavce.


    Imho je to tak, ze Verbal naplanoval sebrani 91 mio US Argentinskemu kartelu, zabije Saula, ktery byl spojka, zneuzije Keatnovu bandu k dovnitr-ven akci a odvedeni pozornosti, a zahodi je, jak pouzitou sprcku a jeste je Kaizr vsechny pozabiji, takze zadni svedci. Dokonce zameta az tak, ze zabije i Keatonovu holku, pac i ona vi, kdo je kdo.

    O drogy vubec neslo, neslo ani o madara, co udajne videl Kaizra, to je taky fligna na fizly, kteri se vlastne nakonec ani nepriblizi ani k idee, , kvuli cemu se vlastne v pristavu strilelo.


    Drogy uz tam nejsou, jen dodavka s prachama, a na konci jsou mrtvi vsichni,....
    Kazdej, kdo videl Dablovu tvar. Navic neni potreba delit lup.


    Zas jako jo, muze to byt cele uplne jinak a pravda v tom nemusi byt vubec zadna, zejo. Proc by taky mela. Ale zas jako pochybuju, ze krom te uplne bozi pointy, ten film nebyl celej vlastne easter egg.

    Kdo nevidel, dejte si, dobra detektivka dost necekaneho stylu.


    Jsem zmakovanej, pac jsou tak akorat, a zitra mam volno, takze jsem si udelal caj na hezke sny, ale zkusim najit nejaky explanation, pac mi Usual Suspects na potreti furt neskladaji cely obrazek, jde-li to vubec.




















    SPECZ
    SPECZ --- ---
    BTW, Kulhanek, spojeni v Bohu, znas ? Je to kraticky, par stranek, vtipny ale i s velmi zajimavou myslenkou ...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SHODAN Quotes [System Shock 2 Complete]
    https://www.youtube.com/watch?v=QGEjKoGHzO0
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam