• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“

    Kurvu a intelektualku uz jsem nasel: ja jsem kurva a ona je intelektualka. Ja mam rad takovy, ona zas makovy. Oba mame radi lidi, kytky a zvirata. Ovsem v ruznych pomerech. Ja se jmenuju Tomas ona Adela. A k tomu nam dobomahej -uh.Arrakis učí filozofii nože - uřízneš to, co není dokončené, a řekneš: "A teď už je to dokončené, protože to konči zde." ~ Princezna Irulán : Sebraná rčení Muad´Diba Neávist k duševnímu sebepozorování. Dušespytné analýzy, jako: Včera jsem byl takový, a proto jsem dnes takový, a to proto. Není to pravda, vůbec ne proto, anebo proto, a nebo takový ani makový. Klidně snášet sám sebe a neukvapovat se, žít tak jak je třeba, neobýhat se jako pes. ~ Franz Kafka : Aforismy
    "Není škoda ničeho, co už je pryč. Škoda je nynějška a dneška, všech těch nesčíslných hodin a dní, které jsem ztratil, které jsem jen strpěl, které mi nic nedarovaly, ani mnou neotřásly."
    ~ Hesse: Stepni Vlk
    Proste blazen co si zo sveta aj sam seba robi legraci, zabava ostatnych a neriesi problemy. a par krat to uz bol taky hundrajuci zobrak, mumlajuci si svoje pravdy, sediaci s flaskou jabcaku
    ~ Hiena
    [[CyberPunk]] -- [[ Overdrive’s HomePage ]]

    [[Book Depository Bookstore]] -- [[I-Ting]]

    [[ TagZ: ToDo, GoTo, HowTo, Linux, Comix, sex, punk, cyberpunk, politics, human rights, woman rights [specific], violence against woman, rape, doxx dox, haxx, musick, tech, text, blog, book, ostrava, urbex, IRL, IRC, hackerspace, POMOC, BTC suxx, propaganda war, dezinformation, alternative facts, guns, knives, survival, [everithing is] INTERESTING ]]

    Internetová jazyková příručka

    http://prirucka.ujc.cas.cz/ - 62 tisic slov!!
    rozbalit záhlaví
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Ja sem se asi 3x uchazel o praci v BIS, napotreti me vzali (podruhe mi odpovedeli, ze ne, a poprve nic)... pak jsem zjistil, ze maji tabulkove platy a dosahnu na tu nejvyssi, coz je nejaka 13ka radek, tudiz rozpeti 24-28tis. Kdyz jsem si poradne precet zakon o tajne sluzbe, a zjistil jsem, ze bych byl civilni zamestnanec, bez prav vysluh, bez prav na sluzebni zbran (tam je pak samo hromada povinosti, k tomu), a podobne... propocital jsem si, ze mi daj, kdyz dobre 35 a tabulkove sichty (coz jsou kurva drobne, takove ty 5-20%, za uplne marast sichty : nedele-svatek-nocni).
    Slusne jsem podekoval, a nahlasil, ze jeden statni zamestnanec s 20 letama praxe nam doma staci, a nekdo musi mit na chleba a benzin.

    Ale jako humor je to dobre.

    Ja bych jinak jako sel statu slouzit, a hned. Povazuju to za svou povinost, stejne, jako treba mobilizaci, dobrovolneho zachranare a podobne.

    Ale dokud mi stat bude platit 20 tis v 40 letech, neni to pro me realne mozne, pac jen najem me stoji to, co by mi dali mesicne.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    Tak si tak živě představuju, jak zájemce o práci v NSA Litoměřice, do dotazníku tady: https://www.mericsky-ustav.cz/personalni-dotaznik.html do kolonky "jak jste se o nás dozvěděl" hodí tohle: https://jenda.hrach.eu/f2/nsa_litomerice/Vyhodit--Skute%C4%8Dn%C3%A1_NSA_Litom%C4%9B%C5%99ice.html
    Já to snad tak pro srandu zkusim vyplnit výše popsaným způsobem a poslat jim to :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Nsa litomerice samo zname ;) ale neznal jsem cely reasoning ;) nejlepsi jsou Jendovy papery na tem biologicke lockdowny a treba podmineni plozeni plodiny za pomoci vnejsich vlivu..

    Na konci paperu bylo neco jako:
    Ja jsem to vymyslel za noc, predstavte si, co vymyslej teamy, kterych clenove na tom delaj 8/5/240 (nebo kolik je pracovnich dnu)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Návod jak udělat Valašský Uzený Bůček a Krkovici
    http://www.youtube.com/watch?v=XgRwbpwU8Es
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: No hlavně to řekl přímo seznamu ...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Aha, takze disclosnul, ze vojenske objekty jsou na 3d mapach videt. To je vul!!!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tradiční každoroční uzení + trocha teorie
    http://www.youtube.com/watch?v=NZNpjevq-eo


    A ja si stavim udilnu (a taky delam drzkovou z vaclavek a s Adlou (tc v karantene) nakladam sud zeli (salinita 1,5% vuci vaze veskere zeleniny: zeli (7kg), cervena repa, cibule, chilli (hlavne kvuli stopkam s kvasnymi bakteriemi), mrkev (loupana na hrubo - zas kvasne bakterie), troska petrzele, kmin, bobkovy lust)...

    Pred barelem stoji 4l spendlikovice...

    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Ja si takhle rozpustil dekl polivkou, dost me to prekvapilo... vzdyt voda muze mit max 100*C, polozil jsem dekl na talir Miso polivky, a on mel takovej prolis, kterej byl uz v tekutine. Odignoroval jsem to, no a kdyz jsem miso z mikrovlnky vyndal, prolis byl rozpusteny a pryc. Divne.


    Jinak ad zapomenuty pes pred kramem: uz se mi to taky stalo, ale vzpomel sem si asi za 10m. Ovsem rodice me zapomeli 2x ve skolce, takze ehm....
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: To si kur. Ale zrovna tohle je misto, kde staci docela malo vody a je voda na ceste. Ostravaci to znaj, ze tady se jezdi jen za sucha. Ale jsou zaplavene i dalsi cesty, ostravice je z brehu uz 2 dny, dnes jsem u ni nebyl, ale cekam, ze ten strom, co ted tyden lezel na brehu (furt uvazuju, jak se dostal pres 2 splavy), tak ted bude zas vypadat, ze je uprostred reky, jak minuly tyden.

    Ono letos chcije fakt fest, jakoze 10x za leto rozvodnenou Ostravici jsem jeste nevidel.

    Lucina bude asi uplnej pruser. Jsou to vsecko reky, co vyrabej zaplavy v Nivach, treba na Nove Vsi si fakt barak postavit nechces (ja bysem tam chtel ovsem skleniky, pac par desitek metru pod zemi je tam 7km^2 podzemni jezero s prumernou teplotou solankove vody kolem 21*C, coz by myslim stalo za vrty, a udelat tam rozdilove teplotni cerpadlo a vytapet tim skleniky... pokud mi to nekdo pomuze promyslet a kdyztak zainvestovat, myslim, ze muzem v Ostrave cely rok pestovat cokoliv...).
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE:

    A to jsem byl střízlivej, jen utahanej:



    Kolega dotáhnul do práce minipizzy, co se vejdou do mikrovlnky. V práci máme mikrovlnku s grilem, takže se tam daj rozumně připravit. Jen nesmí bejt člověk kretén jako já, a při zapnutým grilu na to hodit dekl :-)

    Naštěstí když mi došlo co jsem vyrobil, odhodil sem cigáro a vysprintoval do kuchyňky, takže plast byl ještě dostatečně málo tekutej na to aby šel z pizzy oloupat beze zbytků.
    CRYYSTAL
    CRYYSTAL --- ---
    OVERDRIVE: nic si z toho nedělej mě se teďka podařilo dát si po čase mini sluka:hned jsem nalila do rýže jar místo oleje, bylo to v podobné skleničce:) říkám si ten olej má ale zvláštní konzistenci:) nicméně drahý má taky bod, přijde z nákupu a u obchodu zapomene uvazanyho psa:D tož tak ..
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Prakticke doporuceni:
    - pokud uz se nutne mate potrebu ozrat, reknete sve partnerce/partneru/manzelu-ce,... at vam tvrde salamy a vubec veceri pripravi oni
    - zvlast pokud mate fat ostre noze

    Stihnul jsem se vcera pri krajeni choriza znacky Pick vzit pres prst tak, ze mi chybi cele brisko prsteniku na leve ruce

    A o chvili pozdej pri krajeni rok stareho cheddaru jsem se vzal timtez nozem pres dlan a kus palce (tam mam jenom slic)...


    Hlavne, ze kdyz jsem nabrousil noze, varoval jsem zenu, ze si ma davat pozor.


    Chlast je zlo. Ale fakt jsem to potreboval jak sul.

    Myslim, ze posledni tak 3-5 tydnu jsem nedokouril pres den v klidu zadne cigaro, proste bylo moc prace.

    Vcera jsem tak smutne koukal na tech 15kg zeli na nakrouhani, kilo vaclavek na zavareni, 200m podlah na umejvani (poresila Adla), pradlo na poveseni, 50kg hliny na presazeni vsech domacich kytek (ale orchideje jsem nakonec presadil, to jo).... no kazdopadne pak jsem si vzal flasku Republiky, doutnik a probral jsem se az ted.

    Prace neutekla, a vaclavky kupodivu drzi jak z trestu, i kdyz jsem je zapomel na stole.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    zkusil jsem jet STALKER na no-question-asked, no-answer-given, tedy co vezmu to mam, nevracim se pro revardy, neplnim side questy, proste jdu k elektrarne... a je to ponekdud vic hc, nicmene proste je to tak nejak vic, jak bych to sel jako clovek,.... ve hrach mam tendenci plnit vsechno, bejt ten hodnej, a tak,... v realite jsem spis ten, kdo jde a udela, co potrebuje, nebo je v dany moment vychytane... ve hrach je to dane tim, ze chci videt co nejvic progressu, jakoze kam by se dej ubral, kdyz bych splnil vsechno... v realite je to tak, ze pokud muzu neco vysachovat a mam tim padem cas na neco jineho, radej sachuju...

    zajimave rozkroceni hry a zivota nad propasti zbytecneho snazeni
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hmm hmm, koukam na GOG, pac jsem potreboval stahnout installacky svejch legalne koupenejch STALKERU [asi si to fak necham vykerovat, ale bez tecek].... kazdopadne on je Baldurs Gate III, uz to nekdo hral/videl?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: mmchodem bylo to pouzito v Blair Witch
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Adla je vytrasovana a je mozny, ze zkonci v karantene...

    vadi mi to o poznani min, pac se mi podarilo rozchodit STALKER serku pod Linuxem [byl to sice trosku boj, ale hodne mi to zjednodusil typek, co udelal docela hezke installacni scripty,... drobne chyby, jako treba padani se zapnutejma Vulacn knihovama, to uz jsem si odladil sam, v Call of Pripat nejede v menu mys, takze se musi vsecko nastavovat pres konfigurak, ale to asi neni takovy problem]...

    pokud by nekdo mel o Stalker serku na Linuxu zajem, tak doporucuju: https://www.gog.com/forum/stalker_series/stalker_for_linux/post4

    jinak zajimave pusobici mod: https://www.moddb.com/mods/stalker-misery
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: to jen tak, pro zabavu, hraju si s ruznejma kusama prouti, postavil jsem si z nich ten komposter na spinavy kompost, po orezani liskovych keru jsem oistavil konstrukce na popinave rostliny, aby se nevalely po bahne [ostruziny predevsim]... neco zustalo, tak jsem z toho zacal delat kostry strasildaku, ktere budou super, az nebude listi, povesim je do stromu a ozdobim. z vyplaveneho dreva jsem nasel super jakoze V [bud jako vendetta, nebo jako rohy]... tak jsem jej vpletl do plotu... mel jsem povesenou i zvonkohru z kosti a sroubu a matic, ktere jsem posbiral po urbexech, ale pak ji Julyz projela autem a malem prisla o predni sklo, take se nasrala a zvonkohra zmizla
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam