• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Gtyjo, desne se mi libi fire piston (pistove skrtadlo?)..

    Je to vlastne dole ucpana trubicka, do ktere nacpes tycinku kovu, ktera co nejpresnej sedi do trubicky a na konci ma takovou vidlicku/dulek, kam nacpes kus troudu, tycku prudce zatlacis (mela by tudiz mit nahpre drzadlo)... dela se to tak, ze tim tuknes o zem, jak kdyz zaviras teleskop.
    Stlacenim vzduchu naroste teplota, zapali troud, a tim uz pak zapalis dalsi.

    Super je, ze kdyz to nijak nezkurvis, je to vecny zdroj ohne. Jasne, na vyrobu troudu ohen potrebujes, ale to se da.

    Zkousel jsem zapalit ohen o karbonovou opinelku kusem kremene. Krom toho, ze to dost nici kamen (sirsi ocilka je lepsi), tak jiskry to hazi vcelku fer, asi na podvacate jsem tim zapalil troud, pravda, nemel jsem chut doma delat vic smradu, tak uz sem nerozfoukaval cely ohen.

    Ale v nouzi: kus uhlikove oceli (pila, sekera, nuz, pilnik,...) a kresaci sutr, u nas asi nejlip kremen. Pazourek leda koupit, ale kresa kde co.

    Kremeny navic teda skrtaj i osebe a finta je v troudu. Ja mam latkovy, ale da se treba z trouchniveho dreva (palit, omezit pristup vzduchu a tim zadusit...)

    Takzeok, 1.nejvetsi problem vyresen, s dost minimem
    2.voda, se tim resi castecne taky, jak muzes varit (proto pitko)
    3.shelter se da z kde ceho, tedy nouzovy, na stavbu domku z neceho, teprve se chystam
    4.jidlo: imho vcelku potiz, ale prinejhorsim v lete se past, v zime panberkovat, somrovat, chytat do ok,...

    No, kdyz nepocitam to, ze neumim vyrobit zelezo, a pocitam je jako dostupny zdroj, tak jsem clovek doby zelezne, lvl.1
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Libi se mi na tom, ze je to fakt bagl z prebytku, takze pokud bych musel cokoliv z toho zahodit, proste to udelam, a nebude to bolet, kdezto prijit o opravdove kempovaci nacini, ktere mi vydrzi tyden ale i mesic na cundru po cele EU, kde uz je dobry stan, varic, ale i veci typu lana, sedaky, helmy, svetlo do stanu, celovky, kvalitni plastenka, zdarak, celta,... to uz proste jsou veci, co hodis do auta, a jedes s tim na vciceni IZS, kde potrebujes ne survival, ale idealne i lehatko, misky pro psa, termosku, ruznik, velkou lekarnicku,... proste konfort s malem.

    Samo pak uplne malo ma clovek furt na pasku, nuz, ohen, doklady, svetlo (rousku, desinfekci rukou).

    Pojal jsem to tedy podle vlastni rady:
    - modularnost
    - postradatelnost
    - vice ruznych levelu toho, co od toho muzu chtit

    Ta zimni varianta proste holt nemuze byt mala a uplne lehka. Letni, kde staci kalhoty, triko, ponozky, vetrovka a vesta, celta, deka, nuz, flaska, pitko a ohen, to je jina. To se vejde do kapes.

    Ono otazka je, co clovek ceka, jestli je to bagl, kdy doma hori, nebo se pada do evakuacni telocvicny, asi je cela sada hader dobra, zas, kdyz bych vedel, ze mam hodinu cas, tak uz nepujdu ven v pizamu a papucich.

    Jo, zapomel jsem, ze v tom prebytkovem baglu je jeste 3 dny granuli pro psa ve flasce od many.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Jo jeste jsou v tom dve space blanket, sice ty uplne nejtensi, co jsou v lekarnickach, ale jedna z nich je ala bivak, potazena oranzovou plachtetkou. Druha je jen plachta. Moc to nevydrzi, moc to nehreje, ale zas to moc nevazi, a treba to k necemu nekdy bude (nebo lip, nikdy k nicemu nebude)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Zaroven jsem tim uklidil prebytky, co dohromady muzou dat uzitecny bagl, a zaroven se tu povalovaly, a v nesbalene forme zavazely asi tak vsude.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jak rikam, je to nevzhledne velke, proto je ten bagl ulozenka a ne everyday. Ta predni cervena kapsicka je puvodne myslena jako lekarnicka, ted jsou v ni suchary, kus lekarnicky, ohnovej sacek. Kdyz se k tomu prida nuz a flaska na vodu, je to uplne minimum na pasek. Vypada to nevzhledne, ale chleba zere misto jaxsvin (nrg-5, nebo jine “lembasy?” Zkusenosti vitany, nikdy jsem tyhle ultra nouzovky nemel k dispozici)... kazdopadne to ma vlastni ucho a mole, s kusem spagatu je to kabelka s edc

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Specz: ja jsme resili ten tvuj roztomily batuzek, ktery je Ti maly, tak me se libej jejich batohy zn.jubo, ale hlavne to, ze delaj pomerne hromadu ruznych sumek, takze by slo ten bagl nechat narust na tech mole uchytech:

    Bushcraftová pouzdra a sumky - BUSHCRAFTSHOP
    https://www.bushcraftshop.cz/POUZDRA-A-SUMKY-c71_0_1.htm

    Coz by mohlo pomoct. Akorat kupovat to pres net mi pripadne tricky, clovek asi chce videt, co mu kam a jak padne


    Mmchodem vcera jsem postavil 1muzny zimni bug-out bag z prebytku, jak jsem uklizel.

    Jsou to treba i docela kvalitni hadry, ale takove, co uz nenosim, jen se nekde povalovaly. To same bagl, co mam na zachranarinu, ale nemam jej zvlast rad (hrozne roste na obemu do ... hmm jak to rict- smer od zad do zadu), coz neni na urbexech prakticke v tom smyslu, ze se s tim spatne plazi a podobne (proste na sapani je lepsi uzky bagl horizontalne (a treba kapsy), dlouhy vertikalne a placaty po ose od zad dozadu)

    Dik tem zimnim materialum je to pekna obluda, ale nevazi to moc, myslim, ze jit s tim cely den vcelku v klidu, ne teda best, ale jde to.

    Jsou tam duplicity, napriklad je tam echt bunda s kapuci, a k tomu jeste bunda prosivana, ala dutovlaknovy spacak.. nebo krom svrchnich kalhot, jsou tam jeste podvlikacky a teplaky.

    Myslenka je takova, ze vyhodit to de vzdycky a takhle je to v zakladu pro dva, coz odpovida tomu, ze Adla odmita vlastnit neco jako nouzove zavazadlo, takze prinejhorsim clovek proste muze pujcit.

    Navic cast je schvalne cervena, kryci vrstva pak schvalne poulicni, ale tmava (cerna, hneda).

    Jidla je tam po skrovnu, ale na 2-3dny pri uskromeni dobry.

    Uvazoval jsem o nejakych Nrg5 nebo neco podobneho, pac je to fakt malicke, a nemusi se to menit kazdeho pul roku, coz u baglu typu ulozenka ocenuju.

    Slozeni:
    - nuz
    - sekera
    - leaderman multitool
    - sirky, zapalovace, nejaky rychlorozdelavac ohne
    - 20m paracordu
    - plachta s oky (takova lehci varianta te na zakryvani dreva, 3x4m, tedy pro dva)
    - pitko a cutora
    - nanovlaknovy filtr na vodu (tomu zas az tak neverim, ale)
    - 2masove konzervy, 2 sardinky, nejake cokoladovo orechove cosi, hrozinky, susene ovoce, kostky masoxu, kafe, caj, cukr, tabak

    Z hader:
    - natelnik
    - podvlikacky
    - 4x ruzne ponozky
    - svrchni katata bundeswehr
    - tenke teplaky a mikina adidas (umelina)
    - cepice (kulich)
    - rukavice (spis pracovni)
    - flisova deka, relativne tenka(jinak bych prihodil spacak, ale ten nechci balit do ulozenky, ani jeden)
    - plastenka
    - prosivana bunda nanovlakno
    - svrchni takova skoro lyzarska cerna bunda

    Ex lekarnicka:
    - niuzky, sada obcazu, alkohol, betadina, ipuprofen, endiaron, zirtec, cerne uhli, pinzeta, skalpel, siti s pulkulatou jehlou

    - prodluzovacka-pes
    - baterky
    - baterka
    - nabijecka
    - buzola
    - mapy cr v podobe knizky
    - kapesni sachy
    - kapesni bible
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak mel jsem trosku asocialni naladu, ale hlavne delam doma extremni predvanocni poradek, takze radej posloucham Pana Prstenu jako audioknihu (proto ten beholder, bysem si i zahral, ale asi dorazim Quest na tabletu, na ktery jsem uz rok a neco nesah)...

    Kazdopadne zajimava zkusenost:

    Psica si zraqila nohu, a to jako hodne, na pistale byla videt kost a pod patovym polstarkem mela horizontalni otevrenou ranu prez celou nohu.

    Oboji docela rozsklebene.

    Ostrihal jsem tomu kraje, ze kdyztak rano pujdem sit. Den jsem pak vyplachoval jen betadinou a obvazoval, akorat obvazy a tak trhaly pryc strupy.

    Tak si rikam: med a betadina, namocit gazu, na ranu a uvidime...

    No, na to, ze mela nohu rozjebanou jak z pastina medveda, tak po 4 dnech uz chodi. Rany jsou suche, ciste. Jen se to nezastrupuje. Ale nemokva.

    Uvazuju nad dalsim krokem. Jen obvazovat? Nebo vydrzet s medem, a ono se to zavre uplne?

    Kazdopadne ten med a betadina maka bezvadne, co tak muzu posoudit.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: To je mmchodem smart hack, pac pokud by to fungovalo (a chces takhle cine zablokovat server), zkonci to tak, ze oni sami se budou omezovat firewallem i tam, kde by nechteli. Tzn.je to trosku i push proti GreatFW
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Uz bylo na telefon trocha tma, no

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Eye of the Beholder Character portraits (png) :: DJ OldGames
    https://www.oldgames.sk/en/game/eye-of-the-beholder/download/8453/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ultimatni snidane ;)

    SPECZ
    SPECZ --- ---
    Doslech jsem se o vtipným způsobu jak proti botům z číny co to zkoušej na SSH použít čínskej cenzurní systém: Do SSH banneru dát výrazy jako "tianmen square" a podobný, který čínský cenzuře moc nevoněj. Tím že banner je v plaintextu, tak "velký čínský firewall" to uvidí, a zařízne útočníkovi spojení ještě v číně :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Making 3 Knife Sheaths: 21 Essential Steps to Follow
    http://www.youtube.com/watch?v=zJJXH2Cngms
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hand Stitching Leather Techniques
    http://www.youtube.com/watch?v=qi3BRWO7kuo


    Zaklad, ale spis odkladam, ze tam mozna budou i dalsi zajimavosti
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Sorry, nemel jsem cas a energii precist si postu a odpovedet. Dik za prani k narozeninam!

    Pokud by nekdo vedel, kde za dobre ceny sehnat dobre kuze (zajimaji me i odstrizky), doporucte, pls.

    Chci si usit vestu podsitou srsti a opasek s kapsama. Tzn ovci, kralici asi na vestu. Na opasek nejakou tlustou kuzi, na kapsicky asi jelenici.

    Pokud by nekdo mel tasku nebo vic nejakych zbytku kuzi, prosim chci!


    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPECZ: "původně Íránci tvrdili, že na místě útoku nejprve explodovaly výbušniny a pak střelci zahájili na vědce palbu"

    Kdo vi, jak to bylo :-)
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    Atentát na íránského vědce byl proveden kulometem řízeným z družice — ČT24 — Česká televize
    https://ct24.ceskatelevize.cz/...atentat-na-iranskeho-vedce-byl-proveden-kulometem-rizenym-z-druzice
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyvoe, ze jako jednoduchy, ne? Vlastne nepouziva metr, vodovahu, zadny dorazy...

    Jakoze wow, sikovnej dedek v pantoflich

    How to make a smart smoke-free stove at home \ Wood-saving stove
    http://www.youtube.com/watch?v=kUK9aZHqzDA
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jen upozornuju, zeu nas jsou veverky chranene

    BEST WAY TO CLEAN AND COOK SQUIRREL Cast Iron Cooking
    http://www.youtube.com/watch?v=qFitQn0W-Ns
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam