• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Prikolikovat boky, aby bedna aspon trochu drzela, kolik nejbliz k pozorovateli drzi spagat, ktery vyndava drivko, ktere sklapne past

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Past na sheltie

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    How To Tan A Rabbit Hide - Salt & Eggs // Red Rabbit Pelt
    http://www.youtube.com/watch?v=WtU7LvkxALg
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Fire Piston DIY z polotovaru

    Making and Using a Fire Piston
    http://www.youtube.com/watch?v=YKJksRIBzNc
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SH_PANDA: Jop, uplne si rikam, ze dyz by Mala Hyena semnou dala takovejdle wee-let, tak by to bylodost super. Mmchodem stanuji tam kolem 0*C
    SH_PANDA
    SH_PANDA --- ---
    OVERDRIVE: fer. jenom ze mi to pripomelo, nic vic. jako velky respekt co tam dela s tim malym klukem a pak ze dvouma.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SH_PANDA: Yop. Ono to zas neni nelogicke, hodne min se nadres. Uvaz, ze ma jen skladaci pilu, sekeru a spagat, ma tam malyho kluka, o kteryho se urcite musi dost starat a je sam.

    V danych podminkach bych mu to odpustil, ale mas pravdu.

    Ono zas s tim metrem nad zemi se nestane nic neekologickeho, listnace to preziji a holt se rozdeli na vic novych kminku, jehlicnany spis ne, no a co, ztrouchnivi, obrostou houbama a mechem.

    O co lepsi je nechavat krajinu plnou parezu? Ze plytva? Mozna jo, mozna ne, nakonec vzdy, kdyz je cas a uz mas doupe, muzes to v klidu orezat na palivove drevo.
    _LEPIK_
    _LEPIK_ --- ---
    k nedavno diskutovanym problemum s gps..
    GPS Jamming & Spoofing, 2020 Year in Review - Spirent's Guy Buesnel | RNTF
    https://rntfnd.org/2020/12/05/gps-jamming-spoofing-2020-year-in-review-spirents-guy-buesnel/
    SH_PANDA
    SH_PANDA --- ---
    OVERDRIVE: kdyz to vidim jak to kaci jak cikani v slovenskem raji metr nad zemi ...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Jo, a ted zkus staniolem a AA ckem ndco podpalit, rad se podivam na video funkcnosti, imho ne, ale mozna jsem nebyl dost v pice
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Multi kulti chytani ptaku, ja asi ppuziju klacik, spagat a plastovou kisnu, pac papir se mi ted rozmoci

    Experiment : Making Pigeon Bird Trap using Paper Box
    http://www.youtube.com/watch?v=41Pfa1p4RL8
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Nevim jak teď, ale minimálně dřív bejvaly papírky od žvejkaček fakt metalizovaný. Jako malej jsem s tím trollil na sídláku - přijít ka baráku, špiškou nože otevřít plastovou krytku zvonku co v ní drží jmenovka, papír ze žvejkačky smotanej do kuličky kovovou vrstvou ven vecpat do zvonkovýho spínače, zaklapnout krytku a odchod.

    Čtvrthodina soustavnýho drnčení zvonku dokáže některý lidi dovést k nepříčetnosti.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem, neni nad to, kdyz se veci pouzivaji na neco, k cemu nejsou urcene ;))) ale jako dukaz, ze kobercovka vyresi vetsinu zivotnich problemu a na zbytek je vd-cko nebo dekera, hmm...

    ;))

    Duct Tape Hammock Tent Camping + Rabbit Catch & Cook (Duct Tape Survival Shelter Challenge)
    http://www.youtube.com/watch?v=e6Dm-d0wvkw
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem cool fotr s deckem (i kdyz marshmallow nad ohnem muze fungovat jen amikum:

    Bushcraft Log Cabin Build - 8 Days Winter Camping & Cooking in Primitive Shelter
    http://www.youtube.com/watch?v=4S-cpJj378o
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Mmchodem, tady souhlasim s nazorem, ze dobry kuchar (ktery ma navic vzdy ostree noze, umisezrat a uvarit cokoliv a nikdy mu nevyhasne ohen), tak je mocnou figurou na strategicke sachovnici.
    Neco jako kun v sachu.
    To je dobry jinotaj. Dalsi takovy je pak mechanik, pripadne elektrikar. (A jsou i dalsi profese, furt zapominam na chemika, bez nejz to taky nejde)...

    Kazdopadne kuchar je z techle projekci nejniz. Je to neco jako sekundarni vlastnosti PC/NPC, kazdopadne jeste jsem nevidel nekoho hrat nejake RPG, kde by si armady nechodily promenaz, kde by neexistovaly hospody, kde by Sam Krepelka nemel na zadech esus a panev.

    Jasne, nakonec mas konzervovany lembas, mre, lovce,... ok, tosedi. Ale lovec po dni v divocine prijde, bude mit 10 kraliku a 2 bazanty, a hlad,...

    V konecnem dusledku kuchar je ten, co mezitim uvaril vcerejsi ulovek, a z posledniho paznechtu udelal bud material pro vyrobce cehokoliv, nebo jidlo. Navic sam ma co jist, a sedi u ohne.

    Neni to hezka prace, buyt kuchar kmene, kdyz to nechces delat, ale nakonec kuchar pali palenku z cukru a hoven.

    A kdo, ze otravil jidlo bromem? ;)

    Jestli mi rozumite,...

    Jsem myslim dobry kuchar, a k tomu jsem se naucil od stahovani kuzi az po paleni alkoholu, zaroven tim krmim smecku psu, kterou cvicim, a ohen my nevyhasne. Muzete mi zajit prodrevo, vodu a maso? Dekuju ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hej, k tomu chytani do pasti (a nasel jsem videa i toho, co chci udelat ja, nechat lezet kus mrsiny, az tam bude viccptaku, proste na ne hodit sit zatizenou oluvky)...

    Kazdopadne ja so oblibil tohohle preppera, blby je, ze obcas (casto) ma videa na tema “ne, fakt?!” (Treba-konzervy vydrzi vecne a exp dates jsou casto proste prodejni a quality push, ale kdo nezral maslo po 5 letech v lednicce, nevi ani tak)...

    Kazdopadne uplne off/on topic, pac on se zaroven venuje cyberpunku, ktery ja jsem upozadil, pac me aktualne nebavi hi-tech life. Kdyz vidim vsechna ta decka, co jsou “cloud experty a java developery” a zaroven nevi co je interupt na procesoru a neznaji npn, pnp, potazmo nevi, k cemu je clock, nebo lidi, kteri naopak za kazdou cenu chtej dratovat domaci automatizace, rikam si... ee. To me neba.

    Radej si chci usit fakt fehrovy boty, opasek s hromadou kapes, a to az tak, ze si na to vyrobim kuzi z neceho, co jsem predtim krmil. Zas jako nebudu to sit kostenou jehlou.

    Balanc. Low life, hi tek.

    Vsecko jde dnes najit v popelnici a v EU to pujde i po 20 letech valky, kdyztak pouziju i tu popelnici, jestli mi rozumite, jak rika hobit Sam.

    Takzs jako dobry, kostenou jehlu v principu chapu, stejne jako arduino.

    S tim me nebavi se cvicit.

    V ramci Arduina mam porad neco s operakem, kde nemusim resit extreme male registry a k nim hromady matikuy, at se stara kernel, ja si jen cenim pinu, v ramci siti kuze, klidne pouziju uz ukovane nastroje, i kdyz vim, jak je improvizovat z rozscvaknutejch kusu tvrdejch dratu... budiz.


    Tak typek, jehoz zajimavejsi survival videa jsou: co chcete mit v kare, kdyz je sance, ze vytuhnete 100 mil od mesta v -40*C, neboobecne “winter survival”

    Ma treba i dobre prehledovky na tema: survival v dobe shtf v usa, kde shrnuje drobnosti jako 60%+ lidi v usa je aktualne na nejake mind altering medikaci, procenta ozbrojenpsti, centralizace vyroby v ramci kapitalismu, takze hodne lidi nikdy nevypestovalo ani mrkev,... atd.

    Tohle je zajimave v tom, jak mluvo o Maovi, jak udelal birt trap: vsichnise sletnete na svobodu slova, no a pak co? No az je mel v bedne, tak je postrilel. Viz. Facebook, RiseUp, konecne i nyx,... kazdopadne samota je na picu, ale...


    And it goes ... a ma tam nejakou karetni survival hru,...

    Ja ted jedu dracak, ac nemam spoluhrace (hledam), chci to pojmput jako survival training. Tedy nezacnes jako povolani, jen jako rasa. K povolani se dopracujes. Budes lovit, pastit a krast? Spis neco. Nebo budes spis lecit a sbirat? Nebo vyrabet? Nebo hledat magii a zmenene stavy?

    Tzn. K povolanim se hrac bude muset dopracovat a minimalne na teoreticke urovni bude muset popsat, co dela, aby uloviljelena, vylecilkoni kopyto, ukradl pokladnu na radnici,... proste teoreticka skola za pomoci drd.

    Hledam hrace. Nahoda bude hrat jen malou roli. Bojovat se bude, ale spis jen, kdyz jsi blb. Predstava je svet bez antibiotik, tzn i skrabnuti sipem muze zpusobi snet. Pokud nebudes chtit byt vojak/straz, nebudes bojovat kazde dobrodruzstvi, coz obecne je spis udel hloupych, ve svete, kdt bodnuti nozem je ze 70% smrtelne (doopravdy v nasem svete je to 84%, btw)... taky batoh, co vazi 20kg je defacto 100% omezujici pro rasu clovek, pokud mas behat, bojovat, plizit se,... a veci v tom svete jsou z oceli (spis zeleza), vlny, kuze, lnu a dreva... tzn. 3-5x tezsi nez v nasi realite hi-tech totez... samozrejme v tomhle bude progres, sirky mistoskrtadla pro alchymistu, dural misto oceli, pro kpvare-valecnika,...

    No nic...

    Survival Scenario: Resisting Tyranny After Collapse
    http://www.youtube.com/watch?v=pgr01eLBACY
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ok, se strakou to maka, to by slo. Straka, narozdil od vrany/havrana, necha se treba i ochocit. A je jich tu stovky, hlavne jsou predvidatelnej zrave, vrany zerou vsechno a hejna jsou dost pohybliva a soudrzna, straky na zahradu, ktera je vranam mala, nemusim lakat, tu uz tu jsou:

    The Simplest Bird Trap
    http://www.youtube.com/watch?v=nZCa_ucHk3g
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mam takovy projekt: chtel bych si ulovit vranu/havrana/krkavce... a to jako ziveho. Budto ho zkusim ochocit (no to chci videt) nebo jej zas pustim.

    Chytali jste nekdo ptaky?

    Kachny a holubi jdou zakrmit a chytit do deky/kabatu, ale krkavcoviti na to nebudou dost pitomi, bych rek.

    Napada me zkusit zakrmit zradlrem napustenym v chlastu/nejaky pilule (nemam), jenze to je facha, ono je zradla vsude dost, a naucit je priletet pro nej na uzitecne misto,...

    Nejake napady?

    Cilem je zviraka neponicit.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Videl jsem v nejakem ceskem”survival” manualu uzasny napad, slusnout baterku od auta seroubovakem, to uz se mi teda bohuzel taky povedlo (dal jsem ji golou) a jsem kurva rad, ze jsem to prezil, zasvitilo to fakt hezky, a byly z toho hodne horke kousky kovu. Mozna proto se ten dokumsnt jmenoval “survival navod”... ze jako pokusy musis i prezit ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam