• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mel bysem prosbu na Gilhada, Lounchera mozna i Specz (ale zeleny nechci).... nemohli byste mi poslat balicek nabojnic? Nejvic me zajimaj lovecke .232 a podobne. Spis bronzove, pripadne ocelove.

    Kdyz by to treba byly aspon 4 kusy od kazde raze, co sezenete, bude se to hodit na dalsi ruzne projekty, na to, co delam, tak bysem potreboval ason 4 spis vic, bronzovych nabojnic, cim delsi prachova komora, tim lepsi.
    MATT
    MATT --- ---
    OVERDRIVE: jen jsem proklikal, ale prijde mi to jak skvareni sadla. je to tak?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Jinak z boku to ma pod palivovou komorou diru, takze ze spodu z leva v 1.vrstve si to bere vzduch, v 2.vrstve je palivova komora, vejs uz je to komin
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A rozdelavani ohne kresadlem (ale fero rodem)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Letni rocket stove z kradenych cihel a test konvicky

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dyz by to nekdo chtel delat komercne, tak bych tak do mesice k tomu chtel byt schopny vyrabet pouzdro z kuze na hlavici, pokud to ma bejt treba povesene na baglu, nez to prijde k uzitku, a nebude to pouzivano jako hul.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jeste kousicek vic kladivko, ale skoro dobry

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: Mmchodem, Ty jako sermir bys mohl mit nekoho, kdo by mi ukoval hlavici tzv. Valasky, ne?

    Chtel bych to idealne z nejake uhlikove oceli. Myslenka je primarne vychazkova hul, ale s hlavici sekery.
    Melo by to ovsem byt schopne hodit jiskru, prebrouseni a v nejhorsim stipani dreva, ackoliv je to primarne mysleni jako zbran.

    Idealne bych k tomu chtel 1-3 kovane hrebiky-klinky, toporo si vyrezu sam. Staci mi hlavice sekery.

    Mozna by nebylo spatne, aby mela zadni stranu hlavice v podobe kladivka.

    Proste univerzalni, ne az tak trestna, vychazkova hulka do lesa a proste na cundr.

    Tohle, vicemene, akorat na zadni strane spis kladivko, tyhle zkosene tvary jsou na picu (ma to i muj sekacrk na rucce, takze nejde pouzivat jako palicka na maso ... :/

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: Prej je tam rozdil teplot pri vyrobe, kouknu, vyzkousim...
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: https://cs.wikipedia.org/wiki/L%C5%AFj proste sadlo z hoveziho, no ...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak jsem si “usil” sve prvni boty, zatim jen sandale... pouzite materialy: paracord a 4mm podrazkova guma, krejcovske nuzky, propiska, karton, vrtacka na delani der (prubojnik)...

    Pry je to podle videa:

    Invisible Shoe "combined" tying method
    http://www.youtube.com/watch?v=SS8lI9uAN9M


    Ja to delal podle vzoru uz hotove boty.

    Jeste to v pristim kole vylepsim tak, aby se nechodilo po paracordu, ale na prvni pokus dobry.

    Hodina i s vyzkumama principu, casem je presnej obstrihnu, az je nachodim.

    S tlustsi podrazkou to bude dost dobrej sandal, jen pneumatiku jsem nerozrezal bez elektrickych nastroju, coz je obecne cil (tady by slo vrtacku nahradit horkym dratem, sidlem, prubojnikem...)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kua to otaceni obrazku je svinarna
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem vcera jsem zas vyrabel jedno jidlo, co jsem si vymyslel a myslim, ze muze mit tendenci vydrzet vcelku dlouho neposkozene. Adla rika, ze to chutna jak anglicke pernicky, ale zadne koreni v tom neni.

    Domaci musli, nebo co:
    - 1/2 omniovky vlasaku - loupanych
    - 3-4 vetsi jabka
    - neco medu, asi vcelku cim vic tim lip
    - brusinky, co mi zustaly asi rok 1/2 v lednici... maji vyhodu, ze stejne jako med, tak neplesnivi

    Bud to de nasekat nozem, nastrouhat (jabka), nebo rozmixovat

    Udela se z toho takove medem lepici, mirne vodnate “testo”

    Ja to pek na pecicim papiru v remosce, ale da se to vysusit a upect v podstate jakkoliv.

    Ja jeste “kolac” o tlostce asi palec a prumeru asi loket po upeceni (upecene je to, kdyz je to soudrzne, spis tuzsi a zhora tmave hnede, ne spalene), tak jsem to nakrajel na kousky a susim to v susicce. Mozna to tim zkurvim, ale zatim je to bozi.

    Da se do toho pridat i konopne ghee, a pak je to “s laskou”, ale nedoporucuju, pac je to mega dobre, takze se clovek zmasti vic, nez chtel. (Samo jdou vyuzit i jina seminka, konopna, slunecnicova, jakekoliv orechy)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    _LEPIK_: Tyjo, tam jsou dobre Shadowrunove storkty, od nakazy prasat pres vykradace nakladaku... jeste jsem to nedocet, pac nemuzu, ale dik za clanek!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Zjistil jsem, ze nevim co je luj, resp jak se to vyrabi a na ceskem webu nemuzu skoro nic rozumneho najit (meh?!)... ted nemuzu koukat na videa, ale

    (Prej vyrabi az lekarnickou kvalitu, podle commentu)

    How to Render and Purify Tallow | ODORLESS, WHITE, WET METHOD | Bumblebee Apothecary
    http://www.youtube.com/watch?v=M4UiZe4mjmg
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: Jasne ze znam, mel jsem tu v lete fotky, kdy jsem si ji na zahrade postavil z cihel nakradenych z urbexu...

    Myslim, ze to sem daval i Launcher, rocket stove kombinovana s flaskou na vodu... furt uvazuju, zda to chci, pac je to fakt jen na vodu, cistit to od cehokoliv jineho by bylo peklo, takze potrebujes dalsi kus nadobi, nicmene existuje k tomu i nadstavec, kdy na plamen muzes polozit prave treba hrnec/pitko, takze varis zaroven vodu a zaroven hrnec neceho.

    Funguje to tak, ze pod flaskou topis v drivkaci, ohen prochazi trubkou uvnitr flasky a tudiz ohriva jeji obsah.

    https://www.amazon.in/Kelly-Kettle-Stainless-Rehydrate-Emergency/dp/B0049ULHRW

    SPECZ
    SPECZ --- ---
    O Vánocích budou slídit policejní drony s termokamerami. Uvidí, zda se v domech lidé shlukují - Echo24.cz
    https://echo24.cz/...udou-slidit-policejni-drony-s-termokamerami-uvidi-zda-se-v-domech-lide-shlukuji
    MATT
    MATT --- ---
    OVERDRIVE: smoke-free bych si teda predstavoval trochu jinak :) jako nekam do tepla ok, ale pro nas nepouzitelny..

    koukni na princip rocket stove, jestli neznas, mohlo by zaujmout.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam