• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ale treba adela zdatne pomaha... hele Adlo, nechce se ti sesit ten prototyp? Ja uz si na tom vyzkousrl ruzne veci, s tim co mame, tak to chce jen sikmy steh... jen nevim, jak dlouhy potrebujes reminek:
    - tak si trouba napocitala, ze 20 der je 53cm, potrebovala 40 der, tak si ustrihla 90cm... to nevymyslis

    Procez teda 10 min stehovala, a zapomela, ze pred otocenim se musi pristehovat opaskova spona...

    Tak jsem si ji naderoval, rozebral 1/2 jeji prace a sla spat... tak si tak stehuju u podcastu, a najednou mi chybi diry. Rikam si: WTPF?! (Aneb dopice, coze?), no a zjistil jsem, ze i predni strana je slicovana tak, ze diry nesedi, misto na dne jsou na vrchu kapsy....

    Takze Adla pomohla. Znicilsa 90cm pasku z kuze (nastesti recykluju a z uplnych zbytku si delam naramky, z nichz kazdy je delany jednou technikou, co jsem se naucil, nebo vymyslel - reminder, rozplest to muzu dycky, zejo)


    No a pak jeste ztravila 3/4h sitim neceho, co musim cele rozebrat, nalicovat a znovu usit...


    Chybama se clovek uci (ne, ze bych zadne neudelal, proto je to prototyp a predchazela papirova sablona a sablona z kartonu (ta je i kvuli setreni kuzi, abych rezal dily bezestrat))...

    Ale pico!!!


    Sleduj spicku a prdel tuzky:



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Sipkove sipy, ktere jsem zatim jen ulozil, pac nemam cas je post-produkovat; snad je pujde zpracovat (od -kurovat) i po tydnu.

    Ted varim rybi polivku a zitra bramborovej salat a kuchnout rybu,... bo neni cas pico...


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: I dyz granaty mi pripadnou spis velikonocni nadilka.... mozna na Mikulase? ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ehm ;)



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jeste jednou polivka

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Polivkovy koncentrat se dari uplne bezvadne... zabralo to vicemene cca 8h velmi pomaleho vareni a 2 filtrace pres platno. Voni to teda dost uzasne.

    Uvazuju zkusit to s trochou soli, ale buh sud, zda to stuhne, pak.

    Zdrave to moc asi neni, co vim, tak vyvar z kosti je po nejake dobe neuro-toxicky, ale to cigara taky, takze...

    Zustalo z toho tak 1cm od dna hrnce.

    Z 3/4kila masa (ktere nebylo vyhozeno) a kosti (ty vetsinou vyhozeny byly, neco slo psum)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jop, vyrobil jsem jeste jedno zavazedlo... VYRAZNE!!!! Mensi nez to cervene, pac neni urcene k opusteni domu a dlouhodobemu pobytu, ale je to zavazedlo “suplikove” ... obsahuje, krom satelitniho telefonu vicemene presne to, co ma typek tady, navic je cerne, uplne civilni a vcelku hnusne. Jedine, co z neho couha je celta, kterou chci vymenit za olejovane platno, coz je prvni projekt po vanocich:
    - oxid zelezity
    - terpentin
    - vareny lneny olej
    2x2m lneneho platna s vecvakanymi oky s kusy paracordu, pouzitelne na vsecko co celta, akorat se z toho materialu da sit dalsi vybava a dohromady to vyjde pod treba 500,-, zalezi na mnozstvi vyroby. Chci si z toho usit sacky do batohu a zebradlo, pac je to fakt hodne voduvzdorne, pritom se s tim pracuje jako s latkou

    Green Beret’s Bug out Bag | Survival Prepper | Tactical Rifleman
    http://www.youtube.com/watch?v=ToonXShDAFk
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jeste nemam vsecky darky ;)

    leather braided dog lead
    http://www.youtube.com/watch?v=XTQKz05x2u4
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Schovavam, potrebuju, a mam rad valciky

    Finishing a Leather Braided Chain
    http://www.youtube.com/watch?v=NJRWFV0UNzU
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Takhle nejak? ;)

    Simple Solar Power System for an off grid Cabin
    http://www.youtube.com/watch?v=xal5xzC0MOc
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tohle z toho vychazi, mas hromadu vyvareneho masa (no hromadu, asi 3/4kg i s kostma). Je nesolene, vyvarene, co s nim.

    Uvarit do polotvrda mrkev, cesnek, cibuli,... proste zeleninovej vyvar za 10min, sul klidne pridej, ale neni nutne...

    Pak hod mrkev na suchou panev se susenyma provensalskyma bylinkama, osmahni az do hneda spodku mrkve, nemychej...

    Pak do toho hod obrane maso z vyvaru, prosypane dalsim provensalskym korenim a adekvatne soli, trochou pepre

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dalsi 2 “survival jidla”, jedno vychazi z druheho... tohle je x hodin vareny vyvar z kotlet s kosti. Bohuzel nic uzitecnejsiho nemeli.

    Ted se to zas par hodim vari na velmi malem plameni, ve vodni lazni. Nemam slow cooker a taky jsem chtel videt, zda to pujde dik vode na ohni... zatim to jde.

    Ma z toho byt portable sou, tedy defacto neco jako masox, kolagen plny chuti z toho vyvareneho masa, rozmychej ve vode, mas polivku. Vejde se do krabicky v kapse...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Nerikej hop, dokud mi nenatahnes elektriku ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A cabin in the woods....(how to make it a reality)
    http://www.youtube.com/watch?v=AYMusvQk3-Q
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Ve srubu jsem jednou tahal elektriku. Nikdy vic to videt nechci.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Driving a hand pump well at a remote off grid Wilderness Camp
    http://www.youtube.com/watch?v=Vm422bfrjws
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Videl jsem z tohohle postaveny konsky ranch a ovci farmu v kopci, kde nejvetsi problem byla zakladova “deska”....

    Fakt to staveli 2 typci a musim rict, ze za 2 mesice postavenej barak i se stromkem na krovu me FAKT prekvapil.

    Pravda, neztravil jsem v tom baraku pak tyden a vic, dabel/andele, tak ti jsou v detailech, treba, jak se v tom tahaj draty a trubky, nebo jak moc je to horlave, nebo, kdyz udelas diru na spatnem miste, jak ji pak opravis... kazdopadne system typu lego, kdy mas litej kus betonu v deskach z “preklizky” mi pripadne cool, principielne...

    Videl jsem i lehci variantu, kde se to chovalo jako bedna od pomerancu, tedy mas v kazdem rohu bedny kolik, vlastne to neni bedna, jen ram, a je to stackable, dole je kolik kratsi, na hore delsi, tzn nasazujes “bednu na bednu”.... vycpava se to ovci vlnou (ktera ma nekolik vyhod, stoji to treba na pytel neco jako stovku, nehori to, ani kdyz se fakt snazis, daj se v tom tahat trubky a husi krky, pac je to proste udusana vlna, neplesnivi to a termo-izoluje to hodne, i kdyz ti barak vlhne - coz je samo na picu, ale treba u docasnych srubu, na treba 10 let, nasrat)...

    Vicemene tedy davam princip, pac ja sam smeruju k drevenym kladam, sroubenym, a vycpanym rolkama (provazama) ovci vlny, s tim, ze pak by se to melo obtahnout hlinenou omitkou a vevnitr vapenou omitkou.

    Vcelku hromada prace, ale nehodlam to stavet se sekerou a pilou, spis koupit drevo uz v nejakem stavu, idealne kulatina s plochymi vrchy a spodky, sroubit.. nicmene to je relativne drahe, takze prvni temporary structure test budou prave pomerne uzka polena... resp kmeny, air gap uprostred mezi dvema vrstvami, vycpane ovci vlnou.

    Uvazoval jsem o postaveni na pilotech a konstrukci, ala postel, ale vidim v tom hrozne nevyhody... kazda poskozena noha je integrity problem, ktery narusuje statiku, a neopravis to snadno(opravis, natluces tam poleno, jak pod kola auta bez kol, ale kurva fuj); dalsi vec, ze pokud nechas povrch bludy nad povrchem zeme, izolace dobry, ale meli jste nekdy kuny, mysi a potkany v baraky? Fuj. A zle.

    Tzn myslenka je vylit hrubym betonem zaklady, to si jeste musim nastudovat. Cement neni zadny hi tech, i kdyz pravda paleni vapna je vcelku mrdka a tezba pisku taky, ale budiz, mame civilizaci, ne totalni pruser (zatim)...

    Myslenka je setrit pridanim hodne kameni do zakladu a vyrovnani tepelnych mostu drevem nad tim, ale to je jeste hodne cteni... podlaha z prken, do ktere se do 3 let proboris, to me nelaka.

    Uplne minimum je moznost tzv “cob” jako realnych zdi, dela se to jako veprovice ale bez formy na cihlu, vlastne jil s “draty” ze slamy. Pevnost odpovida betonu, kdyz nepocitas vlhkost. Takze roubeni, dvouverstve, ovci rouno mezi, postavit na betonovy zaklad (kameno betonovy), oplacat bahnem strukturalne podporenym slamou. Ideal by na strechu byla stipana bridlice.

    Vytapet krbem a system vetracich der a sachet, ideal je kachlova pec, ale to odmitam stavet.

    Kazdopadne lego, tohle je fakt hned, a jde to i bez beton desky, elegance sama

    Incredible Fastest Wooden House Construction - Faster And Less Inexpensive Construction Solutions
    http://www.youtube.com/watch?v=MIKJG-iMKwY

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jen abych nedelal reklamu jen Japikum, ja mam i sekeru i skladaci pilku od Husqarny. Kapesni pilka narozdil od japoncu vyjdd na 350,- misto 3500,- a brousena je podobne, a delana spis do chladu.

    Zato sekera, mam mensi tesarskou, tak vyjde stejne jako jine rucne kovane, tzn kolem litru za 800g ...

    Kazdopadne, uz jsem psal, ze se sekerou a pilou clovek zalozi civilizaci, myslim, ze je to pravda, ja bych jeste pridal rejc, ale ten uz umim vyrobit v pouzitelne kvalite.

    Fiskarsky dobry, ale v mnoha ohledech me serou... mam od nich luxusnejsi zahradnicke nuzky, a ty svine maji nedotahovatelny nyt misto sroubu. Kdo kdy brousil krejcovske nuzky, tak vi, ze ten kus zeleza vydrzi vecne, ale musi se mu dotahovat sroub.

    Uvazuju, ze ten debilni nyt z fiskarsek nuzek za 2000,- vyrazim a dam tam sroub, ale neco to vypovida o tom, kam smeruji.

    Zakladni nastroje by podle meho, mely vydrzet cely zivot uzivatele. Pak je sice buchta, co po typkovi zbude proda, coz uz jsem videl bohuzel hodnekrat.

    William Gibson v jedne z Bridge Trilogy rika usty jedne postavy:
    “Kdyz v zivote zkrachujete a mate naradi, neprodavejte jej do zastavarny, vzdy jej znova budete muset koupit, a pokud ho umite pouzivat, nikdy jste nezkrachovali tak moc, ze jej musite prodat”...

    Ma recht, ta stara benzova fetka
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SilkY samozrejme...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jeste jeden silki

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam