• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pobavilo, taky multi culti, ale holcicka Julie, za pouziti par vtipnych hlasek (jako: mozek, smrdi jako... mozek? ;)

    Vyrabi jelenici za pomoci cineni kuze popelem, octem a... mozkem

    Home made buckskin with simple brain and smoke tan
    http://www.youtube.com/watch?v=dPJIYQGtBZE
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Je! Ja jeste nemuzu jit spat. Jak resim ten survival, tak vite, jak ulozit vajicka, treba az na rok (mozna i vic)?

    Zasypte je vapencem.

    Nekecam.
    Lednicka na vejca (idealne pro ty, co jich maj prebytek, cim cistsi, tim lepsi, muzes i oplachovat, ale ukladej sucha)... pac vajicka miluju, resil jsem jak je uskladnit. Vyparova lednicka, hmm, dobry... sul, hmm dobry, nakladani do octa,... hmm, ja chtel vejce, ne pickles.

    Ale bohapusty vapenec v prasku.

    Funguje to i s vapnem, ale to uz ma limitni podminky...

    Tak tak.

    Maslo je zas dobre obalit hlinou, ale o tom uz jsem tu psal, ze nekdo nasel maslo tusim ze 3.stoleti v raselinne bazine, a bylo uplne pozivatelne.

    Uvazovali jste nekdy o hybernaci? Ne? Ja taky ne.

    A vubec dobrou, a vzpomente si na me se svetlicometem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: jo, a jestli se nebojite jehel, tak do zelatiny nebo takhle vychlazenyho biltka se da nastrelit barvivo, ktery se tlakem rozleje a udela... hezky.

    Kdyz je clovek znudena zinka domaci, daji se tim vyrabet kvetiny bv podobe koule. No, ja bych vzal cervenou a zlutou (hlavne proto, ze mam jak safran, tak oxid zelezity) a vyrobil bych si Sauronovo oko.

    Jenze ja se bojim jehel, ani ockovat bysem se o nedal... (s tim mam fakt problem a ockujici ma zas dycky problem, ze jehlu potrebuju mit v ruce ja, jinak se mam tendenci poblit. Kdyz mi berou krev, zas maj potiz s tim, ze nemam zily na rukach, a radim jim, at mi to vemou pod kolenem nebo v trislech)...

    No nic, jde se spat.


    Zdar a silu.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jeste pridam 2 napady z webu, co jsem dnes videl a zkusil... hlavne proto, ze jsem mel chut na vajicko.

    V tomhle jsem had, vajicka proste zboznuju. A jo, jim je syrove... a tohle se proste siklo, pac jsem pil rajcatovy protlak zmeneny v bloody mary, a .. a mel chut na vajicka... jestli to funguje, to nevim, ale pokud jo, zaliju do toho naklicene semeno a budu koukat, zda mi vyroste kytka... puvodni recept je se sedmikraskama a fialkama:

    Otocis vejce spickou dolu (doporucuju pokojovou teplotu, ne z lednice, ale sral pes)...

    Naklepnes opatrne skorapku... vejce je v ten momen pod skorapkou “hollow point” proste je tam dutina.

    Odstran kusy vejce, a “zahod” zloutek... ja to delam krz prsty, proste si vyklepnes vejce do ruky, bilek propadne, zloutek mas v dlani, kazdemu jeho Nebe

    Zloutek instantne sezer. Dalsi moznost (recept chce v pravde imho 2 bilky)... hod zloutek na vrstvu soli, prikryj vrstvou soli, za tyden mas suseny zloutek, da se strouhat jako syr a nosit v kapse a tak,...

    Kazdopadne mas v dany moment 1-2 bilky a hollow point (spis hollow) skorapku...

    Narvi do ni kytky, v mem pripade badian hvezdicku a hrebicek, ale klidne i hrebik. To je fuk.

    Zalej bilkama, nech vychladit (ja pouzivam jako stojanek panaky)...

    Vysledek by mela byt pruhledna koulicka (ovoid) v kere je zality hrebik.

    Vcelku cool jako doplnek darku nebo tak. Asi to nebude moc termo-stabilni.

    Kazdopadne poceste muzes sezrat 2 zloutky, nebo je ususit v soli, a mit vajicko do kapsy.

    Uvidime.

    Plovaci veci, jako badian jsou na picku, maj tendenci plovat. Echt hrebik vyzni lip.

    Holt jsou jen 2 pravdy, jedna je jasna jak olovena trubka, u jine si vyplachujes hubu mejdlem. Jak rikala Truce.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    TLOUDEV: jo, Ty vlastne taky delas se drevem ze?

    Mmchodem videl jsem bozi postup, jak dostat z palet ty zkurveny hrebiky jednoduse...

    Vemes paletu, polijes ji benzinem...
    ...
    ...
    ...
    Zapalis (ja to delam hozenim kusu horiciho papiru z dalky - koule)
    ...
    ...
    ...
    Pockas, az to dohori.
    A voila! Mas hrebiky.

    ;)))
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jo vlastne, citrony. Uz jsou ve flaskach.

    Jsou uzasne. Pri rychlonakupu v peny jsem objevil krabici, a jak tak cumim na ty maly pismenka, kde je prepocet na 1kg, tak tam stalo 29,-/kg; tak jsem vzal par kilo soli a medu (coz kupuju vlastne dycky, kdyz nakupuju).

    Ze soli a tech citronu jsem udelal nakladacky, a musim rict, ze ta vune je wow. Chodil jsem s tim po baraku a ptal se”co citis” a vsichni: tys do toho dal nejaky chemky, to voni desne krasne citronove. A ja: ne: to jsou omlacene zbytky z vyprodeje z penny.

    Jsou fakt super. Pri umejvani v horke vode vonel cely byt.


    A jinak pridam recept na korenici smes, ktera s citrony nema nic, jo? Jen jsem ji zbudoval, je to z kucharky z roku 1753 a je to DOBRY!!!


    5dilu soli (proste nejvic)
    Dil od vseho dalsiho:
    Mlety zazvor
    Mleta paprika
    Kaiensky pepr (hodne paliva paprika, pro normaly)
    Pepr cerny
    Muskatovy kvet
    = na cokoliv

    Jeste jsem udelal dve dalsi variace, v jedne je drceny koriandr, 1/3 dilu horcicneho seminka a kurkuma = na arabska a vychodni jidla vubec

    V druhem je pak hrebicek = na korenovou zeleninu a temna masa

    Da se udelat i treti, s drcenym cesnekem = sem prijde jeste piskavice a tak a bude z toho cubrica like


    Umyslne se vyhybam zelenym primesim, pac ty kazi dlouho trvanlive pokrvy a je lepsi je pridat pri samem vareni, ne primo do smesi


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jezis zkurvena Marie, ja bysem byl bohatej, dyz bych se nesral s cepy a cernym prachem, ci chlebem a nakladanejma citronama, vzdyt staci obchodovat s bitcoinem.
    Dobre ty ceny.
    No nevim, jsem vlastnikem par kaminku, pac zlato a stribro mi pripadne moc volatilni, a stejne, koho to sere, kdyz umis okovat kone.

    Mmchodem schanim asi 3/4m kolejnice. Pres nejblizsi cas si objedu vrakace, ale bojim se, ze to bude k hovnu.

    Jo, potrebuju aspon nejakou kovadlinu, zatim delam veci na rohu sveraku, ale to je mrdka.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jdu si na spani pustit Cestu jako audioknihu.
    Me se to teda driv moc nelibilo, ale to ani Tahle Zeme,... on clovek musi McCartyho cist opatrne, postupne.

    Myslim, ze ma i knihu neco jako Syn Bozi, a to dost vyrazne pripomina min dokonale zverstvo Caveovy Uzrela Oslice Andela.

    Proste typek, co uz dal demenci a alkoholismus dotah nemoh, kterej se rozhodne pachat, ve smyslu zabiti milenci a znasilneni mrtve holky na zadnim sedadle kary.

    To me teda vcelku bavilo, Caviva Oslice je silnejsi, sice Euchrid je vicemene presne stejny druh pekla na dvou nohach, ale Oslice je o bohu, vnimani, pekle a prozreni, taky o starym zakone a tak. To McCarthy se s tim nesere, u nej je to kazuistika vrazdiciho blba. Ale cist se to da, i dvakrat.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem pokud jste cetli McCarthyho, tak tam hlavni postava v jeden moment nachcije na zlutej kondenzat u sopouchu a necha si donest zcernale klacky z ohne, a pak smes rozetre na slunku, nadrobi a pak tim masakrujou indiany, no, je to ehm. Ale taky je to uplne bozi surrealistickej roman, kterej doporucuju...

    Cormac McCarthy: Krvavy polednik

    (Jo je to ten samej, co napsal Tahle zeme neni pro stary a Cestu; z nichz Krvavy polednik je nejvic narez)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vlastne napada, ze je tu i dalsi chemik ;) mea culpa.

    Pripominam, ze to nikdy nebudu zkouset v praxi, je to jen a jen teoreticky navrh, pac vymyslim fallout(tm) ve verzi -1.0
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Bouchaci kulicky, ale stabilni, chci ty svetlice prenaset, a nechci se moc srat s vlhkem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Skoda, ze nejsem kovo-soustruznik, ale snad se nejaky maker chytne, takze... svetlicomet, jo?

    Principielne zip gun z vodovodnich trubek.
    Vrazis jednu do druhe, prumery sedi presne, aby to klouzalo, pricemz vetsi prumer je uzavren kolenem s hrebikem, ktery narazi na roznetku (tu jeste nemam vymyslenou, ale!!!! Uvazuju, jestli bych prach moh zapalit pistonem, tedy narazem stlacim vzduch na 400*C, coz musim overit u cerneho prachu, ale spis dobry, otazka je, jak na to vymyslet patronu, pac nechci predne ladovat ani panvicku, chci sve “svetlice” z voskovaneho papiru, jestli mi rozumite)... no tudiz piston asi nic moc, u predovky v klidu, ale ja chci patronu, tedy hledam zapalku.

    Konstrukteri, makeri, he?

    Idealni by byl fakt piston, ale udernik... ja vam nevim...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ja jako vim, ze umite cist, ale tak co treba potas, sira a drevene uhli.

    Kolik, ze si toho muzu koupit na obcanku?

    Spis uvazuju nad zapalkou.

    Tedy princip mame, trubka v trubce, hrebik, patrona... ja bych ji soustruzil, ale pro testy ji udelam papirovou, jako u starych brokovnic... pro test nepridam olovo, ale spokojim se s krystalky soli, co mi zustaly z pokusu s divnou soli.

    Librioum, vymysli mi narazovou zapalku, ktera bude dost stabilni, abych ji moh nacpat do papirove patrony s cernym prachem v kovove trubce (ale i v kapse)... he?

    A mame,... jak to rika Launcher? Svetlicomet?

    Homemade Gunpowder, For Science! How To Make Gunpowder - DIY Gunpowder Experiment!
    http://www.youtube.com/watch?v=pm-7WzUrmzo

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A vubec, skoda, ze tam neni postup

    Výlet do Loštic za olomouckými tvarůžky - tip na víkend
    http://www.youtube.com/watch?v=MeDXpNnsUdQ
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hele ja vim, ze asi oteavuju s videama, ale jak jsem objevil youtube, tak pokazde, kdyz ted neco jim a je to politovar, nebo tak, cumim, jak se to vyrabi... a sardinky proste miluju.

    Uz jsem rikal, ze jsem konzervativni, miluju konzervovane veci, nakladane, k vasene, kynute,... ale konzervy a ruzne nakladacky MOC!

    Tak tedy rucne (nanufakturne) vyrabene Portugalske sardinky. Co asi stoji krab? Stovku?


    Why This Portuguese Sardine Cannery Swears By Its 100-Year-Old Method | Regional Eats
    http://www.youtube.com/watch?v=jpTwHAt0Zxw
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nakladane citrony po marovcku... lvl 0.1

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kurvaaaaaaaaa dopiceeeee past vedle pasti pico!!! Zasrana Skodovka, zasrana Fabia.

    Ti curaci maji uchyceniu baterku z hora, plus minus, pak sroub na nejakou elektriku zalitou v plastu, ale pak ti idioti maj spodek baterky nalicovanej na diry plastovym ramek, kterej jde kurva sundat jen s kytickovym sroubem, a to tak, ze sundas celej vzduchovej filtr... do zpice debilove.

    Potrebuju jen vyhodit bateku, na me Xare 2000 jsou to 3 srouby, plus a minus a jeden doraz, aby sedela na ramu.

    Kurev5 to nevymyslis, v te decke hracce musis vyndat 1/4 motoru, abys vyndal baterku. Nasrat Skoda, nasrat!
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    OVERDRIVE:
    Tenhle je nejlepsi. Kdysi se vyrabel i v kinexu tusim.

    Swanson - Kombinovaný (multifunkční) úhelník 300mm (TC132) | HabilisTools.cz
    https://www.truhlarske-nastroje.cz/...swanson-kombinovany-multifunkcni-uhelnik-300mm-tc132-2929.html
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Deci ale v teste v kombinaci s cesneckou je wow!!!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Cesnecka v tom chlebu ze zbytku

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam