• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    SPECZ: Jen bych jí asi nabíjel přímo v autě nebo někde před dveřma, ať se ti zbytečně neorosí :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: To zni logicky. Dik.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SH_PANDA: Zas jako uvaha, ze kdyz uz nekdne neco zavani fakt hustou nekazni, jsou to spise pravicaci. Sice uz se taky naucili rozdavat letaky, ale kupodivu to neberou jako hlavni cast riotu ;)

    Ghandi dobry, ale krabice granatu lepci... neco v tom duchu.

    Za me tam ani tak nejde o to, kdo nakonec veme gewehry, ale jak moc do toho budou zduchat ruzny ty propagandy a dezinformace.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: K baterce - v autě se ti do ní taky hned po nastartování začne tlačit proud z alternátoru, i když je venku minus třicet. A ten altík je tam schopnej poslat i větší proud než blbý čtyři áčka ...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak jsem dneska chtel zkusit youtube Heil Hitler, ee Cau neasi, furt ne, Cau zzmrdi... jo, tak je to.
    To fakt nekdo dokaze koukat? Jeste navic pravidelne?
    Won vyhodil Marka Prchala?
    A) je to desna nuda
    B) tomu nejak chybi obsah
    C) ale takovej ten svih, kdy lze jak kdyz jedou sanky, co mival driv a ja mu to vcelku i zraval

    Ale uprime jsem to zkusil.

    Myslite, ze muzu studenou baterku z auta rovnou svihnou na recharger. Digitalni max 4A?

    A zkusil jsem i Koviho, pac prej je dobrej... je. Starsi dil, ale jako furt dobry:

    Andrej Kovyš | KOVY
    http://www.youtube.com/watch?v=4FQZwce_NuM
    SH_PANDA
    SH_PANDA --- ---
    OVERDRIVE: ja to zase az tak moc nesleduju, ale i bezny Joe v USandA ma doma pod posteli krabici plnou pusek a naboju. Tohle muze vyustit do docela drsny obcansky valky i kdyz imho ne moc dlouhy. Oni vsichni far right maji plnou hubu kecu, ale malokdo je v dnesni dobe ochotny umrit za nejakou vec. Spis to bude takovy ten domaci terorizmus a eskalace riotu kolem ruznych akci jako jsou volby a ne jenom prezidenta ale i do kongresu a senatu.
    SH_PANDA
    SH_PANDA --- ---
    OVERDRIVE: samovar je epic! cely turecko jede na samovarech, jsem myslel ze to je jenom takova okrasna vec v CCCP, ale ne! a docela mne to prekvapilo. mile
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Co myslite? Jak dalece ma pravdu?
    On teda rozhodne neni z mojich “nej” prepperu, casto jsou jeho videa dost kecy, zas jako jindy ne, no... rict “nekde bude valka” je takovy Nostradamus. Navic ona nekdy nekde nebyla valka? Ale treba uvaha, ze tem blbeckum z kapitolu museli rozbit drzku na ferovku, pac si usa nemuze dovolit vetsi masove protesty, to ma neco do sebe. Zatim tam lita snad nekratsi doba v base 10 let, nebo tak cosi.
    To, ze to byla banda naprostejch pitomcu, to uz je o necem jinym.

    WARNING: SHTF Predictions 2021
    http://www.youtube.com/watch?v=MoL_QQMyu9w
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pokud se vam nechce prokousavat Zuzcinou nadseneckou kvasno vedou, tak tohle maka (ja davam hodne min zazvoru, pac zazvor hrozne prebiji ostatni chute, zas davam treba kren, no)

    How To Make Kimchi At Home...Easy Mode
    http://www.youtube.com/watch?v=aXhJcdXPyYI
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dyz by nekoho zaujalo kimchi, je to vcelku trivka, ja na skrob kaslu, kvasim 2-3 dny v pokojovce, pak cpu do lednice.

    Kimchi jde ale jist i veskrze hnedka, ideal je asi udelat jej rano a pojidat ve er. Ono to je pak uz vcelku chutove komplexni a treba Adle (pac je emerickej spion), tak vadi kysele chute fermentace (a me treba uz hodne kysele zeli a kimchi taky moc neba)...

    Chce to udelat par pokusu, ale pak uz je to proste nafurt a navykove jaxsvin.

    Me treba chutna vymacknout do smesi trochu citronu, pripadne mi, ze to dela jinou chut, ktera tam normalne neni...


    Kimčchi | Zkvašeno.cz
    https://www.zkvaseno.cz/kimcchi
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak vcera jsem uvaril pho bo, dnes jsme jej meli k veceri, a musim teda rict, ze to chutnalo jak v dobre vietnamske restauraci.

    Mozna mi to chutna i vic, nez cesky vyvar, akorat vim, ze se to casem preji.

    Nicmene doporucuju... ja do nej dal jeste bobkovy list a kusy zbyle mrkve, ktera uz trosku chodila.

    Doporucil bych, po precedeni vyvaru, tak dat do nej jeste znova na jemno nakrajeny zazvor, aby vune a chut nebyla jen v celem slozeni, ale zvyraznila se.

    Za me polivka 9/10, s mojim skillem 8/10 (nemel jsem cerstvy koriandr a jarni cibuli, a oboji tomu chybi pri podavani... improvizace pomoci nejemejsiho vnitrku cibule a suseneho koriandroveho listu taky funguje, trocha hutnejsiho chilli uz na taliri taky neskodi, ale to je v rybi omacce vlastne skoro vzdycky ... krom Ostravy, kde jsem dobre Pho jeste neobjevil)

    Pho Bo | Recepty na Prima Fresh
    https://fresh.iprima.cz/recepty/pho-bo
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    96 Hours Inside Afghanistan in 2020
    http://www.youtube.com/watch?v=J74B2jzr8iA
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SH_PANDA: Praveze pomerne v klidu, i k zaludku se to chova slusnej nez kafe.
    Je to takovy... no necekany. Naucil jsem se varit chifir asi pred rokem, kdyz jsem hral Atom RPG. Vedel jsem o tom uz driv, ale pak se to nejak zacalo spojovat a chtel jsem to zkusit a ono je to vcelku dobry.

    Ted nedavno jsem poprve videl (v Borisove videju), jak se pouziva samovar. Meli jsme ho doma u babicky, ale elektrickej a nikdy se nepouzival. Kazdopadne ono je to vlastne rocket stove nebo kelly cattle, proste nalejes vodu a v trubce uprostred rozdelas ohen.

    S chifirem to ma to, ze chifir je vlastne cajova trest, proste desne silnej caj, kterej se pak horkou vodou ze samovaru redi, takze mas furt horkej caj a zaroven si jej muzes udelat jak chces silnej.

    Jen chifir, jako ten vezensky caj, se proste neredi.

    Zajimave je, ze kdyz caj jen zalejvas horkou vodou, nejake dva alkaloidy nezreaguji, a nedela to to same, co chifir. Me treba pripadne, ze na to, jak je to hutne (proste barva kafe), tak to moc nekope co se tein/kofeinu tyce.

    Dal jsem si po ranu 2 hrnky v prubehu asi 2-3h a pak si jeste sel lehnout (jo, overdose kofeinem, spis jeho ustup, tak taky uspava, proto nemaka nekolik kafi za sebou, nicmene treba precajovani zelenym cajem je hnusny)... nevim, zda je to chifirem, ale zdaly se mi fakt zvlastni sny. Musim to overit castejsim pouzitim.

    Zdravy to asi neni, ale je to zvlastni s dobry. Jen se do toho prej nesmi dat cukr, nejaka chemie se na nej navaze a dostanes prej dost desnej kick a spis se poblejes.
    SH_PANDA
    SH_PANDA --- ---
    OVERDRIVE: nekdy to teda zkusim. btw co na to srdce?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Adela: do jakyho hrnku chces ten čufír?
    Ja: adelo, to neni cufiir mufiir, dreveny bohatyyyr, to je cifir... i kdyz vlastne... do toho, co na nem pisou “mind the gap”
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    _OZZY_: Asi se nejak pokusim infiltrovat STAN, kdyz uz je sam volim. Sice nemam radost z Piratu, ale beru to jako nutne zlo.

    Lidi se me ptaji, co mam proti Piratum, a me v hlave blikaj 2 udalosti:

    Kdyz se kandidovalo na Primatora Ostravy, byl tam i jakysi Pirat(mmchodem v Ove proslaveny jako karieristicky zmrd) a otazka znela:
    “Radnice ma dost penez na prebudovani mestske nemocnice, co by mela byt priorita?”
    Kazdy z kandidatu mel nejaky nazor, ze chirurgie, ze aro, ze nova diagnostika.
    Pirat koktal, a nakonec zahlasil, ze k tomu by mel prece poradce a navic priority by si slozil z par todazu googlu.
    Tehda jsem skrabal nehty o stul.

    Dalsi pak bylo setkani s Piraty na Praha 1.
    U stolu sedi nekolik rutinerek socialni prace (kam patri i Adla). Proste se venujes temhle pruserum 20-40 let.
    Resi se bezdomovci v Praze.

    Prijde Pan Pirat a zacne rozkladat, jak Praha zakoupi nekolik bytu na Zizkove o rozloze 150m^2 a vic, a z nich udela ubytovaci prostory pro bezdaky (coz je samo o sobe MEH, u me u sousedu neobstal ani Vitex)...

    Socialni pracovnice1: “to jako rikate, ze v komercnim byte bude na plose 150m plosnych kolik bezdomovcu?”
    Pirat: “treba sest nebo tak”
    Socialni pracovnice zacnou kaslat a popijet turka s rumem.
    Socialni pracovnice1: “a kdo to bude platit?”
    Pan Pirat: “oni sami, vychazi to asi na 5000/mes/clovek”
    Socialni pracovnice odlozi kavu a piji uz jen rum.
    Socka1: “a kde na to vezmou?”
    Pirat: “mesto jim da mimoradne davky”
    Prvni socce se zacina chtit zvracet
    Socka1: “takze kazdemu date 5000? A uvedomujete si, ze v ten moment prijdou o socialni davky, pracak, kde co?”
    Pirat vstava a odchazi.
    Na nekolik dalsich jednani uz se nedostavil
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Aneb, kdyz si do RPG vytvarite postavu mnicha, ktery se venuje magii a kryptografii:

    What are Cistercian numbers -- the forgotten ciphers of Medieval monks
    https://www.zmescience.com/science/cirstercian-numbers-90432432/

    New species of glowing mushroom found growing on dead bamboo in India
    https://www.zmescience.com/science/glowing-mushroom-species-india-24674684/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    _OZZY_: hele, podle me i to jde dovrtat a misto nuly to bude vracet null/nil.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam